ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,821 έως 29,835 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #517121

    Ευχαριστω και παλι πατριδα,εχω αδεια τωρα και πιστευω απο αυριο μεχρι σαββατο θα παω γιατι μετα οντως η χρονια θα κλεισει με χιονια,ασε που 25 και 27 θα δουλευω ολη μερα,αντε να περασει και ειμαι σιγουρος οτι θα ερθει  καλη χρονια για τρυγονια και η επομενη του οκτωμβρη θα ειναι σιγουρα καλυτερα!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517127

    λεβεντόπαιδα καλημέρα.

    το απογευματινό της Κυριακής κάπως μας αποζημίωσε, όχι

    τόσο σε νούμερο, όσο σε ωραίες τουφεκιές.

    τα πρώτα πουλιά οριακά ψηλά. Ο ένας της παρέας, της στροφογύριζε

    με φούλ τσόκ, και όντως τις έφερνε κάτω τελειωμένες.

    εγώ με την κυλινδρομανία, είχα πιάσει στο σύραχο και

    τουφεκούσα μόνο τις βολικές.

    θεού θέλοντος, ένα τελευταίο αυτό το σκ, ίσως μια

    κοπάνα από την δουλειά Τετάρτη, και άλλη τέτοια χρονιά

    να μη ξανάρθει.

    καλό βόλι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517137

    Σήμερα ήταν καλά. 1μιση ώρα περπατητο και λίγο καρτερι στο σούρουπο μου έδωσε 12 πουλιά στο χερι και ένα που διαλύθηκε σταν αέρα. Άλλα 10 πήρε ο ξάδερφος  με δύο χαμενα. Βέβαια όπως βλέπετε και στην φωτογραφία από μεθαύριο θα έχουμε ένα πρόβλημα….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #517139

    Πατριδα απο προκοπι εχεις ακουσει τιποτα;ελεγα να παω αυριο μιας και ληγει ο κοτσυφας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517140

    Γιάννη με πήρε τηλέφωνο ο κουμπάρος μου που είχε δρομολόγιο προς Μαντούδι σήμερα και μου είπε ότι και κυνηγούς είδε αλλά και κοτσύφια να περιφέρονται. Μάλιστα μου είπε ότι έβλεπε περαστα μέχρι και 5 μαζι στις 9μισή το πρωι.Τώρα αυτό είναι ρισκο. Εγώ ανέβηκα πριν κανα μήνα ένα Σαββατο. Την Πέμπτη είχε ανέβει απογευματινό ένας συνάδελφος και είχε καει στο τουφεκιδι. Μετά από 2 ημέρες λοιπόν είχαν εξαφανιστεί και φάγαμε μια ωραιότατη φολα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #517141

    Ευχαριστω μητσο,το ειχα διαβασει το μυνημα που ειχες στειλει τοτε,εκει αν ξερεις στριβεις πριν το προκοπι η μετα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517142

    Δεν πάμε ποτέ Προκοπι γιατί γίνεται χαμός από κόσμο και πάει το σκαγι σύννεφο. Προς Κυρηνθο παμε εμεις. Αλλά νομίζω τα πλατάνια με τον κισσό είναι μετά το Προκοπι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #517143

    Εγινε μητσο ευχαριστω και παλι,οντως χαμως γινετε,εγω εχω παει 2 φορες πιο παλια με εναν αλλο και γυρω μας ηταν 10 ατομα,τι πουλι να παρεις;τα λεμε φιλε μου!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517153

    Απόψε πήγα πολύ αργα στο καρτερι γιατί ασχολήθηκα λίγο με τις ελιές. Ακούστηκαν σποραδικά τουφεκια στη γυρω περιοχή αποψε. Εμένα 3 μου πέρασαν και αναπαυθηκαν στο γρασίδι. Αύριο και μεθαύριο θα πάμε παλι γιατί αν κάτσει ο χιονιας και στρώσει καλά ουσιαστικά τελειώνει το κυνήγι για φέτος! Τα κοτσύφια τέλος από σήμερα. Τα πολυαγαπημενα μαυρακια παλι μετριασαν το μέγεθος της φετινής φολας απο τις γιορτές και μετα. Ααααααα και το τρυγονι τέλος σήμερα όποτε προσοχη :wacko:  :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #517161

    Μητσο εγω παλι δεν πηγα,δεν νομιζω να το στρωσει χαμηλα μονο ψηλα βουνα,αλαξαν τα δεδομενα λενε,οσο για τα τρυγονια κριμα και ηθελα να παω αυριο!καλο βραδυ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #517164

    Χθές απο νωρίς το μεσημέρι περπάτημα και καρτέρι στη συνέχεια. Ελάχιστα πουλιά πιασμένα σε περιοχή που τέτοια εποχή δεν προλάβαινες. Στο καρτέρι τώρα οι δύο απο τους 4 φίλους δεν βάρεσαν σμπάρο, ενώ προσωπικά με την παρέα μου που κάτσαμε κοντά στο άγριο να ασχοληθούμε με κάτι στούκας, κάτι βάλαμε στο δίχτυ (14 και οι δύο μαζί). Εφόσον αφήσαμε όπλα και σκυλιά έκατσα και τις χάζευα μέχρι και τη νύχτα που έμπαιναν κοκκινότσιχλες σε μικρούς αριθμούς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #517165

    Καλημερα φιλε μου,ηθελα να σε ρωτησω εκει στην ζακυνθο μετα απο τοσες πυρκαγιες και πιο παλια αλλα και τωρα τα τελευταια 2,3 χρονια που καιγοταν ολο το νησι,εχει ακομα μερη που μπορεις να κυνηγησεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517169

    Καλησπέρα παλικάρια. Περπατητο σήμερα από τις 3 έως τις 5παρά με τον ξάδερφο.  18 βαθμοί θερμοκρασία και κοντομάνικο και η κούραση από μια δύσκολη μερα στη δουλειά βάρυνε τα πόδια αλλά το ευχαριστήθηκα. Πουλακια είχε κάτι λίγα αλλά τα πιο πολλά κοτσύφια που μας επασαν τα νεύρα. Πήραμε από 8 τσιχλες έκαστος και 3 pica pica εγω. Καρτέρι δεν καθίσαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #517197

    Παρόλο κουτσός τη Πέμπτη θα πάω να χαιρετησω τη σεζόν έστω και καθηστος στο καπό σε ένα κοντινό καρτέρι ελπίζω καλή συνέχεια σε όλους και επόμενη σεζόν καλύτερη από τη φετινή σε όλα τα θέματα τέσσερις μέρες μείνανε πριν μπούμε στην περίοδο αναμονής καλή κυριακη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #517199

    [/quote]

    Σήμερα ήταν καλά. 1μιση ώρα περπατητο και λίγο καρτερι στο σούρουπο μου έδωσε 12 πουλιά στο χερι και ένα που διαλύθηκε σταν αέρα. Άλλα 10 πήρε ο ξάδερφος με δύο χαμενα. Βέβαια όπως βλέπετε και στην φωτογραφία από μεθαύριο θα έχουμε ένα πρόβλημα….

    <hr />

    i hunt therefore i am

    Καλησπέρα σε όλους.

    Μητσάρα τι κάνεις; καλά τα πάς βλέπω εεε :bye:  :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,821 έως 29,835 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων