DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,236 έως 5,250 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #388159

    ΛΟΙΠΟΝ  DIMAR ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΑ ΕΔΕΣΕ 😎

    ΕΜΕΙΣ ΟΤΑΝ ΜΑΘΑΙΝΑΜΕ ΜΑΣ ΤΑ ΔΕΝΑΝΕ

    ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ  ΜΑΖΙ ΕΑΝ ΘΑ ΠΑΜΕ ΘΑ ΔΕΘΟΥΝ 😆 😆 😆


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    dkv στις #388346

    Σήμερα δύο μπεκατσίνια και ένα ορτύκι στην Αττική.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    stenema στις #388505

    Καλησπερα συναδελφοι,ξημερωμα μεχρι μεσημερι στην κεραια δεν ειδα παπια ουτε για δειγμα και ετσι περιοριστηκαμε σε μια μινι ρυθμιση κορακοειδων καναμε την βολτα μας και επιστρεψαμε.Μακαρι να αρχισουν να μπαινουν και πουλια οπως λεει και ο φιλος τζο και να μας ριξει και κανενα νερακι για να αρχισει η δραση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #388543

    Μπράβο παιδιά πάντα τέτοια… Ο έβρος είναι το όνειρο μου από μικρό παιδί αλλά δυστυχώς δεν έχω ακόμα καταφέρει να πάω.

     

    Συγχαρητήρια στο Άρη για τις φώτο του, πραγματικά ένιωσα σαν να έζησα λίγο από αυτά που περάσατε. Πάντα τέτοια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #388762

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΚΟΠΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Η ΑΠΟΔΩΣΗ ΗΤΑΝ ΜΗΔΑΜΙΝΗ

    ΜΙΑ ΚΑΣΤΑΝΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟΚΕΦΑΛΟ

    ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΓΙΝΕ ΕΝΑ ΤΡΙΚΟΥΒΕΡΤΟ ΓΛΕΝΤΙ 😆

    ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 😎

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #389128

    Φ Α Κ Α Ρ Ο Λ Α    VS    Μ Π Ο Υ Ρ Ο Υ Χ Α     :mrgreen:

     

    [/url]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #389138

    😆   😆 … αααα εσύ μου γέμιζες λάσπες το τουφέκι μόλις γυρίζαμε στην καλύβα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #389145

    … αααα εσύ μου γέμιζες λάσπες το τουφέκι μόλις γυρίζαμε στην καλύβα;

    ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΤΗΤΑΣ… :mrgreen: :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #389164

    Μην μπερδεύεις τη σειρά. Μπουρούχα vs Φακαρόλα. 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #389181

    Μην μπερδεύεις τη σειρά. Μπουρούχα vs Φακαρόλα.

    ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΣ… 😆 😆

    Υ.Γ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΑΒΑΤΑΡ ΑΝΑΛΟΓΟ ΤΟΥ NICKNAME ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ… 😉 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #389204

    Μην μπερδεύεις τη σειρά. Μπουρούχα vs Φακαρόλα.

    😮 … wellcome back … 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #390009

    EΔΩ Κ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ… :mrgreen:

    http://www.youtube.com/watch?v=2Gel95RnoK4

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #390137

    aris_kalamata wrote:
    EΔΩ Κ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ… http://www.youtube.com/watch?v=2Gel95RnoK4

     

     

    Bρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε , χαμοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

    Σ’ άρεσε ε; Υπομονή, σε μια βδομάδα θα τα ροκανίσεις κι εσύ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #390286

    ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Ν 8 : μια βαρεμαρα σημερα ,μια σπαριλα αλλα λεω θα παω να δω μπας κ παιξε ικανα παπι…σηκωνομαι 4 κ μιση το απογευμα 5 παρα τεταρτο παρκαρω στις λιμνες…

    πρωτη ψυχρολουσια ενας οργονε διπλα απο τις λιμνες κ ενας αλλος κλαδευε μηλιες….γαμω το κερατο μου λεω…ξεκιναω στις 2 πρωτες περπατημα κ αναμενομενο να μη βρω τιποτα….ειπα να γυρισω πισω αλλα λεω ας παω κ στις αλλες κ να κατσω καρτερι,του πουστη θα φυγουν μολις νυχτωσει…

    παω στο αλλο γκρουπ λιμνων η πρωτη νερο 1 ποντο σε 2 λακουβες , τιποτα, στη 2η νερο μεσα κανονικα τιποτα .,περναω ενα παπου που εβαζε πετρεαλαιο στο τρακτερ να φυγει με τη γιαγια κ παω 50 μετρα πιο κατω σε μια λιμνη που ειχα ξεχασει οτι υπηρχε αλλα βεβαια εκει μονο νερο εχει ουτε καλαμι ουτε χορταρι ουτε τιποτα λεω εκει δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχει παπι απο παλια λογω της φυσιολογιας της λιμνης οποτε κ αρκετες φορες δε πηγαινα (θα μου πεςι καλα ρε μαλακα για 50 μετρα αποσταση κ βαριεσαι) :mrgreen: ,με το που σκαω μεσα απο τα βατα κ βγαζω κεφαλι να σου ενα κοπαδι καστανιες αφου επωμιζω ψυχραιμα κ διλαεγω πουλι 1ης βολης αρχιζω κ μπουκωνω κ μπαμ διπλωνει το πρωτο ,2ο μπαμ ξαπλα κ αλλο ενα κ ειχε ξεφυγει ενα λιγο μακρυα τραβαω κ το 3ο σκυφτος μεσα απο ενα δεντρο παρε κ το 3ο παπι ξαπλα,ολα ξερα…..ακουω το παππου πισω μου τρεχα ρε τρεχα επεσε κ αλλο απεξω, του απανατω εδω εγινε της βοσνιας εσυ μονο ενα ειδες….. 😆 μαλλον θα αναθεωρησω για τη συγκεκριμενη λιμνη..

    καρτερι εμτα μονο μπεκατσινια περναγαν με στραβωσαν οχι απλα περναγαν αλλα δεν εριχνα μην ερθει κ κανα ταιρι τους…

    κ ετσι εφυγα με 3 καστανιες..φωτο δε βαζω λογω οτ ιδεν εχω μπαταρια στη φωτ.μηχανη κ  βαριεμαι να κατεβω τωρα να παρω….

    κοινως σημερα πριονοκορδελο …κ η ”black mamba ” ρεμι εδωσε παλι ρεστα ,οποτε το θυμαται βεβαια αλλα εινα ιστιγμες που σε αφηνει αφωνο το ρημαδι….

    υγ. σταθη μη κανεις τσαμπα χλμ δεν εχει πουλαι τυχαια ηταν κ αυτα μετα δεν ειδα πουπουλο στον οριζιντα…. 😀

    τα πουλαι αφιερωμενα στ οφιλο αρη ο οποιος μας εμαθε κ τα μυστικα του παπιοκυνηγιου αν κ εχω δρομο ακομα….αντωνη μη πορωθεις ξερεις εσυ…. 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #390327

    ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Ν 8 : μια βαρεμαρα σημερα ,μια σπαριλα αλλα λεω θα παω να δω μπας κ παιξε ικανα παπι…σηκωνομαι 4 κ μιση το απογευμα 5 παρα τεταρτο παρκαρω στις λιμνες… πρωτη ψυχρολουσια ενας οργονε διπλα απο τις λιμνες κ ενας αλλος κλαδευε μηλιες….γαμω το κερατο μου λεω…ξεκιναω στις 2 πρωτες περπατημα κ αναμενομενο να μη βρω τιποτα….ειπα να γυρισω πισω αλλα λεω ας παω κ στις αλλες κ να κατσω καρτερι,του πουστη θα φυγουν μολις νυχτωσει… παω στο αλλο γκρουπ λιμνων η πρωτη νερο 1 ποντο σε 2 λακουβες , τιποτα, στη 2η νερο μεσα κανονικα τιποτα .,περναω ενα παπου που εβαζε πετρεαλαιο στο τρακτερ να φυγει με τη γιαγια κ παω 50 μετρα πιο κατω σε μια λιμνη που ειχα ξεχασει οτι υπηρχε αλλα βεβαια εκει μονο νερο εχει ουτε καλαμι ουτε χορταρι ουτε τιποτα λεω εκει δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχει παπι απο παλια λογω της φυσιολογιας της λιμνης οποτε κ αρκετες φορες δε πηγαινα (θα μου πεςι καλα ρε μαλακα για 50 μετρα αποσταση κ βαριεσαι) ,με το που σκαω μεσα απο τα βατα κ βγαζω κεφαλι να σου ενα κοπαδι καστανιες αφου επωμιζω ψυχραιμα κ διλαεγω πουλι 1ης βολης αρχιζω κ μπουκωνω κ μπαμ διπλωνει το πρωτο ,2ο μπαμ ξαπλα κ αλλο ενα κ ειχε ξεφυγει ενα λιγο μακρυα τραβαω κ το 3ο σκυφτος μεσα απο ενα δεντρο παρε κ το 3ο παπι ξαπλα,ολα ξερα…..ακουω το παππου πισω μου τρεχα ρε τρεχα επεσε κ αλλο απεξω, του απανατω εδω εγινε της βοσνιας εσυ μονο ενα ειδες….. μαλλον θα αναθεωρησω για τη συγκεκριμενη λιμνη.. καρτερι εμτα μονο μπεκατσινια περναγαν με στραβωσαν οχι απλα περναγαν αλλα δεν εριχνα μην ερθει κ κανα ταιρι τους… κ ετσι εφυγα με 3 καστανιες..φωτο δε βαζω λογω οτ ιδεν εχω μπαταρια στη φωτ.μηχανη κ βαριεμαι να κατεβω τωρα να παρω…. κοινως σημερα πριονοκορδελο …κ η »black mamba » ρεμι εδωσε παλι ρεστα ,οποτε το θυμαται βεβαια αλλα εινα ιστιγμες που σε αφηνει αφωνο το ρημαδι…. υγ. σταθη μη κανεις τσαμπα χλμ δεν εχει πουλαι τυχαια ηταν κ αυτα μετα δεν ειδα πουπουλο στον οριζιντα…. τα πουλαι αφιερωμενα στ οφιλο αρη ο οποιος μας εμαθε κ τα μυστικα του παπιοκυνηγιου αν κ εχω δρομο ακομα….αντωνη μη πορωθεις ξερεις εσυ….

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 1 ώρα, 36 λεπτά πριν από τον akis_a.

    Α ΡΕ ΑΚΗ, ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ…. ΤΡΙΠΛΕΤΑ? ΕΤΣΙ ΡΕ ΤΡΕΛΑ, ΩΡΑΙΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΡΙΟ  😆  😆 ΘΑ ΚΑΤΕΒΩ ΓΙΑ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ….

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,236 έως 5,250 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων