ΦΥΣΙΓΓΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #46620


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από KOSTASGR2000 στίς 15 Οκτώβριος 2004


    Φίλε ’λκη με πιάνεις αδιάβαστο. Το μόνο που γνωρίζω είναι πως τον προηγούμενο χρόνο δεν χρησιμοποιούσε ο Στόκας στα s32 Aquila. Το κουτί ήταν από νέα παραλαβή στο κατάστημα και είδα όταν το άνοιξα τον πάφυλα που ήταν χαμηλός. Μάλλον η καταχώρηση μπορεί να έδινε 12 αλλά τελικά να κυκλοφόρησε με 8 φίλε.


    αυτα με στεναχωρουν στα ετοιμα φυσιγγια Κωστα, μονο ο Θεος ξερει…

    παντως, ενω τα δυο τελευταια χρονια δεν ημουν ευχαριστημενος απο το συγκεκριμενο φυσιγγι, αυτο που δοκιμασα δουλεψε αψογα. σε συνδιασμο δε με την τιμη -4,40 αν θυμαμαι- ειναι το καλυτερο απο ολα της δοκιμης. (για να μην παραξηγηθω, εννοω οτι οι διαφορες  ειναι αμελητεες για να δωσω τα 5,20-5,40 ευρω του Velox. για το Λαμπρο δεν το συζητω καθολου.

    [/indent]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #46622

    Παιδιά την Aquila την θεωρώ την καλύτερη από τις φτηνές μονοβασικές πυρίτιδες.

    Τα φτηνά φυσίγγια που πωλούνται στα 4 και κάτι ευρώ χρησιμοποιούν συνήθως τις G3000, GM3, B16 και Aquila. Με την τελευταία να έχει πιο γλυκειά τουφεκιά.

    Όσοι δεν θέλετε να δίνετε τρελά λεφτά για τσιχλοφύσιγγα, δοκιμάστε διαφορες εταιρείες Ελληνικές που γεμίζουν με Aquila και επιλέξτε το καλύτερο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #46627

      To κακο φιλε μου Κωστα, ειναι οτι ποτε οι κατασκευαστες δεν λενε τι πυριτιδα χρησιμοποιουν, ενω οταν βρεις καποιο με καποια πυριτιδα που ταιριαζει στο οπλο σου, υπαρχει πιθανοτητα σε λιγο καιρο να αλλαξει. Ετσι εισαι αναγκασμενος να αγοραζεις τρελλες ποσοτητες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #46632

    Τελικά η μόνη λύση είναι να επικοινωνήσουμε με τον Στοκα προκειμένου να μάθουμε τι πραγματικά συμβαίνει.

    Επίσης είναι καλό να γνωρίζουμε σε ποια καταστήματα έχουν πάει οι νέες παρτίδες.

    Εχει κανείς το τηλέφωνο της εταιρίας?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #46642

    Ανδρεα,

    τηλ Στοκας 210 2386009,  210 2386010, Κων/πολεως 51- Καματερο

    αν βγαλεις συμπερασμα πες μας …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #46646

    Μόλις μίλησα με Στόκα…

    Καταρχήν  βγαίνει με 12 αλλα λόγω έλλειψης….??!!!έβγαλαν και με 8….(Αρα χάος)

    Στην ερώτηση για την πυρίτιδα… η απάντηση είναι “μην ψάχνεις γίνεται χαμός…το θέμα είναι να έχει καλά αποτελέσματα….”

    Στην ερώτηση ποιός έχει “φρέσκα” μου είπαν να πάρω τη δευτέρα να δούμε από το λογιστήριο ποιος έχει παραλάβει τον τελευταίο καιρό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #46648

    Καλά κρασιά. Όταν τον ξαναπάρεις την Δευτέρα, ρώτησέ τον σε παρακαλώ:

    Γιατί τα νούμερα που αναγράφονται στα κουτιά του είναι πάντα ένα νούμερο πιο χοντρό από αυτά που έχει μέσα; Μήπως χρησιμοποιεί κάποια δικιά του κλίμακα;

    Όσο για τις πυρίτιδες, αναμενόμενη η απάντηση. Τα ίδια μου είχε πει και μένα πριν από 3 χρόνια. Έκτοτε δεν ξαναασχολήθηκα με τα φυσίγγια του. Αν θεωρεί ότι δεν χρειάζεται να ξέρω τι πυρίτιδες χρησιμοποιεί, τότε προτιμώ να δώσω τα χρήματά μου σε κάποιον άλλον με αντίθετη άποψη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #46650

    Γιατι ρε παιδια “Γινεται Χαμος”;;; 

     επειδη υπαρχουν πολλες πυριτιδες πρεπει να χρησιμοποιηθουν ολες; Και τελικα ο καταναλωτης δεν πρεπει να ξερει τι αγοραζει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #46653

    για ολα αυτα και αλλα πολλα, πριν απο χρονια αποφασισα να φτιαχνω τα δικα μου φυσιγγια.

    μου στοιχιζουν περισσοτερο σε κοπο και χρονο αλλα εχω τα αποτελεσματα που θελω, καθε φορα, χωρις εκπληξεις.

    πρεπει παντως να παραδεχτουμε οτι ο Στοκας… δεν κρυβεται…μας λεει με θαρρος πραγματα που ξερουμε ή φανταζομαστε.

    Για οποιον ενδιαφερεται, το S-32 που δουλεψε πολυ καλα, αγοραστηκε απο την Οπλοτεχνικη στον Σταυρο την περασμενη Παρασκευη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #46711

    Και εγώ πιστεύω ότι ο Στοκας είναι από τους καλούς του χώρου παρόλα αυτά όμως ο καταναλωτής διακιούται να γνωρίζει τι αγοραζει.

    Για να γίνω πιο συγκεριμένος με τη λέξη “χαμός” εννοούσε ότι ουσιαστικά ούτε και αυτός γνωρίζει τι πυρίτιδες του προμηθεύουν….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #46712

    Καλημέρα σε όλους . ’λκη και εγώ από τον Θεοδωράκο τα αγόρασα. Είχαν χαμηλό πάφυλα 8 εσένα τι είπες οτι είχε;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #46718


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από KOSTASGR2000 στίς 18 Οκτώβριος 2004


    Καλημέρα σε όλους . ’λκη και εγώ από τον Θεοδωράκο τα αγόρασα. Είχαν χαμηλό πάφυλα 8 εσένα τι είπες οτι είχε;


    [/indent]

    Κωστα καλημερα,

    τα ιδια πηραμε, με χαμηλο 8αρη παφυλα. δεν ξερω αν ειναι φετεινα ή περυσινα αλλα δουλευουν παρα πολυ καλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    mamoug@freemail στις #47108

    ΘΕΜΑ:ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.

    Παιδία καλησπέρα ζητάω τη βοήθεια σας στο ότι έχω αγοράσει ένα SUPER POZE το SILVER LITE της BETTINSOLI και όσα φυσίγγια και αν δοκίμασα δεν έμμηνα ευχαριστημένος μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε στο τη φυσίγγια πρέπει να χρησιμοποιήσω.

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ.    ΓΙΩΡΓΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ximikos στις #47125

    Φυσιγγια για καρτερι Τσιχλας 

    Παιδια εχει κανεις να προτεινει φυσιγγια για καρτερι τσιχλας. Εκει που κυνηγαω εγω πετανε στα μεσουρανα μιλαμε για υψος 35-50 μετρα. Εχω polychoke κανη και μια αλλη 32 inches Full choke.

    Τι γνωμη εχεται για τα ΑΖ-20 της Nobel Sport kai ta Max Meteo 33gr tou Stoka. Εσεις ποια προτεινεται ???

    Το Σαββατο στο καρτερι εκανα τον Τροχονομο !!!!! Τις τουφεκαγα και αυτες απλως αλλαζανε πορεια

    Φιλικα

    Ximikos

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #337852

    Καλημέρα σε όλους. Φίλε Ximike οι βολές σ’αυτά τα μέτρα είναι οριακές και πολλές φορές έγκειται στην τύχη το να πάρεις το πουλί. Πάντως για ψηλωμένα πουλιά (και όχι μόνο) εγώ χρησιμοποιώ με μεγάλη επιτυχία μπορώ να πω, τα Derby της Πυρκάλ. Τρομερό φυσσίγι κατά την γνώμη μου με πολύ καλά αποτελέσματα.

    Πάντως μια δοκιμή θα σου δείξει εάν σου ταιριάζουν ή όχι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων