ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,501 έως 28,515 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502705

    Αλλαξα στο προφιλ μου την υπογραφη μου απο κατω! Να λεει και απο που ειμαι…  :good:  Τωρα που ηρεμησα απο το πρωινο πιστολιδι…. ηταν πολλα τα πουλια ρε παιδια. Μακαρι να μεινουν, να ανοιξει και λιγο ο καιρος και θα περασουμε καλα. Εδω και ενα μηνα τις περιμεναμε…..επιτελους μας ηρθαν!  :yes:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #502711

    Εντάξει Αχιλλέα, είσαι απόλυτα κατανοητός και σέβομαι απολύτως την τοποθέτησή σου επί του θέματος αυτού! Πράξε, λοιπόν, όπως νομίζεις και αγαπάς… Κανένα πρόβλημα! Άλλωστε, οι “περίεργοι” και “κακοπροαίρετοι” αντικυνηγοί δεν πρέπει να μας “αγγίζουν” και να μας πτοούν καθόλου…! Εξάλλου, δεν έχουμε ούτε να κρύψουμε, ούτε να φοβηθούμε κάτι, όταν τηρούμε τον νόμο! Εμείς να ‘μαστε καλά, να απολαμβάνουμε το πάθος μας, το κυνήγι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    StefanosM στις #502712

    Οι κακοπροαιρετοι θα την γραψουν και θα την πουν την λαλακία τους όπως και να έχει… :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502713

    Εντάξει Αχιλλέα, είσαι απόλυτα κατανοητός και σέβομαι απολύτως την τοποθέτησή σου επί του θέματος αυτού! Πράξε, λοιπόν, όπως νομίζεις και αγαπάς… Κανένα πρόβλημα! Άλλωστε, οι “περίεργοι” και “κακοπροαίρετοι” αντικυνηγοί δεν πρέπει να μας “αγγίζουν” και να μας πτοούν καθόλου…! Εξάλλου, δεν έχουμε ούτε να κρύψουμε, ούτε να φοβηθούμε κάτι, όταν τηρούμε τον νόμο! Εμείς να ‘μαστε καλά, να απολαμβάνουμε το πάθος μας, το κυνήγι!

     Σωστα!  :good:   :rose: 

    Οι κακοπροαιρετοι θα την γραψουν και θα την πουν την λαλακία τους όπως και να έχει… :good:

    Ετσι ακριβως Στεφανε!  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502731

    σκ μαζι με bills4 και μενιο ειπαμε να παμε κατω απο το αυλακι ,παρ ολο τον καιρο πολυ λιγα πουλια καλικοσαμε λιγα ,τα πιο πολλα ο φιλος  μανος65,κυριακη στα γνωστα καρτερια στην αττικη και εγινε ο χαμος ,απο 2-3 κουτια ριξαμε περασαμε καταπληκτικα![καρτερι]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #502740

    καλημέρα,αχιλλέα καλά έκανες και έβαλες στην υπογραφή σου την κύπρο,όσοι παρακολουθούν το φόρουμ ξέρουν απο που γράφεις,τώρα για αυτούς που θα μπούν για να κάνουν ανω κάτω το τόπικ επίτηδες θα πάρουν το δρόμο για την παραλία και για καμια βουτιά 😉  😉

    τώρα για τα πουλιά βάρα γιατί εγω με της απαγορευσεις δεν πήγα το σκ και τα άφησα να έρθουν προς τα κάτω….είδες τι καλό παιδί είμαι έτσι χαχαχαχαχα

    λοιπόν ακούστε τι έπαθα 2 μέρες πιο πρίν,έχω πάει για καφέ σε μια καφετέρια στα τουρκοβούνια,την ώρα που πήγα να μπώ στο αμάξι για να φύγω (η ώρα της μπεκάτσας) ακούω ένα φτερούγισμα απο πάνω μου,σηκώνω το κεφάλι και βλέπω μια μπεκατσαρα ΝΑΑΑΑ,κοιτάω πίσω και την χάζευα που ανέβενε το βουνό,απόλαυση ρε παιδί μου πωπωπω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502743

    Καλημέρα παλικάρια. Μπορεί να είναι όλα θαμμένα στο χιόνι αλλά τα πουλιά δεν έφυγαν. Όλη μέρα σουλατσάρουν μέσα στο χωριό. Ειδικά χθες το απόγευμα πάνω από το σπίτι πέρασαν 30-40 τσιχλοκοτσυφα και 3 κυργιαρες. Για να βγούμε για κυνήγι θα περάσουν πολλές μέρες. Άλλωστε είναι κρίμα να τα βαράς με τέτοιες συνθήκες. Άλλο μια πατουσα χιόνι και άλλο μισό μέτρο και βαλε. Υπομονή λοιπόν μήπως και ξεχιονισει μέχρι το σ/κ σε τίποτα παραθαλάσσια και βγούμε καμία βόλτα αλλά δεν το βλέπω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502747

    καλημέρα,αχιλλέα καλά έκανες και έβαλες στην υπογραφή σου την κύπρο,όσοι παρακολουθούν το φόρουμ ξέρουν απο που γράφεις,τώρα για αυτούς που θα μπούν για να κάνουν ανω κάτω το τόπικ επίτηδες θα πάρουν το δρόμο για την παραλία και για καμια βουτιά 😉 😉 τώρα για τα πουλιά βάρα γιατί εγω με της απαγορευσεις δεν πήγα το σκ και τα άφησα να έρθουν προς τα κάτω….είδες τι καλό παιδί είμαι έτσι χαχαχαχαχα

    Mανο παλικαρι μου καταρχην χαθηκες και θα σε μαλλωσω!!! :heart:  Αντε να τελιωνουν αυτες οι απαγορευσεις να πατε καμια βολτα και μακαρι να τις πετσοκοψετε ρε φιλε :yes: Για τα πιο πανω που εγραψες….με καλυψες!!! Και που ‘σε? Τις απουσιες στο καφενειο να ξερεις πως τις γραφω… :mail:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502775

    Αυριο θα παω να τιμησω το ποστο της Κυριακης. Δυστυχως εχει ακουστει το τι εγινε και δεν θα ειμαστε εμεις η καμια 15αρια που ειμασταν την Κυριακη. Προβλεπω πολυ κοσμακι…. απο νωρις!!!  :negative:  Ειμαι λιγο αυπνος λογω του μωρου που το ψηνει ο πυρετος απο χθες το απογευμα και δεν νομιζω να καταφερω να κανω καταδρομικη για καταληψη του ποστου!!! Οπου βρω θα κατσω αν και πιστευω πως το παιχνιδι θα ειναι της ντουζινας το πολυ…..εκτος απο αυτον που θα μου πιασει το ποστο μου   :yes: …..νεοτερα αυριο, πρωτα ο θεος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502807

    το γυρναει σε νοτια και θα σκορπισουν παλι τα πουλια,αλλα τα απογευματινα δουλευουν καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502812

    Το θέμα είναι φίλε να διώξουν και τα χιόνια οι νοτιαδες γιατί με χιονοκαλυψη δεν γίνεται τίποτα. Πουλιά έχει! Πήγα μια βόλτα χθες για να ξεμουδιασω και παρατηρησα τα εξης: το χιόνι απο την Κυριακή που ειχα ξαναβγεί ηταν το μισό σε ύψος και δεν το έχει παγώσει(!!!!) και τα κοτσύφια είναι σε τρελούς αριθμούς. Στα 3 χιλιόμετρα που περπάτησα πήγαινε-ελα είδα εκατοντάδες  χωρίς υπερβολη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502814

    που θα παει θα το λιωση φιλε ειπε οτι θα ριξει και βροχη θα ευχαριστηθεις τα απογευματινα μετα,θα δουλεψει και ο κισσος ,κατι θα γινει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #502815

    Χαιρετω..  :bye:  οπως το υπολογισα εγινε σημερα. Τα πουλια σαφως πιο λιγα μετα την προχθεσινη πιεση που δεχτηκαν. Πηρα 11 στο χερι και ειχα 3 χαμενα. Τωρα ξεκουραση κανενα δυωρο και θα την κανω για απογευματινο κυνηγι σε μερος που εδω και ενα μηνα τον αφησα στην ησυχια του….. εχει κοτσυφες και τσιχλες (αν εχει δηλαδη)  :yahoo: καλο υπολοιπο, τα λεμε το βραδακι  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #502817

    Μπράβο  Αχιλλέα!  Στάθη ήδη βρέχει εδω. Τώρα όσον αφορά τα κοτσύφια στον κισσό πολλοί  λένε ότι όταν τα πουλιά πεφτουν στον κισσό το κρέας τους μυρίζει ασχημα. Έχει προσέξει κανείς κάτι τέτοιο;;; Εγώ προσωπικά οχι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #502822

    εγω το μονο που εχω προσεξει μητσο οτι γινονται κατακιτρινη!!!!!!μπραβο αχιλλεα καλη συνεχεια!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,501 έως 28,515 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων