ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,091 έως 27,105 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #483745

    μόλις αρχίζουν οι ζέστες, όλοι οραματίζονται την 20/8 και ξεμυτάνε (ψυχολογικά) στο φόρουμ!

    μεγαλωνει το στερητικο συνδρομο και κατι πρεπει να κανουμε για να το μετριασουμε!!!

    οσο για την 20/8 και την 28/2 ελπιζω να μεινουν ως εχουν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #483785

    απανω σας,γειά σου ρε μιτσάρα :bye:  :bye:

    τσιχλοκυνηγαραίοι για πάρτη σας 😉  😉


    <h1 class=”yt watch-title-container”><span id=”eow-title” class=”watch-title ” dir=”ltr” title=”ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΧΛΑΣ (Thrush hunting) 2014″>ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΣΙΧΛΑΣ (Thrush hunting) 2014 </span></h1>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #485038

    Μια που είναι όμορφη μέρα σήμερα είπα να κ@υλ@σουμε λίγο,απο το όμορφο βίντεακι  του συναδελφου παντελή.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    214
    Pashalis88 στις #485066

    Καλημέρα ,στην ομάδα μερικές φώτο από έμενα έτσι για  να μας πιάσει το στερητικό μας… B-)

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #485090

    Παει και ο ιουνιος τον εφαγαμε!!! Το βιντεο που ανεβασε ο Μανος το εχω ξαναδει και οποτε το βλεπω ανεβαζω πιεση λεμε!!!  Πασχαλη ωραιες οι φωτοφραφιες , του χρονου ευχομαι εις ανωτερα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    877
    greg21 στις #485134

    Με αυτή τη κυβέρνηση, κυνήγι δεν έχει. Πάρτε το χαμπάρι. Ακόμη κι αν δεν κουρέψουν τις μέρες της κυνηγετικής περιόδου, ποιος θα έχει λεφτά για άδειες, φυσίγγια και βενζίνη;

    Με 60 ευρώ όριο ανάληψης την ημέρα θα παγώσουν τα πάντα από αύριο. Κι αυτό όχι γιατί ο περισσότερος κόσμος είχε και μπορούσε να βγάζει περισσότερα, αλλά είναι και θέμα ψυχολογίας.  :negative:  :negative:  :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #485158

    Με αυτή τη κυβέρνηση, κυνήγι δεν έχει. Πάρτε το χαμπάρι. Ακόμη κι αν δεν κουρέψουν τις μέρες της κυνηγετικής περιόδου, ποιος θα έχει λεφτά για άδειες, φυσίγγια και βενζίνη; Με 60 ευρώ όριο ανάληψης την ημέρα θα παγώσουν τα πάντα από αύριο. Κι αυτό όχι γιατί ο περισσότερος κόσμος είχε και μπορούσε να βγάζει περισσότερα, αλλά είναι και θέμα ψυχολογίας. :negative: :negative: :negative:

    <hr />

    :good:
    Ούτε προφήτης να ήμουν!! Διάβασε το post μου
    Η κυνηγετική περίοδος 2015 – 2016 ή θα είναι η συναρπαστικότερη όλων των εποχών…ή θα είναι απλά μια φαντασίωση!!
    Προσωπική μου άποψη είναι η δεύτερη….και μακάρι να βγώ ψεύτης!!
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    Φιλιππας στις #485159

    Υπομονη φιλε μου.Εχουμε 2 μηνες περιπου για το κυνηγι.Ευχομαι να μην παραμεινει η κατασταση ως εχει ,γιατι πολυ απλα θα εχουμε τοσα οικονομικα προβληματα που το μονο που δεν θα σκεφτομαστε ειναι το κυνηγι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #485164

    Το επόμενο βήμα μετά το capital control  θα είναι να “φάνε” τις οικονομίες του κοσμάκη !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #485169

    Το επόμενο βημα θα είναι η εξαθλίωση του κοσμάκη και η απαξίωση της χώρας μας απ’ολο τον πλανήτη. Και αν σας φαίνονται γραφικά αυτα που λέω ψαξτε και διαβάστε τι  θα γίνει σε περίπτωση επιστροφής στη δραχμή. Καλύτερα απ’ολους τα εξηγεί ο νυν ευρωβουλευτής του συριζα Χρυσογοννος!!!!

    Νομίζω ότι θα κυνηγαμε καμια τσίχλα για  λόγους επιβίωσης όπως ο συχωρεμενος ο παππούς μου το 50 :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Cynergy στις #485174

    Ακριβώς αυτό θα γίνει φίλε…. μακάρι όμως να το καταλάβει ο κόσμος (αν και νομίζω ότι δεν το έχει αναλύσει όπως πρέπει) ότι  άλλο πράγμα τα προβλήματα και η ύφεση και άλλο το εκτός Ευρώπης και νομίσματος !!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #485251

    Άντε να σας βάλω άλλο ένα βιντεάκι να πάνε τα φαρμάκια κάτω :yes:  :good:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    petrolios στις #485260

    τα φαρμάκια δεν θα πάνε κάτω αγαπητέ Μάνο, όσα ωραία βιντεάκια κι αν βάλεις.

    η κατάσταση που δημιουργήθηκε θα επηρεάσει το κυνήγι μας, ούτως ή άλλως. οι περιορισμοί στις τραπεζικές κινήσεις, θα κρατήσουν για πολύ καιρό ακόμη, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος.

    η ουσία είναι ότι με 60 ευρώ όριο ανάληψης, δεν θα βγαίνουν τα έξοδα ούτε για μονοήμερο στην Θήβα, όχι για παραπάνω…

    και βέβαια, αν τα 60 δεν θα φτάνουν για να ζήσει η οικογένεια, τι θα απομείνει για το χόμπι (ή όπως θέλεις πεσ’ το).

    φοβάμαι ότι θα περάσουμε μια ακόμη χρονιά μεγαλύτερης, κυνηγετικής και όχι μόνο, κατάθλιψης…

    να πω και ένα απλό. στην καραμπίνα μου έσπασε ο σιδηρόδρομος του κλείστρου. τιμή ανταλλακτικού αντιπροσωπίας, 250,00€ + ΦΠΑ.

    όπως αντιλαμβάνεστε, ήμουνα που ήμουνα διστακτικός, τώρα που ούτε συζήτηση να δοθούν μετρητά από έτοιμα, το όπλο παροπλίστηκε. το κηνύγι, όσο γίνει, θα γίνει με το δεύτερο, που δεν είναι και πολύ κατάλληλο.

    το ανταλλακτικό δεν θα πληρωθεί, ο οπλουργός δεν θα πληρωθεί και το χρήμα αυτό δεν θα κυκλοφορήσει, και το ίδιο θα κάνει και θα πάθει ο καθένας στην δουλειά του.

    έτσι κάπως νομίζω θα κυλισουν και όλα στο κυνήγι. οι διανυκτερεύσεις και οι ταβάρνες θα κοπούν και όλα θα αδρανήσουν.

    μακάρι να κάνω λάθος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    billy76 στις #485264

    Φιλε μου μηπως μπορείς να μας πεις και την μάρκα του όπλου που εσπασε ο σιδηρόδρομος για να ξέρουμε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    petrolios στις #485288

    Fabarm. αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ακούσει από άλλον τέτοιο πρόβλημα. και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις τουφεκιές της. το tribore δουλεύει νομίζω.

    α, με κάποιο στοχευμένο ψάξιμο σε ιντερνετικές σελίδες after market ανταλλακτικών, το ανταλλακτικό το βρήκα από αμερική, προς 28 δολλαριάκια.

    αυτά για να τα βλέπουν οι δικοί μας, που νομίζουν ότι ζούμε στο 1821 και θα μας πουλάνε ότι θέλουν, όσο θέλουν. για όποιον δεν το έπιασε, 230,00€ διαφορά!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,091 έως 27,105 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων