ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,031 έως 27,045 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    184
    takis1976 στις #479134

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>takis1976 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>PANOS wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>marios1971 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>outlander wrote:</div>
    καλησπερα.σημερα ελειψη παρεας πηρα την αποφαση και πηγα μονος μου και καλα εκανα.με μια χαμενη μονο η σημερινη καρπωση φαινεται και στη τελευταια φωτο που ανεβαζω για φετος.πραγματικα το λακο 30γραμμαριων ειναι πολυ καλο φυσιγκι.ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    φιλε που τα βρισκουμε τα φυσιγγια αυτα ? εγω ριχχω λαμπρο τορντο και ταιμπεριαλ και λεω να δοκιμασω και κατι αλλο

    οπως σου ειπε ο greg21 το τηλεφωνο του κυρ βασιλη ειναι2106047238.προτεινω να τα δοκιμασεις φιλε.

    Το συγκεκριμένο είναι πολύ καλό φυσίγγι.Αν το δοκιμάσεις πιστεύω ότι θα σου αφήσουν πολύ καλές εντυπώσεις!

    Με τι πυριτιδα ειναι γεμισμενα,ξερει κανεις??

    Με Αquila

    http://www.tsariktsis.gr/products.php?p=65&l=1

    Σ ευχαριστω Πανο!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #479135

    Καλησπέρα. Σημερα περπατησαμε απο τις 2 εως τις 5 για να κάψουμε καμια θερμιδα απο τα εδέσματα που καταβροχθισαμε αποκριες και Καθαρά Δευτέρα και οι πευκωνες των Καθενων δεν μας αφησαν παραπονουμενους! Επιτέλους σήμερα οι τσιχλες ηταν περισσότερες απο τα μαυρα και ρίξαμε τα τουφεκιδια μας. Ο απολογισμός για 4 όπλα 38 πουλια στην τσάντα και 3 χαμενες. Στο απογευματινο δεν καθίσαμε. Εδω και λιγες μερες δεν δουλεύει κανενα εκτός απο μερικα κοτσυφοκαρτερα που πας και σου σπάνε τα νεύρα καθως περιμένεις 2-3 τσιχλες να περασουν ενω τα μαύρα περνανε και σε κουτσουλανε κανονικα. Εγώ στη περιοχη αλλη χρονιά τοσο κοτσυφι δεν θυμάμαι. Ειχαν εξάρσεις μετα απο χιονια και κρυα αλλά τοσα πολλά και για τοσο πολυ καιρό δεν εχει ξανατυχει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #479137

    τα φυσίγγια του λ@κο (30gr) ίσως να είναι και απο τα καλύτερα που κυκλοφορούν στην αγορα
    ανάμεσα απο πολύ μεγάλες εταιρίες,το μόνο μείον του είναι η τιμή του 5,90€ νομίζω οτι
    είναι υπερβολικά τα λεφτά για 30γρ.

    το ίδιο φυσίγγι με τα ίδια βλητικά αποτελέσματα υπάρχει και με 5€ αλλού,άρα;;; 😉
    εγώ ας πούμε που παίρνω 5000 φυσίγγια το χρόνο βάλτε τα κάτω να δείτε πόσα παραπάνω παίρνω;;;;;

    γνώμη μου πάντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    Τ-Τ στις #479142

    Καλησπέρα. Σημερα περπατησαμε απο τις 2 εως τις 5 για να κάψουμε καμια θερμιδα απο τα εδέσματα που καταβροχθισαμε αποκριες και Καθαρά Δευτέρα και οι πευκωνες των Καθενων δεν μας αφησαν παραπονουμενους! Επιτέλους σήμερα οι τσιχλες ηταν περισσότερες απο τα μαυρα και ρίξαμε τα τουφεκιδια μας. Ο απολογισμός για 4 όπλα 38 πουλια στην τσάντα και 3 χαμενες. Στο απογευματινο δεν καθίσαμε. Εδω και λιγες μερες δεν δουλεύει κανενα εκτός απο μερικα κοτσυφοκαρτερα που πας και σου σπάνε τα νεύρα καθως περιμένεις 2-3 τσιχλες να περασουν ενω τα μαύρα περνανε και σε κουτσουλανε κανονικα. Εγώ στη περιοχη αλλη χρονιά τοσο κοτσυφι δεν θυμάμαι. Ειχαν εξάρσεις μετα απο χιονια και κρυα αλλά τοσα πολλά και για τοσο πολυ καιρό δεν εχει ξανατυχει.
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    i hunt therefore i am

    </div>

    Τα μερη σου τα κυνηγαω και εγω απο το 84.Τοσα κοτσυφια δεν ειχε ποτε.
    Τοσα πολλα εχω συναντησει μερικες φορες στα περιξ της Πρεβεζας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #479151

    Καλησπέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή.
    Χθεσινό πρωινό καρτέρι με την 20άρα την Benelli σε περιοχή του νομού Χαλκιδικής,με αποτέλεσμα 14 τσίχλες…

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #479165

    Γεια σου αγαπητέ mitsovinci με τις ακριβείς, πλήρεις και απολαυστικές ανταποκρίσεις σου από τα εκάστοτε κυνηγοτόπια που επισκέπτεσαι!
    Μπράβο σου και για το γεγονός πως γράφεις τόσο συχνά στο topic και το κρατάς ζωντανό και μαζί μ’ αυτό, και το ενδιαφέρον και την κυνηγετική λαχτάρα και τη δική μας βέβαια!
    Επίσης, τα γραφόμενά σου αποπνέουν κυνηγετική παιδεία!
    Να ‘σαι πάντα καλά! Και του χρόνου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    31
    stef42 στις #479185

    Καλημέρα και από μένα σε όλους τους συναδέλφους.Περίμενα να τελειώσει η κυνηγετική χρονιά για να γράψω ακριβώς όσα ο συνάδελφος Νίκος Ρεντίφης για τον mitsosvinci,συμφωνώ με το 100% των γραφομένων και να είσαι καλά να συνεχίσεις έτσι.Κυνηγάω χρόνια στα μέρη σου στην Εύβοια και αν θέλεις την επόμενη χρονιά πρώτα ο Θεός να κυνηγήσουμε και μαζί.Έπειτα απο τηλ.επικοινωνία με ξάδελφό μου στην περιοχή της Κυπαρισσίας έχει πολλά πουλιά αρκεί νά’χεις όρεξη για περπάτημα και φυσίγγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    288
    maik benelli στις #479196

    Καλησπέρα σε όλους και καλή Σαρακοστή.
    Χθεσινό πρωινό καρτέρι με την 20άρα την Benelli σε περιοχή του νομού Χαλκιδικής,με αποτέλεσμα 14 τσίχλες…

    [/url]

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    3

    Συναδελφε καλησπερα εισε ευχατιστημενος μετην 20αρα .Απο φυσιγγια βρισκεις; ειναι ακριβα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #479198

    Είμαι πολύ ευχαριστημένος φίλε μου από το όπλο.
    Φυσίγγια βρίσκω αλλά είναι λίγο τσουχτερά από θέμα τιμής. 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    288
    maik benelli στις #479201

    Είμαι πολύ ευχαριστημένος φίλε μου από το όπλο.
    Φυσίγγια βρίσκω αλλά είναι λίγο τσουχτερά από θέμα τιμής. :-)
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    Γιωργο απο θεμα αποστασης σε σχεση με το cal 12 βλεπεισ διαφορα; και το ποιο φθηνο φυσιγγι ποσο κανει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #479202

    Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές από το διαμέτρημα 12.
    Σίγουρα όμως το 20άρι απαιτεί πιο προσεχτική σκόπευση.
    Όσον αφορά το φθηνότερο φυσίγγι που βρήκα,αυτό έκανε 8,50Ε…. 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    82
    Oskar64 στις #479205

    Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές από το διαμέτρημα 12.
    Σίγουρα όμως το 20άρι απαιτεί πιο προσεχτική σκόπευση.
    Όσον αφορά το φθηνότερο φυσίγγι που βρήκα,αυτό έκανε 8,50Ε…. :-(
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΤΟΝ ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΗΛΕΙΑΣ 26210-29828 ΚΑΙ 6936474098 ΕΧΕΙ SIPE 25 GR ME 6.5 EURO ΓΑΖΩΝΟΥΝ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #479206

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>freeman.1989 wrote:</div>
    Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές από το διαμέτρημα 12.
    Σίγουρα όμως το 20άρι απαιτεί πιο προσεχτική σκόπευση.
    Όσον αφορά το φθηνότερο φυσίγγι που βρήκα,αυτό έκανε 8,50Ε…. :-(
    <hr>
    <div class=»bbp-reply-signature»>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    ΠΑΡΕ ΤΗΛ ΤΟΝ ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟ ΣΤΟΝ ΠΥΡΓΟ ΗΛΕΙΑΣ 26210-29828 ΚΑΙ 6936474098 ΕΧΕΙ SIPE 25 GR ME 6.5 EURO ΓΑΖΩΝΟΥΝ!!!

    Σε ευχαριστώ φίλε μου για την πληροφορία… :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    Omigis στις #479225

    Χθες προτελευταίο κυνήγι εβγαλε πολυ λίγα πουλάκια και επειδή τελειώνει το κυνήγι σε λίγες μέρες έχουν βγει οι πάντες με αποτέλεσμα να μην υπάρχει χώρος για όλους (τουλάχιστον στα μέρη που κυνηγάω εγώ) και δημιουργούνται παρεξηγήσεις του τύπου εγώ είμαι ντόπιος σήκω φύγε (υπήρχε και προσωπική παρεξήγηση που έδωσα τόπο στην οργή) για να δούμε σήμερα τι θα κάνουμε γιατί από αύριο έρχονται καταιγίδες απότι λένε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #479247

    Μετα απο πολυ καιρο σημερα ειπα να παω ενα απογευματινο (μη και μου μεινουν τα φυσιγγια και μπαγιατεψουν χαχαχα) :yahoo: . Αφου πιαστικαν τα ποδια μου να στεκομαι απραγος επι μια ωρα περιπου, το τελετυταιο δεκαλεπτο πριν νυχτωσει περασανε καμια δεκαπενταρια πουλια συνολο εκ τον οποιον τα περισοτερα περασαν ατουφεκιστα γιατι αργισα να βρω μια ρουφιανα που ειχε μεινει τελικα πανω στην ελια :wacko: . Τελικος απολογισμος 4 στο γιλεκο και μια εμεινε για τα ποντικια αφου εκει που επεσε ουτε αλεπου δεν μπενει. :negative:
    Οσες μερες μενουν αν προλαβενω θα κανω τα απογευματινα μου μιας και το Σαββατο δεν θα μπορεσω να δωσω το παρον με τα υπολοιπα παιδια του ΑΡΤΕΜΙΣ. 😥

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,031 έως 27,045 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων