ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,596 έως 29,610 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515942

    Απόψε δε πήγα αλλά έπεσαν περισσότερα τουφεκια απο τα προηγούμενα απογευματα. Αν κρατήσει ο καιρός αύριο έχει περπατητο. Αλλά όπως λέει και ο Γιάννης η γενική εικόνα εδώ τουλάχιστον είναι απογοητευτική.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    Δημήτρης στις #515944

    Αξίζει να ανέβω Μαρτίνο αύριο για κανα 3 ωρο?? εσεις οι βόρεοι τι λέτε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515948

    Καλημέρες παλικάρια! Σταμάτησε η βροχή και πεταχτηκα για ένα περπατητο εδώ κοντα. Σε 2 ωρες τουφεκισα 11 και πηρα τις 6 και ένα μπεκατσινι μπονους!!! Πολλά πουλιά δεν είχε αλλά ήταν περισσότερα απο τις αλλες φορες.Ίσα ίσα να λες ότι δεν ξεποδαριαζομαι τζάμπα. Ενας φιλος λαγας που συναντησα στο δρομο μου ειπε οτι ψηλα εχει πιασμενες πολλές. Στις ζαβες πυκνουρες τι να τις κάνουμε;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #515951

    καλησπερα η αλλαγη σημερα απο πλαγιοκανο στη ρεμινγτον με επηρεασε αρνητικα κι εκει που η παρτιδα του οριου επρεπε να τελειωσει στο 3ωρο χρειστεικε 5ωρο περπατημα.για την ιστορια 17 στο χερι με 8 χαμενες αφου δεν ειχα το σκυλακι.αρκετες ανεξηγητες αστοχιες σημερα.καλο βραδυ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515952

    Απογευματινό με ομιχλη και απνοια από τις 16:10 έως τις 17:25 που ξανά έπιασε βροχη. Το απόλυτο μηδεν 🙁  Σε όλη την περιοχή έπεσαν 4 τουφεκιές!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    kostasA302 στις #515956

    Καλησπέρα σε όλους. Γνωστός μου σήμερα έκανε ένα γρήγορο περπάτημα στην περιοχή του Αυλώνα. Είχε πουλιά αλλά έφευγαν σχετικά γρήγορα και μακρυά του χωρίς να δίνουν ευκαιρίες βολής. Νομίζω με το κρύο οι συναντήσεις θα γίνουν περισσότερες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515965

    Αλλαγή σκηνικού αποψε!!! Όχι μόνο πέρασε μια αλλα την πήρα κιολας :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #515966

    Χαχαχαχαχαχαχαχ…..Μπράβο Μητσάρα…χαχαχαχαχαχα κλαίω

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515969

    Tι να κάνουμε φιλε Τάσο;;; Να το πάρουμε στην πλάκα πρέπει όλοι μας! Το ωραίο είναι ότι παρκάρουν δίπλα μου 3 πιτσιρικάδες και αφού λέμε τις καλησπερες μας τους βλέπω να φορτώνουν φυσίγγια στα γιλεκα. Ώπα μαγκες τους λεω, μην κουβαλατε τζαμπα φορτιο, τα 3 που θα βάλετε στα όπλα φτάνουν!!!! Όχι ρε φιλε μου λένε, αποκλείεται να είναι τόσο χάλια και πάνε και πιάνουν. Ε λοιπόν ρίξαμε όλοι μαζί 3 τουφεκιές!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #515970

    Μητσάρα δεν γελάω που δεν έχει πουλιά….προς θεού

    Έλιωσα με το πως το έγραψες…χαχαχαχαχαχαχα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515991

    Καλησπέρα παλικάρια. Απόψε είχε κυνήγι μανιταριών αρκετά ψηλά εκεί όπου μπλέκονται τα πεύκα με τα ελατα. Μανιτες βρήκαμε και θα τα πιούμε τα κρασακια μας. Το γράφω εδώ γιατί αποψε σήκωσα πολλά  τσιχλοκοτσυφα κυρίως από μέρη που έχουν κουμαρα. Τα πουλιά είναι ψηλά και στα ζαβα λοιπόν. Επίσης πάτησα και μια μπεκατσα και μου έκοψε την χολή από το φτερό που εκανε!!!! Όταν δεν κρατάς τουφέκι όλα μπροστά σου βγαίνουν! Νόμος!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #515993

    Ετσ είνει Μητσουμ…………!!!!!!!!!!!!! :good:  :good:  :good:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Καλοφαγωτοι……….!!!!!!!!!

    Ακμαριτες ( κουμαριτες ) τους λεμε στο χωριο μου……….οιιιιιιι μανητες….!!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #515995

    Και τέτοια (πορτοκαλί) βρήκα  Bill και κρασατα όπως τα λέμε εμεις. Αυτά είναι μωβ και μοσχομυριζουν!!! Θα τιμηθούν δεόντως αύριο παρέα με μια σχαρια τσιχλες που παραδόξως είναι παχιές στην πλειοψηφία τους και θα δοκιμάσουμε και το γιοματαρι να δούμε τι έφτιαξε ο γέρος μου φετος!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #516000

    Καλησπέρα στα αγόρια.

    πηρα το σκυλί κοντά Κορινθια – μπιλυ ξερεις που – να δω πως θα πάμε στο περπατητο, αλλά μας έλιωσε η βροχή όλο το σκ.

    δεν ξεμύτισαμε αλλά στο στεγασμένο κάναμε αρκετή δουλειά με το σχοινάκι.

    Κυνηγι δεν εχω καταφέρει να πάω ακόμη, μ αυτά και μ εκείνα – και με την πάνω κάτω διάθεση.

    μια ερώτηση αν κάποιος φίλος ξέρει. Ο Σπύρος better που βρίσκεται; μετοίκησε σε κανα τσιχλοτοπι χωρίς ρεύμα και μας ξέχασε;

    αντε Καλο ξημέρωμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #516051

    Στα ελατα σήμερα το πρωι είδα 4 κυργιαρες και ένα κοπαδακι 7-8 κοκκινες.  Όπως τα έβαλα τα φυσίγγια ετσι τα έβγαλα. Πάλι καλά που έχει μανιτάρια ακόμη και μάζεψα 2 τηγανιες για το μεσημεριανό. Η φόλα η φετινή δεν έχει προηγούμενο ως τωρα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,596 έως 29,610 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων