ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,556 έως 30,570 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #521568

    Kαλησπερα σε ολα τα φιλαράκια …….!!!!

    Μητσο συμφωνω σε όλα……!!!!

    :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #521570

    Και του χρόνου σε όλους. Κακή ή καλή χρονιά, αυτή ήταν και έβαλε στην κατάψυξη και το τραπέζι μου λίγο πάνω από 200 Τσιχλοκότσυφα. Η μάχη θα δοθεί εντατικά από εμένα στην εκμάθηση του νέου Σπρίνγκερ για να είναι έτοιμο τον ερχόμενο Οκτώβρη. Καλή συνέχεια σε όλους σας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521647

    Από την Αυγή ως το σουρουπο δούλευα στα μελίσσια σήμερα και μπορώ να πω ότι τα τσιχλακια είναι ακόμη εδώ και είδα και αρκετές μάλιστα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #521652

    Την ίδια πίεση μου κάνουν κάθε που βγάζω για εκπαίδευση τη μικρή στο βουνό. Χθές μάλιστα πέρασε επιτυχώς και το τεστ του σμπάρου… είχα ξεκινήσει με διάφορους θορύβους, σμπαράκια με το φλόμπερ, με φυσίγγια μόνο με το καψούλι και τελικά με κρότο από 12άρι. Το σκυλί είναι 4 μηνών τώρα και τουλάχιστον έχω μπόλικους μήνες μέχρι τον πολυπόθητο Οκτώβρη. Καλή συνέχεια σε ότι κάνετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #521657

    Καλημερα και απο εμενα μετα απο κυνηγι σπαραγγιων μπορω να πω και απο τα μερη μας εχει αρκετες τσιχλες και εχτες το βραδυ ειδα και μια μπεκατσα να περναει ελπιζω να εισται ολοι καλα. :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #523039

    Καλησπέρα σε όλους

    Για να ζεσταινόμαστε σιγά σιγά……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523040

    Βρε καλώς τον Μανο! Άργησες φιλε να εμφανιστεις φέτος και είχα ανησυχήσει. Όσο για το βίντεο το έβλεπα πριν λίγες μερες. Αυτά που του έρχονται στουκαριστα μέσα στα μάτια , αυτά με τρελαινουν. Το 70% των καρτεριων μου έτσι είναι .

    Όσο για την σεζόν που έρχεται κρατάω καλάθι σε μέγεθος δαχτυλιθρας . Ο καιρός φιλε δεν θα είναι σύμμαχος αλλα αντίθετος τελείως σε αυτά που θέλουμε για να κατεβάσει πουλια. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά είμαι απαισιόδοξος περισσότερο από ποτε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #523050

    Γεια σου Μάνο….

    Όχι ζέσταμα από τώρα , είναι νωρίς ακόμα , δεν θα έχετε δυνάμεις για τον αγώνα….χαχαχαχαχαχ

    Μήτσο είμαι αντίθετος , βλέπω κρύα και χειμώνα…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #523052

    Γεια σου Μάνο…. Όχι ζέσταμα από τώρα , είναι νωρίς ακόμα , δεν θα έχετε δυνάμεις για τον αγώνα….χαχαχαχαχαχ Μήτσο είμαι αντίθετος , βλέπω κρύα και χειμώνα…..

    Γειά σου τάσο

    Και εγω βλέπω να έχουμε φέτος ποιο πολλά χιόνια και κρύα,αλλα απο βροχες λίγα πράγματα.

    Για να δούμε θα πέσουμε μέσα……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #523053

    Βρε καλώς τον Μανο! Άργησες φιλε να εμφανιστεις φέτος και είχα ανησυχήσει. Όσο για το βίντεο το έβλεπα πριν λίγες μερες. Αυτά που του έρχονται στουκαριστα μέσα στα μάτια , αυτά με τρελαινουν. Το 70% των καρτεριων μου έτσι είναι . Όσο για την σεζόν που έρχεται κρατάω καλάθι σε μέγεθος δαχτυλιθρας . Ο καιρός φιλε δεν θα είναι σύμμαχος αλλα αντίθετος τελείως σε αυτά που θέλουμε για να κατεβάσει πουλια. Μακάρι να βγω ψεύτης αλλά είμαι απαισιόδοξος περισσότερο από ποτε.

    Μήτσο εγώ πάντως νομίζω οτι φέτος θα έρθουν πουλιά,και οτι θα δουλέψουν και τα μπασίματα μετά απο 2-3 χρόνια που έκαναν αποχή

    Γι’αυτό πάρε φυσέκια γιατί θα τρέχεις τελευταία στιγμή……….εγώ μια φορά στο είπα.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523054

    Έχω πάρει τόσα φυσίγγια συν τα περσινα που γεμίζω την μπανιέρα και βυθίζομαι μέσα όπως ο Σκρουτζ ΜακΝτακ στα χρυσά του νομισματα!!!!

    Τα σημάδια στα δέντρα που μου έμαθαν οι αειμνηστοι παππούδες μου δείχνουν βαρυχειμωνιά. Τόσο βελάνι στα πουρνάρια και καρπό στα σκινα έχω να δω από το 16!!! Και ολοι νομιζω θυμόμαστε τι εγινε τότε. Αλλά πλέον κοιτάω και τα προγνωστικά καιρικα μοντέλα που δεν είναι καλά. Ελπίζω να πάνε απατα και να επικρατήσουν τα….βελανίδια στα πουρνάρια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #523057

    Τα βελανίδια, τα βελανίδια εύχομαι να επικρατήσουν!!! Δεν αντέχεται κι’ άλλη παλιοχρονιά και απ’ την άλλη έχω κι’ ένα σκυλί να βγεί. Όσο καλά δείγματα κι’ αν δείχνει η ποσότητα θα το κάνει κυνηγό. Πάντως ότι και να ναι ετοιμάζομαι και 10 Οκτώβρη θα μαι στη θέση μου, καλά να μαστε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #523135

    Έχω πάρει τόσα φυσίγγια συν τα περσινα που γεμίζω την μπανιέρα και βυθίζομαι μέσα όπως ο Σκρουτζ ΜακΝτακ στα χρυσά του νομισματα!!!! Τα σημάδια στα δέντρα που μου έμαθαν οι αειμνηστοι παππούδες μου δείχνουν βαρυχειμωνιά. Τόσο βελάνι στα πουρνάρια και καρπό στα σκινα έχω να δω από το 16!!! Και ολοι νομιζω θυμόμαστε τι εγινε τότε. Αλλά πλέον κοιτάω και τα προγνωστικά καιρικα μοντέλα που δεν είναι καλά. Ελπίζω να πάνε απατα και να επικρατήσουν τα….βελανίδια στα πουρνάρια!!!

    Μήτσο Ορεινή Φθιώτιδα (1100 μ) είναι φούλ απο βελάνι,και έτσι και βοηθήσει και ο καιρός θα γίνουν μεγάλα πράγματα πάνω…………..

    Τα φυσίγγια του ρουμελιώτη δεν σου έχουν πολύ μεγάλη συγκέντρωση?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #523136

    Αυτό πως το βλέπεις μήτσο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #523137

    Καλημέρα σας κύριοι……κι ειδικά στον κοκκινότσιχλα…..

    Μάνο, χθες το πρωί μου τηλεφώνησε ο <<θείος>> σου, από κάτω Κηφισιά. Μου λέει……<<είναι δυνατόν; τις είδα τις άκουσα……>> , ποιες λέω…..<<2-3 τσίχλες έξω στα δέντρα, τι γίνεται;>> τι να γίνεται λέω…..μπορεί…..όλα μπορεί να συμβαίνουν….

    Το απόγευμα συμπτωματικά μαθαίνω από άσχετη πηγή, ότι όντως εκεί εμφανίσθηκαν λίγες. Λες να……

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,556 έως 30,570 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων