ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,281 έως 26,295 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    tasosz στις #470546

    Σήμερα προς μέγαρα μεριά είδα αρκετές τσίχλες(περπατητό),αλλά όντας μόνος μόνο 2 κατάφερα να βάλω στο σακίδιο και ένας κότσυφας έμεινε για μεζές της κυρα μάρως όπως έλεγε πιο πάνω κάποιος φίλος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    PAGANI στις #470549

    ΠΕΡΑΣΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ,ΣΤΟ ΚΡΕΖΙ, ΜΕ ΕΝΑ ΜΑΖΔΑ ΠΟΛΥΜΟΡΦΙΚΟ ΣΤΙΣ 7.30 2 ΑΤΟΜΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470550

    ρε παιδια ειναι δυνατον να μην βλεπετε καμια τσιχλα? στον καμπο της βορειας ευβοιας καθε θαμνος στις σουδες εχει απο 15

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #470551

    Οτιδήποτε μπορείς να δεις από πετούμενο σε μεγάλο αριθμό στην Ανατολική Αττική εκτός από τσίχλες…
    Τα ίδια και χθες σε απογευματινό.
    Και περπατητό, δεν υπάρχουν τσίχλες όπως πέρυσι.
    Ίσως στην Εύβοια να “βράζουν” οι θάμνοι από πουλιά, αλλά εδώ μπορείτε να τους πιάσετε άφοβα χωρίς να κινδυνεύετε να πάθετε εγκαύματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #470556

    καλησπερα κι απο εμενα .σημερα μπορω ναπω οτι τα πηγαμε αρκετα καλα.8 ωρο λοιπον περπατητο και μονο βεβαια σε δυο μερη.το πρωτο περιξ θηβων το δευτερο στο κλειδι.εφτασα σχεδον το οριο. το οποιο δεν θα ηταν σχεδον αν εβρισκα και τις 3 που εχασα συν 5 που ηταν ευκολες και επρεπε να τις παρω αλλα λογω κουρασης αστοχησα.θα σταματουσα βεβαια στο οριο ισως νατο περναγα για λιγο τελος παντων δεν το περασα παντως.περιπου στη μεση της καρπωσης ηταν ο φιλος μου.ο ξηρος καιρος βοηθησε και τα φυσιγκια θεριζαν παντου εγω χρησιμοποιησα εξτρα λακο 33 γρ με α γαλλιας πραγματικα σπουδαιο φυσιγκι ο φιλος μου μπ32 ηταν μια κουραστικη αλλα καλη κυνηγετικη μερα.ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    Θοδωρής-Εύβοια στις #470558

    Καλησπέρα.Σήμερα Β.Εύβοια στο απογευματινό πέρασαν αρκετά πουλιά με πολύ χαμηλές πτήσεις και δεν μπόρεσα να ρίξω σε πολλές λόγω κόσμου.Συνολικά 3 τουφεκιές, 2 τσίχλες και 1 κότσυφας.Όλες πέρασαν ένα τέταρτο πριν νυχτώσει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #470559

    ρε παιδια ειναι δυνατον να μην βλεπετε καμια τσιχλα? στον καμπο της βορειας ευβοιας καθε θαμνος στις σουδες εχει απο 15

    Αυριο ραντεβου ολοι στην βορεια ευβοια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #470563

    ρε παιδια ειναι δυνατον να μην βλεπετε καμια τσιχλα? στον καμπο της βορειας ευβοιας καθε θαμνος στις σουδες εχει απο 15

    Γιώργο παραξενευομαι και εγω οταν οι συνάδελφοι λένε οτι δεν βλέπουν τίποτα. Ισως να κρατησε ο τόπος μας πουλια φετος! Το πρωι στα ελατα εγινε καλο παιχνίδι πάντως. Ειχε από ολα τα είδη τσιχλας με τις κόκκινες να κανουν τη διαφορά. Το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο: 1 κοτσυφι 2 τσιχλες κοινες 3 γερακοτσιχλες 4 δεντροτσιχλες 5 κοκκινες ολα στο χερι χωρίς καμια απώλεια!!! Το απολαυσα και αυριο μάλλον θα ανηφορισω παλι! Η θηροφυλακη παρουσα με ελεγχους και στο βουνό και με μπλόκο στο δρομο αργοτερα.
    Απογευματινο δεν πήγα αλλα ακουσα πολυ τουφεκιδι μετα τις 17:10.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470564

    πηγαινετε στις σουδες στον καμπο , εγω σε 2 μερεσ απο 1 ωρα περπατημα πηρα 16 τσιχλες ,αμα ηθελα καθομουν κιαλλο αλλα χορτασα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470565

    μπραβο ρε μιτσο για την ποικιλια αλλα πιο πολυ μπραβο για τις μηδενικες απωλειες. η θηροφυλακη ειναι αρκετα δραστηρια , την εχω πετυχει πολλες φορες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470568

    Καλησπερα παιδια και απο εμενα .Σημερα εχω καλα νεα :yahoo: . Σε περιοχη που την Πεμπτη περασενε ολα και ολα 2 πουλια σημερα απογευματινο περασανε πανω απο εικοσι πουλια[στο οπτικο μου πεδιο] τουφεκισα 9, πηρα 6, βρηκα δυστυχωςμονο τις 4 😥 . Α,και μια ασχημομουρα [καρακαξα]. :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #470577

    μπραβο sniper με την κουκλα σου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    234
    Giorgos-BREDA στις #470578

    μπραβο φιλε zabala , δεν πειραζει για τις απωλειες , τουλαχιστον αν δεν βρισκεις ενα πουλι αλλα καθεσαι και ψαχνεις εισαι ενταξει απεναντι στον εαυτο σου! αντε να ακουω κανα καλο νεο σιγα σιγα γιατι εμας μου φαινεται δεν μας πιστευετε :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470579

    Το καλο φιλε Γιωργο ειναι οτι ακουστικαν τουφεκιες γενικα στην ευριτερη περιοχη.

    Βασιλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #470586

    μετα απο πολλά πολλά χρόνια στο μέρος που πάμε,είδαμε απο λίγα εώς πολύ ελάχιστα πουλιά
    με αποτέλεσμα τα 8 πουλιά ο καλύτερος της παρέας. :unsure:
    δυστηχώς τόσα λίγα πουλιά δεν έχουμε ξαναδεί με 4 και 5 ώρες περπατητο,που οφείλετε
    δεν ξέρω,αλλα μακάρι τα πουλιά να είναι ψηλά στα βουνά γιατί αλλιώς την κάτσαμε για φετος.

    μπράβο σε όλους τους συναδελφους για της εξόδους τους :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,281 έως 26,295 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων