ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 253 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #23134

    ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΙΔΗΣΗ ΣΤΗΝ ZOYGLA TOY TΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΟΠΟΥ Ο ΠΡΩΗΝ ΤΟΥΡΚΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΜΠΡΕΙΣΜΟΙ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΜΑΣ ΤΟ 1997 ΚΑΙ 1998 ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΜΥΣΤΙΚΟΥΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #255710

    ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΙΔΗΣΗ ΣΤΗΝ ZOYGLA TOY TΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΟΠΟΥ Ο ΠΡΩΗΝ ΤΟΥΡΚΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΜΠΡΕΙΣΜΟΙ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΜΑΣ ΤΟ 1997 ΚΑΙ 1998 ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΜΥΣΤΙΚΟΥΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ :lol:

    αυτό πρέπει να γίνεται και χωρίς την ομολογία τους ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #255706

    ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΙΔΗΣΗ ΣΤΗΝ ZOYGLA TOY TΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΟΠΟΥ Ο ΠΡΩΗΝ ΤΟΥΡΚΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΜΠΡΕΙΣΜΟΙ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΜΑΣ ΤΟ 1997 ΚΑΙ 1998 ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΜΥΣΤΙΚΟΥΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ :lol:

    Κάτι είχε ακουστεί και φέτος το καλοκαίρι για τις φωτιές στον Έβρο.

    [i][size=3]αυτό πρέπει να γίνεται και χωρίς την ομολογία τους ;) [/size][/i]

    Το κακό είναι ότι οι 3μερες και 2μερες εκδρομές στην γειτονιά τουλάχιστον από εδώ αυξήθηκαν και όχι για να δούνε τα μνημεία αλλά για να κάνουν τα ψώνια τους!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #255703

    Κάτι είχε ακουστεί και φέτος το καλοκαίρι για τις φωτιές στον Έβρο.

    Το κακό είναι ότι οι 3μερες και 2μερες εκδρομές στην γειτονιά τουλάχιστον από εδώ αυξήθηκαν και όχι για να δούνε τα μνημεία αλλά για να κάνουν τα ψώνια τους!!!

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΛΛΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΣΟΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΔΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΤΡΕΠΟΥΜΕ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΥΣ ΜΠΩΡΟΥΜΕ :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #255702

    Το κακό είναι ότι οι 3μερες και 2μερες εκδρομές στην γειτονιά τουλάχιστον από εδώ αυξήθηκαν και όχι για να δούνε τα μνημεία αλλά για να κάνουν τα ψώνια τους!!!

    ναι Χρήστο προχθές είχα μια έντονη (μέχρι τσακωμού) διαφωνία με συγγενικό μου πρόσωπο που μου είπε να πάμε Τουρκία 3 μέρες με 99 ευρώ
    όχι δεν θα πάω ποτέ και ας με λένε παράξενο,κομπλεξικό,ρατσιστή κ.λ.π. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #255701

    ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΙΔΗΣΗ ΣΤΗΝ ZOYGLA TOY TΡΙΑΝΤΑΦΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΟΠΟΥ Ο ΠΡΩΗΝ ΤΟΥΡΚΟΣ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΟΜΟΛΟΓΗΣΕ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΕΜΠΡΕΙΣΜΟΙ ΣΤΑ ΔΑΣΗ ΜΑΣ ΤΟ 1997 ΚΑΙ 1998 ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΜΥΣΤΙΚΟΥΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΙΤΟΝΙΚΗ ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ :lol:

    Το 95-98 τα ομολόγησαν, φανταστείτε πόσες άλλες φωτιές έχουν βάλει και εδώ βέβαια δεν θα μιλάνε για φωτιές οικοπεδοποίησης αλλά για καταστροφή της Ελληνικής ομορφιάς όπως Ν.Ηλείας, Ν.Εβρου κτλ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #255700

    [i][size=3]ναι Χρήστο προχθές είχα μια έντονη (μέχρι τσακωμού) διαφωνία με συγγενικό μου πρόσωπο που μου είπε να πάμε Τουρκία 3 μέρες με 99 ευρώ
    όχι δεν θα πάω ποτέ και ας με λένε παράξενο,κομπλεξικό,ρατσιστή κ.λ.π. :lol: [/size][/i]

    ΣΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    185
    gastone στις #192393

    Συμφωνώ απόλυτα με αυτή την κίνηση, μποϋκοτάζ παντού, κάτι που κάνω εγώ τουλάχιστον όλα μου τα χρόνια και τώρα ένας λόγος παραπάνω, φίλοι δεν πιάνονται αυτοί,ούτε σεντς τουλάχιστον από εμάς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1158
    babis-lavrio στις #192396

    Η ομολογια απο τους τουρκους εγινε,καηκαν σπιτια,δαση,γεωργικες εκτασεις,περιουσιες,ανθρωπινες ζωες,το μπουρδελο το κρατος που εχουμε τι κανει για αυτο,η φοβατε μη χαλαση η φιλια και οι κουμπαριες,η ομολογια δεν ελαφρενη την θεση των αχρηστων που μας κυβερνανε ισα-ισα το αντιθετο.Εξω οι τουρκοσποροι απο την Ελλαδα,τουρκοι ηταν και τουρκοι θα μηνουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #192397

    .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #255654

    …..και εγω μαζί σας ούστ κωλότουρκοι.Να μην ξαναγοράσουμε τίποτα Τουρκικο..ούτε Γερμανικό…ούτε Αμερικάνικο…ούτε ….ούτε.

    Μόνο αυτοί φταίνε …πάντα οι άλλοι ποτέ εμείς.

    Για την ιστορία λέω ότι εγω ασχολούμαι με ξηρούς καρπούς.Κάποτε είχαμε το καλύτερο φουντούκι στον κόσμο…ειδικά το Δραμινό φουντούκι ήταν πραγματικό φάρμακο για τον οργανισμό και από γεύση άστα να πάνε.Σήμερα δεν υπάρχει Ελληνικό φουντούκι ούτε για δείγμα..υπάρχει μόνο Τούρκικο και μάλιστα εξαιρετικής ποιότητας.Εχουν φτάσει να κρατάνε το 60% της παγκόσμιας παραγωγής :lol:

    Βερύκοκα.Ολοι ξέρετε ότι έχουμε πολλά βερύκοκα.Μάλιστα τα πετάμε στις χωματερές..κάθε χρόνο πετάμε εκατοντάδες τόνους στις χωματερές.Αποξηραμένα βερύκοκα φαντάζομαι θα έχετε φάει.Ε λοιπόν και αυτά Τούρκικα είναι..Ελλήνικό δεν υπάρχει ούτε ένα κιλό.

    Να πω τώρα και για τα ρεβύθια? Δηλαδή στραγάλια κλπ ? Μόνο Τούρκικα.

    Το φοβερό τώρα.Ολοι ξέρουμε για την απίστευτης γεύσης Ελληνικής σταφίδας ..ειδικά της Κρητικής.Τα τελευταία χρόνια και ειδικά φέτος η Τουρκικη σταφίδα θα πάρει την μερίδα του λέοντος στην Ελληνική αγορά.Να πω για τα σύκα? Που μου βγαίνει το λάδι για να βρω σύκα Ευβοίας ενω υπάρχουν σε αφθονία τα Τούρκικα άσχετα αν εγω δεν τα δουλεύω γιατί δν τους γουστάρω.

    Εγω πάντως μάγκες αν έλεγα ( που πολύ θα ήθελα ) τέρμα τα Τουρκικα προϊόντα αύριο θα έπρεπε να κλείσω την επιχείρηση.Οπως και πολλές άλλες επιχειρήσεις που ασχολούνται με άλλα είδη που αναγκαστικά αγοράζουν πρώτες ύλες απο Τουρκία γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν Ελληνικές.

    Ας κοιτάξουμε να δουλέψουμε… ας κοιτάξουμε να θωρακίσουμε την χώρα μας ώστε να μην μπορεί να μπαίνει και να μας καιει ο κάθε
    κωλότουρκος σκοπιανός η οποιο άλλο σκουπίδι ( διότι όπως είναι γνωστό εδω και πολύ καιρό τα δάση μας δεν τα έκαιγαν μόνο τούρκοι αλλά και άλλες εθνικότητες) και ας κάνουμε την αυτοκριτική μας ….γιατί το να φταίνε πάντα οι άλλοι είναι το πιο εύκολο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    Καταδρομεας στις #192406

    Σαν τεως αποστρατος απο Ειδικες Δυναμεις απλα λεω οτι "εχθρος παλιος φιλος ποτε δεν γινεται"και "καλος Τουρκος ο νεκρος Τουρκος"…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    558
    ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΣ στις #255651

    [size=3]
    Να πω για τα σύκα? Που μου βγαίνει το λάδι για να βρω σύκα[color=”#FF0000″][u] Ευβοίας [/u][/color]ενω υπάρχουν σε αφθονία τα Τούρκικα άσχετα αν εγω δεν τα δουλεύω γιατί δν τους γουστάρω.
    [/size]

    Το επικυρώνω και εγώ που είμαι από Εύβοια.
    Δεν υπάρχουν συκιές!
    Κανείς πλέον, (εκτός από τον πατέρα μου και καποιους αλλους ελαχιστοτατους), δεν φυτεύει συκιές!
    Κάποιοι τις κόβουν ή τις καίνε κιόλας! Δεν ξέρουμε τι μανία τους έχει πιάσει!
    Θέλουμε το καλοκαίρι να φάμε στο κυνήγι κανά σύκο και δεν βρίσκουμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #255645

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΤΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΙΡΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΒΑΝΟΥΣ ΚΑΨΑΝΕ ΤΗΝ ΜΙΣΗ ΗΠΕΙΡΟ ΤΟΥΣ ΣΚΟΠΙΑΝΟΥΣ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΝ ΤΗΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΓΑΡΟΥΣ :lol::angry: ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΓΓΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΧΑΙΝΟΜΑΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΟΤΙ Ο ΜΙΣΟΣ ΚΑΤΑΓΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΟΥΛΙΚΙΑ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΚΑΙ ΚΡΕΜΑΣΑΝ ΤΟΥ ΠΡΟΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ 7 ΑΔΕΡΦΙΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ;) ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΛΙΟΤΟΜΑΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΚΑΜΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ :P :P ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΓΗ ΠΟΥ ΠΑΤΑΝΕ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΗΚΕΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ…ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΝΑ ΞΕΡΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΛΑΘΡΟ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΟΝΟΜΑΣΑΝ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ :P ΑΦΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΙ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΤΟΥΡΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #192416

    Μιλανε ακομα ολοι δηλαδη μιλανε και οι διαφορε κ*λοι γιατι ειμαστε ακομη ποτισμενοι με τον εκμοντερινισμο τις ξενοφερτες συνηθειες και την μανια του αναξιου νεοπλουτισμου της κομπινας και του ρουσφετιου.Αμα ξυπνησει ο τσολιας θα τους πεσει βαρια η π–τσα του…!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 253 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων