ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,031 έως 30,045 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #519411

    Καλά ηταν σήμερα. Ένατη συνεχόμενη μέρα που μπαίνουν πουλια. Ψηλωμενα αλλά μπαινουν. Καμία σχέση με το περσινό χάλι. Οι πιτσιλωτες στη φωτογραφία αφιερωμένες στο Μανο. Άλλες 4 αγνοούνται και άλλες 5-6 μου πήραν το οπλο. Ήταν για 15-20 πουλάκια σήμερα αρκεί να είχες υπομονή και να μην τουφεκαγες τέλειες στον ουρανο. Κατά διαστήματα πέρναγαν και πουλιά στα 20-25 μέτρα και αυτα τουφεκισα μονο. Είδα και ένα κοπαδακι με 7 φασσες μακριά και αρκετά ψαρονια. Ο καιρός άθλιος , στα τρυγόνια πιο δροσιά ειχε!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    :good:  :good: :good: :good:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    oresthsbaikal98 στις #519412

    Φοβερή μέρα σήμερα στην αρτα

    μπασίματα σε πολύ ωραίο ύψος και 10 βαθμούς το πρωι

     

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #519415

    Mπράβο σε όλους,άντε ρε μάγκες και στα ταίρια τους :good:

    Μήτσο σε ευχαριστώ ρε φίλε για την φώτο και θα ανταποδώσω σύντομα,καθότι δεν έχω προλάβει να πάω ούτε μια βόλτα ακόμα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519416

    Πωπωπω….δηλαδή γεμίσαμε φάσσες ;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #519419

    Εδώ και δύο μέρες μπάσιμο στο νησί μηδέν. Κάνα κοπαδάκι φάσες βλέπω που και που και τις περιμένω σταθερά στο πόστο μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519420

    <p style=”text-align: left;”>Δεν ξέρω για φασσες Τασουλη αλλά από τα μικρά κάτι γινεται. Αυτή αφιερωμένη σε εσενα!!! Στο απογευματινό αυτό με χιονόνερο πέρσι αν έβλεπα 5-6 έκανα τούμπες. Απόψε με 24 βαθμους ανέβηκαν κλασσικά στο σούρουπο καμία 25άρια εκεί που είχα πιάσει. Έριξα σε 7 , πήρα 6 , βρήκα 5!!! Ρουμελιώτης compak piston skeet απο 10 μέχρι 25 μέτρα σκούπα κανονικη!!!! Στο περπατητο θα έχουμε ομορφιές με αυτα!</p>

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519422

    ……………………………

     

     

    Πωπωπωπω….Μήτσο να έχει τσίχλες φέτος η Εύβοια , με βλέπω στην Ψηλή γέφυρα να κόβω εισιτήρια εισόδου….θα κονομήσουμε τρελάααααααα 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519423

    Μετά από μια σχεδόν μούφα χρονιά και την απόλυτη μούφα πέρσι νομίζω πως μας το χρωσταει!!! Και βλέπω μια εμμονή στα πουλια να μπαίνουν κάθε μέρα εδώ τριβω τα χέρια μου.

    Να πας εσύ στη μεγάλη και εγω να πάω στη μικρή γέφυρα  να μην μπαινουν απο πουθενά χωρίς ticket!!! Μόνο που στην παλιά γέφυρα έχει και αλλού είδους περάσματα……………. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519424

    μπραβο δημητρη βλεπω δε μαζευεσαι καθολου σπιτι.εγω σημερα ειπα να παω σε ενα κοντινο απογευματινο καρτερακι μαρκοπουλο πλευρα ετσι αναγνωριστικα που το ξερω παιδιωθεν.5 ανεβηκαν και οι πεντε ειναι εδω διπλα μου.αυριο κλασικα ανω στενη και στο γυρισμο ενα περπατητο στο δρομο μας ειναι.συγχαρητηρια και στα υπολοιπα παιδια για τις επιτυχιες τους.υγ μανο ασε τις δουλειες και πιασε κανα ποστο θα στις φαμε ολες.ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519430

    Γιάννη αύριο ένα δίωρο έχω όλο κι ολο. Μετά θα πάω να τελειώσουμε τα ξύλα γιατί εκπνέει η διορία που έχω από το δασαρχείο. Σήμερα η μούφα διάρροια μου βγήκε σε καλο και απόλαυσα τη μερα. Να πω και εγω μπράβο και στο Ορέστη που τις τέντωσε σήμερα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519433

    Πιο λιγα και ψηλωμενα πολύ τα πουλια σήμερα. Παρ’όλο που έδιναν βοριαδάκι οι προγνώσεις τελικά ειχε νοτιαδουρα και ομιχλες και υγρασία φουλ. Πήρα 5 εγώ και 4 ο ξάδερφος και είδαμε και τις πρώτες 3 κυργιαρες! Αύριο παλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #519434

    χαλια μερα με καθολου περασμα,και οι πολλυ λιγες που περασανε ηταν στο θεο οπως καθε μερα βεβαια,δεν σου κανεο αιστηση να κυνηγας αποδυμητικα με τετοι καιρο,αυριο ρεπο γιατι νομιζω θα ειναι ιδια με σημερα,ασε και να χει κατι πριμενεις 1 ωρα να σου ρθει καμια καλη,απλα ξενερωνεις και βαριεσαι,αυτο συμβαινει με μενα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #519435

    Λίγα πουλιά σήμερα σε νέο καρτέρι και ψηλωμένα. Πέντε κατάφερα αλλά βρήκα τα 3. Πιστεύω αύριο να είναι καλύτερα. Μήτσο τα Ρουμελιώτης compak piston skeet με τι νουμερο σκάγια τα δουλεύεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519439

    μακραν η χειροτερη μερα ελαχιστα πουλια κι αυτα στο θεο.4 βολες 1 στη τσαντα και βουρ για περπατημα.μαρτυριο με τετοια ζεστη αλλα τουλαχιστον σωθηκε η μερα καπως

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519441

    Γιάννη  outlander χαρά στο κουράγιο σου φίλε. Άθλια μέρα καιρικά δυτικά της Διρφης πανέμορφη φθινοπωρινή στα ανατολικα. Ομίχλη μέχρι τη θάλασσα και ψύχρα όλη μερα. Για μένα το έκανε που τελείωσα επιτέλους τα ξυλα. Απο ότι μαθαίνω βόρεια σήμερα έκανε γερό μπασιμο.  Προβλεπω αυριο να κινούνται λίγες παραπάνω εδώ κατω και κλασσικά θα περάσουν Δευτέρα έως Πέμπτη που δεν μπορώ να παω!!! Δημήτρη σε 8αρι τα έχω πάρει τα piston skeet αλλα σκέφτομαι να του ζητήσω 9άρια τα επόμενα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,031 έως 30,045 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων