ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,851 έως 29,865 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #517243

    Και του χρόνου σε όλους με υγεία. Χθές τελευταία μέρα έκατσα στο πόστο μόνος μου μιας και αυτή η μέρα είναι δύσκολη για μένα και περίμενα… Κάτι λίγες φάνηκαν από τις 17:30 και μετά, αλλά δεν έβγαιναν ως συνήθως και απ’ ότι κατάλαβα δεν ήθελαν και καμία κουβέντα με ανθρώπους, ξέκοβαν από πολύ μακριά. Να μην τα πολυλογώ, μία μου βγήκε κατά τις 18:40 και μία πήρα για να πώ και του χρόνου.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #517251

    Απογευματινο κυνηγι εχτες περπατητο διωρο βαρησα 7 τσιχλες με 2-3 χαμενες ριξαμε κατι τουφεκιες ειχε περισσοτερα πουλια απο αλλες φορες και τα πιο πολλα κοτσυφια πολυ χαλια χρονια για την τσιχλα ελπιζω η επομενη να ειναι καλητερη για ολλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #517258

    Καλησπέρα στα αγόρια.

    απο σήμερα μετακομίζουμε στον καφενέ…..

    έκλεισε η σαιζόν και προσπαθώ ακόμα να καταλάβω τι πήγε στραβά. Η απλή εξήγηση, οτι δεν μας πήγαν τα πουλιά. Ελπίζω και εύχομαι όλοι οι δικοί μας άνθρωπο να ειναι καλά και στα καρτερία τους στην έναρξη.

    με το καλο να βρεθούμε και στην έκθεση.

    και του χρόνου καλύτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517309

    Περπάτημα και συλλογή χόρτων είπα να κάνω για να χαλαρώσω αλλά αυτά που είδα μου άναψαν τα αίματα. Συνάντηση πρωτη: κοτσύφια  (υπήρχαν ηδη) και τσιχλες πολλες. Συνάντηση δευτερη: μαζεύω τα ραδίκια μου και ακούω το χλευαστικο τους γελιο.Δεν είναι δυνατόν λέω και όμως! 16 γερακοτσιχλες πάνω σε μια ολανθιστη αμυγδαλιά. Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517314

    :yahoo: :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517315

    Ετσι είναι Μητσο μου ……..μαθαν ότι (μαμιωμαστε) και πλακωσαν κι οι γυφτοι…….:yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #517617

    Καλησπέρα σε όλους.

    Για πείτε μου εντυπώσεις απο το βίντεο

    https://www.youtube.com/watch?v=RXSDO2NSp-A

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517620

    Καλησπέρα Μανο , ωραίο το βίντεο και ωραίες τουφεκιές. Μόνο ρε φιλε εκει που γράφει πάνω από 60 μέτρα πρέπει να κόψει 20-25 και είναι μεσα. Μου θυμίζει ένα συμφοιτητή μου που μας είχε πρήξει. Εγώ τις βαράω στα 50 για πλακα και τέτοια μας ελεγε. Μια μέρα στο ξεκαρφωτο και ενώ πίναμε το καφεδάκι μας του λέω Μητσο , στην ταράτσα της απέναντί οχταοροφης τις κατεβάζεις για πλακα,ε;;; Κοιτάει κατά πάνω και μου λέει , τι λες ρε μ@λ@κ@ εκεί είναι πάνω από 70 μέτρα :wacko:  :wacko:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #517970

    Καλησπέρα

    https://www.youtube.com/watch?v=4wzGXxjtXY0

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517971

    Ααααααχχχχχ κάθε χρόνο τέτοιες μέρες αρχίζεις και ξυνεις πληγές εσύ μάστορα!!!! Λοιπόν ας αρχίσουμε παλι , έχω 2000 τεμάχια από πέρισυ και θα παραγγείλω σε λίγο αλλά 1000 28άρια απο Ρουμελιώτη τα μισά Hyperion compak και τα άλλα μισά με piston skeet. Τι λες , με βγάζουν ως τις γιορτές;;;;; Λίγες μέρες πριν ανέβαινα στα ελατα ξημερώματα για τα μελίσσια. Από τη Στενή και πάνω μέχρι να φτάσω εκεί που ήθελα μέτρησα περί τα 40 κοτσύφια να περνάνε το δρόμο. 40 κοτσύφια πέρισυ ήθελα 5 τριωρα περπατητα για να τα ΔΩ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517972

    Xαχαχαχαχαχαχχαχαχα………….

    Ρε Μητσο δεν βαζεις μυαλο μου φαινεται………… :unsure:

    Ο μικρος ενεργει βασει σχεδιου………… :good:

    Σε μπριζινει παντα τετοια εποχη ……..εσυ τα περνεις στην κρανα……….παραγγελνεις του κοσμου τα φυσέκια…………στο τελος της σεζον σου μενουν όλα αμανατι ………και η κουφαλα ξερενετε στα γελια………… :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Κουφαλα μικρε σε εδωσα στεγνα……….. :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

     

    Καμια εκτιμηση για μπεκατσουλες φετος κανεις……..;;;;;;; :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #517973

    Καταρχήν την καλησπέρα μου σε όλους.

    Μητσάρα τα φυσέκια είναι καλά αυτά που έχεις πάρει,φρένο και βλέπουμε γιατί έτσι την πάτησα και εγώ πέρσι…….

    Γιατί πέρνεις μισά Hyperion compak και μισά piston skeet; ποιά η διαφορά τους στην ντουφεκιά;;;

    Λοιπόν ακούστε τώρα,το ΣΚ είχα ανέβει στο γυναικοχώρι (Ορεινή φθιώτιδα)1000 με 1.100 υψόμετρο, είδα αρκετές Γερακότσιχλες (στάμπαρα και το μέρος) γιατί δεν είχα ξαναπάει απο αυτήν την πλευρά,και ακόμα ποιο πολλά κοτσίφια(απο πέρσι)…..

    Η θερμοκρασία το Σαββατο το μεσημέρι ήταν 19 βαθμοί………με αντάρα και βροχές ώς και την κυριακή.

    Αν βοηθήσει ο καιρός και μπούν πουλιά πιστεύω οτι θα έχουμε μια σχετικά καλή χρονιά,γιατί θα έχει αρκετό φαεί και για φάσσες αλλα και για της κοπέλες μας.

    Εσένα βασιλάκη παλιομπεκατσά,δεν σου λέω οτι θα έχει πουλιά γιατί είσαι Απιστος θωμάς…..χαχαχαχαχαχαχαχα :yes:  :yes:  😉  B-)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #517974

    Ααααααχχχχχ κάθε χρόνο τέτοιες μέρες αρχίζεις και ξυνεις πληγές εσύ μάστορα!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    https://www.youtube.com/watch?v=Ek80EhjppAk

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #517978

    Ωραίο το βίντεο Μάνο. Τα compak φιλε είναι πολυ συγκεντρωτικά φυσίγγια και θα είναι η front line στα μπασιματα. Πήραμε πουλιά πολύ μακρινά με αυτά αλλά όπως καταλαβαίνεις στα κοντινά είχαμε θεματάκι. Με τον piston skeet θα παίρνω πιο ανοιχτή τουφεκια.Την έχω καταβρει με τον Ρουμελιώτη φιλε και πλέον δουλεύω αποκλειστικά τα φυσίγγια του. Τιμή παρα πολυ καλή και το σημαντικότερο δύο χρόνια έχω ξεχάσει τι θα πει κοψοφτερο! Όσον αφορά τα πουλιά πιστεύω πως θα ρεφαρουμε φετος. Αν όχι , κάτι τρέχει με τα κορίτσια. Με τον Βασίλη μην παρεξηγείς , τα πειράγματα του είναι πολυ ευστοχα! Και για τις αγάπες του και για τις δικές μας κουμάντο κάνει ο καιρός. Οπότε υπομονή….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #517979

    Kαλημερες………σε ολους

    Να ΄σε καλα ρε Μητσαρα , εννοείτε ότι είναι καλαμπούρια αυτά που λεω …….αλλα μην φοβασε , ο μικρος με ξερει και δεν με παρεξηγει………..

    Ελπιζω παντως (οπος ολοι μας φυσικα ) , να εχουμε μια καλυτερη χρονια φετος , για να το ευχαριστηθούμε ολοι μας………..εξαλλου όπως μας καταντησαν ολοι αυτοι που μας ζητανε τωρα την ψηφο μας , δεν μας αφησαν και πολλα περιθορια για να φχαριστιομαστε και πολλα πραγματα στη ζωη μας………. :unsure:

    Ελπιζω εν το μεταξυ τωρα που εφεξε να μπορεσουν να σβησουν και την φωτια στην Ευβοια……….γιατι μολις ξυπνησα μου βρωμισε καμενο πευκο , μεχρι εδώ , την νοτιοανατολικη Αττικη ……..θα πρεπει να ειχαν μια δυσκολη νυχτα οι ανθρωποι εκει γυρω …………τα εχω ζησει 2-3 φορες από κοντα με μεγαλες φωτιες και τους καταλαβενω……….ο θεος μαζι τους

    Και παλι καλη σας μερα……. :bye:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,851 έως 29,865 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων