ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,466 έως 30,480 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #521089

    Μπραβο μητσο σου ευχομαι να συνεχισεις ετσι,οι κισσοι φετος στο προκοπι ισως αργοτερα δωσουν πουλια αν καο ειναι επικινδινα με ντουφεκιες απο παντου,εγω δεν πηγα παλι σημερα με δικαιολογια στον εαυτο μου οτι θα βρεξει!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521091

    Την ίδια δικαιολογια είχε και ο ξάδερφος μου Γιαννη!!! Το πρώτο δεκαήμερο του 2020 με έχει πάει πολύ καλα. Τώρα πιστεύω θα κόψουν λίγο και αν φέρει τα κρύα που τάζει 18-19 του μήνα και μετά θα έχουμε παιχνίδι παλι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #521109

    Για μέχρι τώρα πρέπει να το αποδεχτώ ότι δεν έχει Τσίχλες το νησί. Όπου τις βρώ ντοπιαρισμένες για καρτέρι και πρωί περπατητό που δεν μ’ αρέσει. Τώρα για τα επιστρόφια δεν μπορώ να πώ γιατί κανείς δεν ξέρει τι θα γίνει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    Γιάννης στις #521116

    Σημερα απογεματινο καρτερι περασανε τα τελευταια 15 λεπτα πολλα πουλια,το αποτελεσμα 14 με 3 χαμενες και 7,8 αστοχιες,τα 6 κοτσυφια,και ολα αυτα μεσα σε 15 λεπτα και με πολλυ τυχη στα ευρισκομενα πουλια που τα μαζεψα ολα στο τελος!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521117

    Μια από τα ίδια Γιαννη. Στο καρτερι απο τις 16:30 ειμασταν. Περνάει μια ψηλωμενη στον ξάδερφο και την τουφεκαει. Από τα πεύκα μπροστά σηκώθηκε ένα σύννεφο πουλια που πέρασαν ανοιχτά από εμάς και ατουφεκιστα. Μετά σιγή μέχρι τις 17:20 και εκει που έλεγα ότι δεν θα κάνω μπαμ , έγινε πανζουρλισμος. Διάλεξα μόνο πουλιά στο καθαρό και πηρα 8 στο χερι και έχασα μια που εμεινα πίσω στην βολή και μου τρύπωσε σε ένα πουρναρι. Φάνηκαν δειλά-δειλά και μερικά μαύρα. Μακάρι να έρθουν κι άλλα. Τα πουλιά που μαδησα ηταν σχεδόν όλα με αρκετό λίπος. Θα καπνίσει καλά το τζάκι!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #521123

    Μια από τα ίδια Γιαννη. Στο καρτερι απο τις 16:30 ειμασταν. Περνάει μια ψηλωμενη στον ξάδερφο και την τουφεκαει. Από τα πεύκα μπροστά σηκώθηκε ένα σύννεφο πουλια που πέρασαν ανοιχτά από εμάς και ατουφεκιστα. Μετά σιγή μέχρι τις 17:20 και εκει που έλεγα ότι δεν θα κάνω μπαμ , έγινε πανζουρλισμος. Διάλεξα μόνο πουλιά στο καθαρό και πηρα 8 στο χερι και έχασα μια που εμεινα πίσω στην βολή και μου τρύπωσε σε ένα πουρναρι. Φάνηκαν δειλά-δειλά και μερικά μαύρα. Μακάρι να έρθουν κι άλλα. Τα πουλιά που μαδησα ηταν σχεδόν όλα με αρκετό λίπος. Θα καπνίσει καλά το τζάκι!!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    :good:  :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521132

    Με πολύ αέρα και ψοφοκρυο στο καρτερι αποψε πήρα τις 6 απο τις 9 που τουφεκισα. Τα πουλιά λιγότερα από την τελευταία φορά που πηγα. Τασο ειδα και 3 απο τις δικές σου…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #521133

    Τρειειειειειειειειειειεις….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Παρακαλώ κατεύθυνση , από που κατέβηκαν και προς τα που ανέβηκαν σε pm

    Νοιώθω ψιλοάρρωστος για αύριο……μάλλον είναι η γρίππη που κυκλοφορεί…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #521135

    Μητσαρα μιας και είναι αρωστο το φιλαρακι μου ……..δεν μου λες εμενα που τις ειδες…………..χαχαχαχαχα :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Περαστικα φιλε την περασα κι εγω μεσα στην εβδομαδα , αλλα ελαφρα ……..τωρα είμαι περδικι για να τις τακτοπιοισω τις μυτούλες…….. :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521137

    Καθίστε καλά και οι δυο! Από εκεί που έρχονται αυτές δεν κυνηγιεται. Είναι παλιό καψαλι και μια ζούγκλα πλεον από κοντοπευκα και πουρναρι. Δε περνάει ούτε φιδι!!!! Γι’αυτό υπάρχουν οι κυρίες εκεί , επειδη ειναι ανενοχλητες!!!Επίσης η συνεχής παρουσία του τοπικού θηροφυλακα στην ευρητερη περιοχη αποτρέπει κάθε λογής μακακα να τις βαρέσει μπαμπεσικα. Έμαθα ότι  επιασε και δύο μακακες προ ημερών λίγο πιο κατω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #521139

    Mπραβο στο παλικαρι ……πρωτος μαγκας……!!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #521146

    Από τσιχλακια η ευρυτερη περιοχη γυρω από το σπιτι μου πλεον καλα κρατει ……. :good:

    Εχει γινει το αποκουμπι κάθε πικραμενου τσιχλοκυνηγου…………κάθε μερα βλεπω και έναν καινουριο ……………βαρατε μαγκες τωρα που γυριζει……χαχαχα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #521167

    καλο περπατητο σημερα με σχεδον οριο που στην ουσια το πιασα αλλα δε βρηκα τα πουλια αφιερωμενη η φωτο σε ολα τα παιδια του φορουμ ανεξαιρετως βοιωτια πλευρα περπατημα οσκαρ κοκκινα τα φυσιγκια καλο βραδυ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521172

    Μπράβο Γιάννη! Εμείς σήμερα μόνο απογευματινό πήγαμε γιατί ψιλοβρεχε μέχρι αργά το μεσημέρι. Λίγα πουλιά ανέβηκαν σήμερα παρ’όλο το κρυο που ειχε. 7 έκανα εγώ και 6 ο ξάδερφος με απόλυτη σχεδόν ευστοχία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #521173

    μητσο αν δεν ειχε εναν εκνευριστικο αερα σημερα στη περιοχη ημουνα για μεγαλη μερα δηλαδη θα σταματαγα στο οριο αλλα πολυ πιο πριν

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,466 έως 30,480 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων