ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,286 έως 30,300 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    127
    dimitris36 στις #520063

    Καλησπερα. Σημερα βοιωτια μετα απο πολυωρο περπατητο, 2 ατομα 38 τσιχλες. Κοτσιφια ειδαμε μονο τρια σε 7 ωρες περπατημα. Καλη συνεχεια.

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #520068

    υπαρχει  κανενας  τροπος να μπω στο HL ,  εστω να διαβαζω , 🙁 γιατι πρωσπαθησα πολλες φορες και δεν μπορεσα να μπω ,  :scratch: ακομα και με αλλο ονομα , υποψην δεν ξερω απο υπολογηστες , μονο τα βασηκα  🙁  🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #520071

    υπαρχει κανενας τροπος να μπω στο HL , εστω να διαβαζω , 🙁 γιατι πρωσπαθησα πολλες φορες και δεν μπορεσα να μπω , :scratch: ακομα και με αλλο ονομα , υποψην δεν ξερω απο υπολογηστες , μονο τα βασηκα 🙁 🙁

     

    Δεν μπορείς να μπεις ανώνυμα, μόνο για να διαβάσεις? Ελευθερο είναι το Site

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #520077

    Καιρού επιτρέποντος πλέον τα πρωινά κάνω κάνα δυο Τσίχλες και εφόσον παντού μαζεύουν ελιές κατά τις 08:00 φεύγω. Το ΣΚ πήγα ανηφόρισμα για πρώτη φορά φέτος να δώ τί παίζει… Τα πόστα είναι όλα άδεια μιας και οι περισσότεροι θέλουν πουλιά με το τσουβάλι… Είχε Τσίχλες και αρκετές μπορώ να πώ, αλλά γρήγορα σμπάρα, προσεκτικά γιατί πετούν χαμηλά και πραγματικά βγαίνουν με το δρόμο. Επίσης λόγο έλλειψης ντουφεκιών τα πουλιά δεν γυρίζουν από πόστο σε πόστο, αλλά βγαίνουν σχεδόν απ’ όπου να ναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #520083

    καλησπερα αυτες σημερα.

    Με το δίκαννο του παππού μου ξεκίνησα…CZ special poldi electro * και ** 17,6 – 17,8 αυλό, αχρωμίωτο. Απλά καταπληκτικό!!! Βέβαια μεγαλώνοντας δεν μου έρχεται πλέον και εννοείται δεν το παραποιώ για κανέναν λόγο.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #520088

    υπαρχει κανενας τροπος να μπω στο HL , εστω να διαβαζω , 🙁 γιατι πρωσπαθησα πολλες φορες και δεν μπορεσα να μπω , :scratch: ακομα και με αλλο ονομα , υποψην δεν ξερω απο υπολογηστες , μονο τα βασηκα 🙁 🙁

    Δεν μπορείς να μπεις ανώνυμα, μόνο για να διαβάσεις? Ελευθερο είναι το Site

    <hr />

    Φιλικά Μπενέτος Κ.Σ.Πάρου-Αντιπάρου

    δεν καταλαβω δεν μπορω να μπω ,ανωνημα , και πως θα μπορεσω να διαβαζω απο το site που ειναι ελευθερο , με τι τροπο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #520091

    καλησπερα αυτες σημερα.

    Με το δίκαννο του παππού μου ξεκίνησα…CZ special poldi electro * και ** 17,6 – 17,8 αυλό, αχρωμίωτο. Απλά καταπληκτικό!!! Βέβαια μεγαλώνοντας δεν μου έρχεται πλέον και εννοείται δεν το παραποιώ για κανέναν λόγο.

    <hr />

    Ζάκυνθος

    κακως επρεπε να το φερεις το δικανακι για να συνεχισει τη παραδοση του παππου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #520092

    λεβέντες, καλησπέρα.

    Μπενέτο, τι κέφια; μην απαντάς περίπλοκα στον φίλο

    μου τον Νίκο, για τα άλλα φόρουμ και τον στεναχωρείς. θα τον βρεί τον τρόπο

    να μπαίνει και στο παρεάκι που θέλει.

     

    outlander, το 1187 είναι το πιο ωραίο τουφέκι, και είναι

    το πρώτο όπλο μου από το 92, άμα μπορείς

    να το σηκώνεις. εγώ το παρόπλισα επίσης, αλλά μονο λόγω

    βάρους και το έχω αφήσει στην καβάτζα, για κάτι πολυυυυυυυυυ

    τουφεκοκαρτέρια, όταν τύχουν.

    για τον τσιροπουλομήτσο, δεν ρωτάω, αυτός δεν τ αφήνει σε ησυχία…..

    ο τάσος δεν μου έχει απαντήσει ακόμη για την φωτό του μαρτυρίου (μας)……

     

    να πω κάτι και για τον καιρό. με πίάνουν τα διαόλια μου

    με τους μετεωρολόγους και τα “χαλάει από αύριο ο καιρός”…..

    ο καιρός ΔΕΝ χαλάει, όταν βρέχει, χαλάει όταν ΠΕΦΤΕΙ η θερμοκρασία.

    τώρα έξω, στον Πειραιά, έχει 22 βαθμούς μεσ την νύχτα, αλλά ρίχνει τουλούμια.

     

    και στη Μαλαισία βρέχει 350 μέρες το χρόνο, αλλά με 40 βαθμούς.

    Το λές, “χαλάει ο καιρός”;;;;; Δεν το λές το ρημάδι, δεν το λες

    κυρ μετεωρολόγε μου……

    την Κυριακή στην παραλία, πάλι αβέρτα ήταν ο κόσμος.

    άντε καλή βδομάδα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #520096

    λεβέντες, καλησπέρα. Μπενέτο, τι κέφια; μην απαντάς περίπλοκα στον φίλο μου τον Νίκο, για τα άλλα φόρουμ και τον στεναχωρείς. θα τον βρεί τον τρόπο να μπαίνει και στο παρεάκι που θέλει. outlander, το 1187 είναι το πιο ωραίο τουφέκι, και είναι το πρώτο όπλο μου από το 92, άμα μπορείς να το σηκώνεις. εγώ το παρόπλισα επίσης, αλλά μονο λόγω βάρους και το έχω αφήσει στην καβάτζα, για κάτι πολυυυυυυυυυ τουφεκοκαρτέρια, όταν τύχουν. για τον τσιροπουλομήτσο, δεν ρωτάω, αυτός δεν τ αφήνει σε ησυχία….. ο τάσος δεν μου έχει απαντήσει ακόμη για την φωτό του μαρτυρίου (μας)…… να πω κάτι και για τον καιρό. με πίάνουν τα διαόλια μου με τους μετεωρολόγους και τα “χαλάει από αύριο ο καιρός”….. ο καιρός ΔΕΝ χαλάει, όταν βρέχει, χαλάει όταν ΠΕΦΤΕΙ η θερμοκρασία. τώρα έξω, στον Πειραιά, έχει 22 βαθμούς μεσ την νύχτα, αλλά ρίχνει τουλούμια. και στη Μαλαισία βρέχει 350 μέρες το χρόνο, αλλά με 40 βαθμούς. Το λές, “χαλάει ο καιρός”;;;;; Δεν το λές το ρημάδι, δεν το λες κυρ μετεωρολόγε μου…… την Κυριακή στην παραλία, πάλι αβέρτα ήταν ο κόσμος. άντε καλή βδομάδα.

    οντως ηλια η 1187 ειναι ενα απιρανο οπλο τοσο στη τουφεκια που βγαζει η κανη οσο και στην επωμιση απ το κοντακι.παρολο που ειμαι φανατικος στο πλαγιοκανο τη πηρα πριν καμια 20αρια χρονια γιατι τοτε ειχα φαει ενα κολλημα μετα υδροβια σπανιως τη παιρνω στο κυνηγι οπως χθες στις φασσες οπου εκανε τη δουλεια της μια χαρα.το βαρος της δε με ενοχλει βαστανε τα κοτσια μου ακομα καρτερι εννοειται

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520097

    Καλημερες!!!! Ηλία κρύο στον ορίζοντα δεν υπάρχει μέχρι το τέλος του μηνα τουλάχιστον. Με τις βροχές θα πέσει λίγο η θερμοκρασία αλλά ούτε λόγος για κρυο. Στο απογευματινό χθες στα 600 μέτρα είχε 19 βαθμούς και ο ιδρώτας έτρεχε βρύση. Πουλακια είχε κάτι λίγα και μακάρι να συνεχίσουν ετσι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #520114

    υπαρχει κανενας τροπος να μπω στο HL , εστω να διαβαζω , 🙁 γιατι πρωσπαθησα πολλες φορες και δεν μπορεσα να μπω , :scratch: ακομα και με αλλο ονομα , υποψην δεν ξερω απο υπολογηστες , μονο τα βασηκα 🙁 🙁

      ευχαριστω πολυ ολους σας για την ΜΗ βοηθεια σας  , εξαλου το περιμενα , και δεν ελπηζα , αλλα ηθελα να δω  σε τι επιπεδο ειναι το φορουμ αυτο  , και ποσο καλοι συναδελφοι κυνηγοι ειστε , προς τους αλλους , σας χαιρετα  ενας συναδελφος σας κυνηγος , να ειστε καλα και καλες τουφεκιες  :bye:  :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520115

    Στις 5μισή που έφυγα για τη δουλειά τα τσιν πήγαιναν κορδόνι!!! Τι στο καλο γίνεται;;;

    Ορφανιδη επειδή κουρασες και σε βαριέμαι αφόρητα: τα κολληταρια σου έχουν μπλοκάρει την ηλεκτρονική υπογραφή της σύνδεσης σου. Με απλά λόγια δεν μπορείς απο την δική σου σύνδεση ίντερνετ ούτε να διαβάσεις το hl γιατί στην έχουν μπλοκάρει. Μπες από κάπου αλλου. Από κάποιον φίλο η γείτονα σου και θα μπορείς να διαβάζεις το hl.  Aλλα στο λέω εντελώς ήρεμα και χωρις διάθεση αντιπαράθεσης. Πως μπαίνεις εδώ και ζητάς την βοήθειά μας; Με τι μούτρα; Ειρωνεία και κοροϊδία στο φουλ είσαι και κατηγορείς άδικα μέλη του Άρτεμις και μετά ζητάς και βοήθεια από πανω. Καλή τύχη στην προσπάθεια σου για επάνοδο στο hl και ελπίζω να μην ξανά ασχοληθείς με την…βρώμα και την αλητεία του Άρτεμις. Καλή σου μερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #520121

    ευχαρηστω Μητσο ,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    jhn1 στις #520125

    ε… εισαι καραγκιόζης μέγας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #520129

    Στις 5μισή που έφυγα για τη δουλειά τα τσιν πήγαιναν κορδόνι!!! Τι στο καλο γίνεται;;; Ορφανιδη επειδή κουρασες και σε βαριέμαι αφόρητα: τα κολληταρια σου έχουν μπλοκάρει την ηλεκτρονική υπογραφή της σύνδεσης σου. Με απλά λόγια δεν μπορείς απο την δική σου σύνδεση ίντερνετ ούτε να διαβάσεις το hl γιατί στην έχουν μπλοκάρει. Μπες από κάπου αλλου. Από κάποιον φίλο η γείτονα σου και θα μπορείς να διαβάζεις το hl. Aλλα στο λέω εντελώς ήρεμα και χωρις διάθεση αντιπαράθεσης. Πως μπαίνεις εδώ και ζητάς την βοήθειά μας; Με τι μούτρα; Ειρωνεία και κοροϊδία στο φουλ είσαι και κατηγορείς άδικα μέλη του Άρτεμις και μετά ζητάς και βοήθεια από πανω. Καλή τύχη στην προσπάθεια σου για επάνοδο στο hl και ελπίζω να μην ξανά ασχοληθείς με την…βρώμα και την αλητεία του Άρτεμις. Καλή σου μερα.

    <hr />

    i hunt therefore i am

    :good: :good:

    ε… εισαι καραγκιόζης μέγας.

    Δημήτρη με το μαλακό οι χαρακτηρισμοί……..(άν και ισχύουν)

    Παιδιά στο τόπικ σας παρακαλώ να απαντάμε εμείς,και όποιος θέλει ας γράφει τα δικά του………

    Όλα για κάποιο λόγο γίνονται……… γιαυτό σας παρακαλώ να μην απαντάτε σε μηνύματα εκτός τόπικ και όλα θα φτιάξουν όπως πρίν άν το συνεχίσει για λίγο ακόμα  :negative: :negative:  :yes:  😉  😉  :good:  :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,286 έως 30,300 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων