ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,506 έως 29,520 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #515508

    Βill τσουκου τσουκου θα τα ρίξουμε μην σκας!!!! Σήμερα πάλι πέρασαν πουλιά από τις 8 μέχρι τις 10:30 ψηλωμενα βέβαια. Φίλος που πήγε πήρε 10 και έχασε άλλες 3. Είδε και καμία 30άρια φασσες και έκανε αέρα σε 2!!! Δεν λέει αρλούμπες γιατί είναι αρρωστακι με την τσιχλα και αυτος. Τώρα από νωρίς ακούγονται διάσπαρτα τσιν. Για να δούμε και αύριο. Αν και πιστεύω ότι θα μου το κάνει δώρο στη γιορτή μου φέτος και θα λιώσει η κάνη στις 26!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

      τσουκου τσουκου μπαμ  B-)  :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #515509

    Καλησπέρα, σήμερα μέχρι τις 9 κυκλοφορούσαν μερικά πουλάκια μπασιάρικα, κάτι έγινε και σήμερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515515

    Σήμερα όντως κάτι κινήθηκε. Ο ξάδερφος και συγκυνηγος μου μάζευε από νωρίς το πρωί το ρετσίνι από τα πεύκα και είδε μπολικα πουλιά το πρωι και από την στιγμή που μπήκε στο δάσος τις άκουγε να περνάνε ως τις 10. Κοτσύφια ακόμη μηδέν. Αυτό  με κάνει να ελπίζω ακομη. Ακούς Μανο??????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #515519

    Μήτσο ο μεγάλος όγκος τον πουλιών θα μπεί μετά την κακοκαιρία,κάτσε και θα δείς :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #515520

    Μήτσο ο μεγάλος όγκος τον πουλιών θα μπεί μετά την κακοκαιρία,κάτσε και θα δείς :good: :good:

    Είναι αλήθεια πως από Πέμπτη δημιουργείται ένα “τόξο” χιονιά, από Ανατολική Τουρκία, Ρουμανία, Σλοβακία μέχρι και Αυστρία, που υποτίθεται πως θα σπρώξει τα πουλιά προς Νότο. Έτσι κι αλλιώς είναι ο καιρός τους, ίσως αυτό το καιρικό γεγονός επισπεύσει το ταξίδι τους και αυξήσει τους αριθμούς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    70
    hawkeye στις #515528

    Καλησπέρες στους συναδέλφους.

    Μίλησα με μεσσηνία και εχθές έβαλέ πάρα πολλά πουλιά έως το μεσημέρι.

    Ενημερωτικά για τις κινήσεις των πουλιών.

    Θεωρητικά όλες οι ημέρες έως το Σάββατο θα είναι αρκετά καλές.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515532

    Αύριο θα έχουμε τα υπολείμματα της κακοκαιρίας και την Πέμπτη 8 μποφόρ. Παρασκευή ελπίζω να είναι καλή μέρα και θα κάψω κι άλλη αδεια. Σ/Κ το γυρίζει σε νότια. Το ποσό ευνοεί αυτό την κατάσταση δεν το ξέρω. Πάντως είδαμε και τα χα’ι’ρια του βοριά ως τωρα. Έχει τύχει με νοτιαδουρα και ποτιστικη βροχή να ρίξω 3 κουτιά φυσίγγια. Αν θέλουν τα πουλιά να μπουν θα μπουν. Πιστεύω ότι η αποδημία έχει πάει πισω. Εδώ είδα τρυγόνια την Κυριακή :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #515542

    Χαχαχαχαχα ρε Μητσο θα μας τρελανουν φετος τα κολοπουλα ………λες τωρα να ξεκινησουν τα ορτυκια…..χαχαχα…….και οι μπεκάτσες ποτε θα μπουν τον φλεβαρη….;;;;;

    Ωρε θα τρελαθούμε……

    Τα ποιο αργοποριμενα τρυγόνια που εχω δει είναι 12 Οκτωβριου όταν ειμουν φοιτητης στο Μεσολογγι τα πετυχαμε να βοσκαν σε μια καλαμποκια θερισμενη και πηραμε 4 τουφεκια 10 πουλια…..όταν περασαμε από την πλατια στην Κατοχη και τα ειδαν κατι αλλα φιλαράκια νομιζανε ότι τα είχαμε βγαλει από την καταψυξη για να τους κανουμε καζουρα…………!

    Περασμένα μεγαλεία………! :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #515555

    Σήμερα διάβασα σε κάποιο άλλο site ότι  βόρεια στη Μακεδονία -Θράκη έγινε το “μεγάλο μπάσιμο ” . Υπάρχει κανείς από τις περιοχές  αυτές να το επιβεβαιώσει???

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #515556

    Καλησπερα σε ολλους σημερα οντως ειχε καλο περασμα και στα μερη μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515557

    Για βόρεια Ελλάδα ξέρω ότι γράφουν στα διαφορα site και λένε ότι μπήκε πράμα!!!Αλλά κεντρική Εύβοια έμπαιναν ολη νύχτα  ( συναυλία κανονικη τα τσιν ) και το πρωί έκανε όντως γερό πέρασμα όπως λέει ο Μάκης αλλά τα πουλιά μπήκαν πολύ ψηλωμενα τουλάχιστον στα καρτερια που ήταν τα παιδιά που μιλησαμε. Πιστεύω ότι η μη εμφάνιση κοτσυφιών λέει ότι τα πουλιά είναι πίσω και έχουμε ψωμί ακόμη. Άλλωστε οι σημαδεμενες μέρες των μπασιματων είναι διαχρονικά 26,27,28/10.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #515558

    Και εδω το ιδιο Δημητρη μπηκαν πολλα πουλια αλλα τα περισοτερα ψηλα οι δυο φιλοι μου που πηγαν σημερα πηραν περιπου 30 πουλια και οι δυο στο συνολο και γενικα μου ειπαν οτι εκανε καλο περασμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #515568

    Ζήσαμε μεγάλες και υπέροχες στιγμές σήμερα 25-10-2018 και οι τρείς μαζί με μένα, όπου ο καθένας ξεχωριστά έφτασε όριο. Οριακά επίσης δοκιμάζεται η υπομονή, η καρτερικότητα, η επιμονή και η αγάπη προς το μόνο είδος που έχω λατρέψει τόσο!!! Ευχαριστημένος και ικανοποιημένος που το έζησα σήμερα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515570

    Μπράβο φίλε και πάντα τέτοια. Εδώ όσοι πήγαν και μίλησα μαζί τους δεν έκαναν τίποτα. Και ήταν απολύτως φυσιολογικό σήμερα γιατί από αργά τη νύχτα και μέχρι νωρίς το μεσημέρι μας γύρισε αναποδα ο βοριάς. Τρομερές ριπες και κρύο αρκετό. Π-Σ-Κ κάθε πρωί στο καρτερι ότι και να γίνει!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #515583

    Μπραβο στο φιλαρακι από Ζακυνθο (ονομα….;;;;; )………το ντρουβαδακι σου φιλε όλα τα λεφτα………. :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,506 έως 29,520 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων