Ημαρτον πλεων

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 132 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #254711

    ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ.ΠΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΑΕΙ ΟΤΙ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΠΡΩΤΑ??????? :D
    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ.ΕΔΩ ΣΤΟ ΛΑΓΟ ΠΑΣ Κ ΑΜΑ ΔΝ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΔΝ ΡΙΧΝΕΙΣ.ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ ΓΟΥΡΟΥΝΙ..ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ.ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ… :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #254696

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΙΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΠΟΡΤΟΚΛΑΛΙ ΓΥΛΑΙΚΑ ΒΑΛΑΜΕ ΤΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟΥΣ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΙΔΙΩΔΗ!!!!ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝΙΣΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!
    ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ 60% ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΩΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΔΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ!!!!!
    ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟΥ ΤΕΛΟΣ :D :D
    Η ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΩΝ 300 ΕΥΡΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΝΙΔΑΙΟΣ ΚΟΜΜΑΤΑΤΖΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΟΤΙ ΚΙΝΗΤΑΙ ΕΚΤΕΛΕΙΤΑΙ!!!!!
    ΚΡΙΜΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΔΟΞΑ :D :unsure:

    Υ.Γ ΚΥΝΗΓΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ!!!!!ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΙΟ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΟΠΛΟ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΥΣΗ!!!!!
    ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ!!ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΙΔΑΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΤΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #192946

    Δεν νομιζω οτι οι εχοντες γνωριζουν καλυτερα το κυνηγι του γουρουνιου απο τους μη εχοντες.ΠΑιζει καποιο ρολο δεν λεω αλλα δεν ειναι κανονας,φιλικα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #254692

    Δεν νομιζω οτι οι εχοντες γνωριζουν καλυτερα το κυνηγι του γουρουνιου απο τους μη εχοντες.ΠΑιζει καποιο ρολο δεν λεω αλλα δεν ειναι κανονας,φιλικα.

    θα συμφωνησω οτι δεν ειναι κανονας οπως αλλωστε τιποτα δεν ειναι κανονας αλλα το κυριοτερο ειναι οτι πρεπει να δωθει μια λυση ΑΜΕΣΑ δεν πρεπει να θρηνυσουμε αλλους ανθρωπους!!!! να μαζευτουν οι κυριοι αρμοδιοι και να κανουν κατι ειτε ειναι απαγορευση ειτε ειναι η εδραιωση της κυνηγετικης παιδειας στα σχολεια ειτε ειναι αυστηρη επιβλεψη ειτε δεν ξερω τι αλλο!!υπαρχουν τοσοι συνηδητοποιημενοι κυνηγοι που μπορουν να προτεινουν πολλα πραγματα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    PRAPAS στις #192950

    ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΠΛΕΟΝΕΞΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ..ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #254687

    [color=”#000000″]ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΠΛΕΟΝΕΞΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ..ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ.[/color].

    Ωραία, φταίμε όλοι (=δε φταίει κανένας).

    Εγώ πάντως δε φταίω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #254682

    [color=”#000000″][size=7]ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΠΛΕΟΝΕΞΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ..ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ.[/size][/color].

    αυτο το φταιμε ολοι το εχουμε κανει ψωμοτυρι οπως και μαζι τα φαγαμε και αλλα πολλα!!!!τα μονα λογια που ξερουμε να λεμε οταν γινεται το κακο!!!!αλλα να κανουμε κατι δεν ενδιαφερεται κανενας!!!!εγω εσυ ενας που τηρει τους κανονες τους νομους γιατι να φταιει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #192953

    θελω παρα πολυ να κυνηγησω γουρουνι κ τα τελευταια δυο χρονια μου εχει δωθει η ευκαιρεια μιας κ στο νησι γινεται της κακομοιρας αλλα το αποφευγω συστηματικα…γενικα εδω τα κυνηγανε σε μερος που ειναι απο τους καλυτερους φασσομπεκατσοτοπους κ παρολα αυτα δεν παταει ανθρωπος γιατι φοβαται,,,τι πορτοκαλι γιλεκα κ πρασινα αλογα λεμε…ετσι κ κουνηθει ο θαμνος εχει ΜΠΑΜ…αυτο εχω καταλαβει…κ σκεφτειτε μαθαινουμε μονο για ατυχους κυνηγους που πεφτουν θυματα της μαλακιας των συγκεκριμενων…σκεφτειτε ποσα ζαεκαδια για παραδειγμα η ελαφια η λυκοι η αρκουδες ειναι νεκρα επειδη ο τρομπας ριχνει σε οτι κινειται????η απαγορευση του συγκεκριμενου κυνηγιου ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ…μου θελουν κ ραβδωτα τα ζωα…

    κριμα για τον ανθρωπο κ οσους εχουν χαθει ετσι αδικα κατα καιρους…συλληπητηρια στους δικους του…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    PRAPAS στις #192955

    ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΠΟΝΕΣΟΥΝ…ΣΟΡΥ [/size][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    PRAPAS στις #192957

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΩΛΕΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑΒΑΡΟ ΓΙΑ ΜΗΝ ΦΤΑΙΩ…ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ...

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    PRAPAS στις #254679

    [color=”#000000″][size=4]ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΩΛΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑΒΑΡΟ ΓΙΑ ΜΗΝ ΦΤΑΙΩ…ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ .[/size][/color]..[size="4"][/size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    73
    panzer27 στις #254668

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟ ΧΡΟΝΙΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΠΟΡΤΟΚΛΑΛΙ ΓΥΛΑΙΚΑ ΒΑΛΑΜΕ ΤΙ ΑΣΥΡΜΑΤΟΥΣ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΙΔΙΩΔΗ!!!!ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝΙΣΕΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ!!!
    ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ 60% ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΩΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΔΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ!!!!!
    ΑΝ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΠΟΑΓΟΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΥ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟΥ ΤΕΛΟΣ :D :D
    Η ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ ΤΩΝ 300 ΕΥΡΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΝΙΔΑΙΟΣ ΚΟΜΜΑΤΑΤΖΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΟΤΙ ΚΙΝΗΤΑΙ ΕΚΤΕΛΕΙΤΑΙ!!!!!
    ΚΡΙΜΑ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΑΔΟΞΑ :D :unsure:

    Υ.Γ ΚΥΝΗΓΟΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΓΕΝΝΙΕΣΑΙ!!!!!ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΣΟΥ ΤΟ ΘΕΙΟ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΟΥΒΑΛΑΣ ΟΠΛΟ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕΒΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΦΥΣΗ!!!!!
    ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ!!ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΙΔΑΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΧΟΜΠΙ ΜΑΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΤΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟ!!!!!

    ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΑΡΑΣ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ. ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΥΝΗΓΟ ΝΑ ΛΕΕΙ 'ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ'. ΟΛΟΙ ΠΑΙΝΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ. ΟΛΟΙ ΜΑΜΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΡΝΟΥΝ. ΓΙΑΥΤΟ ΟΣΟ ΑΚΡΙΒΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΜΑΜΑΚΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1142
    ΛΑΜΠΡΟΣ στις #192976

    Η ΛΥΣΗ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΑΕΙ ΚΕΦΑΛΙ ΚΟΒΕΙΣ ΚΕΦΑΛΙ.ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΟ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΛΑΓΟ ΠΟΥΛΙΑ ΚΛΠ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΣΚΑΓΙΑ ΠΟΙΟ ΨΙΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΝΤΟΡΟΣ.ΠΟΣΟΙ ΝΤΟΥΦΕΚΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΑΝ ΗΤΑΝ ΜΠΑΛΕΣ ΘΑ ΚΛΕΓΑΜΕ ΑΡΚΕΤΟΙ.ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΕΙ Η ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΜΝΟ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΜΠΗΧΤΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΛΠ (ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑΡΑ ΓΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΠΗΓΑ ΕΡΙΞΑ ΣΕ ΤΣΙΧΛΑ ΚΑΘΙΣΤΗ ΚΑΙ ΣΤΑ 20 ΜΕΤΡΑ ΠΗΔΙΟΝΤΟΥΣΑΝ).
    ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ.ΚΡΑΤΑΜΕ ΦΟΝΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ.ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ.ΠΟΤΕ ΤΟΣ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.
    ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΕΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΜΟΡΦΩΣΗ ……..ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΡΑΜΑΤΟΙ .
    ΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑΥΤΟ……ΑΥΤΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ
    ΟΛΟΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΓΙΛΕΚΟ …….ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΣΕ ΣΦΙΚΤΟ ΜΕΡΟΣ ΒΗΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΜΑΣ…….ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΦΑΝΕ ΛΑΧΑΝΟ.

    ΦΙΛΙΚΑ
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ……….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #192980

    Παιδια χωρις πολλα λογια,,το γουρουνι θελει να τηρεις 3 απαραβατους κανονες στο κυνηγι του για να μην εχεις ΠΟΤΕ ατυχημα

    1 δεν αλλαζουμε καρτερι ουτε τρεχουμε οπου μας καβλωση να πιασουμε τοπο χωρις να ειδοποιησουμε απο τον ασυρματο την ομαδα
    2 φοραμε ολοι αυτο το γαμημενο το πορτοκαλι γιλεκο,,,ημαρτον
    3 δεν τουφεκαμε αν δεν δουμε οτι αυτο που τουφεκαμε ειναι σιγουρα γουρουνι,,και οχι σκυλι η ανθρωπος

    Αλλα οπως ξερετε οι γουρουναδες [ΟΧΙ ΟΛΟΙ] ειναι οι πιο πολλοι αστοιχειωτη και ετσι δεν μπορουν να τηρησουν αυτους τους 3 στοιχειωδεις κανονες
    με αποτελεσμα να εχουμε καθε χρονο τα ιδια…και δεν χρειαζετε νααπαγορευτη κανενα κυνηγι,δηλαδη να απαγορευσουμε και τα αυτοκινιτα
    γιατι καθε μερα εχουμε θανατους;

    ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΡΕΑΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΦΥΚΤΕΣ ΣΑΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #254661

    [color=”#000000″][size=7]ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΠΛΕΟΝΕΞΙΑ ΚΑΙ Η ΕΠΙΔΕΙΞΗ..ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ.[/size][/color].

    Θα συμφωνήσω απόλυτα.
    Πάντα κατηγορούμε τους άλλους. Τον εαυτούλη μας ποτέ. Κάναμε ποτέ την αυτοκριτική μας. Κράξαμε ποτέ κάποιον που δεν τήρησε τους κανόνες ασφαλείας; Και μην πούμε: Εμένα δεν μου έτυχε ποτέ. Αφαιρώντας την ευθύνη από πάνω μας. Σίγουρα μας έτυχε. Απλά δεν δώσαμε την απαιτούμενη σημασία. Ολα τα είδη κυνηγιού είναι επικίνδυνα. Ακόμη και η τσίχλα.
    Αν & εγώ & η παρέα μου από την πρώτη στιγμή φορούσαμε γιλέκο, μέχρι πριν 20 ημέρες περίπου, δεν είχα καταλάβει την πλήρη χρησιμότητά του. Πριν 20 ημέρες λοιπόν, ήρθε ένας γνωστός μαζί μου για λαγό, χωρίς γιλέκο. Δεν έδωσα καθόλου σημασία. Σε σημείο μάλιστα που το θεώρησα και φυσιολογικό. Αλλωστε πριν λίγα χρόνια, έτσι κυνηγούσαμε. Οταν όμως άρχισε η δίωξη και έτυχε ο λαγός να μην φύγει μακριά αλλά να φέρει γύρους σχετικά κοντά, τότε κατάλαβα την χρήση του γιλέκου. Γιατί τους άλλους δύο τους έβλεπα με το πρώτο. Τον χωρίς γιλέκο όμως δεν τον έβλεπα και αναγκαζόμουν κάθε τόσο να τον φωνάζω, ώστε να βεβαιώνω την θέση του.
    Είναι μόνο ένα παράδειγμα και σίγουρα δεν είναι ό μόνος, ή αν θέλετε και ο κυριότερος παράγοντας το γιλέκο. Είμαι της άποψης ότι θα πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας. ΦΤΑΙΜΕ. Το ίδιο δεν συμβαίνει και στην οδήγηση; Πόσοι συνάνθρωποί μας, είτε χάνουν την ζωή τους, είτε ταλαιπωρούνται για την υπόλοιπη ζωή τους. Στις διάφορες εργασίες εμείς δεν είμαστε που όχι μόνο δεν τηρούμε τα μέτρα ασφαλείας, αλλά επικροτούμε και όσους με κίνδυνο κάνουν την εργασία και απλά κερδίζουν χρόνο ή ελαφρύνουν την δική μας συμμετοχή σε αυτή; Μας αρέσει το αντάρτικο. Οχι το συντεταγμένο. Είναι στο ντι εν ει; Πιθανών;
    Εχουμε συνηθίσει να κινούμαστε στο όριο με αποτέλεσμα να το θεωρούμε φυσιολογικό. Δεν ανάγουμε τα μέτρα ασφαλείας σε προτεραιότητά μας. Ενα ατύχημα συμβαίνει, όταν μία αλυσίδα από λάθη συμβαίνουν αλυσιδωτά, χωρίς κάποιο γεγονός να μεσολαβήσει ώστε να σπάσει την αλυσίδα. π.χ. μερικά. Δεν φορούσε γιλέκο, μετακινήθηκε χωρίς να το γνωρίζουν οι άλλοι, δεν έκανε γνωστή την κατεύθυνση που θα πάει. δεν γνώριζαν μεταξύ τους τα καρτέρια των άλλων, (γιατί πιθανώς διαφορετικά θα φώναζε), κάποιος τουφέκισε στα τυφλά, και πολλά άλλα.
    Εάν κάποιος από εμάς συμμετείχε στην παρέα σαν απλό μέλος, θα κάναμε θέμα όταν βλέπαμε να μην τηρούνται τα μέτρα ασφαλείας; Θα εγκαταλείπαμε το κυνήγι εκείνης της ημέρας εάν η παρέα δεν τηρούσε τα μέτρα ασφαλείας;
    Αυτοκριτική. Μόνο αυτό θα μας κάνει καλύτερους.

    ΥΓ. Προσωπικά έχω κάνει λάθη. Ελπίζω να μην ξανακάνω, λίγο απίθανο όμως. Γι΄αυτό χρειάζομαι και την υποστήριξη της παρέας μου. Ωστε αν όχι να τα μηδενίσω, τουλάχιστον να μην είναι τραγικά.

    Αυτοκριτική λοιπόν! ΌΛΟΙ ΦΤΑΙΜΕ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 132 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων