ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,446 έως 26,460 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #472247

    μπραβο ρε μανο αλανι!καψε της! :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #472251

    σαββατοκυριακο μεσσηνια για μπεκατσες

    σε μεροι με πουρναρι-δεντρο οι τσιχλες ειναι παρα παρα πολλες

    2 πρωινα εκανα για τσιχλα μονο για μαυρες 6 το σαββατο 6 την κυριακη

    Πάνω-κάτω σε τί υψόμετρο ήσουν;

    Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/05/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    151
    george38 στις #472262

    Εγω παντως Μεσσηνία μετα από 2 απογευματινά Σάββατο και Παρασκευή σκέφτηκα να
    βάλω το ντουφεκι πωλητήριο. Αν δεν χτύπαγε το κινητό θα κοιμομουνα μεχρι τις 7.00
    καθιστος στο καρεκλακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #472273

    μπραβο ρε μανο αλανι!καψε της! :good:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    686 Ε-SPORTING

    </div>

    ε νε ρε φιλε δεν γινόταν αλλιώς,αν δεις τα τεφτέρια σε σχέση με πέριση,η διαφορα
    κοντευει στο 80-85% μείων εφέτος.σκέψου οτι δεν μας κάνει κέφι να πάμε για κυνηγι.
    τι άλλο να πούμε δηλαδη,και πάλι καλά εμείς βλέπουμε και καμιά τσίχλα,για σκέψου
    πόσοι συναδελφοι της βλέπουν με το κιάλι,που δεν μπορουν για τον χψ λόγο να κάνουν
    περπατητο η να αλλάξουν τόπο 🙁

    Εγω παντως Μεσσηνία μετα από 2 απογευματινά Σάββατο και Παρασκευή σκέφτηκα να
    βάλω το ντουφεκι πωλητήριο. Αν δεν χτύπαγε το κινητό θα κοιμομουνα μεχρι τις 7.00
    καθιστος στο καρεκλακι.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    είσαι ο έκτος μέσα σε 10 μέρες που το ακούω,και όχι μόνο απο την μεσσηνια αλλα και
    απο άλλα μέρη της ελλάδας,δυστηχώς :unsure: :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    xristos v 101 στις #472275

    χθεσινο κυνηγι περιξ θεσσαλονικης 4 γερακοτσιχλες 6 τσαρτσαρες και μια φασσα!!!πολλες οι τσιχλες μικρες -μεγαλες προς ενημερωση!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #472278

    μετα απο σχεδόν 20 μερες αποχής απο καρτέρια και περπατητα,είπαμε να αλλάξουμε τόπο.
    πιο μακρια μέν,πιο καλά όμως απο ότι αποδηχθηκε,γιατι το προηγούμενο μέρος έχω την
    αίσθηση οτι το είχαμε ψιλοκάψει απο το πολύ περπατητό …
    στο ρεζουμέ τώρα,τα πράγματα ήταν καλύτερα,είδαμε πολλά πουλιά,και κάναμε και πολύ
    ωραίες τουφεκιές,(και ελικοπτεράκια,η κ@υλα μου η μεγάλη χαχαχα)…

    το όριο κάναμε αλλα με καλό περπάτημα όμως.

    Μπράβο Μάνο :good: Αν και με κόπο,σε αποζημίωσε μετά την αποχή σου!! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #472279

    χθεσινο κυνηγι περιξ θεσσαλονικης 4 γερακοτσιχλες 6 τσαρτσαρες και μια φασσα!!!πολλες οι τσιχλες μικρες -μεγαλες προς ενημερωση!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το κυνήγι είναι τρόπος ζωής, είναι τέχνη, πρέπει να είσαι μάστορας στο είδος σου και όχι μακελάρης!!!!

    </div>

    :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #472286

    Θα ηθελα να συμπληρωσω στο παραπανω μυνημα που εγραψα σχετικα με τα πουλια που ειδα ,οτι τα πουλια ηταν ολα χαμηλα σε μερος με πουρναρια και πευκα και απο οτι μου ειπε ενας φιλος που πηγε για 4χ4 χθες ,ηταν το ιδιο πραγμα ,οποτε δεν μιλαμε για εσωτερικη μετακινηση.
    Επισης αυτο που μου εκανε εντυπωση ηταν το οτι παρολο που φοραγαμε ολοι απο την οικογενεια ανοιχτοχρωμα ρουχα και εκαναν και φασαρια τα παιδια ,απο τα 200 και πουλια που περασαν μονο μια ομαδα 8 περιπου πουλιων “τραβηξε χειροφρενο” και αλλαξε πορεια με το που μας ειδε ,πραγμα που σημαινει για μενα τουλαχιστον οτι τα υπολοιπα ηταν αντουφεκιστα!
    Και το πιστευω ακομα πιο δυνατα οταν διαβαζω τα αποτελεσματα απο τις εξορμησεις των συναδελφων μας.
    Ο καιρος θα κρυωσει θελει ,δεν θελει και αφου το καθυστερισε μεχρι τωρα θα εχουμε και λεφτα για βενζινες και φυσιγγια αφου δεν καψαμε πετρελαια για θερμανση και πολλα φυσιγγια αλλα και παρα πολλα πουλακια πιστευω. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #472302

    μετα απο σχεδόν 20 μερες αποχής απο καρτέρια και περπατητα,είπαμε να αλλάξουμε τόπο.
    πιο μακρια μέν,πιο καλά όμως απο ότι αποδηχθηκε,γιατι το προηγούμενο μέρος έχω την
    αίσθηση οτι το είχαμε ψιλοκάψει απο το πολύ περπατητό :yes: :unsure: ;-)

    στο ρεζουμέ τώρα,τα πράγματα ήταν καλύτερα,είδαμε πολλά πουλιά,και κάναμε και πολύ
    ωραίες τουφεκιές,(και ελικοπτεράκια,η κ@υλα μου η μεγάλη χαχαχα).

    να πώ και οτι ανεβήκαμε και σε υψόμετρο,δεν ξέρω αλλα ίσως να έπαιξε και αυτό το ρόλο του
    οχι αρκετα αλλα θα ήταν και καμια 500 μέτρα.

    το όριο κάναμε αλλα με καλό περπάτημα όμως.

    θελουμε να δουμε φωτο απο λογια χορτατοι ειμαστε, φωτο οπως κανω και γω…. B-) :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #472307

    εχει δικιο ο μανος σε σχεση με τη μειωση των πουλιων ειναι ετσι ακριβως.ειναι λεει τα πουλια σε μεγαλο υψομετρο και περιμενουν χειμωνα να κατεβουν .μα και περυσι ηπιος χειμωνας ηταν και τα μπασιματα δεν ηταν οπως τα φετινα κι ομως τετοια εποχη υπηρχαν οι τριπλασιες τσιχλες.και τα δικα μου τεφτερια το ιδιο λενε.ταπεινη μου αποψη ειναι οτι ο κυριως ογκος πουλιων την εχει κανει γι αλλου.η φωτο δεν ειναι απαραιτητη………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #472313

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>manosbmw wrote:</div>

    θελουμε να δουμε φωτο απο λογια χορτατοι ειμαστε, φωτο οπως κανω και γω…. B-) :bye:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    σε τρώει ο κολαράκος σου εεεεεεε

    και δύο τρείς που ήταν λιώμα μεσα στην σακούλα,αν θές σου της δείχνω και αυτές

    γατακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #472317

    ο κυριως ογκος πουλιων την εχει κανει γι αλλου.

    έχεις δίκιο,και εγώ αυτής της άποψης είμαι.όταν κάνεις περπατητο στο 80% απο τα καλύτερα
    κυνηγοτόπια της μαγνησίας και της φθιώτιδας και με 6 ώρες περπάτημα πέρνεις βία
    6 και 7 πουλιά,δεν νομίζω να είναι τυχαίο.
    εκεί που πέριση στ ίδια μέρη κάναμε το όριο στο δυοράκι και άνετα,και πέριση δεν είχε ουτε
    τα μισά μπασίματα απο εφέτος.
    Η μόνη λογική εξήγηση είναι οτι έχει φύγει ο κύριος όγκος των πουλιών,ετσι το βλέπω εγώ
    τουλάχιστον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #472318

    Μπράβο Μάνοοο!!Δώσε πόνοοο :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #472319

    Πείτε γνώμη για το που πήγαν τα πουλιά (την έκαναν για αλλού) και θα ψαχτω στις χώρες που θα μου πείτε στα κυνηγοσαιτ τους να δούμε τι λένε και εκεί αυτοί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #472320

    Εγω παντως Μεσσηνία μετα από 2 απογευματινά Σάββατο και Παρασκευή σκέφτηκα να
    βάλω το ντουφεκι πωλητήριο. Αν δεν χτύπαγε το κινητό θα κοιμομουνα μεχρι τις 7.00
    καθιστος στο καρεκλακι.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Ααααα….ώστε εσυ ήσουν με το κινητό…που με ξύπναγε συνέχεια!! :bye:

    Μια από τα ίδια συνάδελφε! :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,446 έως 26,460 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων