ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,221 έως 26,235 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giwrgos7 στις #470137

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giwrgos7 wrote:</div>
    Hunter 21 τα φυσιγγια που λες αποδιδουν κ στο κρυο???μ κανει εντυπωση για 28 γρ.γι αυτο σε ρωταω…

    αποδιδουν ΑΡΙΣΤΑ στο κρυο!!!!

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “οπλο που κανει μπαμ, σκοτωνει……..αν αστοχησεις ευθυνεσαι μονον εσυ !!!!!!!”

    Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΕΕΣ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ !!!!!!!!

    ο Μαγειρευων…..του μαντριου !!! «Τhe stani’s cooker» !!!
    Μανος
    /URL” rel=”nofollow”>http://imageshack.us/photo/my-images/42/7yu0.jpg”>/URL

    Uploaded with ImageShack.us</a&gt” rel=”nofollow”>http://imageshack.us”>ImageShack.us</a&gt;

    </div>

    φιλε hunter21 εχεις δοκιμασει τα λαμπρο τσπορτινγκ 28 γρ???
    ποια μ προτεινεισ τα λαμπρο η τα αλεκτορις???
    ο μονος ενδοιασμος που εχω ειναι οτι επδ ειμαι απο πελοπονησσο κ εχει κρυο αν δν ξερω αν θα τραβηξουν….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giwrgos7 στις #470138

    Γιωργο σκιστο το φυσιγγι να δεις αν ειναι σωστα γεμισμενο γιατι απο φιλο ακουσα οτι σε παρομοιο περιστατικο λειπανε πραγματα μεσα απο το φυσιγγι.Εγω φιλε δουλευω εδω και τρια χρονια τα RC 32 ,φονικο φυσιγγι.

    zabala213 θεωρω οτι για τσιχλα ενα φυσιγγι των 7Ε ειναι αρκετα ακριβο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    stef42 στις #470140

    Παραλληλα με την μαχη της Μεσσηνιας ας πουμε και καμια αλλη κουβεντα.Σημερα μιλαγα με Ξανθη και εχει πολλες κυριαρινες σε υψομετρα οξιας ομως,χαμηλα λιγες.Φασσες φαινονται λιγες στον καμπο μπαινοβγαινουν στο απαγορευμενο αλλα ψηλα.Για τα φυσιγγια οσκαρ εχω ακουση καλα λογια αρκετες φορες δεν ηξερα οτι ειναι με Α1.Οποιος ξερει που τα βρισκουμε στην Αθηνα ας μας πει.Προσωπικα το καλυτερο φυσιγγι που εχω ριξει εγω στα 32 ειναι το παλιο ΑΖ 20 MAIONCHI αλλα το σταματησα γιατι σε καποια παρτιδα του μαδαγαν απιστευτα τα γραματα πανω στο φυσιγγι με αποτελεσμα να κανουν χαλια τη θαλαμη.Τωρα νομιζω το βγαζει η Nobel σε classica 20.Για τα φυσιγγια των 28και 24 γραμμαριων που συχνα αναφερονται εδω καλο θα ηταν να τονισουμε οτι τα φυσιγγια αυτα ειναι, οπως ξερουμε ολοι,σκοπευτικα ,που απλα σημαινει,ταχυτητα , καλες κατανομες,χαμηλο λακτισμα.Ιδανικο τριγωνο αλλα στο κυνηγι τα πραγματα διαφοροποιουνται.Με λιγα λογια και αυτο το λεω για τους νεους κυνηγους,η χρηση τον σκοπευτικων φυσιγγιων στο κυνηγι θελει εμπειρια στη βολη.Επιτυχιες εχουν οι «γρηγοροι»,αυτοι που ριχνουν στην τσιχλα που πεταγετε απο το πουρναρι στα πρωτα μετρα,χωρις ψαξιμο και σε αψογες επωμισεις.Το σκοπευτικο φυσιγγι δεν διορθωνει λαθη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470141

    Με 6,50 φιλε και παντος καιρου.Αν εχεις να προτινεις κανενα καλυτερο ακουω προτασεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    stef42 στις #470142

    Τα φυσίγγια OSCAR θα τα βρεις στο Μαρούσι τηλ.210-8022280.Τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #470143

    Ζώτος 30g, Νο 10 ή 9! Φθηνό (5 ευρώ) και αποτελεσματικότατο με μπαρούτη aquila!
    Δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #470146

    .Για τα φυσιγγια οσκαρ εχω ακουση καλα λογια αρκετες φορες δεν ηξερα οτι ειναι με Α1.Οποιος ξερει που τα βρισκουμε στην Αθηνα ας μας πει.

    Σπύρου Λούη 23 Μαρούσι. Είναι σε ένα στενό πεζόδρομο στο κέντρο του Αμαρουσίου 50 μέτρα νότια από το πάρκο που βρίσκεται το κέντρο τέχνης και πολιτισμού του Δήμου. Σε αυτό το πάρκο είναι και ο Κυνηγετικός Σύλλογος Αμαρουσίου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    giwrgos7 στις #470148

    Νικο μπορεις να μ πεις απο που τα παιρνεις τα ζωτος,η ναμ δωσεις ενα τηλ???
    Αυτα που εχω δοκιμασει κ ειναι αρκετα καλα ειναι τα aquilla αλλα τα βρισκω στα 6.5 € κ τα εκοψα.γι αυτο ψαχνομαι… παντως κτ rm πουφοκιμασα τα θεωρω τραγικα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    chukarrr στις #470152

    ναι είναι πολύ έξυπνα πουλιά οι κυριαρίνες!! τις πέτυχα σε μπάσιμο πριν 2 εβδομάδες.. σε έτσι περίπτωση πέρνεις καλά πουλιά! αλλά απο τότε δεν ξέρω τι γίνετε και αν ήρθαν και άλλα πουλιά (που δεν νομίζω)..
    φιλε zabala213 εμένα μου άρεσαν τα classic της Lambro με πυρίτιδα διπλής βάσης και τα alfa game (κόκκινα) 32 γρ.. αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει σε πολύ κρύο για να βγάλω σίγουρα συμπεράσματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #470154

    φιλε hunter21 εχεις δοκιμασει τα λαμπρο τσπορτινγκ 28 γρ???
    ποια μ προτεινεισ τα λαμπρο η τα αλεκτορις???

    με κλειστα ματια αλεκτορις…οχι οτι τα λαμπρο δεν πανε καλα ,δοκιμασε τα και τα δυο να δεις ποια σου ταιριαζουνε!!!!

    Επιτυχιες εχουν οι «γρηγοροι»,αυτοι που ριχνουν στην τσιχλα που πεταγετε απο το πουρναρι στα πρωτα μετρα,χωρις ψαξιμο και σε αψογες επωμισεις.Το σκοπευτικο φυσιγγι δεν διορθωνει λαθη.

    συμφωνω απολυτα με ολα αυτα που λες και θα προσθεσω οτι πλεον παιρνω περισσοτερα ψηλωμενα πουλια απ’οτι επαιρνα παλιοτερα με τα αργα για εμενα πλεον φυσιγγια των 32γρ!!!!

    Ζώτος 30g, Νο 10 ή 9! Φθηνό (5 ευρώ) και αποτελεσματικότατο με μπαρούτη aquila!
    Δοκιμάστε και θα με θυμηθείτε!

    πολυ καλο φυσιγγι και στην σωστη τιμη 😉
    επισης τρομερες τουφεκιες βγαζει και του δορκα (αν δεν κανω λαθος) το hit8 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Tolis Plou στις #470163

    Παραλληλα με την μαχη της Μεσσηνιας ας πουμε και καμια αλλη κουβεντα.Σημερα μιλαγα με Ξανθη και εχει πολλες κυριαρινες σε υψομετρα οξιας ομως,χαμηλα λιγες.Φασσες φαινονται λιγες στον καμπο μπαινοβγαινουν στο απαγορευμενο αλλα ψηλα.Για τα φυσιγγια οσκαρ εχω ακουση καλα λογια αρκετες φορες δεν ηξερα οτι ειναι με Α1.Οποιος ξερει που τα βρισκουμε στην Αθηνα ας μας πει.Προσωπικα το καλυτερο φυσιγγι που εχω ριξει εγω στα 32 ειναι το παλιο ΑΖ 20 MAIONCHI αλλα το σταματησα γιατι σε καποια παρτιδα του μαδαγαν απιστευτα τα γραματα πανω στο φυσιγγι με αποτελεσμα να κανουν χαλια τη θαλαμη.Τωρα νομιζω το βγαζει η Nobel σε classica 20.Για τα φυσιγγια των 28και 24 γραμμαριων που συχνα αναφερονται εδω καλο θα ηταν να τονισουμε οτι τα φυσιγγια αυτα ειναι, οπως ξερουμε ολοι,σκοπευτικα ,που απλα σημαινει,ταχυτητα , καλες κατανομες,χαμηλο λακτισμα.Ιδανικο τριγωνο αλλα στο κυνηγι τα πραγματα διαφοροποιουνται.Με λιγα λογια και αυτο το λεω για τους νεους κυνηγους,η χρηση τον σκοπευτικων φυσιγγιων στο κυνηγι θελει εμπειρια στη βολη.Επιτυχιες εχουν οι «γρηγοροι»,αυτοι που ριχνουν στην τσιχλα που πεταγετε απο το πουρναρι στα πρωτα μετρα,χωρις ψαξιμο και σε αψογες επωμισεις.Το σκοπευτικο φυσιγγι δεν διορθωνει λαθη.

    Τα OSCAR τα παίρνω εγώ απο ένα μαγαζί στο Περιστέρι. Εγώ έριχνα τα πορτοκαλί με πυρίτιδα GM3 και πάλι απέδιδαν. Μαλακό φυσίγγι αλλά φονικό. Δες και το site του μαγαζιού.
    http://www.tacticalstore.gr/index.php

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    Tolis Plou στις #470164

    επισης τρομερες τουφεκιες βγαζει και του δορκα (αν δεν κανω λαθος) το hit8
    </div>

    Αν θές του Δόρκα χίλιες φορές το express 32. Τα ΗΙΤ τα είχα πάρει και έριχνα σε καθιστά κοτσύφια στον κισσό απ΄τα 15 μέτρα και με χαιρέταγαν. Πραγματικά αναρωτιόμουν που πάνε τα σκάγια, Και μην πείτε για σκοπευτικό λάθος γιατί με τα Sipe NobelSport μετά δεν έκαναν ούτε κιχ. Εκτός κι αν δεν τα πηγαίει καλά το δικό μου όπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #470166

    Φίλε “giwrgos7” η Ιωάννης & Ηλίας Ζώτος Ο.Ε. βρίσκεται στη Ν. Ιωνία (Αθήνα), Αλέκου Παναγούλη 20, τηλ. 2102774430. Εκεί θα βρεις και άλλα φυσίγγια του Ζώτου σε διάφορες γομώσεις και για όλα τα γούστα! Όλα ποιοτικά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #470168

    Καλησπέρα και καλως ήρθες στην παρεα. Εχει κυργιαρες ψηλα αλλα θέλει γαϊδούρινη υπομονή για να πάρεις λιγα πουλια. Δεν παίζουν πολυ και σου σπάνε τα νεύρα καθως τις ακούς ολόγυρα αλλα δεν τις βλέπεις. Τουλάχιστον αυτό είναι το σκηνικό εκει που παω εγω!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    i hunt therefore i am

    </div>

    Να συμπληρώσω ότι είναι ντόπιες πλέον αυτές που θα απαντήσετε (κατά τεκμήριο) και θα τις δείτε υποψιασμένες να πετούν σε ύψος βεληνεκούς S300 (και δεν εννοώ Μπαικάλ 76cm σπορτινγ με πόρτινγκ εννοώ S300) οπότε για να πάρετε πουλί θέλει κάλυψη απόκρυψη σε συγκεκριμένο δέντρο σύδεντρο που ξέρουμε ότι πιάνουν και μακρυά από άλλους κυνηγούς. Το περασμένο ΣΚ πολύ κοντά στη Θεσσαλονίκη περνάγαν στα 100 μέτρα και έφαγαν ντουφεκιές από όλη τη γραμμή…

    Είναι ίσως που η κυριαρίνα στα 100 μ. δίνει τη σκοπευτική εικόνα τσίχλας στα 40-50 μ. :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #470180

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Hunter21GR wrote:</div>
    επισης τρομερες τουφεκιες βγαζει και του δορκα (αν δεν κανω λαθος) το hit8
    </div>

    Συμφωνώ απόλυτα για τα HIT8 πραγματικά πολύ καλές τουφεκιές και στα 31- γραμμάρια.. :good:

    Αν θές του Δόρκα χίλιες φορές το express 32. Τα ΗΙΤ τα είχα πάρει και έριχνα σε καθιστά κοτσύφια στον κισσό απ΄τα 15 μέτρα και με χαιρέταγαν. Πραγματικά αναρωτιόμουν που πάνε τα σκάγια, Και μην πείτε για σκοπευτικό λάθος γιατί με τα Sipe NobelSport μετά δεν έκαναν ούτε κιχ. Εκτός κι αν δεν τα πηγαίει καλά το δικό μου όπλο.

    Για να καταλάβεις τη διαφορά και ίσως και το όπλο-τσόκ (γι αυτό και μπορεί να μην τα πήγαινες καλά) δεν έχεις παρά να “σφάξεις” και τα δύο και τότε θα καταλάβεις το γιατί..
    Απλά θα σου πω (επειδή τα έχω και τα δύο σφαγμένα) ότι δεν έχουν τίποτα κοινό..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,221 έως 26,235 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων