ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,101 έως 29,115 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #510421

    Λιγα πράγματα αποψε και ότι πήρα το έκανα με δύσκολες βολές. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους ΣΚΑΤΟΜΑΛΑΚΕΣ που ήρθαν απογευματινό παρέα με τον κραχτη τους και όταν τουφεκισαν τη μπεκατσα  ούρλιαζαν ο ένας στον άλλο να φέρει το σκυλι. Την επόμενη φορά το τηλέφωνο του θηροφυλακα θα το έχω μαζί μου και ΔΕΝ θα το θεωρήσω ρουφιανια. Από μένα και από όλους μας κλέβουν αυτά τα καθίκια και εξαιτίας τους κάποτε θα βγάζουμε τα όπλα μόνο για ξεσκόνισμα. Ήταν και μικροί σε ηλικία οι ΣΚΑΤΟΜΑΛΑΚΕΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #510424

    Σήμερα το απόγιεμα ήταν λίγο καλύτερα από τις τελευταίες φορές: είδα αρκετά τσιχλάκια σε όλον τον ορίζοντα του καρτεριού μου…!

    Ίσως αυτό το ανέμισμα των τσιχλών, να οφειλόταν και στις ντουφεκιές ενός φίλου που επέλεξε εκείνη την ώρα να κάνει περπατητό κοντά στο καρτέρι μου όπως έκανε και χτες…! Παρεμπιπτόντως, αυτός πάλι βρήκε πολλές πιασμένες τσίχλες μαζί με κοτσύφια…!

    Εγώ, εν τέλει, καρπώθηκα 9 κοινές τσίχλες! Καλά ήτανε…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #510435

    Λιγα πράγματα αποψε και ότι πήρα το έκανα με δύσκολες βολές. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους ΣΚΑΤΟΜΑΛΑΚΕΣ που ήρθαν απογευματινό παρέα με τον κραχτη τους και όταν τουφεκισαν τη μπεκατσα ούρλιαζαν ο ένας στον άλλο να φέρει το σκυλι. Την επόμενη φορά το τηλέφωνο του θηροφυλακα θα το έχω μαζί μου και ΔΕΝ θα το θεωρήσω ρουφιανια. Από μένα και από όλους μας κλέβουν αυτά τα καθίκια και εξαιτίας τους κάποτε θα βγάζουμε τα όπλα μόνο για ξεσκόνισμα. Ήταν και μικροί σε ηλικία οι ΣΚΑΤΟΜΑΛΑΚΕΣ.

    <hr />

    i hunt therefore i am

    έκει δίπλα δεν είναι ο θυροφύλακας, στη Λούτσα.???? κάτι έπρεπε να κάνεις!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    xpika στις #510436

    ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ ΛΕΣ ΣΚΑΤΟΜΑΛΑΚΕΣ .ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΥΝΗΓΟΙ.ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΟΥΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΗ,ΑΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΝΟΧΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΝΟΙΩΘΟΥΜΕ ΡΟΥΦΙΑΝΟΙ…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #510437

    Το σημερινό ήταν…περίμενα απο τις τρείς παρά για να δώ Τσίχλα στις πέντε και δέκα. Δύο μου βγήκαν και τις πήρα, αλλά σκέφτομαι…να ναι κανείς άμαθος ή να θέλει να βρεί τα σμπάρα του ή να δοκιμάσει κάνα φουσέκι!!! Κάτι τέτοιες χρονιές με πιέζουν να πηγαίνω περισσότερο και να γίνομαι καλύτερος, απλά και μόνο γιατί δεν έχουμε τη πολυτέλεια μεγάλου αριθμού κάρπωσης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #510438

    Jhn1 εκεί κοντά ήμουν αλλά ειχα το τηλέφωνο του θηροφυλακα στο δεύτερο κινητο. Ο συγκεκριμένος έχει έντονη παρουσία με συνεχείς ελεγχους και κάνει καλή δουλειά αλλά δεν μπορεί να είναι παντού και παντα. Τα έχω τσεκάρει τωρα τα παλικάρια και την επόμενη θα πράξω αναλογα και σιγά μην έχω και τύψεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #510442

    :good: :good:  :good:

    Δωστους στη ψυχρα Μητσαρα μη μασας τιποτα ……..αντε τα μου……να !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #510446

    Καλά πήγαμε σήμερα στην Κορινθία!Το πρωί δεν κατέβηκαν πουλιά κράτησα 1 εγώ και 1 ο Βασίλης [ο συνκυνηγός μου]Στο περπατητό όμως έγινε της τσίχλας με το Μπάντι να μη ξέρει τι  και που να μαζέψει!!Αποτέλεσμα,46 πουλιά και οι δύο στο χέρι τα 8 κοτσύφια!!Πολύ όμορφη βόλτα από όλες τις απόψεις  :good: !!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #510450

    Αφου τα λεω εγω ……τσιχλονακια μονο κατω από το αυλακι …. :good: ….οπουδήποτε αλλου  το χαος ή του υψους ή του βαθους……! :unsure:

    Μπραβο Σπυρακο και στα επομενα …..! :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #510452

    …ακριβώς έτσι ρε Βάσο!!Σε μιά φάση του λέω του φίλου !

    < Δεν τουφεκάω άλλο Βασίλη!  —-Γιατί ρε τι έπαθες ?

    -έπιασα το όριο νομίζω!!

    -εγώ όχι ακόμη,γι αυτό προχώρα και μάζευε τις δικές μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #510454

    Έλα να βλέπω επιτυχίες!!!! Εμείς ανεβήκαμε ελατα γιατί στον κάμπο γινεται ο κακος χαμος απο κοσμο στις ελιες.Είχε κάτι λίγες χοντρές και χουφτωσαμε μερικες. Είδα και κόκκινες και τις πρώτες γερακοτσιχλες. Με το που είδα την πρώτη μανιτα όμως έπαψε το ενδιαφέρον για τα πτηνά και άρχισε το κυνήγι των μυκήτων!!!!  Με 4 κιλά κουμαρομανιτες και κρασομανιτες αύριο προβλέπεται….μάχη το μεσημέρι!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #510455

    καλησπερα εχπρες περπατητο σημερα απο τις 2 μεχρι τις 4 με 10 πουλακια στη τσαντα οχι στη πελοπονησσο αλλα κοντα στη θηβα.οσο για τη κορινθια τοσο στη νεμεα οσο και στο χιλιομοδι που πηγαν φιλοι κυμανθηκαν σε μετρια επιπεδα.καλο βραδυ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #510461

    Εδω τα πραγματα ειναι ασχημα ακομη αλλα πιστευω πως θα φανουν με αυτα τα κρυα που μας εκανε…. θα δειξει συντομα! Μπραβο και για τις επιτυχιες σε ολους!!!  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #510463

    Και η Πελοπονησος εχει τα σημεια που κρατανε περισσοτερα πουλια από καποια αλλα……..ψαξτε και κατι θα βρειτε………! :yes:  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #510465

    Καλά πήγαμε σήμερα στην Κορινθία!Το πρωί δεν κατέβηκαν πουλιά κράτησα 1 εγώ και 1 ο Βασίλης [ο συνκυνηγός μου]Στο περπατητό όμως έγινε της τσίχλας με το Μπάντι να μη ξέρει τι και που να μαζέψει!!Αποτέλεσμα,46 πουλιά και οι δύο στο χέρι τα 8 κοτσύφια!!Πολύ όμορφη βόλτα από όλες τις απόψεις :good: !!

    <hr />

    Σπύρος Αιγάλεω

    Μπραβο ρε Σπυρο! :good:  :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,101 έως 29,115 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων