ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,966 έως 28,980 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509524

    Μπραβο Νικολα!  :good:  :good:  :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #509538

    Σας ευχαριστώ για το καλοσώρισμα. Ο καιρός αγρίεψε, σήκωσε αέρα παγωμένο, όλο το βράδυ άστραφτε και κάποια στιγμή κατά τη διάρκεια της νύχτας έβρεξε. Δεν άκουσα σμπάρο το πρωί. Το κακό είναι πως βλέπω αέρα και τις επόμενες μέρες για τον τόπο μου τουλάχιστον και κάποια ελπίδα φαίνεται απο Παρασκευή – Σάββατο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509561

    Ποτε ανοιγει ο καιρος ρε παιδια? Αυριο? Μεθαυριο? Ποτε? Ε, μολις ανοιξει ο καιρος….. και ο ουρανος ειναι ξαστερος….. ειναι που θα γινει το μεγαλο μπαμ!!!!  :yes:  Αντε να ετοιμαζεστε  :yes:   :good:  εχουν μαζευτει πολλα…. και θα τα βγαλει ολα μεσα σε 2 μερες!!!  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Christosseter στις #509562

    Αυτή την εντυπωση έχω κι εγώ!!!Το Σάββατο θα γίνει της τρελής.Δεν γίνεται να καθυστερήσει αλλο!…….. :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509563

    Την Παρασκευή τα πρώτα , ΣΚ και Δευτέρα που θα πάω εγώ θα γίνει της πουτ@ν@ς!!!!  Ελπίζω δηλαδή! Αν βάλει γερα μπασιματα με τσιχλες τις επόμενες μέρες η χρονιά θα βαδίσει καλά και τα πουλια ειχαν μείνει πίσω λόγω καλοκαιριας. Αν δούμε μόνο κοτσύφια πιστεύω πως θα είναι δύσκολη η χρονιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #509568

    Χρόνια πολλά βρε Μήτσοοοοοο!!! Ό,τι επιθυμείς…! Υγεία πάνω απ’ όλα…!

    Στα λέω από σήμερα, καθότι “βαρύσαν οι καμπάνες…” (του εσπερινού της παραμονής της εορτής), όπως λένε στο χωριό μου…! Άραγε η γιορτή έχει ήδη αρχίσει…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    gtrullis στις #509582

    <p style=”text-align: center;”>Περιμένοντας το Μπάσιμο</p>
    (που δεν έγινε,τουλάχιστον σήμερα.)

    Την καλημέρα μου σε όλους.Είμαι νέος στο φόρουμ .με αυτό το προφίλ,μιας και έγραφα παλαιότερα σαν george61.και ίσως να με θυμούνται μερικοί.

    Λοιπόν τα σημερινά νέα…..μηδέν από μηδέν,ίσον μηδέν.Πρωινό τίποτα,και ως τις 10.00 που φύγαμε,μέτρησα μόλις 11 πουλιά,και αυτά μακρυά μου ,οπότε ατουφέκιστος.

    Ελάχιστες και οι τουφεκιές από τριγύρω,αν και πρέπει να ήταν πάνω από 10 όπλα στην ευρύτερη περιοχή.Και μιλάω για την περιοχή που κυνηγούν και άλλοι του φόρουμ.

    Ο λόγος για τον mitsosvinci,(χρόνια πολλά για σήμερα,όπως και σε όλους τους Δημήτρηδες),και μάλλον και ο michael75…..

    Αύριο θα δείξει…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    michael75 στις #509583

    Χρόνια πολλά σε όλους τους εορτάζοντες και ειδικα στον mitsovinci με τις προβλεψεις του που ελπίζω να επαληθευτούν

    αυριο θα κάνω και εγω μια εξόρμιση πριν τη δουλειά (δεν κρατιέμαι άλλο) ελπίζω να αξίζει την ταλαιπωρεία που έχω να τραβήξω μιας και άρρωστος και θα πρέπει να κατέβω και Πειραιά μετά

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #509585

    Το περσινό δεν θα είναι σίγουρα! Αλλά στα περπατητά πουλάκια θα < πέσουν>!!Υπομονή στα του Καιρού καμώματα παλικάρια!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Christosseter στις #509588

    Χρονια πολλά στους εορτάζοντες…Με τον Άη Δημήτρη και τα μεγάλα μπασιματα.τριημερο φωτιά μάγκες…επ ομού…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509603

    Ευχαριστώ τους συναγωνιστές τσιχλαδες για τις ευχές τους! Παιδιά χθες και σήμερα δεν υπήρχε περίπτωση να μπουν πουλιά. Με βροχή και καταιγίδες μπασιμο ΔΕΝ γίνεται. Οποτε τζάμπα η απογοήτευση. Αν δεν κάνει τίποτα ΠΣΚΔ τότε ναι παμε για μεγάλη φολα. Αν και τα πουλια που είδα σήμερα στο απογευματινό περπατητο ηταν μπορώ να πω πολλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #509605

    Άλλα 6 πουλάκια απόψε στο απογευματινό!

    Αλλά τις τελευταίες 2 μέρες έχουν λιγοστέψει και περνάνε το τελευταίο μισάωρο! Ο λόγος, πιστεύω οι βροχές που έριξε: έχουν διασκορπίσει τα πουλιά και το ‘χουν ρίξει στο φαϊ των γαιοσκωλήκων…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #509610

    Καλημέρα σε όλους!

    Τις ακούω από τη νύχτα μα περνάνε και μαζί ακούγονται και αρκετά κοτσύφια. Τυχεροί όσοι πάτε σήμερα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509611

    Καλημέρα. Το σημερινό αφιερωμένο στους απαισιόδοξους!!!! Όντως τυχεροί όσοι πήγατε σήμερα. Πάνω από το εργοστάσιο σε δέκα λεπτά μέτρησα 60 πουλια. 90% τσιχλες. Έχει ψωμί ακομα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #509623

    καλημέρα,σήμερα σε αρκετά μέρη της Ελλάδας μπάσιμο αρκετά καλό……

    όσοι μπωρείτε να πάτε το απόγευμα πιστεύω να το ευχαριστηθείτε :good:  :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,966 έως 28,980 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων