ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,491 έως 29,505 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515459

    Βill τσουκου τσουκου θα τα ρίξουμε μην σκας!!!! Σήμερα πάλι πέρασαν πουλιά από τις 8 μέχρι τις 10:30 ψηλωμενα βέβαια. Φίλος που πήγε πήρε 10 και έχασε άλλες 3. Είδε και καμία 30άρια φασσες και έκανε αέρα σε 2!!! Δεν λέει αρλούμπες γιατί είναι αρρωστακι με την τσιχλα και αυτος. Τώρα από νωρίς ακούγονται διάσπαρτα τσιν. Για να δούμε και αύριο. Αν και πιστεύω ότι θα μου το κάνει δώρο στη γιορτή μου φέτος και θα λιώσει η κάνη στις 26!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #515460

    Επιτέλους έμπασε πουλιά η Ζάκυνθος, όχι πολλά αλλά περάσαμε ευχάριστα για κάνα 20λεπτο. Είδαμε και Φάσες και Κότσυφες, δυστυχώς οι πρώτες πέρασαν πολύ μακριά μας και γενικότερα δεν βγήκαν σε πόστα. Αυτά για σήμερα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    dimitris simis στις #515461

    Καλημερα σ ολους, σημερα Καθενους που πηγα ειχε κατι λιγα πραγματα, ψηλωμενα πουλια…ειδωμεν η συνεχεια. Εχει ακομα μερες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515462

    Κάτι έγινε σημερα.  Τουλάχιστον για ένα τρίωρο βλέπαμε πουλιά. Ευκαιρίες δόθηκαν και εκμεταλλεύτηκαν!!! Άντε να δούμε και αύριο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #515464

    γεια σας σημερα στη στενη ευβοιας απο τις 7 και μιση μεχρι τις 9 ειδα καμια 60αρια τσιχλες και 4 φασσες .τα πουλια πολυ ψηλωμενα δεν εδιναν ευκαιρια βολης συν την υγρασια που ειχε .παρα ταυτα πηρα 6 τσιχλες απο τις 10  που τουφεκισα. ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515469

    Ανέβηκα για απογευματινό εκεί που λέει ο outlander. Μέτρησα 29 πουλιά να ανεβαίνουν και πήρα 7 μονοτουφεκες και αστοχησα σε δύο μαύρα κομάντο!!!! Όσο για την υγρασία το πρωί όντως έσταζαν τα πάντα αλλά το φάρμακο το έχω βρει πλέον για τέτοιες συνθήκες. Ρουμε csb 32 και τέζα τα τσιχλετα!!!! Τέλος το ψάξιμο για τσιχλοφυσιγγα για μενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    Παναγιώτης Παζ στις #515472

    Φιλε mitsosvinci καλησπερα,παραγγειλαμε με την παρεα καποια csb 32 του ρουμελιωτη απο πατρα αλλα δεν μειναμε ευχαριστημενοι.βλεπω ομως οτι εσυ εισαι ευχαριστημενος απο τα φυσιγγια,με τι τσοκ τα ντουφεκας;ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515478

    Από αρνητική σύσφιξη μέχρι extra full Παναγιώτη ανάλογα με το μέρος και την αποσταση. Δεύτερη συνεχόμενη χρονιά τα ριχνουμε με εντυπωσιακά αποτελέσματα. Τι πρόβλημα ειχατε? Δοκίμασε τα με ανοιχτά τσοκ γιατί είναι πολυ σφιχτά. Εγώ ειδικά με το 4αρι έχω κάνει πουλιά ψηλωμενα.

    Τις ακούω να περνάνε πάλι αποψε. Τρεις ώρες ύπνο και στις 6μιση στο ταμπουρι!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515479

    Τελικά μέτρια παλι σήμερα σχεδόν καρμπόν με χθες. Τη διαφορά την έκανε μια γαλάζια που με καβάλησε ερχόμενη στουκαριστη και την άρπαξε πισωκ@λα και ξεραθηκε με 9ρακια. Χλιαρά πολύ τα πράγματα έως τωρα. ΜανοBMW περιμένω την γνώμη σου φιλε. Το μόνο θετικο είναι ότι δεν έχει περάσει ούτε ένα μαύρο ακομη. Κυριαρες σήμερα είδαμε αρκετές στη στρατόσφαιρα. Την Παρασκευή τωρα ξανα πρωινο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #515480

    Καλησπέρα σε όλους…

    Ναι το ξέρω…

    Ντροπή αίσχος και προδοσία….πήγα για τσίχλες…!!!!!!!!!

    Κεντρική Εύβοια…

    Αρκετά έως πολλά τα πουλιά , αλλά πολυυυυυυυυ ψηλά…

    Δύο άτομα , 19 πουλιά 14 στο χέρι…..

    Τα gorilla 32 gr κόκκινα και τα jb του Τσιπούρα ανεπανάληπτα…..

    Μπήκα σπίτι και τα σκυλιά με κοιτάζανε με απέχθεια…!!!!!

    Παω να εξομολογηθώ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #515483

    Καλησπέρα σε όλους… Ναι το ξέρω… Ντροπή αίσχος και προδοσία….πήγα για τσίχλες…!!!!!!!!! Κεντρική Εύβοια… Αρκετά έως πολλά τα πουλιά , αλλά πολυυυυυυυυ ψηλά… Δύο άτομα , 19 πουλιά 14 στο χέρι….. Τα gorilla 32 gr κόκκινα και τα jb του Τσιπούρα ανεπανάληπτα….. Μπήκα σπίτι και τα σκυλιά με κοιτάζανε με απέχθεια…!!!!! Παω να εξομολογηθώ…

    τασο οσο και να το  αρνησε ο δολοφονος στο τοπο του εγκλήματος γυρναει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #515484

    Καλησπερα σε ολλους του φιλους ,επειδη με ρωτανε κατι φιλοι τι εγινε εκει που ειχα παει  σημερα ηταν η καλητερη μερα μεχρι τωρα απο αυτες που εχουν περασει αρκετα κοπαδακια τσιχλες μπαινανε και μικρα κοπαδακια απο γερακοτσιχλες αυτα απο μενα,εγω ειχα παει για αλλο θυραμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    Παναγιώτης Παζ στις #515487

    Mitsosvinci καταλαβαμε οτι θελει ανοιχτα τσοκ κ μικροτερη προσκοπευση γιατι ειναι γρηγορη πυριτιδα η συγκεκριμενη ισπανικη.Στα του μετωπου ωροπο σημερα πουλακια ειχε αλλα ειχε κ εκατομμυρια κουνουπια στο πρωινο καρτερι με αποτελεσμα να χασουμε τις πρωινες προσπαθωντας να σωθουμε απο τα βαμπιρ τελικα πηραμε απο 5.Παντως παιδια νομιζω φετος ηεκιναει λιγο καλυτερα η εμενα μου φαινεται;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515489

    Παναγιώτη όντως είναι πιο γρήγορα. Μου το είπε ο Ανδρέας 3 φορές όταν μου τα έστειλε. Δώσε ευκαιρίες σε αυτό το φυσιγγι ώστε να το βρεις και θα ευχαριστηθείς καπνισματα. Στα των τσιχλων τωρα εδώ είναι πολυ χειρότερο το ξεκίνημα. Ίσως το χειρότερο ever!!! Και να σας πω και ένα τελείως κουφο??? Είδα το απόγευμα να περνάνε 3 ΤΡΥΓΟΝΙΑ!!!!!! Τι να σημαίνει αυτό άραγε;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #515501

    Αγόρια καλημέρα και Καλη εβδομάδα.

    απο περιοχή Κορινθίας την Κυριακή, πουλί ούτε για δείγμα.

    ψηλα πολυ δεν ανέβηκα – αλλά χοντρουλες σίγουρα θα είχε στα έλατα. Έχει και το καλοκαίρι.

    για τα φυσίγγια που ρωτούν ορισμένοι φίλοι, καλά τα λέει ο μητσος – θέλουν λίγο προσαρμογή στην προσκόπευση, αλλα όταν τα μάθεις, νομίζω οτι κάνουν καλά την δουλειά τους.

    αντε Καλη εβδομάδα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,491 έως 29,505 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων