ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,386 έως 26,400 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    nickzotos στις #471445

    σήμερα στο κλειδί νομίζω ήταν λίγο καλύτερα από τις άλλες φορές. Είχε κυνηγούς και παίζαν κάτι πουλάκια αλλά γενικά πολύ λίγα πράγματα, απλά δεν ήταν μηδενικά. Άντε να δούμε τα κρύα πότε θα έρθουν να μας ζεστάνουν την διάθεση B-)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/10/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    Theo-teknys στις #471447

    Καλησπέρα σε ολους τους φιλους κυνηγους.Σημερα το πρωι το απολυτο 0 σε Βελινα Κορινθιας και Καλεντζι Κορινθιας,περιεργο ουτε στα ψηλα ουτε και στα χαμηλα δεν ξερω τι γινεται Φετος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #471459

    Σαββατοκύριακο στον ελατιά για καμιά χοντρή, μάταιος ο κόπος! Πάρα πολύ λίγα πουλιά με ανάλογη κάρπωση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #471462

    Καλησπέρα σε όλους.
    Η σημερινή έξοδος γιά ΤΣΙΧΛΕΣ στην ΕΥΒΟΙΑ δεν ήταν και τόσο
    επιτυχημένη,αφού η τελική κάρπωση ήταν τρείς τσίχλες και
    μία μεγάλη σακούλα ραδίκια και ζοχοί.
    Το πρωί στο καρτέρι δεν πέρασε τίποτα.Ακολούθησε τρίωρο
    περπατητό το οποίο απέφερε σε όλους δεκαπέντε πουλιά από
    τα οποία τα έξι δυστυχώς χαμένα.
    Ετσι πήραμε από………τρία (πουλιά) και επιστρέψαμε
    χαρούμενοι και αποφορτισμένοι στο ΚΛΕΙΝΟΝ ΑΣΤΥ.!!!

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #471467

    Λουκά και χορταράκια !μια χαρά ρε φίλε η βόλτα μετράει!Μπράβο σε όσους εκτέλεσαν τα κυνηγετικά τους καθήκοντα ,άσχετα με την κάρπωση!θα γυρίσει κι ο καιρός από βδομάδα και θα είναι καλύτερα!! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    archangel78 στις #471473

    Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου!Κριμα που τα διαβασα αφου ειχα παει!Παντως καταλαβα ακριβως που λες!Εγω εκοψα την Φραντζεσκου απο Π.Φωκαια και εκει που τελειωνουν τα σπιτια ξεκινησα το κυνηγι!(πιο πριν πηγα σε κατι ρεματιες και κατι βουνα κοντα στη θαλασσα χαλια για περπατητο)!Απο θηραμα ουδεν αλλα δεν εχει σημασια,η βολτα μετραει!Οπως καταλαβα απο την περιγραφη σου ,απο εκει που πηγα εγω και πανω(εως εκει που λες) ,εχω μπροστα μου χιλ. περπατητου και νομιμου κηνυγιου!Το θεμα μου ειναι οταν σε αυτη την περιοχη ξεπεταγεται ενα σπιτι στο πουθενα,ε εκει δε νομιζω οτι απαγορευεται,απλα πρεπει να ειμαι περιπου 200 μετρα μακρυα απο αυτο!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #471475

    Μπορεί να μην έβαλα εχτές φωτό αλλά σήμερα μετά από στριπ τιζ ποζάρουν:[/url]
    img host[/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #471484

    Μα βρε Σπυρο τσίτσιδα τα εμφανησες τα κοριτσια ;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    stef42 στις #471499

    Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους.Χτες 4 άτομα με 5ωρο περπάτημα πήραμε 47 τσιχλοκότσυφα στο χέρι,χάσαμε και άλλα 9.Είμασταν άτυχοι γιατί μας έφυγε 1 λάγαρος,αλλά μέσα στο πρόγραμμα είναι όλα.Αισθητά λιγότερα τα πουλιά σε σύγκριση με 15 πριν.Αναμονή πτώσης θερμοκρασίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #471500

    ρε σπυρο κοφτους τα κεφαλια ρε μαγκα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #471516

    Χθες γυρνώντας από Αθήνα Θεσσαλονίκη με έφερε ο δρόμος κατά τις 2 να περνώ από Πελασγία και έκανα μια βόλτα δίπλα στην Εθνική σε μια γραμμή έτσι για να δω. Τίποτα απολύτως. Άρα δεν ήρθαν ακόμα στις ελιές.

    Μη μου πείτε λόγω ώρας κλπ τα λαμβάνω όλα αυτά υπόψη όπως και ότι πιθανώς θα είχε περπατηθεί και μια δυο φορές ήδη το μέρος αλλά όταν κατεβαίνουν οι τσίχλες στις ελιές και μετά δεν γίνεται να περπατήσεις εκεί και να μη σηκώσεις μία…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #471519

    Νοτιοανατολική Αττική…τίποτα!!

    Μου έκανε πολύ άσχημη εντύπωση ένας “συνάδελφος” με ένα μπλέ Suzuki και σκυλόσπιτο που ήρθε στον κυνηγότοπο γύρω στις 8:00. Κατέβασε 3 σκυλιά…και άρχισε να τα περπατά…τουφεκίζοντας είτε στον αέρα ή σε σπίνους/σπουργίτια τα οποία μετά τα έδινε στα σκυλιά! Πραγματικά δεν ξέρω τι κυνήγι είναι αυτό…ή αν είναι είδος εκπαίδευσης ή εκτόνωσης.

    Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με διαφωτίσει!
    :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    chukarrr στις #471536

    καλημέρα σας και καλό μήνα να έχουμε!!
    φιλε overlord είδος εκπέδευσης δεν το λες αυτό.. είδος μ….. το λες. συγνώμη και για την έκφραση δηλαδή αλλά αντε
    ευρυτανία που ήμουν σήμερα δεν είχε απολύτως τίποτα. 1 δεντροτσιχλα στο χέρι και αυτή με χίλια βάσανα. Είδα όλα και όλα 10 πουλιά περίπου
    περπατησα μετά από περιέργια να δω αν έχει πουλιά και απλά δεν κινούνται αλλά δεν είχε τίποτα.
    Όπως φαίνεται φέτος δεν έχει καθόλου πουλιά :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #471609

    Ένα ανέλπιστα καλο απογευματινο σημερα και σε σημείο τελείως ξεκάρφωτο που δεν είναι γνωστό σαν καρτέρι. Πήρα 10 βρήκα 8 και άλλες 5 θα μου κάνουν καταγγελία για…εκφοβισμο!!! Αν έχεις τύχη διαβαινε που λενε!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #471615

    Χθες γυρνώντας από Αθήνα Θεσσαλονίκη με έφερε ο δρόμος κατά τις 2 να περνώ από Πελασγία και έκανα μια βόλτα δίπλα στην Εθνική σε μια γραμμή έτσι για να δω. Τίποτα απολύτως. Άρα δεν ήρθαν ακόμα στις ελιές.

    Μη μου πείτε λόγω ώρας κλπ τα λαμβάνω όλα αυτά υπόψη όπως και ότι πιθανώς θα είχε περπατηθεί και μια δυο φορές ήδη το μέρος αλλά όταν κατεβαίνουν οι τσίχλες στις ελιές και μετά δεν γίνεται να περπατήσεις εκεί και να μη σηκώσεις μία…

    Χαρά στο κουράγιο σου φίλε Αλέξανδρε!
    Πάντως, αν έφτασες μέχρι παραλία και δεν σήκωσες πουλιά κάτι δεν πάει καλά!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,386 έως 26,400 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων