ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,221 έως 29,235 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511658

    Ομαδα καμια δεκαρια κοτσυφιών εχει κανει μηνυτηρια αναφορα για σεξουαλικη παρενοχληση σε φιλαρακι στην ευρητερη περιοχη των Καθενων ……….!

    Ο δραστης καταζητείται……… :yahoo:  :yahoo: :yahoo:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #511661

    Χαχαχαχαχα!!!! Έχουμε και τις ατυχές στιγμές μας ρε φιλε!!! Όντως τις έφαγα με το κουταλάκι τις μηνύσεις χθες! Άσε που μάλλον και τα δέκα είχαν κίτρινη μύτη!!!!! Ρίχνει καρέκλες εξω. Την καλημέρα μου σε όλους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #511669

    Άνοιξε ο καιρός το μεσημέρι και πετάχτηκα για περπατητο και να πάρω το αίμα μου πισω!!!! Τα πουλιά μαζεμένα σε σημεία όπου έβραζε ο τόπος αλλά τα πιο πολλά σημεία ηταν αδεια θα έλεγα. Ξεκινάω με 4/4 με ευστοχους ντουμπλεδες σε τσιχλες. Μετά 3 σερί κλασιματα  σε κάτι κοτσυφαραδες κομάντο πραγματικά! Συνεχίζω με άλλες 2 τσιχλες εύκολες και ένα επιτυχημένο ντουμπλε σε κοκκινουλες! Βλέπω το βουνό να κατεβάζει μαυρίλα και γυρνάω προς το αυτοκίνητο. Λίγο πριν φτάσω και ενώ άρχισε να βρέχει εμφανίζονται απο το πουθενά 5 δεντροτσιχλες και ξεκρεμασα 2. Ως να τις βρω έγινα μούσκεμα! 10 πουλιά σε 1μιση ωρίτσα καλά εναι. Τώρα ρίχνει νερό έξω με το λάστιχο!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #511670

    Χτες δεν πήγα, εξαιτίας υετού! Σήμερα το απόγεμα όμως είχε μόνο τσουχτερό κρύο…! Είχε και λίγα τσιχλοκότσυφα, αλλά αργοπορημένα, στο δειλινό (σούρουπο)…! Πήρα 4 κοινές και 2 κοτσυφάδες! (Εάν ήμουν και λίγο πιο τυχερός, θα μπορούσα και κάνα-δυο ακόμα… Αλλά εντάξει, μην είμαστε και πλεονέκτες…!)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #511681

    Τα πουλιά μαζεμένα σε σημεία όπου έβραζε ο τόπος αλλά τα πιο πολλά σημεία ηταν αδεια θα έλεγα.

    Μια από τα ίδια και Κορινθία εχτές!!Καταφέραμε 2 άτομα 41 πουλιά στο χέρι και με κάποια χαμένα θα είχαμε όριο!Το σκυλάκι δούλευε άψογα και για τους 2 αλλά τα πουλιά σηκώνονταν νωρίς και οι τουφεκιές οριακές, με φτερουγάτα ή ποδαράτα πουλιά που καβάτζοναν σε πυκνά και βατώνες !!Η βόλτα ήταν όμορφη πάντως,σαν πρώτη του 18 !! :good:

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #511684

    Ανηφορισα στο απογευματινό σήμερα μήπως και ο καιρός που κρύωσε λίγο κατέβασε τίποτα και αυτό ακριβώς εκανε. ΤΙΠΟΤΑ!!!!! Παραλίγο να περάσουν πιο πολλές μπεκατσες (3) παρα τσιχλες  (4). Για την ιστορία το εκαψα το καρτερι αφου τις πήρα και τις 4!!! Τα πουλιά δεν περνάνε ούτε με το κρυο λοιπόν. Ας είναι γερά τα ποδαράκια μας για να βαράμε καμία τσιχλιτσα παραπάνω!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511690

    Ετσι Σπυρο Κορινθια και ξερο ψωμι …………και ασε τους αλλους να τρεχουν 300 και 400 χιλιόμετρα μακρια για να βαρεσουν 5-6  τσίχλες………χαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #511691

    Ο κουταβος όλα τα λεφτα φιλαρακι ……φτου φτου :good:

    Παντος όπως το ειπες οριακες τουφεκιες με αρκετες φτερουγατες ………η γρια η επανιελινα μου τρελαθικε να τις κυνηγα ……….καποιες κι εμενα προλαβαν και τρυπωσαν  στα βατα μετα από τα κατοστάρια τις μπεμπας μου……..αλλα φχαριστιθηκα μακρινες τουφεκιες ……….! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #511718

    μερικοι με αναγκαζουν να γραφω νουμερα πουλιων και δεν μου αρεσει αυτο καθολου λοιπον εγω ΣΚ 5  ΜΙΚΡΟςΑ 6 ΜΕΓΑΛΟςΑ 5    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ  :bye:  :bye: 

    ΣΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #511719

    Κοίτα να δεις Vasily. Καταρχας χαιρομαι που βρισκεις πουλια και ευχομαι να ειναι παντοτε ετσι.Πουλιά δεν έχει παντου. Η χρονιά ειδικά εδώ σε εμάς είναι ψιλοχαλια έως άθλια και ρωτά οποιον θελεις. Όσον αφορά τα νούμερα καλο είναι να ξέρεις ότι σε ένα Σ/Κ η νόμιμη καρπωση ανά άτομο είναι 50 πουλια.  Άρα καλά κάνεις και δεν τα γράφεις και καλό θα ήταν να μην τα έγραφες αυτά τα συγκεκριμένα που έχεις γράψει γιατί είναι πάνω από την επιτρεπόμενη καρπωση. Γεια σου και εσενα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #511720

    ΚΑΙ 

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #511721

    ΚΑΙ?????????????? Ωραία , κατάλαβα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #511722

    mitsosvinci και δυο κιλα προβατινα και δυο κιλα κρασακι και καλη παρεα και εις αλλα με υγεια χαχαχαχα αυτο ειναι το κυνηγι το καλο χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #511723

    Ναι ρε φιλε μαζί σου και εγω. Απλά επειδή εδώ μπαίνουν και διαβάζουν και άλλοι εχθροί του κυνηγιου που αγαπάμε πρέπει να είμαστε προσεκτικοί σε αυτά που γράφουμε. Και όπως σου είπα εύχομαι να βρίσκεις πάντα πουλιά και να περνάς καλά με την παρέα σου και να ξεκοκκαλιζεις προβατίνα (άλλη μεγάλη αγαπη)!!!! Στα σημερινά τωρα: κάτι κουνήθηκε αποψε και πήρα 12 πουλιά όλα στο χερι. Δύο πλαγιές πιο πέρα έγινε μάχη από το τουφεκιδι ενώ χθες τα πράγματα ήταν ψόφια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #511731

    Και σήμερα στο ίδιο απογεματινό καρτεράκι με προχτές (χτες δεν πήγα εξαιτίας βροχής), τα τσιχλοκότσυφα (κυρίως κοτσύφια) ξανά ιδιαιτέρως λιγοστά και αργοπορημένα (σούρουπο)…! Κατάφερα και πάλι 6 (τις τελευταίες ημέρες όλο 6 κάνω)! 4 κοτσυφάδες και 2 τσιχλίτσες κοινές.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,221 έως 29,235 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων