ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,236 έως 26,250 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #470182

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Hunter21GR wrote:</div>
    επισης τρομερες τουφεκιες βγαζει και του δορκα (αν δεν κανω λαθος) το hit8
    </div>

    Αν θές του Δόρκα χίλιες φορές το express 32. Τα ΗΙΤ τα είχα πάρει και έριχνα σε καθιστά κοτσύφια στον κισσό απ΄τα 15 μέτρα και με χαιρέταγαν. Πραγματικά αναρωτιόμουν που πάνε τα σκάγια, Και μην πείτε για σκοπευτικό λάθος γιατί με τα Sipe NobelSport μετά δεν έκαναν ούτε κιχ. Εκτός κι αν δεν τα πηγαίει καλά το δικό μου όπλο.

    στην μπρεντα αδρανιας που εχω τα ‘παει’ καταπληκτικα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #470184

    Καλημερα στην παρεα.Τα oscar τα εριχνα δυο χρονια με καλα αποτελεσματα ειδικα σε κρυο με ξερο καιρο.Τα πρωινα με υγρασια τα φυσιγγια δεν κοβουν.Ειδικα πριν δυο κυριακες στο περασμα που ριξαμε τεσσερα κουτια με εκαναν να μην τα ξαναπαρω.Ολα τα πουλια ζωντανα με πιλυ αιμα.Δοκιμασα τα pellagri f2 classic και τα βρηκα πολυ καλυτερα στις ντουφεκιες ειδικα το πρωι με υγρασια.Ισως να ταιριαξανε καλυτερα στο οπλο μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #470186

    Φίλε «giwrgos7″ η Ιωάννης & Ηλίας Ζώτος Ο.Ε. βρίσκεται στη Ν. Ιωνία (Αθήνα), Αλέκου Παναγούλη 20, τηλ. 2102774430. Εκεί θα βρεις και άλλα φυσίγγια του Ζώτου σε διάφορες γομώσεις και για όλα τα γούστα! Όλα ποιοτικά!

    Τον φίλο μου τον Ηλία μπορείτε να τον βρείτε και στην ιστοσελίδα της επιχείρησης: http://e-zotos.gr/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #470187

    Καλημερα στην παρεα.Τα oscar τα εριχνα δυο χρονια με καλα αποτελεσματα ειδικα σε κρυο με ξερο καιρο.Τα πρωινα με υγρασια τα φυσιγγια δεν κοβουν.Ειδικα πριν δυο κυριακες στο περασμα που ριξαμε τεσσερα κουτια με εκαναν να μην τα ξαναπαρω.Ολα τα πουλια ζωντανα με πιλυ αιμα..

    Tα άσπρα που έβγαζε πριν 3 περίπου χρόνια με χαμηλό πάφυλα ήταν πραγματικά καταπληκτικά,κατόπιν άλλαξε την πυρίτιδα που χρησιμοποιούσε :scratch: και δεν με ικανοποιούν πλέον,και όχι μόνο εμένα αλλά και 2 φίλους που τα χρησιμοποιούσαν και αυτοί…Να σημειώσω ότι πρώτα είδαμε διαφορά στις ντουφεκιές μας(προς το χειρότερο)και κατόπιν μάθαμε ότι άλλαξε την πυρίτιδα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #470190

    Tα άσπρα που έβγαζε πριν 3 περίπου χρόνια με χαμηλό πάφυλα ήταν πραγματικά καταπληκτικά,κατόπιν άλλαξε την πυρίτιδα που χρησιμοποιούσε :scratch: και δεν με ικανοποιούν πλέον,και όχι μόνο εμένα αλλά και 2 φίλους που τα χρησιμοποιούσαν και αυτοί…Να σημειώσω ότι πρώτα είδαμε διαφορά στις ντουφεκιές μας(προς το χειρότερο)και κατόπιν μάθαμε ότι άλλαξε την πυρίτιδα.

    Τα διάφανα που λες με τον χαμηλό πάφιλα δεν τα έβγαζε πριν τρία χρόνια αλλά από το 2005 και μετά.. όχι απλα φονικό .. σκέτος χάρος και λίγο λέω… SLC είχε μέσα το εν λόγο … τα έριχνα μετά μανίας.. πραγματικά δεν έπαιρνε χαμπάρι από καιρούς .. δεν πα να έσταζαν τα πάντα.. δεν πάει να είχε ξεροβόρι λιακάδα και καύσωνα.. εκεί αυτό τι δουλεία του.. όντως μετά Γιώργου Βλαχόπουλου εποχή ( για όσους ξέρουν)..άλλαξαν τα πράγματα… και για να μην μακρηγορώ.. στα 30 γραμμ …Ζωτος και Lako.. 30γραμμ .. στα δε 32αρια τους τα πράσινα του Lako..του δε Ζωτου και τα κίτρινα αλλά και το φονικό του μαυρο.. Αquila και PSB..έχουν μέσα…. :good: :good: Πολύ δύσκολα λέω καλά λόγια για φυσίγγια ποσο μάλλον να προτείνω..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #470193

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>tasosz wrote:</div>
    Tα άσπρα που έβγαζε πριν 3 περίπου χρόνια με χαμηλό πάφυλα ήταν πραγματικά καταπληκτικά,κατόπιν άλλαξε την πυρίτιδα που χρησιμοποιούσε :scratch: και δεν με ικανοποιούν πλέον,και όχι μόνο εμένα αλλά και 2 φίλους που τα χρησιμοποιούσαν και αυτοί…Να σημειώσω ότι πρώτα είδαμε διαφορά στις ντουφεκιές μας(προς το χειρότερο)και κατόπιν μάθαμε ότι άλλαξε την πυρίτιδα.

    Τα διάφανα που λες με τον χαμηλό πάφιλα δεν τα έβγαζε πριν τρία χρόνια αλλά από το 2005 και μετά.. όχι απλα φονικό .. σκέτος χάρος και λίγο λέω… SLC είχε μέσα το εν λόγο … τα έριχνα μετά μανίας.. πραγματικά δεν έπαιρνε χαμπάρι από καιρούς .. δεν πα να έσταζαν τα πάντα.. δεν πάει να είχε ξεροβόρι λιακάδα και καύσωνα.. εκεί αυτό τι δουλεία του.. όντως μετά Γιώργου Βλαχόπουλου εποχή ( για όσους ξέρουν)..άλλαξαν τα πράγματα… και για να μην μακρηγορώ.. στα 30 γραμμ …Ζωτος και Lako.. 30γραμμ .. στα δε 32αρια τους τα πράσινα του Lako..του δε Ζωτου και τα κίτρινα αλλά και το φονικό του μαυρο.. Αquila και PSB..έχουν μέσα…. :good: :good: Πολύ δύσκολα λέω καλά λόγια για φυσίγγια ποσο μάλλον να προτείνω..
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

    </div>

    Πριν τρια χρόνια τα άλλαξε αυτό έγραψα και εγώ :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #470198

    Καλησπέρα…σε όλους και συγνώμη για την παρέμβαση. Μήπως θα έπρεπε ή κατά τα άλλα ενδιαφέρουσα συζήτηση να μεταφερθεί στην ενότητα “Φυσίγγια και βλητική”?

    Δεν ανεβάζω θήραματα…αλλά μήπως ξέρει κανείς το πουλί της φωτογραφίας? Είχε 2 κοπάδια στην ΝΑ Αττική σήμερα μεγάλα σε αριθμό και δεν νομίζω να είναι τσίχλες.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #470200

    ρε συ Overlord παντα κατι εχεις να πεις για τους αλλους… φυσηγγια για τσιχλα λενε οι ανθρωποι, ημαρτον!!!
    Ασε και κατι να πεσει κατω.

    Απο Σαββατο θεσσαλια εχετε μαθει κατι για γοννους και περιξ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #470204

    Μια διαπίστωση μόνο να κάνω…

    Το γεγονός πως το topic έχει εδώ και μέρες μετατραπεί σε “δοκιμές-τσιχλοφυσιγγίων απόψεις”, μάλλον είναι η καλύτερη απόδειξη για την τσιχλοπενία που επικρατεί στους κυνηγοτόπους και την αδυναμία πολλών από εμάς να κάνουμε εξορμήσεις…

    Πάντως δεν παραπονιέμαι για την στροφή θεματολογίας καθώς αποκομίζω πολύ χρήσιμες πληροφορίες… Σε κάποια παρόμοια στροφή θεματολογίας παλαιότερα άλλωστε και από τη δημιουργία με βάση αυτή τη στροφή και ξεχωριστού θέματος, κάποιοι συνάδελφοι μου μετέδωσαν και το μικρόβιο για τη χρήση σκοπευτικών φυσιγγιών στο κυνήγι και δεν το μετανιώνω καθόλου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #470205

    @gkiaouris…Δεν είπα το αντίθετο χριστιανέ μου…και μάλιστα ενδιαφέρουσα συζήτηση !! Μην προβοκάρεις…δεν χρειάζεται το σχόλιο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #470208

    καλά ρε overlord,πλάκα μας κάνεις? αφού ξέρεις τι πουλί είναι, εφόσον το κατέβασες από το internet, γιατί ρωτάς? τι νομίζεις ότι είμαστε τίποτα παιδάκια και θα απαντήσουμε στο τεστ που μας βάζεις? το πουλάκι τσίου……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #470210

    καλά ρε overlord,πλάκα μας κάνεις? αφού ξέρεις τι πουλί είναι, εφόσον το κατέβασες από το internet, γιατί ρωτάς? τι νομίζεις ότι είμαστε τίποτα παιδάκια και θα απαντήσουμε στο τεστ που μας βάζεις? το πουλάκι τσίου……
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φάνης

    </div>

    Επείδή είσαι καχύποτος…θα σου πω ότι ναι…το κατέβασα από το Internet…γιατί μοιάζει ΠΑΡΑ πολύ…δεν ήταν ακριβώς το ίδιο. Επίσης…με το ίδιο όνομα το έχουν και σε διαφορετικές εικόνες.

    Οπότε είπα να ρωτήσω….μπας και κανένας χριστιανός ξέρει….αλλά μην χάσεις εσύ….άκου το πουλάκι τσίου.!!! καλό…. :good:

    Για την ιστορία….ξέρεις τι είναι???

    ΥΓ: Την σκούφια σας για φαγωμάρα πετάτε ορισμένοι!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #470213

    χαχαχαχαχα……Το πουλακι: ΤΣΙΟΥ…. αφιερωμενο…. 😉 http://youtu.be/RcuY9CtYPKs

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    455
    gun7171 στις #470214

    ειχα παρει απο τον καλκατζακο τα velox 32 gr nobel sport ειναι με α1 απο οτι ειχα διαβασει τοτε και εκανα πολη καλη δουλεια με ξερα πουλια φετος δεν εχω παει να τα παρω αλλα δεν τα εχουν παντου παντος δεν απαιρναν χαμπαρι απο καιρο.τα oskar τα παιρνω απο τον παρδαλακη αιγαλεω τηλ.210 5310035 και αυτα πολη καλα αλλα νομιζω και τα lambro tordo ειναι power για τσιχλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    ΚΩΣΤΑΣ στις #470218

    καλησπερα ,εγω πηρα τα jordan 33gr 8ρια απο το παγκρατι , 6,70€ ,κ πραγματικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,κ μακρινες κ με υγρασια ,πιστευω οτι ειναι πολυ καλο φυσιγγι

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,236 έως 26,250 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων