COCKER SPANIEL

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 303 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #420805

    Την Κυριακή 8:30 η συνάντηση των κοκεράδων στην Νέα Πέραμο!Σε συνομιλία με τον Κωνσταντάτο μου είπε ότι θα συναντηθούν κατά τις 8:30 στην περιοχή εκεί πριν το σπίτι του!Θα έχει βάλει λέει ταμπέλες μετά την έξοδο για Νέα Πέραμο!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #421005

    Λοιπόν τελικά κατάφερα και πήγα στο αντάμωμα των κοκεράδων!Ήταν  μια ωραία ”γιορτή” να το πούμε έτσι,με αρκετούσ σκύλους!Ζέστη είχε αρκετή βέβαια!Πολύ σημαντικό ήταν ότι υπήρξαν ιδιώτες που προσέφεραν δώρα σε κλήρωση για τους συμμετέχοντες,Κύπελλα σε όλους τους συμμετέχοντες και βεβαιώσεις συμμετοχης στον αγώνα αυτό!!Κριτής ήταν ο κύριος Καλφόπουλος Κώστας(εκτροφέας κουρτσχααρ και εκπαιδευτής) αν και δεν υήρχε κατάταξη και νικητής του αγωνα απλά συμμετοχή!Επίσης ανακοινώθηκε από τον κύριο Νίκο Καπέλα η ιδέα που μάλλον θα υλοποιηθεί κιόλας της ίδρυσης του English coker spaniel gundog club!Υπήρξε και βιντεοσκόπηση της εκδήλωση και μάλλον θα γραφτεί σε DVD !Παρακολούθησα μόνο τα δύο μέρη της διαδικασίας έρευνα ξεσήκωμα και επαναφορά ορτυκιού και κουνελιού!Την επαναφορά από νερό δεν την παρακολούθησα γιατί είχε περάσει η ώρα και έπρεπε να γυρίσω κάποια στιγμη δυστυχώς για μια υποχρέωση!Ήταν πολύ καλή σας εκδήλωση σαν προθεση σαν κίνηση!Αν κρινουμε τον αγώνα σαν αγώνα ήταν μετρίου επιπέδου,βέβαια είναι και επιδίωξη των διοργανωτών δεν θέλουν να κάνουν έναν αγώνα  τυπικό και αυστηρό απλά μία μάζωξη για να βρισκόμαστε να συναγωνιζονται τα σκυλιά μας και να μιλάμε!Βέβαια όπως και ο κύριος Καλφόπουλος τονισε,όλο αυτό πολύ καλό και σεβαστό γιατί καλώς η κακώς είναι η μόνη εκδήλωση για σπάνιελ,αλλά κάποια στιγμή πρέπει να γίνει η διαδικασία του αγώνα πιο τυπική και αυστηρή για να υπάρχει δημιουργία πραγματικών προτύπων και εξέλιξη!Όπως και να έχει μπράβο στους διοργανωτες και σε όλους τους συμμετέχοντες!Και του χρόνου η και νωρίτερα……..

    Στην πρώτη φωτογραφία είναι μερικοι απο τους συμμετέχοντες και στην δεύτερη 3 σκυλους τους οποίους ξεχώρισε ο κριτής

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    138
    PanutsosChris στις #421030

    Λοιπόν τελικά κατάφερα και πήγα στο αντάμωμα των κοκεράδων!Ήταν μια ωραία »γιορτή» να το πούμε έτσι,με αρκετούσ σκύλους!Ζέστη είχε αρκετή βέβαια!Πολύ σημαντικό ήταν ότι υπήρξαν ιδιώτες που προσέφεραν δώρα σε κλήρωση για τους συμμετέχοντες,Κύπελλα σε όλους τους συμμετέχοντες και βεβαιώσεις συμμετοχης στον αγώνα αυτό!!Κριτής ήταν ο κύριος Καλφόπουλος Κώστας(εκτροφέας κουρτσχααρ και εκπαιδευτής) αν και δεν υήρχε κατάταξη και νικητής του αγωνα απλά συμμετοχή!Επίσης ανακοινώθηκε από τον κύριο Νίκο Καπέλα η ιδέα που μάλλον θα υλοποιηθεί κιόλας της ίδρυσης του English coker spaniel gundog club!Υπήρξε και βιντεοσκόπηση της εκδήλωση και μάλλον θα γραφτεί σε DVD !Παρακολούθησα μόνο τα δύο μέρη της διαδικασίας έρευνα ξεσήκωμα και επαναφορά ορτυκιού και κουνελιού!Την επαναφορά από νερό δεν την παρακολούθησα γιατί είχε περάσει η ώρα και έπρεπε να γυρίσω κάποια στιγμη δυστυχώς για μια υποχρέωση!Ήταν πολύ καλή σας εκδήλωση σαν προθεση σαν κίνηση!Αν κρινουμε τον αγώνα σαν αγώνα ήταν μετρίου επιπέδου,βέβαια είναι και επιδίωξη των διοργανωτών δεν θέλουν να κάνουν έναν αγώνα τυπικό και αυστηρό απλά μία μάζωξη για να βρισκόμαστε να συναγωνιζονται τα σκυλιά μας και να μιλάμε!Βέβαια όπως και ο κύριος Καλφόπουλος τονισε,όλο αυτό πολύ καλό και σεβαστό γιατί καλώς η κακώς είναι η μόνη εκδήλωση για σπάνιελ,αλλά κάποια στιγμή πρέπει να γίνει η διαδικασία του αγώνα πιο τυπική και αυστηρή για να υπάρχει δημιουργία πραγματικών προτύπων και εξέλιξη!Όπως και να έχει μπράβο στους διοργανωτες και σε όλους τους συμμετέχοντες!Και του χρόνου η και νωρίτερα…….. Στην πρώτη φωτογραφία είναι μερικοι απο τους συμμετέχοντες και στην δεύτερη 3 σκυλους τους οποίους ξεχώρισε ο κριτής

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!! Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

     

    Μπραβο,

    μακαρι να γινονταν συχνοτερα τετοιες εκδηλωσεις, ειδικα τα κοκερ ειναι μια φυλη ιδιαιτερη αδικημενη για τα δικα μας ενδιαφεροντα ιδιαιτερα στην ελλαδα, στην πρωτη φωτο βλεπω και σπρινγκερ ή μου φαινεται?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #421033

    Λοιπόν τελικά κατάφερα και πήγα στο αντάμωμα των κοκεράδων!Ήταν μια ωραία »γιορτή» να το πούμε έτσι,με αρκετούσ σκύλους!Ζέστη είχε αρκετή βέβαια!Πολύ σημαντικό ήταν ότι υπήρξαν ιδιώτες που προσέφεραν δώρα σε κλήρωση για τους συμμετέχοντες,Κύπελλα σε όλους τους συμμετέχοντες και βεβαιώσεις συμμετοχης στον αγώνα αυτό!!Κριτής ήταν ο κύριος Καλφόπουλος Κώστας(εκτροφέας κουρτσχααρ και εκπαιδευτής) αν και δεν υήρχε κατάταξη και νικητής του αγωνα απλά συμμετοχή!Επίσης ανακοινώθηκε από τον κύριο Νίκο Καπέλα η ιδέα που μάλλον θα υλοποιηθεί κιόλας της ίδρυσης του English coker spaniel gundog club!Υπήρξε και βιντεοσκόπηση της εκδήλωση και μάλλον θα γραφτεί σε DVD !Παρακολούθησα μόνο τα δύο μέρη της διαδικασίας έρευνα ξεσήκωμα και επαναφορά ορτυκιού και κουνελιού!Την επαναφορά από νερό δεν την παρακολούθησα γιατί είχε περάσει η ώρα και έπρεπε να γυρίσω κάποια στιγμη δυστυχώς για μια υποχρέωση!Ήταν πολύ καλή σας εκδήλωση σαν προθεση σαν κίνηση!Αν κρινουμε τον αγώνα σαν αγώνα ήταν μετρίου επιπέδου,βέβαια είναι και επιδίωξη των διοργανωτών δεν θέλουν να κάνουν έναν αγώνα τυπικό και αυστηρό απλά μία μάζωξη για να βρισκόμαστε να συναγωνιζονται τα σκυλιά μας και να μιλάμε!Βέβαια όπως και ο κύριος Καλφόπουλος τονισε,όλο αυτό πολύ καλό και σεβαστό γιατί καλώς η κακώς είναι η μόνη εκδήλωση για σπάνιελ,αλλά κάποια στιγμή πρέπει να γίνει η διαδικασία του αγώνα πιο τυπική και αυστηρή για να υπάρχει δημιουργία πραγματικών προτύπων και εξέλιξη!Όπως και να έχει μπράβο στους διοργανωτες και σε όλους τους συμμετέχοντες!Και του χρόνου η και νωρίτερα……..

    Στην πρώτη φωτογραφία είναι μερικοι απο τους συμμετέχοντες και στην δεύτερη 3 σκυλους τους οποίους ξεχώρισε ο κριτής

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!!

    Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

    ΘΑ ήθελα να συμπληρώσω κάτι που ξέχασε ο γιώργος και σημαντικό ότι ήμουν παρών εγώ και ο ημιμαθής (νίκος)
    και με τα ευστοχα σχόλια μας ανεβάσαμε την εκδήλωση !!!!χα!χα!
    πέρα από την πλάκα είναι μια καλή προσπάθεια για να γνωρίσουμε τα κόκερς και τα πλεονεκτήματα τους!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #421047

    στην πρωτη φωτο βλεπω και σπρινγκερ ή μου φαινεται?

    Σπρινγκεροφέρνει…….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #421048

    ΘΑ ήθελα να συμπληρώσω κάτι που ξέχασε ο γιώργος και σημαντικό ότι ήμουν παρών εγώ και ο ημιμαθής (νίκος) και με τα ευστοχα σχόλια μας ανεβάσαμε την εκδήλωση !!!!χα!χα!

    παράληψης μου σοβαρή αλλά εσκεμμένη!Δεν ανέφερα ότι ανεβάσαμε το επίπεδο της εκδήλωσης για να μπείτε να σχολιάσετε και εσείς!!!!!!

    Σοβαρά τώρα χάρηκα πολύ που γνώρισα τον imimathis και τον mixalis77 από κοντά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    59
    imimathis στις #421178

    Αφού χάλασε το ινκόγκνιτο ομολογώ,  ήμουν και εγώ εκεί αλλά όχι μόνος είχα την προσωπική μου φρουρά, την τετράχρονη σχεδόν κόρη μου και την τρίμηνη σχεδόν κουτάβα μου. Οπότε για την εκδήλωση, καταλαβαίνετε, δεν μπορώ να πω και πολλά… αλλά νομίζω άξιζε τον κόπο.

    Το ευχάριστο ήταν ότι γνωριστήκαμε και δια ζώσης με τον  gtsampou και τον mixalis77, ελπίζω θα έχουμε ευκαιρίες να τα ξαναπούμε από κοντά. Κατά τα άλλα ζέστη αυγουστιάτικη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    138
    PanutsosChris στις #421413

    τελικα video απο την εκδηλωση υπαρχει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #421415

    τελικα video απο την εκδηλωση υπαρχει?

    Όχι!Υπήρξε βιντεοσκόπηση η οποία θα γραφτεί σε DVD,έδωσα τα στοιχεία μου να μου το στείλουν μόλις φτιαχτεί!Η μόνη εκδοχή είναι να έχει τραβήξει κανένας και να το ανεβάσει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    138
    PanutsosChris στις #421517

    panutsos wrote:
    τελικα video απο την εκδηλωση υπαρχει?

    Όχι!Υπήρξε βιντεοσκόπηση η οποία θα γραφτεί σε DVD,έδωσα τα στοιχεία μου να μου το στείλουν μόλις φτιαχτεί!Η μόνη εκδοχή είναι να έχει τραβήξει κανένας και να το ανεβάσει!

    Λάθη δεν κάνουν μόνο όσοι δεν προσπαθούν!!!!! Δεν αρκεί μόνο το να έχεις στόχους….πρέπει να ξέρεις και σημάδι

     

    Κριμα, πολυ θα ηθελα να δω αυτα τα διαολακια να δουλευουν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #421538

    καλησπερα! μια ερωτηση. πως αντιμετοπηζουμε ενα ζημιαρικο και ατηθασω κοκερ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #421543

    Κριμα, πολυ θα ηθελα να δω αυτα τα διαολακια να δουλευουν…

    Μην  νομίζεις ότι θα έβλεπες κάτι το ιδιαίτερο!!!Στην σελίδα στο Facebook Forkei έχει κάποιες φωτογραφίες και βίντεο όχι όμως από την εργασία από την ομιλία ενός εκ των διοργανωτών!Μπορεί να βάλουν και κανένα άλλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #421553

    καλησπερα! μια ερωτηση. πως αντιμετοπηζουμε ενα ζημιαρικο και ατηθασω κοκερ?

    Βρίσκοντας  του ένα σωστό αφεντικό.

    Πλάκα κάνω. Τι ηλικίας είναι; Αν γνωρίζεις χώρα προέλευσης ή έχεις πεντιγκγρί θα βοηθούσε για να σου πω την γνώμη μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    488
    panos citori στις #421564

    ειναι 9 μηνων και το την πηρα απο συναδελφο κυνηγο 2,5 μηνων! δεν εχω χαρτια!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #421580

    καλησπερα! μια ερωτηση. πως αντιμετοπηζουμε ενα ζημιαρικο και ατηθασω κοκερ?

    Τι εννοείς ζημιάρικο και ατίθασο;;;Γιατί μπορεί να είναι το σκαλοπάτι της ηλικίας του σκύλου γύρω στους 9 μήνες!Μέχρι τώρα ήταν πιο ήρεμος;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 196 έως 210 (από 303 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων