ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,086 έως 26,100 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #468792

    Εχει πουλακια outlander και θα κατεβουν. Ως τωρα εμείς δυστυχώς δεν εχουμε περπάτησει ακομα. Ο τόπος ειναι γεματος κόσμο που μαζεύει ελιές και δεν θέλουμε παμε για ευνόητους λόγους. Παντως τα απογευματινα δειχνουν οτι υπάρχουν πουλια. Την Κυριακή θα ειναι πιο καλη η μερα και μάλλον κατι θα παιξει. Ισως τιποτα αργοπορημενες μπασιματιαρες αφου το γυρνάει σε βοριά απ’οτι βλεπω.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    i hunt therefore i am

    </div>

    δεν εχω παραπονο δημητρη μεχρις στιγμης καλα τα πηγα και ουτως η αλλως ειμαι του καρτεριου το περπατητο το υοθετησα περσι για να μην γυριζω ατουφεκιστος και με πηγε πολυ καλα θα συνεχισω πρωτα ο θεος και φετος μακαρι να μην βρεχει αυριο φιλε μου και να πας το απογευματινο σου και εγω ετσι θα κανω θα βγω το απογευμα εδω κοντα τη κυριακη θα εκδραμουμε.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #468800

    Φίλε ΜΗΤΣΟΒΙΝΣΙ μου φαίνεται οτι από εκεί επάνω έχει κρατήσει πολλά πουλιά, γιατί εδω κάτω σε απογευματινό βλέπω το πολύ 10 με 12 πουλιά. Σημερα παλι μία στο σακούλι αφου λόγο νηνεμίας πέρασαν καμιά δεκαριά πουλιά σε απαγορευτικό ύψος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #468834

    Από νομό Ηλείας, κάτω προς Ζαχάρω έχει κυνηγήσει κανένας τσίχλες;

    Ρωτάω γιατί ενώ έχω βρει αρκετές φέτος και στην Εύβοια και στην Στερεά Ελλάδα, στα μέρη που πηγαίνω και που είμαι και σήμερα στη Ζαχάρω, από τσίχλες δεν βλέπω ούτε δείγμα. Μόνο κάτι κοτσύφια, και αυτά λιγότερα από το Σεπτέμβριο.

    Μήπως εγώ πηγαίνω στα λάθος μέρη; :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Τ-Τ στις #468845

    Test

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #468863

    Καναμε και σημερα την βολτα μας στα περιξ της Κορινθου.Ευτυχως ο καιρος μας εκανε το χατιρι και 12 πουλακια ηρθαν μαζι μας και 3 αφησαμε πισω.Αυριο παλι……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #468866

    Από νομό Ηλείας, κάτω προς Ζαχάρω έχει κυνηγήσει κανένας τσίχλες;

    Ρωτάω γιατί ενώ έχω βρει αρκετές φέτος και στην Εύβοια και στην Στερεά Ελλάδα, στα μέρη που πηγαίνω και που είμαι και σήμερα στη Ζαχάρω, από τσίχλες δεν βλέπω ούτε δείγμα. Μόνο κάτι κοτσύφια, και αυτά λιγότερα από το Σεπτέμβριο.

    Μήπως εγώ πηγαίνω στα λάθος μέρη; :negative:

    Και Μεσσηνία τα ίδια χάλια. Δεν νομίζω ότι πας σε λάθος μέρη…αλλά φοβάμαι ότι δεν θα είναι καλή χρόνια για Μεσσηνία και Ηλεία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #468867

    βορεια ευβοια εχει φουλ ελιες φετος!! ελπιζω να ευχαριστηθω περπατητα τον δεκεμβρη και το γεναρη που θα κατσω μερες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    akalokat στις #468869

    Όντως Μεσσηνία δεν τα βλέπω καθόλου καλά τα πράγματα. ειδικά αν δεν χιονίσει σύντομα στην Αρκαδία που έχουν πιάσει πάρα πολλά πουλιά από μια επίσκεψη μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    12345678 στις #468902

    παιδια απο κεφαλονια τι γινεται φετος?δεν εχω παρατηρησει τιποτε απο ανταποκρισεις.φιλε μπεφ (και επι τη ευκαιρια χρονια πολλα) τι γινεται φετος?
    μπαμπης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #468915

    μεσσηνια τσιχλες τετοια εποχη στον καμπο δεν ειχε ποτε..
    γιατι να εχει φετος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #468916

    Μαυρομάτι σήμερα…κάτι έπαιξε…τα πιασμένα ήταν απλησίαστα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #468919

    καλησπερα ανταποκριση απο τιθορεα απογοητευτικη.καρτερι σχεδον ανυπαρκτο στο περπατητο σωσαμε την παρτιδα οι νεοτεροι της παρεας.οχι ομως πολλα πραγματα.ζεστη του κερατα ετσι δεν γινεται δουλεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #468920

    Στην θηβα χαλια σημερα.Παρα πολυ ομιχλη.Πεντε πουλια και τρια χαμενα.Δεν πεταγε τιποτα στον αερα.Ολα στο περπατητο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #468921

    μεσσηνια τσιχλες τετοια εποχη στον καμπο δεν ειχε ποτε..
    γιατι να εχει φετος?

    Από ποιά εποχή αρχίζει να έχει Περικλή; Δεκέμβριο;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #468926

    Καλησπέρα σε όλους. Η βολτα στα ελατα σημερα για καμιά πιο χοντρή τσιχλα μας έδωσε την ευκαιρία να απολαύσουμε ένα υπέροχο σκηνικό με εναλλαγές ομίχλης και ήλιου. Θηραματικα μικρο το ενδιαφέρον. Δενδροτσιχλες αρκετες αλλά έπαιζαν ελάχιστα. Ειδαμε και κατι κοπαδακια απο γερακοτσιχλες και λιγες κόκκινες. Απολογισμός παρεας 4 κυργιαρες 1 γερακοτσιχλα 1 κοκκινη. Μπορεί να κάνουμε σπάνια καλά νουμερα εκεί πάνω αλλά ο ελατιας ειναι φανταστικός το χειμώνα και τραβαει την παρέα μου σαν μαγνήτης!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,086 έως 26,100 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων