DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,746 έως 5,760 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #404748

    Ωραίος ο Τζο…

    Άντε 2 εβδομάδες έμειναν ακόμα.

    Ελπίζω να το γυρίσει ο καιρός μπάς και κάνουμε κανά 2-3 ακόμα καλά κυνήγια!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #404771

    Ωραίος ο Τζο… Άντε 2 εβδομάδες έμειναν ακόμα. Ελπίζω να το γυρίσει ο καιρός μπάς και κάνουμε κανά 2-3 ακόμα καλά κυνήγια!

    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    αντε να γυρισει γιωργο γιατι ετσι μαλλον θα ερθει το τελος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #404774

    akis_a wrote:
    εγω ειπα να παω μετα απο τοσο καιρο για απογευματινο κ φευγοντας εκλαιγα κανα 10λεπτο για να μη ριξω μπινελικια….. αρχιζοντας ολα μα ολα ειναι μια απεραντη θαλασσα πλεον περιξ της τακας…βλεποντας αυτο τραβηξα για τις γνωστες γουβες καρμανιολα…εκει διαπιστωσα οτι δε περναει ο δρομος λογω νερων κ το αφησα λιγο πιο πισω…περπατωντας βλεπω οτι πλεον δεν υπαρχουν γουβες αλλα εχουν πλημμυρισει ολα τα χωραφια κ εχουν γινει ολα ενα σωμα μη μπορωντας να πας πουθενα… εχωντας ετσι η κατασταη λεω δε βαριεσαι θα κατσω πανω στ οδρομο καρτερι…νωρις νωρις με περνανε 3 πρασινα κανουν κατ ισβουρες στα 200 μ μακρυα κ γυρνανε καρφωτα , μου περασαν στα 45-50 μετρα υψος απο πανω μου τους τραβαω 3 φυσιγγια 2 ιδιογομωση 6αρια κ 1 super caccia 4αρι ζεματωντας το ενα αλλα δεν ελεγε να πεσει….στη συνεχεια περνει τηέφωνο η γυναικα και βαζοντας ξανα φυσιγγια στην αποθηκη δε κουμπωσα καλα καποιο κ μενει μεσα στη γλωσσα χωρις να μπορω να βαλω στη θαλαμη κ μενω σωβρακο…μπαινω στο αμαξι κ περνανε απο πανω μου 30 μικρα παρεα κ πεφτουν μπροστα στο αμαξι…. πραγματικα παιδια με πηραν τα κλαμματα ,οχι γιατι δε πηρα παπι αλλα γιατι δε μπορουδα να τους ριξω…. πληρης απογοητευση….

     

    εσυ φιλε ετυχες στην περιπτωση που λεει οτι τα πουλια θα περασουν την ωρα που θα πας για κατουρημα, θα αναβεις τσιγαρο, θα χαζευεις, θα ψαχνεις ενα χαμενο πουλι, θα γεμιζεις το οπλο, κλπ

    λενε οτι στο κυνηγι πρεπει να παιρνουμε και δευτερο οπλο για να μη ξεμεινουμε απο βλαβη.

    εχω δεν το εχω κανει ποτε.

    ειναι μεσα στο παιχνιδι και αυτο. τι να κανουμε

    ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΘΑ ΣΤΑ ΔΩΣΕΙ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ,ΕΣΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    Nikos_Amvrakikos στις #405306

    http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=236398

    Παραταση στην ΟΛΙΚΗ απαγορευση της θηρας εδωσε χθες 23/1/2013 με την υπογραφη του ο υφυπουργος περιβαλλοντος στην ευρυτερη περιοχη του Αμβρακικου κολπου.

    Λαθροθηρες και αδικοιμενοι στο σπιτι μας, ενω απ την αλλη, οι οικολογικες οργανωσεις και η ΕΤΑΝΑΜ ευνοημενοι απ την απουσια του νομιμου κυνηγου-κριτη του εργου τους, απολαμβανοντας τα ειδικα κονδυλια απ την ΕΕ για την προστασια του υγροβιοτοπου που ερχονται ακαθεκτα. Κοιμησου εσυ Ελληνα κυνηγε. Θα φτασει η ωρα που θα κυνηγας τα πλαστικα παπακια του παιδιου σου στην μπανιερα του σπιτιου σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #405318

    oxi παλι οχι παλι . . . . . . 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #405320

    ποση λασπη πια αυτο το σκαι  . . . . 👿 ρε τι τραβαμε!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #405322

    http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=236398 Παραταση στην ΟΛΙΚΗ απαγορευση της θηρας εδωσε χθες 23/1/2013 με την υπογραφη του ο υφυπουργος περιβαλλοντος στην ευρυτερη περιοχη του Αμβρακικου κολπου. Λαθροθηρες και αδικοιμενοι στο σπιτι μας, ενω απ την αλλη, οι οικολογικες οργανωσεις και η ΕΤΑΝΑΜ ευνοημενοι απ την απουσια του νομιμου κυνηγου-κριτη του εργου τους, απολαμβανοντας τα ειδικα κονδυλια απ την ΕΕ για την προστασια του υγροβιοτοπου που ερχονται ακαθεκτα. Κοιμησου εσυ Ελληνα κυνηγε. Θα φτασει η ωρα που θα κυνηγας τα πλαστικα παπακια του παιδιου σου στην μπανιερα του σπιτιου σου.

    ΛΑΘΡΟΘΗΡΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ?!.. Ο ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΚΥΡΙΟΙ, ΕΚΠΕΜΠΕΙ Σ.Ο.Σ

    Και τι να κάνει ο Έλληνας κυνηγός; Ο Ελληνας κυνηγός έκανε κυβέρνηση το κόμμα που έβαλε υποψήφιο κυνηγό στην “50η” θέση του ψηφοδελτίου επικρατείας. Τι άλλο να κάνει; 😈

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    ανδρεας123 στις #405366

    καλησπερα φιλοι μου..ειδα το βιντεακι  που ανεβασε ο φιλος νικος για τον αμβρακικο…αντε ενταξει ο λαθροθυρας αλλα ειδα που επειμενει λεγοντας η δημοσιογραφος οτι βαζει τα σκοτωμενα πουλια ως κραχτες,το λεει και το ξαναλεει…πλαστικους δεν θελουν φισιτους δεν θελουν τι στο καλο θελουν γιατι δεν μας λενε…χωρις κραχτη τραυματιζουμε ασκοπα μερικα πουλια και ειναι κριμα αλλα δεν το καταλαβαινουν καποια ατομα…τωρα θα μας λενε γιατι εχεις το παπι στο χωμα βαλτο στον σακο σου ειναι κραχτης…βρε δεν κανουν καμια δουλεια λεω εγω…η κυριακη ερχεται ας λενε οτι θελουν φιλοι μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    ανδρεας123 στις #405367

    τζο wrote:
    αν και απο νερα και καιρο εδω πανω ειναι χαλια υπαρχουν μερη που αγαπουν υα καθαρα [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    μπραβο φιλε τζο..ετσι τετοια να βλεπουμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    Odisseas στις #405375

    παιδια ειναι λιγο εκτος θεματος αλλα γιατι οι κυνηγετικες οργανωσεις δεν θελησαν να τοποθετιθουν μπροστα στις καμερες οπως λεει χαρακτιριστικα η δημοσιογραφος με το υπεροχο ρεπορταζ ? Πως θα μαθει ο κοσμος τις θεσεις μας ?και οτι αυτα που διεκδικουμε δεν ειναι παραλογα

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #405382

    δοκιμη στον κυνηγοτοπο  με τα καινουρια φυσιγγια

    τρελος νοτιας και πολυ βροχη

    αποτελεσμα αριστο μπραβο στον ιδιογομωτη 😉

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #405445

    tzo καλησπερα με τι νουμερο δουλευεις τις καστανιες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    ΓΟΥΡΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ στις #405491

    ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΣΤΟ ΣΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΗΔΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΕΓΩ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ,ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ………………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #405495

    ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΔΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΣΤΟ ΣΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΗΔΙΑΣΕ ΑΠΟ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΕΓΩ ΠΕΡΔΙΚΑΣ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ,ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ………………………

    Αυτός ο σταθμός, αυτή την περίοδο που τα κανάλια δεν βρίσκουν χορηγούς και διαφημίσεις, που βρίσκει τόσα λεφτά για τόσες εκπομπές φιλοπεριβαλλοντικές?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #405537

    tzo καλησπερα με τι νουμερο δουλευεις τις καστανιες?

    391-525

    4αρι σε κρυο και μακρινες τουφεκιες

    5αρι-6αρι σε νορμαλ καταστασεις

    και 7αρι στις αρχες και ειδικα εκαι που ζηταν να κατσουν σε απογευματινο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,746 έως 5,760 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων