ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,831 έως 25,845 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #467618

    Καλησπέρα σε όλους.Έχει πάει κάποιος φίλος προς το Καπανδρίτι(προς την ΕΥΔΑΠ) καμμιά βόλτα;

    Λίγα πράγματα φίλε στα μέρη που λες. Χθες 5 πουλιά είδα όλα κι όλα. Έπεσαν και κάτι λίγες τουφεκιές 10-15 λεπτά πριν το τελευταίο φώς.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #467623

    Καλημέρα και μην τρελαίνεστε.ο καιρος ειναι ο πλεον ακατάλληλος για περασματα.αν και νυχτωσε χθες με ξαστερια,απο τις μια τη νύχτα μέχρι τωρα εδω στην ευβοια βρεχει ακατάπαυστα.
    Οσο για τους έξυπνους που γραφει ο nikos4 ενα εχω να πω:το συμπαν και η ηλιθιότητα ειναι δίχως όρια!
    Χρονια πολλά σε όλους τους συνονόματους μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    powerbore στις #467624

    Καλημέρα παιδια.

    Outlander πολύ κατατοπιστικός.Σημαντική η βοήθεια όλων των παλαιών για εμάς τους νέους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #467626

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>PANOS wrote:</div>
    Καλησπέρα σε όλους.Έχει πάει κάποιος φίλος προς το Καπανδρίτι(προς την ΕΥΔΑΠ) καμμιά βόλτα;

    Λίγα πράγματα φίλε στα μέρη που λες. Χθες 5 πουλιά είδα όλα κι όλα. Έπεσαν και κάτι λίγες τουφεκιές 10-15 λεπτά πριν το τελευταίο φώς.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    FABARM ELOS C SPORTING (76cm)
    BENELLI 123 (1η Benelli * 70cm, 2η Manufrance *** 65cm)
    WINCHESTER SX3 BLACK SHADOW composite (66 cm)

    </div>

    Σ’ευχαριστώ φίλε μου,δυστυχως δεν είχε τίποτα εκεί σήμερα παρά μόνο βροχή….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    nick στις #467627

    Ανταποκριση απο Σικαμινο…ψιλοβροχο ασταματητο απο τσιχλες τιποτα,το απολυτο μηδεν! ο καιρος μας τα χαλασε γενικως και δυστυχως οι προγνωσεις ειναι απογοητευτικες.Υπομονη και Αισιοδοξια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #467632

    Καλησπερα και απο μενα και Χρονια Πολλα στους Δημητρηδες.
    Μολις γυρησαμε απο τα περιξ της θηβας.6 ωρες περπατητο με 8 τσιχλες στο χερι και 3 χαμενες.Γενικα πουλια δεν ειχε.Ελαχιστα πραγματα και πολυ δυσκολα πουλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #467635

    καλημερα κι απο μενα χρονια πολλα στους εορταζοντες.στην ευβοια σημερα βροχη με το τουλουμι αναχωριση για ασωπεια και περπατητο υπο βροχη καταφερα 4 πουλια.απογοητευτικη μερα αλλα ελπιζουμε προσεχως καλυτερα.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    akalokat στις #467637

    Μεσσηνία μπάσιμο μηδέν – στο περπατητό τα πουλιά δεν ξελόγγοναν με την καμία.
    0-0-0-0-0-0-0-0 τα πάντα μηδέν σήμερα δυστυχώς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    Iliasx στις #467638

    Καλησπέρα .
    Εγώ νομίζω ότι επηρεάζει ότι μέχρι στιγμής , έχουμε σχεδόν τον ίδιο καιρό με τις βόρειες χώρες . Βέβαια τα πουλιά από ένστικτό πρέπει να αρχίσουν να κατεβαίνουν . Ενδεχομένως να έχουμε κάποιο μπάσιμο από Τρίτη .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #467641

    Outlander κοντα ειμασταν.Ημουν στο αμπελοχωρι.Δεν ειχε πολυ βροχη.Εμεις κυνηγησαμε ανετα.Στην ρεματια κατω ησουν στην ασωπια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #467644

    Outlander κοντα ειμασταν.Ημουν στο αμπελοχωρι.Δεν ειχε πολυ βροχη.Εμεις κυνηγησαμε ανετα.Στην ρεματια κατω ησουν στην ασωπια;

    μεταξυ κλειδιου και ασωπειας κοντα στη ρεματια και στα παρακειμενα πευκα εμεις κατα τις 9 που ηρθαμε απο την ευβοια εριχνε αρκετα στις 11 εκοψε αλλα ειχαμε φαει τη λασπη με το κουταλι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #467646

    Tσιχλες και φασες θα περασουν κι αλλες παιδια. Αυτη την εβδομαδα που ο καιρος καθαριζει οσοι πιστοι ειναι στα καρτερια θα εχουν τις ευκαιριες τους! Πολλες χρονιες τα περασματα τραβανε μεχρι 10 Νοεμβριου! Αλλωστε πολλοι τοποι χρειαζοντουσαν τις βροχες οι οποιες θα κανουν πιο φιλοξενη τη χωρα μας για την τσιχλα αλλα και τις μπεκατσες. Ειδικα φετος με την πλουσια καρποφορια των ελαιωνων και του βελανιδιου αρκετες τσιχλες και φασσες θα ντοπιασουν στην χωρα μας. Υπομονη κι αισιοδοξια λοιπον γιατι τα καλυτερα ερχονται…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #467648

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Φιλιππας wrote:</div>
    Outlander κοντα ειμασταν.Ημουν στο αμπελοχωρι.Δεν ειχε πολυ βροχη.Εμεις κυνηγησαμε ανετα.Στην ρεματια κατω ησουν στην ασωπια;

    μεταξυ κλειδιου και ασωπειας κοντα στη ρεματια και στα παρακειμενα πευκα εμεις κατα τις 9 που ηρθαμε απο την ευβοια εριχνε αρκετα στις 11 εκοψε αλλα ειχαμε φαει τη λασπη με το κουταλι..

    Περασμενη κυριακη στο συγκεκριμενο σημειο που πηγες σημερα ειμασταν περισσοτεροι κυνηγοι απο τα πουλια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #467675

    Καλημέρα. Άλλη μια βροχερή μερα στην ευβοια. Αρα αλλη μια μέρα χωρις μπασιμο. Βλεπω το τεφτερι μου και τετοια κατασταση δεν έχω καταγραψει ξανα. Ελπιζω τα πουλια να είναι στη μπουκα και να κανουν ντου μολις καθαρισει ο ουρανός. Αν δεν το κανουν θα εχουμε πρόβλημα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #467677

    Καλημέρα. Άλλη μια βροχερή μερα στην ευβοια. Αρα αλλη μια μέρα χωρις μπασιμο. Βλεπω το τεφτερι μου και τετοια κατασταση δεν έχω καταγραψει ξανα. Ελπιζω τα πουλια να είναι στη μπουκα και να κανουν ντου μολις καθαρισει ο ουρανός. Αν δεν το κανουν θα εχουμε πρόβλημα

    Θα το κάνουν και θα είναι και μεγαλοοοοοοοοοοοο το ντουυυυυυυυυυυυυ μην αγχώνεστε. Ίσως η πλέον ιδανικές συνθήκες αυτές που έχουν διαμορφωθεί αυτές της ημέρες όσον αφορά το θέμα παραμονής τον πουλιών στην χωρά μας. Ο τόπος ήταν μπαρούτι οπού και να πήγαινες σηκωνόταν σκόνη. Λίγο η προσμονή λίγο η καψούρα για τουφεκίδι μας κάνει όλους ανυπόμονους… το ένστικτο της αποδημίας όταν είναι να γίνει δεν παίρνει χαμπάρι από καιρούς.. εκεί θα είμαστε και θα της περιμένουμε.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 25,831 έως 25,845 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων