ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,956 έως 26,970 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #478442

    Μετά απο πολλές μέρες κάναμε ενα υπέροχο 5ωρο περπατητο και ολα πήγαν πολυ καλα!!!


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    giannis2011 στις #478469

    Γιάννη αν κρίνω από τη φώτο το όπλο σου είναι σουπερ ποζέ Ρωσίας με μάλλον σφιχτά τσοκαρίσματα!!!
    Και εγώ με ένα σουπερ ποζέ Breda * & *** χρησιμοποιώ ελαφριά φυσίγγια όπως τα navarro 30gr no 9-10 & έχω άριστα αποτελέσματα!!!
    Τα Labro sporting θα τα δοκιμάσω κάποια στιγμή!!!
    Στο τόπικ για τις τσίχλες τώρα, σήμερα μόνος με περπατητό 2 1/2 ώρες 8 τσιχλοκότσυφες & 2 χαμένα πουλιά σε αγριελιές στη Λήμνο!!!
    Αν είχα παρέα θα ήταν σαφώς καλύτερα & από πλευράς κάρπωσης γιατί όπως είναι γνωστό στο περπατητό η τσίχλα θέλει 2 άτομα τουλάχιστον!!!

    Καλησπέρα συνάδελφε,
    ναι όντως είναι ένα baikal με εναλλασσόμενα τσοκάκια. Στο περπατητό βάζω 4* στην κάτω κάννη και 3* στην δεύτερη. Με ελαφρά φυσίγγια έχεις πλεονέκτημα στη δεύτερη τουφεκιά και κυρίως δε σου γίνεται το κεφάλι καζάνι!
    Συμφωνώ ότι η τσίχλα θέλει παρέα, αλλά όταν δε γίνεται αλλιώς, καλό είναι και το σόλο και πιο αθλητικό!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #478490

    Καλημέρα συνάδελφοι, τι έγινε και εξαφανίστηκαν οι τσίχλες (μιλάω για νόμο Εβρου)?καρτέρι δεν έχει τίποτα και περπαρητο μόνο κοτσυφια και αραιά και που καμιά τσίχλα. Τι έγινε και έφυγαν τόσο ξαφνικά την μια μέρα είχε και την άλλη τίποτα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    vdimop στις #478493

    καλημέρα σήμερα φόλα. Αύριο που; Ξέρει κανείς αν έχει τίποτα σε Πολιτικά η Κονιστρες η στο Προκοπι; Δεν λέει πάλι χιλιόμετρα και ήττα

    Ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Τ-Τ στις #478494

    Που την ηπιατε την φολα να την γλυτοσουμε οι υπολοιποι τουλαχιστον?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    vdimop στις #478496

    Moδι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #478498

    καλημέρα σήμερα φόλα. Αύριο που; Ξέρει κανείς αν έχει τίποτα σε Πολιτικά η Κονιστρες η στο Προκοπι; Δεν λέει πάλι χιλιόμετρα και ήττα

    Ευχαριστώ

    Για καρτερι πρωινό δύσκολα. Χθες κοντά στο θεολογο το πρωί αντε να ρίξαμε 4 όπλα 15 τουφεκιές στις μαύρες. Πουλια πιασμένα ομως παρα πολλα. Απλα δεν παιζουν. Πήραμε 73 στο χερι και λιγα χαμενα σε 5 ωρες με δύσκολο περπατητο. Για τις περιοχές που λες δεν εχω ακουσει τίποτα.
    Σε απογευματινο σημερα κοντά στους καθενους τίποτα το ιδιαίτερο. Λιγα κοτσυφια και τσιχλες σχεδόν αφαντες 7 και 1 πήρα αντίστοιχα. Ειδα και ενα ζευγάρι μακρομυτες απο το αυτοκίνητο οταν έφευγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #478499

    Καλησπέρα,εγώ και ένας φίλος σήμερα με αρκετό περπάτημα, αρκετό κόσμο και σχετικά λίγα πουλιά
    σταματήσαμε στο όριο, καλά ήταν!
    Καλή συνέχεια σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #478503

    Μετά απο πολλές μέρες κάναμε ενα υπέροχο 5ωρο περπατητο και ολα πήγαν πολυ καλα!!!
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    i hunt therefore i am

    </div>

    καλλιτέχνης όπως πάντα ο μίτσος :good: :good:

    την πέμπτη 4 άτομα το όριο,και πααααααρα πολλά κοτσίφια
    σήμερα 7 άτομα όλοι το όριο,με λιγότερα κοτσίφια και λιγότερα πουλιά απο την πέμπτη

    όλες στο περπάτημα :yes: :yes: 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #478505

    αυριο κ γω περπατητο διοτι καρτερι σημερα 3 ατομα 5!!!τσιχλες ολες κ ολες.μολις βραδιασε περνουσαν μπηχτες αλλα δν φαινονταν καν :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Τ-Τ στις #478506

    Που εγιναν αυτα αν επιτρέπεται?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    babis-lavrio στις #478508

    Μόλις γυρησαμε με δυο φίλους από Πελασγια,πρωινό απελπισία 4 με 6 πουλιά,πουλιά έχει περπατιτο και κάτι λίγα απογευματινό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #478510

    Σήμερα στην ευρύτερη περιοχή Αμφιθέα,καθενοί, βούνοι,λουτσα νεκρή φύση, 3 ώρες περπάτημα ελάχιστα πουλιά, αραιες ντουφεκιες γενικά απογοήτευση.
    Από τα λεγόμενα άλλων ότι έφθασαν στο όριο σε παρακείμενη περιοχή του θεολόγου δεν συνάδει με την νέκρα που επικρατούσε,εκτός αν το κυνήγι της τσίχλας τείνει να γίνει σαν του αγριόχοιρου με καμιά δεκαπενταριά παγανιέριδες στο περπατητό.
    Δεν σας συνιστώ την περιοχή για αύριο. …τσάμπα οι βενζίνες.

    ,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #478511

    @headhunter:Οχι ρε φιλε δεν ήμασταν 15. Ούτε καν 5. Επειδή δεν βρηκες τα πουλια εσυ δεν σημαίνει οτι δεν τα βρήκαμε εμείς. Δεν ξερω απο που είσαι αλλά εγώ γεννηθηκα και μενω στην περιοχή. Το μέρος που περπατησαμε 10 χρόνια σερί το Φλεβάρη είναι σχεδον παντα γεμάτο πουλια και ευτυχώς για την παρεα μου και δυστυχώς για σενα το ξερουμε πολυ λίγα άτομα. Μακάρι να βρεις πουλια και να μετριαστει η απογοήτευση σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #478512

    Δεν ημασταν 15. 45 ήμασταν και ειχαμε και δυο ελικόπτερα απατσι για να μην μας ξεφύγει κανενα πουλι. Τοσο αθλιοι παγανιερηδες μα πανω απ’ολα ψευτες! Headhunter μην μετατρέπεις την απογοητεση σου σε κατηγορίες. Ειναι αθλιο. Δεν ξέρεις ουτε εμενα ουτε την περιοχη που κυνηγισα. Και και ποιος σου ειπε οτι οταν εχει πουλια ο θεολόγος εχουν και οι καθενοι και η λουτσα η το αντίστροφο? Ποσες φορες καίγεται η αμφιθεα και 3 χιλιόμετρα πιο περα δεν υπάρχει ουτε φτερό? Το οτι δεν τα βρηκες εσυ δεν σημαίνει οτι δεν τα βρηκα και εγω. Άλλωστε εγω εχω το προνόμιο να ζω στην περιοχή και ξερω μερη που δυστυχώς είναι αγνωστα σε εσενα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 26,956 έως 26,970 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων