ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,531 έως 28,545 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #503117

    Οχι ρε Γιωργο!!!  :wacko:  Μα που πηγαν τοσα πουλια? Ειναι για τρελλενεσαι, πραγματικα!!! Εγω λεω  πως μας κοροιδευουν τα πουλια….και η αποδειξη ειναι στο βιντεακι που θα βαλω παιδια. Πηγε την Τεταρτη ο κουμπαρος μου κυνηγι, πηρε 3 πουλια με χιλια δυο ζορια και καθως εφευγα ειδε αυτο που θα δειτε και  προλαβε να το πιασει σε βιντεο….τσιχλα να κανει μπανιο 2 μετρα απο το ξεκινημενο αμαξι του περιφρωνοντας την παρουσια του!!!! Βρε αμα τις εριχνε μια ατομικη βομβα να την κανει κομματια θα ειχε αδικο?????  :wacko:  :wacko:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #503118

    Δεν μπορω να ανεβασω το βιντεο που μου εστειλε μεσω viber….κριμα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #503124

    http://sendvid.com/8bcbh0zn

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #503125

    Αυτο λεγετε θρασος αγαπητοι μου….. ΘΡΑΣΟΣ  :yahoo:  :yahoo:  Ευχαριστω mod3 για την βοηθεια!  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #503127

    Αυτο λεγετε θρασος αγαπητοι μου….. ΘΡΑΣΟΣ :yahoo: :yahoo: Ευχαριστω mod3 για την βοηθεια! :good:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας! Απο την νησο Κυπρος!!!!

    :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #503132

    Αποψινό απογευματινό μετά από 14 ημέρες, λόγω κακοκαιρίας και της ηλίθιας απαγόρευσης!

    Πολύ περισσότερα τα κοτσύφια από τις τσίχλες! Αρκετά από δαύτα ήρθαν μαζί μου…

    Πέρασαν και αρκετές κυργιαρίνες (δείγμα ότι ο χιονιάς τις έφερε πιο χαμηλά), αλλά δυστυχώς ήταν πολύ ψηλωμένες, εκτός βεληνεκούς…!

    Αυτό με τις κυργιαρίνες θα το τσεκάρω και αύριο: εάν αύριο δεν φανούν, σημαίνει πως σήμερα εθεάθησαν λόγω τοπικής μετακίνησης και όχι ότι κατέβηκαν για τα καλά χαμηλότερα… Εάν πάλι τις δω αύριο, θα πει ότι μάλλον εγκαταστάθηκαν μόνιμα πιο χαμηλά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #503141

    Μαγκες το νου σας για αυριο, οι μερες ειναι ολο και πιο υποπτες, οι μετακινησεις εχουν ηδη αρχισει σιγα σιγα, τα πουλια μαζευονται και εγω δεν συμμαζευομαι….  :mail:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #503142

    Πουλάκια bye bye!!!!! Τέσσερις ώρες περπάτημα δύο όπλα 13 στο χέρι 4 χαμενα. 95% κοτσύφια τσιχλες αφαντες. Στο απογευματινό πέρασαν πέντε πουλιά και τα πηρα. Που να πήγαν αραγε;;;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #503144

    Ελα ντε? Προς τα πανω παντως αποκλειεται να εχουν παει, ειναι ολα χιονισμενα….μηπως προς τα κατω?  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #503146

    καλησπερα οντως υπαρχει μειωση του αριθμου αγνωστο γιατι.εγω μετα βιας πηρα 11 πουλια στο ιδιο μερος που εκανα ορια και με μεγαλο ποσοστο ευστοχιας και τυχης θα λεγα σημερα.φιλοι που εξεδραμαν στους καθενους εφαγαν παπαρα.ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #503148

    Καθενους το πρωί δεν πέρασε ούτε μια μαύρη. Ούτε μια!!!!!! Φίλοι πήγαν Βόρεια Εύβοια φολα και εκεί με πολύ βροχή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #503150

    Απόψε στο απογευματινό, σαφώς λιγότερα τα πουλιά… Πήρα 5 τετράπαχους κότσυφες και 2 αδύνατες τσίχλες! Είδα και σήμερα μερικές κυργιαρίνες, αλλά πολύ λιγότερες από χτες… Φαίνεται λοιπόν, ότι όντως κάποιες τσαρτσάρες έχουν εγκατασταθεί μόνιμα πιο χαμηλά, στις ελιές και τα πουρναρωτά… Τέλος, και ‘γω διαπίστωσα τις τελευταίες 2 μέρες, ότι κυριαρχούν τα κοτσύφια σε σχέση με τις τσίχλες, σε αναλογία 1-2 προς 10!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #503151

    Φολα νο2 και μεγαλύτερη σήμερα. Ξεκινήσαμε περπατητο 7:45 και 9:10 την κοπανησαμε. Απλά δεν υπάρχουν πουλια.  Άδεια τα πευκωτα και τα σχινα με τις αγριελιες. Η καρπωση με απόλυτη ευστοχία 2 κοτσύφια 1 τσίχλα 1 γερακοτσιχλα εγώ και 3 κοτσύφια ο ξάδερφος.  Δηλαδή σε 1μισή ώρα ρίξαμε δύο όπλα 7 φυσίγγια!!!!!  Δεν πειραζει , την πλακα μας την καναμε , το κρυο μας το φαγαμε και τωρα απολαμβανουμε λιγο τσιπουρακι.Που θα πάει , θα ξαναγυρίσουν τα πουλια!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #503152

    Ανταποκριση και απο πολυ κατω….λιγα τα πουλια και εδω παιδια αν και μεσα στις σχοινιες και σε αβατα σημεια σηκωνονταν μερικα πουλακια! Απολογισμος 5 εγω, 8 ο θειος και 8 ο ξαδελφος. Πιστευω πως θα ερθουν μαζικα εντος των ημερων. Το κακο ειναι πως η απουσια του κοσμου εδινε την ευκαιρια στα πουλια να καθονται ανενοχλητα και να μενουν εκει που καθονταν!!! Αυτα….κοπιαστε στο σπιτι να φαμε μπριζολες στα καρβουνα  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #503154

    καλημερα στην παρεα :bye: :bye: τα πουλια εχουν παρει τον κατηφορο και εχουν κανει σταση :scratch: σε ενα μερος που δεν σας λεω που να σκασετε για να σας βοηθησω απο Π αρχιχει σε  λοπόννησος :scratch: :scratch: :scratch: :whistle: :whistle:  τελειωνει τωρα ψαχτε να το βρειτε  :yahoo:  :yahoo:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,531 έως 28,545 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων