DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,251 έως 5,265 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    Antonis Stamatiou στις #390332

    EΔΩ Κ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ Κ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ…

    http://www.youtube.com/watch?v=2Gel95RnoK4

    ΑΠΟ 1η ΔΕΚ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΛΛΙΩΤΙΚΑ ΟΝΕΙΡΑ… ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΙΔΕΑ…

    http://www.youtube.com/watch?v=iUvNbm_BLUM&feature=related


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #390386

    ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Ν 8 : μια βαρεμαρα σημερα ,μια σπαριλα αλλα λεω θα παω να δω μπας κ παιξε ικανα παπι…σηκωνομαι 4 κ μιση το απογευμα 5 παρα τεταρτο παρκαρω στις λιμνες… πρωτη ψυχρολουσια ενας οργονε διπλα απο τις λιμνες κ ενας αλλος κλαδευε μηλιες….γαμω το κερατο μου λεω…ξεκιναω στις 2 πρωτες περπατημα κ αναμενομενο να μη βρω τιποτα….ειπα να γυρισω πισω αλλα λεω ας παω κ στις αλλες κ να κατσω καρτερι,του πουστη θα φυγουν μολις νυχτωσει… παω στο αλλο γκρουπ λιμνων η πρωτη νερο 1 ποντο σε 2 λακουβες , τιποτα, στη 2η νερο μεσα κανονικα τιποτα .,περναω ενα παπου που εβαζε πετρεαλαιο στο τρακτερ να φυγει με τη γιαγια κ παω 50 μετρα πιο κατω σε μια λιμνη που ειχα ξεχασει οτι υπηρχε αλλα βεβαια εκει μονο νερο εχει ουτε καλαμι ουτε χορταρι ουτε τιποτα λεω εκει δεν υπαρχει περιπτωση να υπαρχει παπι απο παλια λογω της φυσιολογιας της λιμνης οποτε κ αρκετες φορες δε πηγαινα (θα μου πεςι καλα ρε μαλακα για 50 μετρα αποσταση κ βαριεσαι) ,με το που σκαω μεσα απο τα βατα κ βγαζω κεφαλι να σου ενα κοπαδι καστανιες αφου επωμιζω ψυχραιμα κ διλαεγω πουλι 1ης βολης αρχιζω κ μπουκωνω κ μπαμ διπλωνει το πρωτο ,2ο μπαμ ξαπλα κ αλλο ενα κ ειχε ξεφυγει ενα λιγο μακρυα τραβαω κ το 3ο σκυφτος μεσα απο ενα δεντρο παρε κ το 3ο παπι ξαπλα,ολα ξερα…..ακουω το παππου πισω μου τρεχα ρε τρεχα επεσε κ αλλο απεξω, του απανατω εδω εγινε της βοσνιας εσυ μονο ενα ειδες….. μαλλον θα αναθεωρησω για τη συγκεκριμενη λιμνη.. καρτερι εμτα μονο μπεκατσινια περναγαν με στραβωσαν οχι απλα περναγαν αλλα δεν εριχνα μην ερθει κ κανα ταιρι τους… κ ετσι εφυγα με 3 καστανιες..φωτο δε βαζω λογω οτ ιδεν εχω μπαταρια στη φωτ.μηχανη κ βαριεμαι να κατεβω τωρα να παρω…. κοινως σημερα πριονοκορδελο …κ η »black mamba » ρεμι εδωσε παλι ρεστα ,οποτε το θυμαται βεβαια αλλα εινα ιστιγμες που σε αφηνει αφωνο το ρημαδι…. υγ. σταθη μη κανεις τσαμπα χλμ δεν εχει πουλαι τυχαια ηταν κ αυτα μετα δεν ειδα πουπουλο στον οριζιντα…. τα πουλαι αφιερωμενα στ οφιλο αρη ο οποιος μας εμαθε κ τα μυστικα του παπιοκυνηγιου αν κ εχω δρομο ακομα….αντωνη μη πορωθεις ξερεις εσυ….

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 5 ώρες, 19 λεπτά πριν από τον akis_a.

    3 στα 3  😮  … συγχαρητήρια 😎  !!! Δεν το έχω καταφέρει ακόμα, μέχρι δύο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #390426

    ΑΚΗ Κ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΧΘΕΣ ΕΦΤΑΝΕ! ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ Κ ΣΤΑ ΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ Κ ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!! ΕΤΣΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!!! 😀

    ΑΝΤΩΝΗ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΕΣΥ…2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΑΞΕΙ ΘΑ ΣΕ ΠΕΘΑΝΩ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ!!!! :mrgreen: :mrgreen:

    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΣΕ ΠΡΑΣΙΝΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ (ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΔΟΘΕΙ Κ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΒΕΒΑΙΑ :cry:) ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΙΡΚΙΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ…ΦΕΤΟΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ Κ ΣΕ ΠΟΥΛΙΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ Κ ΕΚΕΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΒΑΘΜΟ ΔΥΣΚΟΛΙΑΣ Κ ΑΛΛΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ…ΣΕ ΠΡΑΣΙΝΑ ΜΕΧΡΙ ΝΤΟΥΜΠΛΕ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ…ΜΙΑ ΤΡΙΑΔΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΥΣΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΕ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΜΟΥ ΓΛΙΤΩΣΕ Η ΤΡΙΤΗ…ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΝΤΩΝΗ??? :mrgreen: 😎

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    377
    akis_a στις #390438

    δε ξερω πως  κ τι αλλα παιδια ισως με βοηθησε η ψυχραιμια στην αρχικη επωμιση ,κ οχι το κλασσικο μπαπ στη πλατη…γιατι μετα οπου παταγα σκανδαλη εβγαινε ο χαρος…. 😆 ..διοφθαλμα παντα κ η τελευταια βολη ειχε κ αλλαγη επιπεδου γιατι εσκυψα αλλα δε χαλασα την επωμιση μονο γονατισα….

    αντωνη στειλε μου το τηλεφωνο σου ,για κατι πραματακαι οταν κατεβεις ….. 😉

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #390450

    Άκη μου φαίνεται ότι έγινες δεινός παπιοκυνηγός… 😆 Πάντα τέτοια φίλε μπράβο…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #390463

    δε ξερω πως κ τι αλλα παιδια ισως με βοηθησε η ψυχραιμια στην αρχικη επωμιση ,κ οχι το κλασσικο μπαπ στη πλατη…γιατι μετα οπου παταγα σκανδαλη εβγαινε ο χαρος…. ..διοφθαλμα παντα κ η τελευταια βολη ειχε κ αλλαγη επιπεδου γιατι εσκυψα αλλα δε χαλασα την επωμιση μονο γονατισα…. αντωνη στειλε μου το τηλεφωνο σου ,για κατι πραματακαι οταν κατεβεις …..

    Όχι ίσως, αυτό είναι το κλειδί της επιτυχίας.  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #390468

    akis_a wrote:
    δε ξερω πως κ τι αλλα παιδια ισως με βοηθησε η ψυχραιμια στην αρχικη επωμιση ,κ οχι το κλασσικο μπαπ στη πλατη…γιατι μετα οπου παταγα σκανδαλη εβγαινε ο χαρος…. ..διοφθαλμα παντα κ η τελευταια βολη ειχε κ αλλαγη επιπεδου γιατι εσκυψα αλλα δε χαλασα την επωμιση μονο γονατισα…. αντωνη στειλε μου το τηλεφωνο σου ,για κατι πραματακαι οταν κατεβεις …..

    Όχι ίσως, αυτό είναι το κλειδί της επιτυχίας.

    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ”ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΩ” ΤΟ ΥΔΡΟΒΙΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ! ΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ Κ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΥΔΡΟΒΙΟΤΟΠΟ ΜΕ ΟΠΛΟ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΙΜΟ ΠΑΠΙΩΝ…ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ ΝΑ ΣΦΥΡΙΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΜΟΥ…ΧΟΡΤΑΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ…ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΑ ΤΟΥΦΕΚΑΩ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΑΩ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ…ΜΠΟΡΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΒΑΡΑΙ ΤΑΜΠΟΥΡΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΦΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΕΜΟΥΝ Κ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΙΟ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥΣ… 😉

    ΣΑΝ ΜΠΕΓΑΛΗ ΤΣΙΧΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ Π[ΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ…ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ… :mrgreen:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #390482

    ALTAIR_LUSSO wrote:

    akis_a wrote:
    δε ξερω πως κ τι αλλα παιδια ισως με βοηθησε η ψυχραιμια στην αρχικη επωμιση ,κ οχι το κλασσικο μπαπ στη πλατη…γιατι μετα οπου παταγα σκανδαλη εβγαινε ο χαρος…. ..διοφθαλμα παντα κ η τελευταια βολη ειχε κ αλλαγη επιπεδου γιατι εσκυψα αλλα δε χαλασα την επωμιση μονο γονατισα…. αντωνη στειλε μου το τηλεφωνο σου ,για κατι πραματακαι οταν κατεβεις …..

    Όχι ίσως, αυτό είναι το κλειδί της επιτυχίας.

    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ »ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΩ» ΤΟ ΥΔΡΟΒΙΟ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ! ΟΣΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ Κ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ ΥΔΡΟΒΙΟΤΟΠΟ ΜΕ ΟΠΛΟ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΠΕΤΥΧΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΙΜΟ ΠΑΠΙΩΝ…ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΓΑΝ ΝΑ ΣΦΥΡΙΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΜΟΥ…ΧΟΡΤΑΣΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ…ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΑ ΤΟΥΦΕΚΑΩ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΑΩ ΜΠΕΚΑΤΣΙΝΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ…ΜΠΟΡΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΒΑΡΑΙ ΤΑΜΠΟΥΡΛΟ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΜΑΦΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΤΡΕΜΟΥΝ Κ ΤΟ ΟΠΛΟ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΙΟ ΑΡΜΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥΣ… ΣΑΝ ΜΠΕΓΑΛΗ ΤΣΙΧΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟ Π[ΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟΤΗΤΕΣ…ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ…

    Έτσι ακριβώς. Εμένα αυτήν την αυτοπεποίθηση μου την πρόσφερε το σκοπευτήριο. Όταν καταλάβεις ότι εσύ κρατάς το όπλο και ότι έχεις πολύ περισσότερο χρόνο (από όσο νόμιζες ) τότε όλα γίνονται πιο απλά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #390495

    ΕΤΣΙ…

    ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΣΩΣΤΑ…ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΕΠΩΜΙΣΩ… 😉

    ΤΟΛΗ ΑΠΛΑ ΤΡΩΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΦΑ’Ι’ ΤΟΥΣ ΡΕ ΦΙΛΕ… 😀

    ΑΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΙΒΗ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ Κ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ…ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΜΩΣ…ΕΤΣΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΣΤΟ ΞΕΣΗΚΩΜΑ… Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΟΛΟ Κ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ Κ ΣΤΟ ΣΥΘΑΜΠΟ… 😀

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #390496

    Σαν μεγάλη τσίχλα ε ;  🙄

    Σωστά, έλα όμως που στην κανονική τσίχλα μπαίνουν εύκολα, στα 40 μέτρα, 4 τσίχλες μπροστά.  Άντε όμως να χωρέσει στο μυαλό σου ότι στην “μεγάλη τσίχλα” πρέπει να μπουν 4 “μεγάλες τσίχλες” προσκόπευση και όχι 4 κανονικές.  😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #390500

    Σαν μεγάλη τσίχλα ε ; Σωστά, έλα όμως που στην κανονική τσίχλα μπαίνουν εύκολα, στα 40 μέτρα, 4 τσίχλες μπροστά. Άντε όμως να χωρέσει στο μυαλό σου ότι στην «μεγάλη τσίχλα» πρέπει να μπουν 4 «μεγάλες τσίχλες» προσκόπευση και όχι 4 κανονικές.

     

    ΓΙΩΡΓΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ  ΕΒΑΖΑ 4-5 ΜΕΤΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΑΠΙ…ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΧΕΔΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΗ Κ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΥΤΟ!!!!

    ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΑΒΑΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΣΕ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΜΕ 1-1,5 ΜΕΤΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΠΟΥ ΣΗΜΑΔΕΥΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ 3-4-5 ΜΕΤΡΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥ!!!! 😯

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #390501

    Χρόνος αντίδραση : οι χτύποι της
    καρδιάς, ο ρυθμός αναπνοής, ο χρόνος αντίδρασης σε κάποιο οπτικό ή ηχητι-
    κό ερέθισμα,αλλα και και την θερμοκρασία του σώματος σε διάφορες καταστάσεις.

    ΠΧ.. Στο αγώνισμα του Skeet, για παράδειγμα, αυτό που μοιάζει περισσότερο με το κυνήγι, ειναι η διαδικασία από την εκτόξευση του δίσκου ως τη βολή, προβλέπει αντίδραση, επώμιση, «σκόπευση» και πυροδότηση. Αν ληφθεί υπόψη ότι όλη η διαδικασία πρέπει να έχει ολοκληρωθεί σε χρόνο μικρότερο από 8/10 του δευτερολέπτου και ότι μια ταχύτατη ανθρώπινη αντίδραση είναι της τάξης των 4/10, προκύπτει ότι ο χρόνος που έχει ο σκοπευτής στη διάθεσή του για όλη τη διαδικασία είναι το πολύ 4/10 του δευτερολέπτου. Αυτό σημαίνει ότι η «σκόπευση» έχει αρχίσει από τη στιγμή της αντίδρασης, με την εκτόξευση του δίσκου, και ότι η επώμιση γίνεται εξαρτημένη από την τροχιά του δίσκου, έτσι ώστε τη στιγμή που αυτή θα ολοκληρωθεί, το όπλο να βρίσκεται στη σωστή θέση για να πραγματοποιηθεί η βολή.

    Από την στιγμή της εμφάνισης του στόχου (πουλί ή δίσκος) μέσα στο οπτικό μας πεδίο, όλα θα πρέπει να γίνουν σε μία αυτοματοποιημένη διαδικασία. Καμία σκέψη δεν επιτρέπεται, διότι θα καταστρέψει τον αυτοματισμό…. Όλα τα παραπάνω συντελούν και όχι μονο στην πλήρες απομυθοποίηση τον αρκετά γρήγορων θηραμάτων … Όσο γρήγορα και να έρχονται αλλά όσο και ανάποδα και να βγαίνουν ταχύτερα από εμάς δεν πρόκειται να είναι.  μετά από ένα διάστημα και μετά όλα τα βλέπεις σταματημένα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #390502

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Σαν μεγάλη τσίχλα ε ; Σωστά, έλα όμως που στην κανονική τσίχλα μπαίνουν εύκολα, στα 40 μέτρα, 4 τσίχλες μπροστά. Άντε όμως να χωρέσει στο μυαλό σου ότι στην «μεγάλη τσίχλα» πρέπει να μπουν 4 «μεγάλες τσίχλες» προσκόπευση και όχι 4 κανονικές.

    ΓΙΩΡΓΟ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΕΒΑΖΑ 4-5 ΜΕΤΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΑΠΙ…ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΧΕΔΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΗ Κ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΥΤΟ!!!! ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΑΒΑΩ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΙΣ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΣΕ ΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΜΕ 1-1,5 ΜΕΤΡΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΠΟΥ ΣΗΜΑΔΕΥΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ 3-4-5 ΜΕΤΡΑ ΠΙΣΩ ΤΟΥ!!!!

    Άσε το βίντεακι να φορτώσει και πήγαινε από το 0:04 ως το 0:12 πατώντας πολύ γρήγορα το play και το pause ώστε να μπορείς να δεις καρέ-καρέ τα πουλιά και την προσκόπευση που βάζω στην δεύτερη τουφεκιά.  Προλαβαίνεις να δεις λίγο μετά την τουφεκιά το τρίτο σφυριχτάρι, στην πρώτη γραμμή από αριστερά, να διπλώνει. Το συγκεκριμένο έπεσε ξερό, ενώ άλλο ένα ακόμη που έπεσε δεν το βρήκαμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    karditsa makhs στις #390517

    geia paidia savato kyriaki  apo plirifopies kinitikan  papakia  ego shmera eida ena mikpoyli gia fetos  kai ta to tsigariso.telei fraga gia vetzines kai de iparxoyn kai periorizome gyro apo to spith moy.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    karditsa makhs στις #390523

    http://imageshack.us/photo/my-images/59/dscn3735k.jpg/

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,251 έως 5,265 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων