DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,641 έως 5,655 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    Iliasx στις #400958

    Καλημέρα και Χρόνια Πολλά  σε όλους !

    ‘Εχει κανείς πληροφορίες αν έχουν “πεσει” μπεκατσίνια σε νομο Ηλέιας  ???

     

     

     

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #400976

    φιλε για ποια περιοχη μιλας στον νομο ηλειας?

    //

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #400986

    Καλημέρα σας κύριοι.Σήμερα είπαμε με τον πατέρα μου να πάμε για κανένα παπί στην κεραία,αλλά φτάσαμε στο μέρος λίγο αργά και δεν προλάβαμε την επιστροφή των πουλιών στην θάλασσα.Έτσι το ρίξαμε στο περπατητό στα ρύζια και στα ρέματα με τα καλάμια,σηκώσαμε συνολικά 4 παπιά αλλά έριξα μόνο σε ένα και το πήρα.Τα άλλα δεν θα είχε νόημα να ρίξουμε γιατί πολύ απλά δεν θα μπορούσαμε να τα πάρουμε. 😉 Μπεκατσίνια δεν είχε καθόλου.Πέξανε και λίγα παπιά αλλά πολύ ψηλωμένα.

    [/url]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Nikos_Amvrakikos στις #401001

    Καλησπερα παιδια.. Ευχομαι χρονια πολλα και καλα σε ολους με υγεια και ευτυχια σε σας και τις οικογενειες σας. Υπομονη και επιμονη και στο τελος ολα θα πανε καλα σ αυτες τις δυσκολες μερες που περναμε. Με το καλο να μπει η νεα χρονια και να χουμε ζεστες καννες!! Μια φωτογραφια απ τον Αμβρακικο και τα χιλιαδες σουλισταρια ( σφυριχταρια ) που φαινονται απ την καθιστρα ( φυλαχτρα ) μου αφιερωμενη σε ολους τους τρελους παπιοκυνηγους. 😀

    [/url]
    free photo hosting[/url]
    free photo hosting[/url]

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #401015

    ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΕΝΑ ΠΡΑΣΣΙΝΟ ΣΤΑ 40-50 ΜΕΤΡΑ

     

    ΜΕ 3ΑΡΙ ΤΣΟΚ 6ΑΡΙΑ ΣΚΑΓΙΑ ΚΑΦΕ ΛΑΜΠΡΟ.

    ΟΥΤΕ ΓΚΟΥΚ ΕΚΑΝΕ,ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ.

    ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΩΣ ΤΟΥ

    ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΜΕΣΑ….

    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    ΧΡΕΟΣ

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #401124

    νικοοοοο ερχομαιιιιι!!! 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Nikos_Amvrakikos στις #401140

    Ελα ξαδερφε.. Οπλισου με τυχη και σε περιμενω. Αμα σου κανει την χαρη θα τρελαθεις!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #401246

    ο παλιος μας αποχαιρετα με καρποση

    ο καινουριος ας ερθει πιο γενναιοδωρα

    καλη χρονια σε ολους με υγεια

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    mazetas στις #401348

    https://picasaweb.google.com/116986698997741229659/Camera?authkey=Gv1sRgCLqqhJ2Gq5edHA#5828536238653471714

    Πολλή βροχή …πολλής αέρας…..οχι πολλά παπιά…με λίγη τύχη όμως….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #401352

    ωραιος ο μαζετας!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #401412

    Καλησπερα,συναδελφοι και καλη χρονια!

    Το ΠΣΚ που ερχεται ,Θα βρεθω κατα πασα πιθανοτητα στον Αμβρακικο απο την μερια της Πρεβεζας.Επειδη ειμαι ασχετος απο κυνηγι υδροβιων,αλλα με συναρπαζει και ξερω μονο εναν μικρο βαλτο που επιτρεπεται,θα ηθελα οποιος συναδελφος δεν εχει προβλημα να με κατατοπισει για το που να παω  να καθισω μπας και εθιστω ακομα περισσοτερο στο παπιοκυνηγι. Ξερω απο περσι που ειχα επισκεφθει παλι την περιοχη οτι απαγορευεται σε πολλα σημεια και θα εκτιμουσα πολυ την βοηθεια σας.Θα χαιρομουν ιδιαιτερα αν γνωριζα καποιον που θα με βοηθουσε να μαθω και πραγματα πανω σε αυτο το κυνηγι.Ευχαριστω εκ των προτερων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #401424

    Επιστροφή από κεραία ατουφέκιστος.Ίσως η χειρότερη μέρα της σεζόν.Δεν είδα,δεν άκουσα παπί ούτε για δείγμα.Το πολύ να έπεσαν 10 τουφεκιές σε όλη την περιοχή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    mazetas στις #401436

    Παιδιά καλησπέρα σε όλους.

    Σχετικά με τη παραλίμνη…πραγματικά όσο πάει και χειροτερεύει.

    Πριν από 7-8 χρόνια ήταν αξιόλογος τόπος και ίσως κρατούσε και περισσότερα παπιά.

    Δεν παύει όμως να είναι από τους λίγους τόπους που βρίσκεται ανάμεσα σε θάλασσα και άλλη μεγάλη (σχετικό) λίμνη την Υλίκη και να προσφέρει τροφή σε απάγκια μέρη για τα παπιά.

    Αν τώρα κάποιος πάει με χαρά θεού το πολύ πολύ να βαρέσει καμιά φαλαρίδα.

    Η Κυριακή που μας πέρασε ήταν μια πολύ πολύ καλή μέρα, για όσους είχαν υπομονή.

    Τα μεγάλα νερά έβραζαν από το κύμα και τον αέρα…η βροχή αρκετά καλή, με αποτέλεσμα κάποια παπιά να παίξουν μετά τις 8:00 – 8:30.

    Μια τέτοια μέρα δουλεύουν καλά και τα απογευματινά καρτέρια…..και δε χρειάζονται νύχτες και κουραφέξαλα 17:35 – 17:55 ότι παίξει και ότι πάρεις.

    Φέτος έχω πάει 4-5 φορές απόγευμα και 1 πρωινό. Έχω ευχαριστηθεί μόνο τις δύο. Δε ο καιρός δεν έχει σφίξει και καλά…

    ΥΠΟΜΟΝΗ και το πιο σημαντικό ΝΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ.

    Το τι έχει δει το μάτι μου….ήμαρτον στα 120-150 μέτρα ρε σεις και τους ρίχνουν…..έλεος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    fabarmidis. στις #401442

    Oπα ρε μεγαλε εγω πηγα στης αντλιες και εχω μαζεψη καμια 15αρια χηναρια μεχρι τωρα ψαξτω λιγο καλυτερα μεχρι που απογορευετε κατα τα αλλα ετσι ειναι τα πραγματα εγω πλεον τα σφυριχταρια δεν τα βαραω αλλο εχω φιξαρη δεν θελω αλλα στα απαγορευμενα μεσα το νερο δεν φαινεται απο τα παπια εχει μαυριση η πλαση

     

    Απο παραδιπλα……………………………Δεν παιζεται ο τυπος ετσι??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #401443

    ΥΠΟΜΟΝΗ και το πιο σημαντικό ΝΤΟΥΦΕΚΑΜΕ ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ. Το τι έχει δει το μάτι μου….ήμαρτον στα 120-150 μέτρα ρε σεις και τους ρίχνουν…..έλεος.

     

    Και παπιά που μπορούμε να πάρουμε εκεί που θα πέσουνε.

    Γιατί το μακρινό και να το τουφεκίσεις απλά θα αλλάξει πορεία, ούτε καν θα τραυματιστεί, μικρό το κακό, το να το βλέπεις όμως νεκρό να το παίρνει το ποτάμι και να μην μπορείς να το πάρεις είναι ότι χειρότερο πιστεύω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,641 έως 5,655 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων