ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,896 έως 26,910 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #476877

    Καλησπέρα, γρήγορο περπατητό σήμερα γιατί με έπιασε η βροχή και με έκοψε στη μέση της βόλτας. Τα πουλιά πιασμένα στους θάμνους δεν έφευγαν λόγω της χθεσινής βροχής και μάλλον αυτής που ερχόταν. Τελικά μια τσίχλα στο χέρι και δυστυχώς ένα κοτσύφι και μια τσίχλα χαμένα επειδή έπεσαν κοψόφτερα :negative:
    Αφού δεν βρήκα πουλιά, το έριξα στη φωτογράφηση, στο διάλειμμα για νερό και φρούτο!


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    thanos_argos στις #476883

    Πήγα και γω Αρκαδία και σαν νέος, πήρα τρία πουλιά και χάλασα 2 κουτιά φυσίγγια…. :wacko:
    Αλλά δε μασάω, θα στρώσει! Πρώτη φορά ήταν άλλωστε!
    Το μόνο που έχω να πω είναι ότι και τα τρία τα πήρα με 9αρια B&P 34gr και με ότι άλλο έριξα (32 mirage, 31 euromix, lambro πορτοκαλί, lambro κίτρινα και κάτι άλλα διάφανα που δε θυμάμαι όνομα) δεν έκανα τίποτα… Τυχαίο μάλλον!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #476892

    Πήγα και γω Αρκαδία και σαν νέος, πήρα τρία πουλιά και χάλασα 2 κουτιά φυσίγγια…. :wacko:
    Αλλά δε μασάω, θα στρώσει! Πρώτη φορά ήταν άλλωστε!
    Το μόνο που έχω να πω είναι ότι και τα τρία τα πήρα με 9αρια B&P 34gr και με ότι άλλο έριξα (32 mirage, 31 euromix, lambro πορτοκαλί, lambro κίτρινα και κάτι άλλα διάφανα που δε θυμάμαι όνομα) δεν έκανα τίποτα… Τυχαίο μάλλον!

    Καλορίζικος Θάνο και στην παρέα και στο κυνήγι!! :good: Θα στρώσει ρε παλικάρι ,ρίξε φυσέκια να μάθεις το όπλο και τις βολές!!
    Πουλάκια είχε πιασμένα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    thanos_argos στις #476942

    Ευχαριστώ πολύ!
    Τι πιασμένα πουλάκια; Αν έπιασα εγώ; 3 τσίχλες σύνολο…
    Γενικά πάντως δε θα έλεγα ότι είχε και πολύ κίνηση.
    Είχε και πολύ ζέστη και δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #476948

    Αν περπατήσατε και σηκώσατε [πιασμένα] πουλιά εννοώ ! :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #476969

    Outlander ελπιζω να αφησες αι τιποτα πισω σου.
    Μου εχεις ερημωσει τα μερη χαχαχαχαχαα

    Θανο αστο καλυτερα να παμε για ψαρεμα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #476977

    Outlander ελπιζω να αφησες αι τιποτα πισω σου.
    Μου εχεις ερημωσει τα μερη χαχαχαχαχαα

    Θανο αστο καλυτερα να παμε για ψαρεμα…..

    γεια σου φιλλιπα. 1 στις 2 η μια στις 3 παιρνω ρε.οι υπολοιπες σε περιμενουν.καλη συνεχεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    thanos_argos στις #476989

    Μπα, καρτεράκια τεμπέλικα και τουφεκιές στο γάμο του καραγκιόζη μέχρι να δούμε τι γίνεται…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    thanos_argos στις #476990

    Χαχα,
    το μόνο σίγουρο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    mp155 στις #476993

    καλως ηρθες στην παρεα των κυνηγων. θα σε συμβουλευα να μην ΄΄μαθεις΄΄ σε βαριες γομωσεις στην τσιχλα και να αρκεστεις στα 28-30 γρ. ειναι υπεραρκετα.. διαβασε λιγο θεωρια σχετικα με τις γομωσεις και την σκοπευση..φιλικα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Omigis στις #477051

    Μπα, καρτεράκια τεμπέλικα και τουφεκιές στο γάμο του καραγκιόζη μέχρι να δούμε τι γίνεται…

    Είναι σαν να βλέπω τον εαυτό μου, να εισαι καλά και καλά κυνήγια να έχεις!
    (Ευχές από ακόμα έναν νέο hunter)
    Μεσσηνία εδώ και 1 βδομάδα έχουμε πνιγει από την πολύ βρόχου, προχτές πήγα για καρτέρι για κάνα 2ορο πείρα 4 τσίχλες, περιμένουμε να φτιάξει ο καιρός και βλέπουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #477053

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>thanos_argos wrote:</div>
    Μπα, καρτεράκια τεμπέλικα και τουφεκιές στο γάμο του καραγκιόζη μέχρι να δούμε τι γίνεται…

    Είναι σαν να βλέπω τον εαυτό μου, να εισαι καλά και καλά κυνήγια να έχεις!
    (Ευχές από ακόμα έναν νέο hunter)
    Μεσσηνία εδώ και 1 βδομάδα έχουμε πνιγει από την πολύ βρόχου, προχτές πήγα για καρτέρι για κάνα 2ορο πείρα 4 τσίχλες, περιμένουμε να φτιάξει ο καιρός και βλέπουμε.

    αμα δεν φυγει αυτη η σαπιλα της βροχης μην περιμενεις και πολλα πραγματα :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #477059

    Καλησπέρα Τσιχλοhunters! Μετά από λίγες μέρες αποχής πήγα κατα τις 5 στο απογευματινο. Με το που έπιασα άρχισε ενα εκνευριστικό ψιλοβροχο αυτό που δεν σε ενοχλεί αλλά σε κάνει μούσκεμα ως το κόκκαλο. Πουλια εμφανίστηκαν κατα τις 5:20 λίγα και ψηλωμενα. Καταφερα να κρατησω 4 τσιχλες και 3 κοτσυφια. Ψόφια πραματα γενικά στην περιοχή. Η νοτιαδουρα μας έχει χαλάσει το σκηνικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    Κώστας Πουλόπουλος στις #477343

    Πήγα και γω Αρκαδία και σαν νέος, πήρα τρία πουλιά και χάλασα 2 κουτιά φυσίγγια…. :wacko:
    Αλλά δε μασάω, θα στρώσει! Πρώτη φορά ήταν άλλωστε!
    Το μόνο που έχω να πω είναι ότι και τα τρία τα πήρα με 9αρια B&P 34gr και με ότι άλλο έριξα (32 mirage, 31 euromix, lambro πορτοκαλί, lambro κίτρινα και κάτι άλλα διάφανα που δε θυμάμαι όνομα) δεν έκανα τίποτα… Τυχαίο μάλλον!

    Τα φυσίγγια σου είναι μια χαρά. Εσύ θα βελτιώσεις τις τουφεκιές σου με την εμπειρία. Πάντως έχεις καλά μέρη για τσίχλα στις περιοχές σου. Σου τα λέω αν μου δώσεις στίγματα για κανένα μαύρο ή σφυρίδες στην Φηλή ή στα πέριξ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    Κώστας Πουλόπουλος στις #477344

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>thanos_argos wrote:</div>
    Πήγα και γω Αρκαδία και σαν νέος, πήρα τρία πουλιά και χάλασα 2 κουτιά φυσίγγια…. :wacko:
    Αλλά δε μασάω, θα στρώσει! Πρώτη φορά ήταν άλλωστε!
    Το μόνο που έχω να πω είναι ότι και τα τρία τα πήρα με 9αρια B&P 34gr και με ότι άλλο έριξα (32 mirage, 31 euromix, lambro πορτοκαλί, lambro κίτρινα και κάτι άλλα διάφανα που δε θυμάμαι όνομα) δεν έκανα τίποτα… Τυχαίο μάλλον!

    Τα φυσίγγια σου είναι μια χαρά. Εσύ θα βελτιώσεις τις τουφεκιές σου με την εμπειρία. Πάντως έχεις καλά μέρη για τσίχλα στις περιοχές σου. Σου τα λέω αν μου δώσεις στίγματα για κανένα μαύρο ή σφυρίδες στην Φηλή ή στα πέριξ…

    Στην Ψηλή (λάθος το Φ)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,896 έως 26,910 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων