DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,176 έως 5,190 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #382536

    εξακολουθω να θελω σκυλο

    βικτωρα θα κανουμε κατι

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    kostas_11 στις #382539

    Ένα παράξενο ζευγάρι

    Σήμερα πήγα στη λίμνη Βόλβη για παρατήρηση πουλιών με το τηλεσκόπιο μια και είχα δουλεία προς τα εκεί.Τα παπιά πετάν από πάνω σου άφοβα μια και είναι καταφύγιο χρόνια.Κάποια στιγμή βλέπω δυο παπιά να έρχονται να κάτσουν μπροστά μου στα 50 μέτρα, κοιτάω και βλέπω ένα πολύ ωραίο αρσενικό πρασινοκέφαλο και πίσω του μια καφετιά, καθώς εστιάζω στη θηλυκιά παρατηρώ ότι είναι θηλυκιά ψαλίδα.Η συμπεριφορά των δυο παπιών δεν ήταν τυχαία δεν υπήρχαν κοντά άλλα παπιά όπου πήγαινε το αρσενικό στο μισό μέτρο και το θηλυκό και μετά από ώρα όταν σηκώθηκαν μαζί και φύγαν.Η φύση κάνει πολλά παράξενα ,ίσως ήταν ζευγάρι, φυσικά τέτοια εποχή δεν μπορείς να πεις τίποτα αν ήταν άνοιξη τότε θα μπορούσαμε να υποθέσουμε διάφορα.Στη Αμερική πάντως χτυπιούνται υβρίδια από πρασινοκέφαλα και ψαλίδες

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #382693

    εξακολουθω να θελω σκυλο βικτωρα θα κανουμε κατι [/URL] Uploaded with ImageShack.us

     

    θελεις να σου δωσω τη μικρη την πανιελα μου??? απορτ κανει σιγουρα…… αλλα ειναι 6 μηνων ακομα θελει δουλεια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    126
    flas στις #382964

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1100
    anrizoss στις #382980

    καλα ρε μπαμπη……….εσυ περασες και τον αρη στις φωτο…….κανενα λαγο πηρες;;;; :mrgreen:

    εδω λιγα πραγματα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #382989

    τζο wrote:
    εξακολουθω να θελω σκυλο βικτωρα θα κανουμε κατι [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    θελεις να σου δωσω τη μικρη την πανιελα μου??? απορτ κανει σιγουρα…… αλλα ειναι 6 μηνων ακομα θελει δουλεια!!!

    και μονο που το λες φτανει

    δεν ειμαι ετοιμος ακομα μαλλον του χρονου θα σε χρειαστω  😉

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #383547

    Σήμερα το απόγευμα μου συνέβη το εξής περίεργο, έχει σουρουπώσει αρκετά,είμαι να μπαίνω στο αυτοκίνητο και χαζεύω μια τσίχλα που έχει πιάσει σε ενα κοντινό πεύκο μια τσίχλα,ξαφνικά με την άκρη του ματιού μου αντιλαμβάνομαι ένα άσπρο πουλί να πλησιάζει,περιστέρι σκέφτομαι ,βλέποντας το καλύτερα παρατηρω ότι όπως με πλησιάζει είναι μεγαλύτερο ,πιο παχύ απο περιστέρι και με διαφορετικό φτερό, με έχει πλησιάσει πολύ με καβαλάει και διακρίνω καθαρά ότι ήταν μια χήνα, δεν μπορούσα να το πιστέψω, τέτοιες χήνες ολόλευκες έχω δει μόνο σε κάτι βιντεάκια στο you tube, θα μπορούσε να είναι οικόσιτη? έκανε τρελλό φτερό όμως και πώς την κοπάνησε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    560
    kinigopapias στις #383553

    Σήμερα το απόγευμα μου συνέβη το εξής περίεργο, έχει σουρουπώσει αρκετά,είμαι να μπαίνω στο αυτοκίνητο και χαζεύω μια τσίχλα που έχει πιάσει σε ενα κοντινό πεύκο μια τσίχλα,ξαφνικά με την άκρη του ματιού μου αντιλαμβάνομαι ένα άσπρο πουλί να πλησιάζει,περιστέρι σκέφτομαι ,βλέποντας το καλύτερα παρατηρω ότι όπως με πλησιάζει είναι μεγαλύτερο ,πιο παχύ απο περιστέρι και με διαφορετικό φτερό, με έχει πλησιάσει πολύ με καβαλάει και διακρίνω καθαρά ότι ήταν μια χήνα, δεν μπορούσα να το πιστέψω, τέτοιες χήνες ολόλευκες έχω δει μόνο σε κάτι βιντεάκια στο you tube, θα μπορούσε να είναι οικόσιτη? έκανε τρελλό φτερό όμως και πώς την κοπάνησε?

    Μήπως ήταν κύκνος(λόγο χρώματος το αναφέρω)? Πολλές φορές μου έχει τύχει να δω αγριοκύκνους να ταξιδεύουν!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #383557

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:
    Σήμερα το απόγευμα μου συνέβη το εξής περίεργο, έχει σουρουπώσει αρκετά,είμαι να μπαίνω στο αυτοκίνητο και χαζεύω μια τσίχλα που έχει πιάσει σε ενα κοντινό πεύκο μια τσίχλα,ξαφνικά με την άκρη του ματιού μου αντιλαμβάνομαι ένα άσπρο πουλί να πλησιάζει,περιστέρι σκέφτομαι ,βλέποντας το καλύτερα παρατηρω ότι όπως με πλησιάζει είναι μεγαλύτερο ,πιο παχύ απο περιστέρι και με διαφορετικό φτερό, με έχει πλησιάσει πολύ με καβαλάει και διακρίνω καθαρά ότι ήταν μια χήνα, δεν μπορούσα να το πιστέψω, τέτοιες χήνες ολόλευκες έχω δει μόνο σε κάτι βιντεάκια στο you tube, θα μπορούσε να είναι οικόσιτη? έκανε τρελλό φτερό όμως και πώς την κοπάνησε?

    Μήπως ήταν κύκνος(λόγο χρώματος το αναφέρω)? Πολλές φορές μου έχει τύχει να δω αγριοκύκνους να ταξιδεύουν!!!!

    ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΖΩΗΣ!!!!
    Κυνηγετικός Σύλλογος “Αχέρων” Καναλακίου.
    Benelli Raffaello Special Lusso!
    Φιλικά Σπύρος!!!!

     

    όχι σπύρο,χηνάρι ήταν,το είδα καθαρά και ήταν ακριβώς ίδιο με τη χήνα του νιλς χόλγκερσον,για όσους θυμούνται 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #383561

    όχι σπύρο,χηνάρι ήταν,το είδα καθαρά και ήταν ακριβώς ίδιο με τη χήνα του νιλς χόλγκερσον,για όσους θυμούνται

    Φάνη εννοείς σαν τον Μάρτιν  και όχι σαν την βασίλισσα  Άκα 😉

    υπάρχουν και οικόσιτες που πετάνε κανονικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #383563

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:
    όχι σπύρο,χηνάρι ήταν,το είδα καθαρά και ήταν ακριβώς ίδιο με τη χήνα του νιλς χόλγκερσον,για όσους θυμούνται

    Φάνη εννοείς σαν τον Μάρτιν και όχι σαν την βασίλισσα Άκα υπάρχουν και οικόσιτες που πετάνε κανονικά

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Μάλλον οικόσιτη ήταν Μάριε, θα παράτησε το τσαρδί και θα πήγαινε να βρεί κάνα γκομενάκι 😉 , η πορεία της ήταν προς το Αττικό ζωολογικό πάρκο

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #383565

    Aν ειχε και σκοινακι στο λαιμο θα ηταν σιγουρα ο Μαρτιν.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #383571

    Αργα αλλα σταθερα βηματα.Ετσι τζο??!!Σιγα σιγα θα τα ψιλοροκανιζουμε Εγω σημερα πηρα παλι τα ….τρια μου!!! Το καλο μονο ειναι οτι ακομα δεν εκανα μηδενικο.Ασε που σημερα πηγα με την παλια μου.Πολλα χρονια ειχα να την πιασω στα χερια μου αλλα αυτη μου θυμησε οτι δεν αλλαξε τιποτα απο τοτε. Παρεα λοιπον με το μαυρο το πιστολι .. M1 super 90.. http://s13.postimage.org/rxeulk86v/DSC00152.jpg

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 μέρες, 11 ώρες πριν από τον DIMAR1039.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 μέρες, 11 ώρες πριν από τον DIMAR1039.
    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 μέρες, 11 ώρες πριν από τον DIMAR1039.

    [/url]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #384324

    ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΔΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΙΣΑ ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΠΑΠΙΑ.

    ΣΤΟΝ ΣΤΡΥΜΩΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΝΗ(ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ).

    ΧΑΜΟΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ.

    ΕΒΓΑΛΑ Κ ΦΩΤΟ,ΘΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΩ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    528
    thomy στις #384327

    ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΔΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΙΣΑ ΜΕ ΧΙΛΙΑ ΠΑΠΙΑ. ΣΤΟΝ ΣΤΡΥΜΩΝΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΡΚΙΝΗ(ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ). ΧΑΜΟΣ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΙΛΑΜΕ. ΕΒΓΑΛΑ Κ ΦΩΤΟ,ΘΑ ΤΙΣ ΑΝΕΒΑΣΩ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΩ.

    ειχα ανεβει κι εγω εκει τον περασμενο χειμωνα και θολωσε το ματι μου απ τα παπια. 😯

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,176 έως 5,190 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων