ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,301 έως 30,315 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520130

    Πληροφοριουλες φρεσκοτατες , σπαρταριστες απο λαγαδες που ήταν σήμερα στο βουνό αναφέρουν κοπαδακια κοκκινες και γερακισιες και κυργιαρες να περνάνε για μια ώρα και παραπανω. Στην κλασσική πλέον ερώτηση που κάνω για κανα κοτσυφι η απάντηση ήταν οχι!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται φετος. Το πρωί και άλλοι τσιχλαδες στη δουλειά μου είπαν ότι όλη νυχτα ακούνε πουλια. Που πάνε και πού πιάνουν δεν ξέρω. Το μονο που ξέρω είναι ότι θα τα βρούμε όταν και αν αποφασίσει ο καιρός να κάνει τίποτα κρυα. Τώρα βρέχει εδώ ποτιστικα….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520131

    Καλησπέρα σε όλους…

    Νικόλα , όπως ειπώθηκε σου έχουνε μπλοκάρει την IP….

    Η IP είναι σαν να λέμε η ταυτότητα σου στο διαδίκτυο…

    Μπορείς να παρακολουθήσεις τα γραφόμενα στο hl μόνο από υπολογιστή εκτός της οικίας σου….( ιντερνετ καφέ – φιλικό σπίτι )

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #520134

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΦΙΛΩΝ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΡΗ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΠΟΥΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΠΟΛΛΑ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΣΙ ΦΑΣΕΣ ΤΟ ΕΑΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΟΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΝΕΙ ΚΥΝΗΓΟΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΛΕΩ ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΥΛΙΑ ΠΙΣΩ ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΑΝ ΘΑ ΤΑ ΔΟΥΜΕ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΡΙΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #520135

    Καλησπέρα σε όλους… Νικόλα , όπως ειπώθηκε σου έχουνε μπλοκάρει την IP…. Η IP είναι σαν να λέμε η ταυτότητα σου στο διαδίκτυο… Μπορείς να παρακολουθήσεις τα γραφόμενα στο hl μόνο από υπολογιστή εκτός της οικίας σου….( ιντερνετ καφέ – φιλικό σπίτι )

       Τασο σε ευχαριστω πολυ , και συγνωμη  σε οσα ελεγα ,      σε εσενα,   και στα παιδια που μου απαντησαν ωραια .    Θα ειναι ταλαιπορια σε εμενα  και ντροπη 54 χρονων ανθρωπος να πηγενω στα ιντερνετ  με τα παιδακια , η να υπεχρεωνομε σε γνωστους για να παρακολουθω . Οποτε θα μπενω εδω να διαβαζω οτι γραφετε ,  και να γραφω τα σχετηκα με την ενοτητα που θα μπενω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520137

    Ok Νικόλα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    419
    Twist στις #520140

    Θα ειναι ταλαιπορια σε εμενα και ντροπη 54 χρονων ανθρωπος να πηγενω στα ιντερνετ με τα παιδακια , η να υπεχρεωνομε σε γνωστους για να παρακολουθω .

    [off topic] Νικόλα δοκίμασε να κλείσεις για 10″ και να ανοίξεις ξανά το router σου. Κάθε φορά που κάνουμε κάτι τέτοιο αλλάζει η ΙΡ μας. [end off topic].

    “Ψήνομαι” για τσιχλο-περίπατο σε ακτίνα 150 χλμ. από Αθήνα για Σαββάτο, μετά απογευματινά σε Κάλαμο και πέριξ. Την περασμένη Κυριακή στα πεσμένα ρόδια στον κήπο το είχαν στρώσει 2 κοτσιφάδες, αλλά ήταν αμελητέα ποσότητα για τέτοιο καιρό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #520154

    την προηγούμενη βδομάδα γίναν καλά μπασίματα στην Μακεδονία (την αυθεντική –  τρομάρα μας), τώρα τα έμαθα  :negative:  😥

    Φίλε Νίκο και λοιποί φίλοι, για ότι θέλετε εκτός από τσίχλες, γράψτε στον καφενέ μας να μην χαλάμε το θέμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #520166

    Πληροφοριουλες φρεσκοτατες , σπαρταριστες απο λαγαδες που ήταν σήμερα στο βουνό αναφέρουν κοπαδακια κοκκινες και γερακισιες και κυργιαρες να περνάνε για μια ώρα και παραπανω. Στην κλασσική πλέον ερώτηση που κάνω για κανα κοτσυφι η απάντηση ήταν οχι!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται φετος. Το πρωί και άλλοι τσιχλαδες στη δουλειά μου είπαν ότι όλη νυχτα ακούνε πουλια. Που πάνε και πού πιάνουν δεν ξέρω. Το μονο που ξέρω είναι ότι θα τα βρούμε όταν και αν αποφασίσει ο καιρός να κάνει τίποτα κρυα. Τώρα βρέχει εδώ ποτιστικα….

    <hr />

    i hunt therefore i am

    :good:  :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #520184

    Απο Σαμο η απολυτη νεκρα , μονο με την περδηκα και λαγο  πηγαμε ποιο καλα φετος απο περσυ , δεν πηγενει σχεδον κανεις , παρολου της πολλες ελιες που εχει φετος , απο μπεκατσες , παρολου την ζεστη φανηκαν κατι λιγες στα ψηλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #520192

    Νίκο, ευχαριστούμε για την ενημέρωση από Σάμο.

    σπεύδω να το πω, πριν το πείς εσύ. σ αυτό το φόρουμ, η ανταπόκριση

    είναι ενίοτε αργή, δηλαδή όσοι γράφουν στα τόπικ αυτά, πολλές

    φορές γράφουν σε μεγάλα διαστήματα, χωρίς ανταπαντήσεις στα σχόλια

    που γίνονται κλπ.

    δεν έχει το ρυθμό πολυβόλου που έχουν άλλες ομάδες

    που νομίζει ότι είναι όλοι συνέχεια ον λαιν και γράφουν

    σαν να μιλάνε στο τηλέφωνο.

    στο λέω από τώρα, για να μη σε πιάσει η γκρίνια…..έτσι πάει

    εδώ το έργο…….

    άντε καλό σκ.

    από Δευτέρα, εκτός συνόρων – με τουφέκι…..

    ανταπόκριση μετά από μια εβδομάδα, ελπίζω με

    ωραίες αναμνήσεις και ωραίο νούμερο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520193

    Εκτός συνόρων , με τουφέκι ;;    μμμμμμμ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #520199

    δεν έχει το ρυθμό πολυβόλου που έχουν άλλες ομάδες που νομίζει ότι είναι όλοι συνέχεια ον λαιν και γράφουν σαν να μιλάνε στο τηλέφωνο.

    δυστυχως   αυτο μου λυπη ,  η  ον λαιν συμετοχη , αλλα δεν πειραζη ας προσεχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #520201

    ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ  ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΛΙΓΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΨΗΛΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΤΙ ΤΡΥΓΥΡΩ 3/4 ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΡΙΞΑΝΕ ΚΑΜΙΑ 100 ΑΔ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΙ 2/3 ΤΣΙΧΛΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΑΓΑΝ ΟΠΟΥ ΝΑΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΨΩΜΕΝΟΙ Η ΕΙΧΑΝ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ ΥΠΗΡΞΕ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #520205

    Τάσο, ναι, την είχα κάνει τον Απρίλη για χήνες στη Ρωσία, μ άρεσε το έργο και είπαμε με την παρέα που είχαμε παει, να κάνουμε ένα πιο κοντινό, μόνο για πάπια. Οχι μες το χώμα να πεθαίνεις στην υγρασία για τα ξαδελφάκια του Νιλς Χολγκερσον (όσων η ηλικία έχει από 4 και άνω μπροστά, θα θυμούνται).

    αυτο, από περσυ που πήρα μια απόφαση, οτι εχω δυο παιδάκια, του δημοτικού χονδρικά, που πρέπει να μεγαλώσω, αλλά πρέπει και ο γερος τους να κάνει κατι για την πάρτη του…..

    στις χήνες τα νούμερα δεν ήταν άσχημα αλλά δεν ήταν και σπουδαία γιατί τουφεκουσαμε με κατι ρημάδια και κατι ακόμη πιο ρημάδια φυσίγγια. Τώρα, τα όπλα και τα φυσίγγια ειναι ήδη εκεί και περιμένουν.

    Αλλάζω θέμα: χαζευα από κάτω το γουρούνι 250 κιλά και δεν πίστευα την φωτό. Αυτός ο ιπποπόταμος, ανάμεσα σε ελιές!!!!! Άμα το βλέπε αυτό η παρέα της Κομοτηνής το 1993, θα γελούσανε από το υποτιθέμενο φωτομοντάζ….. να πω την αλήθεια, και μένα κάπως μου φαίνεται η φωτό, στο μυαλό μου το γουρούνι ισον οξιές, φτέρες, έλατα, πέτρες……

    συγνωμη από τους επόπτες για το οφ τοπικ, αλλά τέτοια εποχή που όλος ο καλός ο κόσμος ειν εδώ, δεν μου έρχεται να μπαινόβγαινω σ αλλα τοπικ.

    καλο σκ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520208

    Στα ελατα σήμερα δύο….κιλά μανιτάρια! Ατουφεκιστος εφυγα. Άκουγα και γερακισιες και κυργιαρες αλλά δεν έπαιξαν καθόλου τα πουλια.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,301 έως 30,315 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων