ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,166 έως 30,180 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/06/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Κωσταςsetter στις #519841

    <p style=”text-align: right;”> Γράψτε ρε παιδιά και που βλέπετε πουλιά να προσανατολίζονται και όσοι ψαχνονται</p>


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #519842

    Μητσο σημερα πηρα 9 πουλια,το πρωι μπαινανε για ενα εικοσαλεπτο μονο κοπαδια των 10,15 πουλιων σχεδον ολα ψηλα,μετα τις 7:45 δεν παιρναγε ουτε σπινος,ειδα και καμια 20 κοτσυφια ψηλα και αυτα,σειμειωση στις 7:30 ειμονα με κοντομανικο,τετοια ζεστη για πρωι ουτε τον οκτωβρη,και μετα θελουμε πουλια,(περνανε ολα βραδυ τα ατιμα)αν δεν κρυωσει ο καιρος να φυσειξει λιγο ουτε διαρκεια θα εχουν και θα πετανε και ψηλα(βεβαια τωρα μπηκαν απλα το αναφερω)παντως πιστευω οτι Π,Π,Σ,Κ θα κανει 1 με 2 μπασιματα τελευταια για φετος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519843

    Κωστα για Εύβοια μιλαμε. Γιάννη όλη τη νυχτα περνούσαν τα ατιμα. Δύο φίλοι που ψάρευαν στα Πολιτικά μου το επιβεβαιωσαν. Σήμερα ο ένας πήγε και πριν λίγο μου είπε ότι είδε πολλά πουλιά αλλά ψηλα. Κυρίως κόκκινες , κοινές και κυργιαρες αλλά πολύ λίγα κοτσύφια. 11 πήρε αυτός στο χερι. Παρασκευή δείχνει να γυρνάει σε πιο βόρειες κατευθύνσεις ο άνεμος. Σκέφτομαι να βάλω αδειουλα και να κάνω ένα άκρως κυνηγετικό ΠΣΚ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #519844

    Λεβεντόπαιδα, πράγματι αυτός ο καιρός είναι εντελώς

    ξενερωτικός……σκ που λόγω υποχρεώσεων δεν ήμουν για κυνήγι, μετά

    την καταιγίδα έβγαλε ήλιο και έφτασε 28 βαθμούς……

    οπότε, έβαλα το βεστ, και έπεσα για ψάρεμα. ευτυχώς, γιατί έκατσα ρηχά, έκανε μπάνιο και η κυρά, έβγαλα και μερικά ψαράκια, χάζεψα και μια φώκια που ρήχηνε, και φάγαμε

    και τα ψαράκια μας στο ταβερνάκι μες το νερό. παραλία προς επίδαυρο μεριά αυτά.

    βέβαια, το κ@λ@φαρδο φιλαράκι, πήγε με τον πιτσιρικά για τσίχλες, κάνανε τριάντα, πέσανε και σε κάτι ξέμπαρκες φάσσες μεσ τον κάμπο, πήρανε κι από κει εννιά…..άρχοντες δηλαδή. αλλά αυτοί μετά παΐδάκια, όχι καλαμαράκια…….

    σιγά σιγά πάει να γίνει γεγονός το τραγούδι, δεν κάνει κρύο στην Ελλάδα……

    δεν ξέρω τι κάνει το κλίμα, πάντως τώρα στον πειραιά έχει 26 βαθμούς και κάτω απο

    τον ήλιο για καφέ δεν κάθεσαι. σε ένα μήνα και κάτι ψιλά, Χριστούγεννα.

    σαρανταπέντε είμαι, και δεν το θυμάμαι άλλη φορά αυτό το κακό.

    άντε καλό βόλι….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #519845
    outlander
    <h4 class=”message-name”>outlander σου θυμηζει κατι αυτο ,  ηταν ενας απο αυτους που με ειρωνευτηκαν στο HL  και για να μην μου πεις τι ειναι αυτο ,  και κανεις τον κινεζο ,σου το λεω τι ειναι  , ειναι αυτο     hunterslife., που δεν μπωρω  ουτε να ξαναγραψω , ουτε και να διαβασω , με μπολακαραν , και μπενω μονο εδω , που γραφει ο ενας το σαββατο και απανταει ο αλλος την τεταρτη</h4>
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519848

    Νίκο συγνωμη αλλά έχεις πρόβλημα. Να το κοιτάξεις πριν είναι αργα. Αυτός που σε έδιωξε από το στέκι σου δεν είναι ο outlander του Άρτεμις. Άλλος είναι με το ίδιο ψευδώνυμο. Πόσο πιο λιανά να στο κάνουμε ρε φιλε; Και πάλι γράφεις εδώ σε ένα χώρο που δεν σου αρέσει προφανώς και παλι απαξιώνεις και κατηγορείς έναν άνθρωπο που ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΣΧΈΣΗ ΜΕ ΤΟ HUNTERSLIFE. Στην τελική χεστηκαμε που σε έδιωξαν τα φιλαράκια σου και ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΈΡΕΙ ΤΙ ΓΊΝΕΤΑΙ ΣΤΟ HUNTERSLIFE. Οπότε μπαίνεις εδώ είναι για να ειρωνευτεις και να κατηγορησεις. Άντε βαρα καμία σούμα τωρα για να έρθεις στα ίσια σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519849

    χαχαχαχαχαχαχα….Μητσάρα τα πήρες;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #519854

    και εντελος συπτωματiκα ειναι και οι δυο απο την Βοιωτία , Εύβοια , και αντε να ξεσκατοθητε απο το χεσημο που παθατε , και γιαυτο μηνατε μαγκουφηδες , γιατι δεν σας ενδιαφερη τι γινεται στο ΗUNTER LIFE , και δεν λεω οτι ηταν ο   outlander  που με εδιωξε , αλλα εβαλε και αυτος το χερακι του

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #519855

    Πεστα ρε μητσαρα μας καλυψες ολους!νικο οτι ναναι ρε φιλε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519858

    Μετά τα 2 χτεσινά ποσταρίσματα του Μήτσου και του Γιάννη σχετικά με μπασίματα , είπα σήμερα το πρωί να ανέβω για καμιά ωρίτσα να πιούμε το καφεδάκι μας και μετά δουλειά…….

    Είδα το μεγαλύτερο φετινό μπάσιμο….

    Τσόνια εκατοντάδες χιλιάδες…!!!

    Τσιχλοκότσυφα εκατοντάδες ….

    Ήμουνα ολομόναχος σε καρτέρια που πιάνονταν από το προηγούμενο βράδυ…

    Από 7.40 αρχίσανε 8.20 δυστυχώς έπρεπε να φύγω…εξάλλου μου μείνανε 6 φυσίγγια

    Εριξα 3 κουτιά σχεδόν , πήρα 18 στο χέρι και 6 χαμένες…

    Δεν πάω για τσίχλες , αλλά ρε παιδιά το καταευχαριστήθηκα σήμερα…

    Φυσίγγια λάμπρο export 32 ( 1 κουτάκι είχα βρεί ο καψερός και το έριξα ) jb heavy 32 γρ με g3000 ( φανταστικό …ο Τσιπούρας φτιάχνει πολύ καλά φυσίγγια )

    Αυτά…

    Μήτσο για βγες για τσιγάρο στην βεράντα 

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #519859

    και εντελος συπτωματiκα ειναι και οι δυο απο την Βοιωτία , Εύβοια , και αντε να ξεσκατοθητε απο το χεσημο που παθατε , και γιαυτο μηνατε μαγκουφηδες , γιατι δεν σας ενδιαφερη τι γινεται στο ΗUNTER LIFE , και δεν λεω οτι ηταν ο outlander που με εδιωξε , αλλα εβαλε και αυτος το χερακι του

    Δέν καταλαβαίνεις τίποτα έτσι………….

    δέν έβαλες μυαλό που έφυγες απο δω………,και γύρισες τώρα να ξανακάνεις τον πονηρό αφού σου δώσανε π@ύλο απο τους άλλους.

    Ειναι η τελευταία φορά που στο λέω για ΑΚΟΜΑ μια φορά,αν ξαναδώ να γράψεις μ@λ@κίες εδω μέσα,μέχρι το πρωί θα πάς για μπανάκι απο εδω μέσα μία και καλή.

    Και ζήτα συγνώμη απο τον outlader τώρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #519863

    Ρε φιλε τασο που ειχες παει και ειχε τοσα πουλια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #519864

    ε πρεπει καπου να ξεθυμανω ρε γαμοτο , 🙁 ειμασταν ολοι μια παρεα στο HL  , και καναμε και ανταλαγες με καπια ατομα , συλεκτηκα φυσιγγια , καλυκες χαρτηνους κτλ , τωρα τα εχασα ολα ,  ουτε πρωσοπηκα μυνηματα ,ουτε τα ατομα μπωρω να βρω ουτε τιποτα ,  δεν κρατησα στοιχεια ,ουτε τα ενδιαφερον θεματα που ειχαν , σε οπλα φυσιγγια ιδιογωμοση κτλ ,  οποιος απο εδω μπενει στο HL  ας στηλει  εαν φυσηκα θελει μυνημα στην διαχειρηση μπας και με ξαναβαλει , θα του ειμαι υποχρεος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519865

    ε πρεπει καπου να ξεθυμανω ρε γαμοτο , 🙁 ειμασταν ολοι μια παρεα στο HL , και καναμε και ανταλαγες με καπια ατομα , συλεκτηκα φυσιγγια , καλυκες χαρτηνους κτλ , τωρα τα εχασα ολα , ουτε πρωσοπηκα μυνηματα ,ουτε τα ατομα μπωρω να βρω ουτε τιποτα , δεν κρατησα στοιχεια ,ουτε τα ενδιαφερον θεματα που ειχαν , σε οπλα φυσιγγια ιδιογωμοση κτλ , οποιος απο εδω μπενει στο HL ας στηλει εαν φυσηκα θελει μυνημα στην διαχειρηση μπας και με ξαναβαλει , θα του ειμαι υποχρεος

    και βρηκες να ξεθυμανεις εμας.σου εξηγησα δε γνωριζω τι λες δε θα δισταζα να στο πω αν ημουν εγω αυτος που λες.η γνωμη μου ειναι να πας σε ψυχολογο.δε θα σου απανυησω ξανα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519866

    ευχαριστω τα παιδια για την υποστηριξη.τωρα στα δικα μας κοντινο απογευματινο εντος αττικης σημερα και χτες 7 χτες  4 σημερα.περυσι το απογευματινο αυτο δε δουλευε.και ναι  παρολο το νοτια μπαινουν πουλια και το καλο ειναι οτι λιγο λιγο βρεχει.πιστευω θα ναι καλα, καλο βραδυ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,166 έως 30,180 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων