ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,016 έως 27,030 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #479059

    Καλημέρα. Περπατητο στον παλιουρα σήμερα που τελείωσε πριν λίγο. Τσιχλες ελάχιστες κοτσυφια αμέτρητα. Τελικός απολογισμός παρέας 17 τσιχλες για 3 όπλα. Καλα ηταν. Προς Καθενους επεσε τουφεκιδι απο το πρωί.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    Νίκος Σάμος στις #479060

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Prowler ® wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>berket wrote:</div>
    ΥΓ.Να υπενθυμίσω στου συνάδελφους, πως μέχρι και σήμερα θηρεύεται ο κότσυφας!!

    Άλλη μια απόφαση «σοβαρά» μελετημένη :wacko: από τους καθ” ύλην «αρμόδιους» «επιστήμονες» :negative: – τρομάρα τους- της Δασικής μας Υπηρεσίας :negative: :negative: :negative:
    <hr>
    <div class=»bbp-reply-signature»>
    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    </div>

    Τα

    Τα κοτσύφια ζευγαρώνουν από τις αρχές Φλεβάρη. Μετά τις 20 του μήνα πολλές φορές φέρουν και αυγά. Αυτός είναι ο λόγος που καλώς για εμένα είναι σωστή η απαγόρευση. Υπ” όφιν οτι είμαι κυνηγός φανατικός 48 ετών και όχι ορνιθιλόγος…

    oυτε εγω εχω βρει αυγα σε θυλικο κοτσυφα ποτε , ακομα και οτα επητρεπονταν μεχρη της 10 μαρτιου , αυτες η απαγορευσης σε μπελα μας βαζουν παρα καλο κανουν , τωρα για 8 μερες ακομα κυνηγι που ειναι οι πιο καλες μερες να κοβουν φασα και κοτσυφα πριν ακομα ερθη η ανοιξη ,ειναι δυνατον αποδημητηκα πουλια να ζευγαρωνουν μεσα στο κρυο πριν ακομα παν στους τοπους τους που κανουν την φωλια τους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    44
    Νίκος Σάμος στις #479061

    αρα δεν συμφωνο και δεν το εφαρμοζω ,προστατευω ομως με μανια την περδικα απο τον δεκευριο μεχρη τον επομενο σεπτευριο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    tsakalos στις #479062

    oυτε εγω εχω βρει αυγα σε θυλικο κοτσυφα ποτε , ακομα και οτα επητρεπονταν μεχρη της 10 μαρτιου , αυτες η απαγορευσης σε μπελα μας βαζουν παρα καλο κανουν , τωρα για 8 μερες ακομα κυνηγι που ειναι οι πιο καλες μερες να κοβουν φασα και κοτσυφα πριν ακομα ερθη η ανοιξη ,ειναι δυνατον αποδημητηκα πουλια να ζευγαρωνουν μεσα στο κρυο πριν ακομα παν στους τοπους τους που κανουν την φωλια τους

    αρα δεν συμφωνο και δεν το εφαρμοζω ,προστατευω ομως με μανια την περδικα απο τον δεκευριο μεχρη τον επομενο σεπτευριο

    Υπάρχουν όμως και σημαντικοί πληθυσμοί κοτσυφιών που είναι ενδημικοί και ουσιαστικά αυτούς θέλει να προστατεύσει πιστεύω η συγκεκριμένη οδηγία. Γενικά δύσκολα να τουφεκίσω κότσυφα όποτε δεν έχω εμπειρία αν έχουν ή όχι αυγά, αλλά το να εφαρμόζει κάποιος νόμους επιλεκτικά και με βάση το δικό του αισθητήριο περί δικαιοσύνης το θεωρώ τουλάχιστον κατακριτέο, γιατί στο τέλος δεν θα έχουμε νόμους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #479066

    συμφωνω απολυτα με τον νικο σαμο,χθες στην αταλαντη τα πουλακια ηταν λιγα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    marios1971 στις #479070

    Σημερα ταναγρα ειχε πουλια πηρα 12 στο χερι και 3 χαμενες.Θα ειχα κανει περισσοτερες αλλα με πουλησε η καραμπινα με εμπλοκες :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #479077

    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    marios1971 στις #479079

    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    φιλε που τα βρισκουμε τα φυσιγγια αυτα ? εγω ριχχω λαμπρο τορντο και ταιμπεριαλ και λεω να δοκιμασω και κατι αλλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    stef42 στις #479086

    Καλησπέρα σ’όλους.Χτεσινή βόλτα στη Φθιώτιδα 3 άτομα 39 τσίχλες και 5 χαμένες.Καρτέρι από 1 ο καθένας δεν είχε πουλιά και περπατητό με 15ο C.Σχετικά με τα κοτσύφια σέβομαι το νόμο αλλά δεν τον αποδέχομαι και συμφωνώ απόλυτα με το mitsosvinci τα κοτσυφάκια τα βλέπουμε να τα ταΐζουν περίπου αρχές Απριλίου,η επώαση διαρκεί 15 μέρες άρα πότε ζευγαρώνουν,όχι σίγουρα τον Φεβρουάριο.Σχετικά με σκύλο για τον νέο συνάδελφο omigis να ακούσει ακριβώς ότι
    του έγραψε ο benetos.Έχω μία Σπρίνγελ Σπάνιελ,δύσκολα χάνουμε πουλί,αλλά και μπεκάτσες και λαγούς δεν αφήνει,βεβαίως δεν έχω τη συγκίνηση της φέρμας που έχουν οι κατέχοντες σκυλιά φέρμας,αλλά όλα δεν γίνονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #479087

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    φιλε που τα βρισκουμε τα φυσιγγια αυτα ? εγω ριχχω λαμπρο τορντο και ταιμπεριαλ και λεω να δοκιμασω και κατι αλλο

    Στο Σταυρό Αγίας Παρασκευής όπως πας για Μεσόγεια στο δεξί σου χέρι, ακριβώς αμέσως μετά τη διασταύρωση που αρχίζει η Λ. Μαραθώνος. Εκεί δεξιά ξεκινάει και η Λ. Λαυρίου. Εκεί τα βρίσκεις.Προσοχή δεν πρέπει να πας από την κατηφορική ανισόπεδη που περνάει από κάτω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #479088

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>
    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    φιλε που τα βρισκουμε τα φυσιγγια αυτα ? εγω ριχχω λαμπρο τορντο και ταιμπεριαλ και λεω να δοκιμασω και κατι αλλο

    οπως σου ειπε ο greg21 το τηλεφωνο του κυρ βασιλη ειναι2106047238.προτεινω να τα δοκιμασεις φιλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #479089

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>marios1971 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>
    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    φιλε που τα βρισκουμε τα φυσιγγια αυτα ? εγω ριχχω λαμπρο τορντο και ταιμπεριαλ και λεω να δοκιμασω και κατι αλλο

    οπως σου ειπε ο greg21 το τηλεφωνο του κυρ βασιλη ειναι2106047238.προτεινω να τα δοκιμασεις φιλε.

    Το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό φυσίγγι.Αν το δοκιμάσεις πιστεύω ότι θα σου αφήσουν πολύ καλές εντυπώσεις!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #479109

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>outlander wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>marios1971 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>
    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    φιλε που τα βρισκουμε τα φυσιγγια αυτα ? εγω ριχχω λαμπρο τορντο και ταιμπεριαλ και λεω να δοκιμασω και κατι αλλο

    οπως σου ειπε ο greg21 το τηλεφωνο του κυρ βασιλη ειναι2106047238.προτεινω να τα δοκιμασεις φιλε.

    Το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό φυσίγγι.Αν το δοκιμάσεις πιστεύω ότι θα σου αφήσουν πολύ καλές εντυπώσεις!

    Με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενα,ξερει κανεις??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #479119

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>PANOS wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>marios1971 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>
    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    φιλε που τα βρισκουμε τα φυσιγγια αυτα ? εγω ριχχω λαμπρο τορντο και ταιμπεριαλ και λεω να δοκιμασω και κατι αλλο

    οπως σου ειπε ο greg21 το τηλεφωνο του κυρ βασιλη ειναι2106047238.προτεινω να τα δοκιμασεις φιλε.

    Το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό φυσίγγι.Αν το δοκιμάσεις πιστεύω ότι θα σου αφήσουν πολύ καλές εντυπώσεις!

    Με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενα,ξερει κανεις??

    Με Αquila

    http://www.tsariktsis.gr/products.php?p=65&l=1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #479121

    Νατους παλι με τις πυριτιδες και τα καψουλια……ρε αρχισατε παλι. Πουλια ρε φερτε μου πουλια και δωστε μου εναν τσεφτε να τουφεκαω……χαχαχα
    Εγω μαγκες την πατησα το δυημερο. Εχθες υποτιθετε οτι θα επρεπε να παω στο μαγαζι για κανα τριωρο που τελικα ακυροθηκε κατα τις δεκα το πρωι οποτε παει η μερα. Σημερα το πρωι εβρεχε , οποτε παει και η σημερινη. Τελικα και του χρονου θα κανω σε κανα απογευματινο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,016 έως 27,030 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων