ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,316 έως 30,330 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #520209

    Μητσο στον αγιο ιερεμια ημουνα σημερα,εκανα μια,πουλια ειχε αλλα δεν παιζανε οντως!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #520211

    καλησπερα εγω παιδια 17 σημερα με 3 χαμενες σε ενα 4ωρο περπατημα .σχεδον απολυτη ευστοχια και μονο σε πουλια βολης.πρεπει να πω οτι γενικα δεν ειχε τα πουλια που εβλεπα περυσι στο ιδιο μερος. ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520213

    Outlander μπράβο για τα τσιχλακια! Δεν μπορώ να κάνω περπατητο και έχω λυσσάξει. Αλλά πολύς ο κόσμος στα λιοστασια και δεν γουστάρω να μοχθούν και να σκιαζονται και από τις τουφεκιές μας. Έχουμε καιρό αργοτερα.

    Γιάννη που είχες πιάσει;;; Πες μου ότι οι δικές σου ήταν οι μοναδικές τουφεκιές που άκουσα;;;

    Στο απογευματινό μου πέρασαν πολλά άλλα το τελευταίο τέταρτο και σουρτες τελείως. Δέκα φυσίγγια εριξα , πήρα 6 και βρήκα 5. Αύριο παλι….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #520214

    Μητσο μετα την εκκλησια στα 300 μετρα περιπου ενα αμαξι μαυρο Getz,πιο κατω ειχε αλλα 3 αυτοκινητα,2 λευκα και ενα μαυρο!αυριο δεν παω γιατι θα ειναι μια απο τα ιδια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #520215

    Outlander μπράβο για τα τσιχλακια! Δεν μπορώ να κάνω περπατητο και έχω λυσσάξει. Αλλά πολύς ο κόσμος στα λιοστασια και δεν γουστάρω να μοχθούν και να σκιαζονται και από τις τουφεκιές μας. Έχουμε καιρό αργοτερα. Γιάννη που είχες πιάσει;;; Πες μου ότι οι δικές σου ήταν οι μοναδικές τουφεκιές που άκουσα;;; Στο απογευματινό μου πέρασαν πολλά άλλα το τελευταίο τέταρτο και σουρτες τελείως. Δέκα φυσίγγια εριξα , πήρα 6 και βρήκα 5. Αύριο παλι….

    <hr />

    i hunt therefore i am

    μητσο τη προηγουμενη βδομαδα μαζευανε κι εκει κι ετσι τη κυριακη πηγα για φασσες σημερα ειχε σπασει οκοσμος ενα λιοστασι μαζευαν και το αποφυγαμε εκει ποτε τελειωνουν?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520217

    Γιάννη ( outlander ) έχουν τα δέντρα καρπό φέτος. Αν αφήσει τον κόσμο ο καιρός το πολύ να τραβήξει εδώ η συγκομιδή μέχρι πρώτο δεκαήμερο του Δεκέμβρη.

    Γιάννη (πατρίδα) το μαύρο ήταν το δικό μου!Την ψιλιαστηκα νωρίς την κατάσταση και ανέβηκα πιο πάνω να τσεκάρω για πουλιά και για μανιτες φυσικα. Μπήκα σε κάτι φτερολακες να ψάξω και εγινα μούσκεμα. Παρά πολύ υγρασια αλλά βγήκε ο μεζές!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #520218

    Στο σημειο που εισουνα εχω κατσει και εγω καπιες λιγες φορες στα περασματα,μεγαλες ειχε αρκετες το πρωι αλλα μετα τις 9 δεν ακουγοταν τιποτα,δεν βγαινουν με τιποτα και δεν τις βλεπεις οτε χωμενος στα ελατα,εκει μεσα θελει 30 ντουφεκια διασκορπισμενα για να κανεις κατι,καλωφαγωτες οι μανιτες,εγω δεν μαζευω γιατι δεν τις ξερω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #520220

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΟΝΑΧΙΚΗ ΒΟΛΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΞ ΛΕΟΝΤΑΡΙΟΥ ΘΗΒΑΣ ΑΡΚΕΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΎ ΥΓΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗ.ΜΙΑ ΤΣΑΡΤΣΑΡΑ,10 ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΚΟΤΣΥΦΑΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΠΕΝΤΕ ΧΑΜΕΝΕΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΣΚΥΛΙΤΣΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ…ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΙ ΕΛΙΕΣ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΑ GORILLA ΤΑ ΜΠΛΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ,ΠΟΛΛΑ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΙΜΑΤΑ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ KILL ΚΟΚΚΙΝΑ 32 ΓΡΑΜ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ ΠΙΟ ΣΤΑΘΕΡΑ. ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΣΥΝΑΨΩ ΦΩΤΟ ΑΛΛ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΓΡΙΕΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΒΟΛΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #520226

    H αρχη σημερα  εγινε στο Μοδι…..το απολυτο τιποτα…..και συνεχεια  στην Αμφικλεια…που ειχε αρκετα πουλια πιασμενα.

    οι κυνηγοι  ελαχιστοι  με αποτελεσμα  τα πουλια να μην ανεμιζουν  και  στο περπατημα  να φευγουν με το πασο τους

    4 ατομα  κατω απο 10 πουλια  στο συνολο….μεχρι τις  12 αφου η βροχη μας οδηγησε πισω στην Αθηνα……………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #520232

    καπανδριτι σημερα απογοητευση , πρωινο καρτερι δεν περασε ουτε μια ! και γυρο τουφεκιες που περναγε μια και έριχναν 3 ατομα .. μετα περπατητο καταφερα να βαρεσω 4. δεν υπάρχουν πουλια  🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #520241

    Καλημέρα σε όλους!
    Εκεί που πίστευα ότι δεν υπήρχε χειρότερη χρονιά από την περσινή ήρθε αυτή να με διαψεύσει…
    Δυο άτομα χθες, σε μέρος που κυνηγάμε συστηματικά τα τελευταία χρόνια και το γνωρίζουμε απ’ έξω κι ανακατωτά, χτυπήσαμε και πήραμε μια τσίχλα και ένα μπεκατσίνι, ενώ σηκώσαμε και μια μπεκάτσα την οποία δεν καταφέραμε να ντουφεκίσουμε.
    Χάλι μαύρο… 🙁

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520243

    Είναι νωρίς για να κρίνουμε την χρονιά. Αν με ρωτήσεις για τα δικά μου μέρη θα σου πω ότι είναι η μέρα με την νυχτα σε σχέση με περσι τέτοιο καιρο. Η καρπωση έως τώρα είναι υπερδιπλάσια και γενικά κάτι κουνιέται. Όταν και αν κάνει τον καιρό που ανακατεύει τα πουλιά και δεν δούμε κάτι καλύτερο τότε θα κρίνουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520280

    Πολύ ωραίο απογευματινό σημερα! Ανέβηκαν πολλά πουλιά και χόρτασε το ματι. Τουφεκισα 12 , πήρα 9 και βρήκα 8. Παλικάρια αν ψυχρανει ο καιρός πιστεύω θα δούμε την δυναμική της τρέχουσας τσιχλοχρονιας. Εκεί μετά το Αγίου Νικολάου δείχνει να κατεβαίνει ψύχος. Για να δούμε………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    396
    Ηλίας στις #520284

    Καλησπέρα στα αγόρια.

    επειδη ειναι τσιχλοτοπικ το τοπικ, σας κάνω σχετική ανταπόκριση από Ρουμανία. Τσίχλα μικρή, ούτε μια. Γερακοτσιχλες, ομως, αμέτρητες και πολυ …..καλοβολες…..

    δεν μπορώ ν ασχοληθώ, γιατί η άδεια μας ειναι για υδρόβια, αλλά όντας όλοι της παρέας Έλληνες, έτοιμοι είμαστε να παρατήσουμε τα παπια, και να πιάσουμε τις τσίχλες…..

    ευτυχως ο διοργανωτής ειναι Ιταλός και δεν κοροϊδεύει, το βλέπει κάθε χρόνο και στους πατριώτες του, να λοξοκοιταζουν προς τα πουλάκια, ενώ παίζουνε τα πράσινα.

    για τα οποία να πω, ΠΑΡΑΑΑΑ πολλααααααααα και τα νούμερα μεγάλα……..

    αντε Καλη αντάμωση – που λέει ο λόγος βέβαια, λόγω Ίντερνετ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #520285

    Καλησπέρα στα αγόρια. επειδη ειναι τσιχλοτοπικ το τοπικ, σας κάνω σχετική ανταπόκριση από Ρουμανία. Τσίχλα μικρή, ούτε μια. Γερακοτσιχλες, ομως, αμέτρητες και πολυ …..καλοβολες….. δεν μπορώ ν ασχοληθώ, γιατί η άδεια μας ειναι για υδρόβια, αλλά όντας όλοι της παρέας Έλληνες, έτοιμοι είμαστε να παρατήσουμε τα παπια, και να πιάσουμε τις τσίχλες….. ευτυχως ο διοργανωτής ειναι Ιταλός και δεν κοροϊδεύει, το βλέπει κάθε χρόνο και στους πατριώτες του, να λοξοκοιταζουν προς τα πουλάκια, ενώ παίζουνε τα πράσινα. για τα οποία να πω, ΠΑΡΑΑΑΑ πολλααααααααα και τα νούμερα μεγάλα…….. αντε Καλη αντάμωση – που λέει ο λόγος βέβαια, λόγω Ίντερνετ……

    Ηλία καλά να περνάς!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,316 έως 30,330 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων