ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,936 έως 28,950 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #509444

    αχιλλέα καθόλου πατάτα,περίμενε και θα δείς……………… 😉  😉  😉


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Christosseter στις #509445

    Εγώ φίλε μου ακόμα δεν ανησυχώ για την χρονιά.οσο δεν μπαίνουν κοτσύφια θα θα περιμένω μεγάλα μπασιματα.αν αρχίσουν και μπαίνουν με τις είδη υπάρχουσες τσίχλες μάλον πρόκειται για χρόνια πατάτα όπως λες….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509446

    Μακαρι να ειναι οπως τα λετε  :yes:  προσπαθω και εγω να κανω τους δικους μου υπολογισμους  :mail:  οσο αργουν να φανουν σε σας….εμενα με συμφερει!  😉  Ερχονται και βροχες απο οτι βλεπω…. αμα ερθουν και τα πουλακια δωστε τους να καταλαβουν…. εμεις εδω, 10 με 15 μερες μετα απο σας θα αρχισουμε τα πανυγηρια…. και με δεδομενο πως η εναρξη αρχιζει στις 5… σημαινει παμε καλα! Ετσι θελω να πιστευω τουλαχιστον…  :good:

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509450

    Όπως λένε και οι συναγωνιστές πιο πάνω πουλιά πίσω υπάρχουν. Τα πρώτα κοτσύφια τα είδα σήμερα. Τέτοιες μέρες εμφανίζονται παντα λιγα. Τα πράγματα είναι απλά. Δεν φταίει ο καιρός που επικρατεί εδώ αλλά το καλοκαίρι από πάνω μας. Η επερχόμενη κακοκαιρία είναι σίγουρο ότι θα σπρώξει πουλιά προς εμάς. Επίσης ότι καλό μπασιμο έχει κάνει φετος  (και εχει κανει σιγουρα 3 )ως τώρα είναι από Τρίτη εως Πέμπτη επί δύο εβδομάδες!!!! Αρα οι περισσότεροι από εμάς που είμαστε weekend warriors δεν έχουμε πέσει σε πουλιά. Το επόμενο ΠΣΚΔ το περιμένω φωτιά και από ημερομηνίες και καιρικα. Αν δεν βάλει πουλιά και τότε , ναι ίσως βαδίζουμε προς μια μεγαλοπρεπή πατάτα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Christosseter στις #509451

    Έχω ζήσει στην επαρχία και συμφωνώ με το ρητό”το κυνήγι και το ψάρεμα είναι για τους ντόπιους”. Δυστυχώς οι περισσότεροι από εμάς περιμένουμε το σκ για να κυνηγιού με λόγω δουλειάς.Οποτε χρειάζεται τύχη για ένα καλό μπασιμο και καλή καρπωση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509452

    Χρήστο σε χωριό μένω φιλε και το καρτερι που πιάνω στα μπασιματα ειναι πραγματικά 20 λεπτά με τα ΠΟΔΙΑ απο την αυλή του σπιτιού μου. Αλλά πάλι καλά που εχουμε δουλειά και ας χάνουμε κυνηγια γιατί οι καιροί που ζουμε είναι πολύ περίεργοι και δύσκολοι για την μεγάλη πλειοψηφία του κοσμου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Christosseter στις #509453

    <p style=”text-align: left;”>Συμφωνώ απόλυτα Μητσο!!Αλλά το πάθος για το κυνήγι είναι μεγάλο!Μία φορά έχω πετύχει τρελό μπασιμο κι αυτό με βρήκε να μπαίνω με την βάρκα για καθετί.χαχα!!! ειλικρινά!!!</p>

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    michael75 στις #509461

    σκ σε ψηλά καρτέρια και εκεί όμως μεγάλη η ξέρα

    3 το Σάββατο 5 Κυριακή όλες τσίχλες όμως

    ελπίζω όπως όλοι μας να είναι πίσω ακόμη τα πουλιά

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #509478

    SK απο αρτα και πρεβεζα λιγα μπασιαρικα πουλια για την εποχη περιμεναμε καλυτερα προς το παρων αναμενουμε τα μεγαλα περασματα και εαν ειμαστε τυχεροι να πεσουμε πανω τους  :bye:  :mail: 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509479

    Παιδια λεω να παρω ετοιμο σκυλακι για τις τις τσιχλες φετος….. αυτος λετε να κανει?  :yahoo:  :yahoo:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ktz561 στις #509483

    Λιβανάτες  και Αταλάντη από Σάββατο μέχρι και σήμερα πολύ ελάχιστα πουλιά, χωρίς μπάσιμο μόνο πιασμένα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #509484

    Mπα…! Όχι Αχιλλέα! Αυτός μασάει όλο τσιχλό-φουσκες…! Δεν κάνει αυτός! Είναι τσιχλό-φουσκας…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509486

    Michael75 τι ωραίο τουφέκι που έχεις ρε φίλε 😉  :yes:  Παλικάρια μου επιτέλους βρέχει και καλά μάλιστα και ελπίζω να κρατήσει λιγακι. Πρόλαβα και πήγα στο καρτερι αποψε για να ρίξω τα saga sporting που παρελαβα σήμερα σε 8μιση και 9μιση νουμερο.  Έριξα σε 7 πήρα τις 5 ξερες όλες από 15 εως 35 μέτρα με C+IC στο δικανο. Δηλαδή καμία διαφορά με πέρσι και ανυπομονώ να κάνει κάνα μπασιμο ΣΚΔ να τα ρίξω σε ψηλωμενες με σφιχτά τσοκ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509487

    Απο οτι διαβαζω ουτε σημερα περασαν πουλια….  :negative:  τι θα γινει ρε παιδια? Ο καιρος αλλαξε… οι βροχες ηρθαν να προετοιμασουν το εδαφος…. ε αμα αυτο το σκ δεν γινει πανικος… ποτε θα γινει?  :scratch:

    Νικολα να μου επιτρεψεις να διαφωνησω μαζι σου! Το σκυλι θα το παρω…παει και τελειωσε!!!  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509488

    Μπραβο Μητσο! Φασουλι φασουλι… το γεμιζεις το σακουλι!  :good:

    Μπραβο και στον Μιχαλη με την ευχη να τις διπλασιασεις την επομενη φορα!  :yes:

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,936 έως 28,950 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων