COCKER SPANIEL

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 303 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #427291

    Τελος οι αγωνιες.

    Η κουκλα μου εκανε με καισαρικη τομη αυτο το υπεροχα πλασμα!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #427293

    Να σου ζήσει Κωστή και γρήγορη ανάκαμψη στη σκύλα σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #427294

    Σε ευχαριστω,Γιαννη μου.Να εισαι καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #427344

    Nα σου ζησει φιλε και να ειναι καλοτυχο,τι λες θα τον κρατησεις τον κουκλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #427349

    Ειναι “κουκλα” Loui και ακομα ειναι νωρις για να αποφασισω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #427363

    Kωστα να την κρατησεις. Ειναι οντως κουκλιτσα και ευχομαι να σε συντροφευει ως τα γεραματα της.

    Προς το παρον ειμαι ενας φανατικος λατρης των Spaniel (αν και χωρις σκυλο) αλλα που θα μου παει. Καποιοι μου εχουν υποσχεθει κουταβι οταν βαλουν τα σκυλια τους να γεννησουν, και προσωπικα (αν και ξερω οτι ισως ειναι και λαθος) δεν με νοιαζει αν το σκυλι που θα εχω στο κυνηγι θα ειναι το τελειο μορφολογικα ή σαν εργασια. Απλα θελω να το παρω οταν νοιωσω οτι ειμαι ετοιμος να δεσμευτω για τα επομενα 10-12 χρονια. Πιστευω οτι θα το αγαπαω το ιδιο, ειτε ειναι γιος του Fon Tαδε, ειτε γιος του Μητσου, αρκει βεβαια να ειναι και η μανα και ο πατερας του απο την ιδια ρατσα, και οχι το ενα τεριε και το αλλο κατι να μοιαζει με σπανιελ, και φυσικα να εχουν τηρηθει οι κανονες μιας σωστης αναπαραγωγης.

    Το επανιελ που ειχα, μπορει να ειχε 1000 κουσουρια, αλλα οταν μου εφερνε τη τσιχλα για μενα ηταν ο καλυτερος πρωταθλητης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #427365

    να σου ζησει Κωστα πραγματικα ειναι πολυ ομορφο!!!και εφοσον πηγαν και ολα καλα με την γεννα γιατι απο τα λογια σου φαινεται οτι ειχες προβληματακια διπλη η χαρα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #427368

    Να σου ζήσει Κωστα και εύχομαι σε όλα να ξεππεράσει την μάνα της!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    835
    dimitris_breda στις #427372

    να σου ζησει κωστα ,καλη τυχη να εχει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    368
    Chrisstk στις #427373

    Έλα ρε συνάδερφε, να τη δεις όπως επιθυμείς, καλή ανάρρωση στη μαμά.

     

    Και στους γάμους της! χεχε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #427379

    Ευχαριστω ρε boys,η αληθεια ειναι οτι ηταν μια πρωτογνωρη εμπειρια και για μενα και για την σκυλιτσα μου.

    Τελικα,τελος καλο-ολα καλα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    γιαννης englishcockerspaniel στις #432692

    καλησπερα σε ολους ηθελα να ρωτισω οσους εχουν κοκερακια αν αντιμετωπιζουν προβληματα συμπεριφορας απο τα σκυλακια τους τι κανουν για να το διορθωσουν εχω μια κοκερινα 2 χρονων η οποια ζηλευη ολα τα σκυλια που ερχονται διπλα μου τι μπορω να κανω για αυτο? η σκυλα τα πηγενε καλα με ολα η συμπεριφορα αυτη εμφανιστηκε μετα την 2 περιοδο της ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #432799

    καλησπερα σε ολους ηθελα να ρωτισω οσους εχουν κοκερακια αν αντιμετωπιζουν προβληματα συμπεριφορας απο τα σκυλακια τους τι κανουν για να το διορθωσουν εχω μια κοκερινα 2 χρονων η οποια ζηλευη ολα τα σκυλια που ερχονται διπλα μου τι μπορω να κανω για αυτο? η σκυλα τα πηγενε καλα με ολα η συμπεριφορα αυτη εμφανιστηκε μετα την 2 περιοδο της ..

    Προβλήματα συμπεριφοράς μπορεί να έχουν όλοι οι σκύλοι ανεξαρτήτως φυλής. Οι συμπεριφορές είναι κληρονομικές αλλά και επίκτητες, διαμορφώνονται δε από τις συνθήκες που μεγαλώνει και ζει ο σκύλος. Για την περίπτωση της σκυλίτσας σου τα γονίδια προβάλουν έναν χαρακτήρα ανθρωποκεντρικό πολύ φιλικό (και προς άλλους σκύλους)και πολύ παιχνιδιάρικο. Γράφεις “ζηλεύει” … δηλαδή τι κάνει; πως συμπεριφέρεται στους άλλους σκύλους;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/08/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    γιαννης englishcockerspaniel στις #434968

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>γιαννης englishcockerspaniel wrote:</div>
    καλησπερα σε ολους ηθελα να ρωτισω οσους εχουν κοκερακια αν αντιμετωπιζουν προβληματα συμπεριφορας απο τα σκυλακια τους τι κανουν για να το διορθωσουν εχω μια κοκερινα 2 χρονων η οποια ζηλευη ολα τα σκυλια που ερχονται διπλα μου τι μπορω να κανω για αυτο? η σκυλα τα πηγενε καλα με ολα η συμπεριφορα αυτη εμφανιστηκε μετα την 2 περιοδο της ..

    Προβλήματα συμπεριφοράς μπορεί να έχουν όλοι οι σκύλοι ανεξαρτήτως φυλής. Οι συμπεριφορές είναι κληρονομικές αλλά και επίκτητες, διαμορφώνονται δε από τις συνθήκες που μεγαλώνει και ζει ο σκύλος. Για την περίπτωση της σκυλίτσας σου τα γονίδια προβάλουν έναν χαρακτήρα ανθρωποκεντρικό πολύ φιλικό (και προς άλλους σκύλους)και πολύ παιχνιδιάρικο. Γράφεις «ζηλεύει» … δηλαδή τι κάνει; πως συμπεριφέρεται στους άλλους σκύλους;<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    KALLISTON HELLAS<br>
    Και δια το πιστόν<br>
    Γιάννης Νικολακόπουλος

    </div>

    δηλαδη οταν ενα σκυλακι ξενο ερθει κοντα μου δειχνει επιθετικες στασεις οταν ομως γνωριζει το σκυλακι απο παλια δεν δειχνει τετοια συμπτωματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    956
    Τσαμπούκος Γεώργιος στις #445521

    .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 303 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων