COCKER SPANIEL

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 301 έως 303 (από 303 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    harris στις #480686

    Καλημέρα, να σας γνωρίσω τον bruno είναι ο νέος μου σύντροφος….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #480715

    Ωραίος ο Μπρούνο, να τον χαίρεσαι. Πολύ καλή η ηλικία που ξεκινάς την εκπαίδευση με την μέθοδο της τροφής.
    Άκουσα να λες στην αρχή, πολλές φορές την λέξη ΚΑΤΩ. Η επανάληψη των εντολών εθίζει το κουτάβι να μην εκτελεί άμεσα. Είναι προτιμότερη η εξής μέθοδος: να δελεάσεις το κουτάβι με τροφή και αμέσως μετά να τραβήξεις το χέρι σου πάνω και πίσω από την μύτη του, έτσι που για να πάρει την τροφή θα αναγκαστεί να καθίσει, τότε λες την λέξη ΚΑΤΣΕ και δίνεις αμέσως ένα ακόμη κομματάκι τροφής.
    Μπορείς να δεις το ΚΑΤΣΕ (και αν χρησιμοποιείς δύο τρόπους καθίσματος δες και το ΚΑΤΩ) δες το όλο αλλά αυτό που συζητάμε είναι περίπου στο 10 λεπτό. http://powervision.gr/%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%BA%CF%85%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CE%BC/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    45
    harris στις #480762

    Καλησπέρα κύριε Γιάννη, χαίρομαι που σας αρέσει ο Μπρούνο, τον έχω από 2 μηνών και από την αρχή που ήρθε σπίτι, κάθε μέρα 15 λεπτά το πρωί και άλλα τόσα το βράδυ μαθαίνουμε τις εντολές ΕΛΑ, ΚΑΤΣΕ, ΚΑΤΩ, ΣΠΙΤΙ, ΜΕΙΝΕ.
    Βέβαια η εκπαίδευση άρχισε ένα μήνα πριν έρθει στο σπίτι μιας και έπρεπε να εκπαιδεύσω ΠΡΩΤΑ εμένα.
    Τα video σας τα έχω δει πολλές φορές πολύ πριν πάρω σκύλο και πραγματικά με βοηθάνε παρά πολύ στην προσπάθεια που κάνω να τον εκπαιδεύσω αφού και εγώ μαθαίνω μαζί του….
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας, θα προσπαθήσω να τις εφαρμόσω και ελπίζω να τα καταφέρω… 🙂

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 301 έως 303 (από 303 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων