FAIR

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 78 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #252916

    [font=”Comic Sans MS”]Ευχαριστώ , Κώστα αλλά κάτσε να έρθει" πρώτα… :angry: [/font]

    Θα έρθει μην ανησυχείς… ο εναλλάξιμος πίρος του δίνει πόντους…


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #252898

    Τιμή για την έκδοση sporting 2.200

    [img]http://www.fair.it/media/img/prodotti/racing_sporting.jpg[/img]

    Η φοβερή τιμή ήταν πέρσι κανα μήνα μετά την έκθεση που το έδινε 1800.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #252893

    [font=”Comic Sans MS”]Καλύτερα θα ήταν να μιλήσω αφού το παραλάβω αλλά…

    προσφέρει αρκετά πράγματα σε καλή τιμή (κώνους,ρυθμιζόμενο κοντάκι,porting) και βγαίνει σε 30"-76cm που το ήθελα εγώ.
    Ρώτησα δυο-τρεις φίλους που είναι πραγματικοί γνώστες του σκοπευτικού τυφεκίου(εννοείται πως δεν είχα λεφτά για perazzi)και η γνώμη τους ήταν θετική.
    Όταν το έπιασα στα χέρια μου, μου έδωσε την αίσθηση πως "κουμπώνει" επάνω μου.Σε αντίθεση με άλλα τουφέκια αναγνωρισμένης κορυφαίας εταιρίας σε αυτή τη χρηματική κατηγορία που δεν τα νοιώθω "επάνω μου".
    Τα υπόλοιπα ,όταν με το καλό "έρθει".
    [/font]

    Υ.Γ1 Μια "γνωστή"εταιρία του χώρου,μόλις τη ρώτησα για συγκεκριμένο μοντέλο 76cm.μου έκλεισε το τηλέφωνο στα μούτρα. :lol: Μια άλλη εταιρία μου απάντησε πως δεν γνωρίζουν ούτε αυτοί οι ίδιοι "αν και πότε θα ξανακάνουν εισαγωγή σκοπευτικά τουφέκια" :P
    Υ.Γ2 Πόσο μα πόσο δύσκολο είναι στην Ελλάδα να αγοράσεις ένα όπλο;;; :P

    Νομιζω οτι κανεις ενα σοβαρο λαθος.Αν σου εκλεισαν το τηλ με το τσαμουκα τους δωστους στεγνα για να μαθαινουμε και οι υπολοιποι ποια <μεγαλη και σοβαρη> εταιρεια ειναι.Παντως και απο την δικη μου πειρα με τις αντιπροσωπειες ολα τα λαμογια και οι κατσαπλιαδες εχουν γινει οπλαδες και αντιπροσωποι.Δεν τους παιρνει ολους η μπαλα για να εξηγουμαι αλλα απο κατι μεγαλους εχω φαει και εγω πορτα και ας τους μιλαγα σοβαρα και ευγενικα για το τουφεκι που ηθελα να αγορασω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #193694

    Παρεπιπτοντως το τουφεκακι που αναφερετε ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του και νομιζω οτι τα αξιζει μεχρι τελαυταιας δεκαρας αναλογα βεβαια και με τον ανταγωνισμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #252845

    Παρεπιπτοντως το τουφεκακι που αναφερετε ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του και νομιζω οτι τα αξιζει μεχρι τελαυταιας δεκαρας αναλογα βεβαια και με τον ανταγωνισμο.

    Σε αυτή την τιμή ποιο θα επέλεγες Μιχάλη?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #193724

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #252812

    [color=”#000000″][size=2]Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις έως την νέα έκθεση σίγουρα θα ξανά έχει νέα προσφορα στα εν λόγου μοντέλα……… παρεμπίπτοντος το όπλο είναι σουπερ τα εξετάσαμε εξονυχιστικά στην έκθεση του 2011 και το skeet και το sporting είναι παραπάνω από ζυγισμένα σου έδιναν την αίσθηση του εντελώς ανάλαφρου όπλου με λεπτή σιλουέτα με αρκετά καλο κλείσιμο αρκετά καλές εφαρμογές ξύλου με μέταλλα … γενικός μου άφησε της καλύτερες εντύπωσης το όπλο άλλωστε μιλάμε για σκοπευτικά όπλα άρα δομικά ανωτέρα από τα κυνηγητικά σε παρα πολλά σημεία, αυτό είναι αρκετό από μόνο του να μην σχολιάσω το αν χαλάσει το που χαλάσει και αλλά τέτοια κουλα… και σε αυτή την τιμή πιο άλλο θα διάλεγα …… ένα σκοπευτικό όπλο για να την ακούσει για τα καλά θέλει κάπου στα 100 με 150 χιλ φυσίγγια( και εντελώς κακόσυντηρείτο ) πρόσθεσε το ποσά θα ρίχνεις ετησίως στο σκοπευτήριο και στο κυνήγι και με τα λεμε αν τα αξίζουν τα λεφτά τους … πάντως αν το πάρεις ένα πράγμα σου εύχομαι σπαστό πριν σε σπάσει……….. για όσους καταλαβαίνουν [/size][/color]

    Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση, η οποία έχει βαρύνουσα σημασία…

    Αύριο θα το δω, το συνετό θα ήταν να περιμένω μέχρι την έκθεση αν και δεν το βλέπω :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #193755

    http://www.oplognosia.com/opla/opla8.php

    Επιδη ειμαι απ αυτους τους αρεσουν τα BERETTA ειχα παρει ενα 686 White Onyx σ ενα εξαμηνο επομησα ενα AURUM αμεσος πηγα και το εδωσα και παραγγηλα το ARTEMIS το οποιο ειναι το ιδιο με το αθρουμ απλα εχει τις διακοσμιτηκαις .Πολυ καλητερη τουφεκια δοκημασμενο και απο το beretta και απο ενα franchi που εχει ο κουμπαρος μου που παμαι μαζι κυνηγι (με ιδιο μηκος καννης ολα με ιδιο τσοκ και φυσικα το ιδιο φυσιγγι στις δοκιμες ).
    Επιδη στην εκθεση ειδα τα FAIR και ειδα οτι ειναι τα ιδια οπλα οπως ολα της οικογενιας rizzini και θελω ενα μικροτερο διαμετριμα πηστευω οτι θα ειναι καποιο FAIR .
    Στην κατηγορια αυτη πηστευω οτι ειναι απο τα καλλα οπλα ,τουλαχηστο για εμαινα .Σου ευχωμαι αν το παρεις τελικα να το χαρεις και να βγει αυτο ακρηβος που περημενεις .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #193831

    Λοιπόν πήγα και το είδα από κοντά σήμερα, στην φωτογραφία είναι πιο όμορφο αλλά και πάλι αισθητικά το έχει…

    Το ζύγισμα του ήταν εξαιρετικό και το βάρος των 3.500+ δεν φαινόταν καθόλου.

    Θα προτιμούσα αυλούς 18.5+ και όχι 18.4 αλλά αυτό είναι υποκειμενικό διότι έχει αρκετά μεγάλους κώνους προσαρμογής.

    Γενικά οι εντυπώσεις ήταν άριστες…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #252593

    Λοιπόν πήγα και το είδα από κοντά σήμερα, στην φωτογραφία είναι πιο όμορφο αλλά και πάλι αισθητικά το έχει…

    Το ζύγισμα του ήταν εξαιρετικό και το βάρος των 3.500+ δεν φαινόταν καθόλου.

    Θα προτιμούσα αυλούς 18.5+ και όχι 18.4 αλλά αυτό είναι υποκειμενικό διότι έχει αρκετά μεγάλους κώνους προσαρμογής.

    Γενικά οι εντυπώσεις ήταν άριστες…

    Μήπως διευκρίνησες αν οι πείροι είναι εναλλάξιμοι; Δεν είμαι σίγουρος :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #252590

    Μήπως διευκρίνησες αν οι πείροι είναι εναλλάξιμοι; Δεν είμαι σίγουρος :lol:

    Εννοειται πως ειναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #252580

    Λοιπόν πήγα και το είδα από κοντά σήμερα, στην φωτογραφία είναι πιο όμορφο αλλά και πάλι αισθητικά το έχει…

    Το ζύγισμα του ήταν εξαιρετικό και το βάρος των 3.500+ δεν φαινόταν καθόλου.

    Θα προτιμούσα αυλούς 18.5+ και όχι 18.4 αλλά αυτό είναι υποκειμενικό διότι έχει αρκετά μεγάλους κώνους προσαρμογής.

    Γενικά οι εντυπώσεις ήταν άριστες…

    1) που το είδες, ποιος το φέρνει?

    2) το 18.4 δεν είναι πρόβλημα για ένα δίκανο κατά την άποψή μου. Έχω καραμπίνες 18.3 (390), 18.5 (Centro) και 18.6 (Winchester 1300) και άποψή μου είναι ότι στα χαμηλά γραμμάρια (28-36) το 18.4 θα είναι καλύτερο από 18.6 ή και 18.8 που έχουν κάποια… Αν ήμουν φαν των 40-50 γραμ. δεν θα ενδιαφερόμουν για ποζέ νομίζω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #193839

    .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #193840

    1) που το είδες, ποιος το φέρνει?

    Βερυκάκης αααα και…πες του και χαιρετίσματα από εμένα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #193868

    Ολα τα rizzini οπως και αυτο που εχω (και τα FAIR το ιδιο )οταν βγαλεις τις καννες και κοιταξεις τη βαση απο μπωστα απ εκει που κουμπονουν οι καννες και η παπια εχει απ ενα αλεν βιδακι σε καθε μερια που κραταει τον καθε πιρο ,οπωτε και χωρις οπλουργο πηστευω να μπωρεις να τους αλαξεις ο ιδιος οταν θα χριαστει .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 78 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων