DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,076 έως 6,090 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #445203

    Εντάξει δε λέω,πολλές φορες η μέρα είναι για μεγάλη κάρπωση αλλά είπαμε….<br>
    Τελοσπάντων,ας μην ανοιχτεί «θέμα»..<br>
    Μπράβο σε όσους μπορούν..(να χαρούν,είτε με πολλά,είτε με..καθόλου!Αρκεί που..μπορούν να πάνε)!!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2013-2014

    Φάσσες:9<br>
    Τρυγόνια:9<br>
    Τσίχλες:8+3<br>
    Κοτσύφια:5

    </div> +1000


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #445204

    +1000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #445223

    Συμφωνω απολυτως με τον συναδελφο zordi,ας κανουμε το σταυρο μας που κατα πρωτον εχουμε την υγεια μας και κατα δευτερον εχουμε χρηματα για να εξασκεισουμε το αγαπημενο μας αθλημα,το ποσα και το τι και το που ειναι σε τελευταια μοιρα.Και θα μου επιτρεψετε 2 παρατηρησεις.
    1)Μην βαζετε σταυρους ,δεν ψηφιζουμε ,γραφετε την αποψη σας για να γινεται διαλογος.
    2)Προς οσους διαβαζουν αλλα δεν συμμετεχουν στο φορουμ,συναδελφοι δεν ειναι κοπος η συμμετοχη,δεν ειναι αναγκη να διαβαζετε που χτυπηθηκαν η οχι θηραματα,ειναι αδικια να ειναι συνεχεια 35-40 μελη μεσα εκ των οποιων γραφουν καμια 10ρια αντε 15 και οι υπολοιποι απλα χαβαλεδιαζουν στα περι ανεμων και υδατων τυρβαζοντα.

    Στατιστικά

    17 μέλη και 210 επισκέπτες είναι online στο e-artemis.gr. Online μέλη:
    Cynergy, tasosmp, BIRDY, panosra, Dr.-G.A.D., victfalcon, apoDIMITRIkos, londoulis, faraosdim, trush73, manosr, tsakalos, nikgioba, reload79, pkouroupis, hunter21gr, twist,

    17 μελη και 210 επισκεπτες…………………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #445266

    Αντε να μπαινουν κ τα καθαρα…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #445317

    Μπράβο ρε φίλε γιατί εκνευρίζομαι όταν κάποιοι χτυπάνε 2-3 πουλιά και το παίζουν και καλά ότι δεν ηταν καλή μέρα και τέτοια..<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2013-2014

    Φάσσες:9<br>
    Τρυγόνια:9<br>
    Τσίχλες:8+3<br>
    Κοτσύφια:5

    </div>

    σιγα αδερφε.. πετας κατι και μετα λες οκ, ας μην ανοιξουμε θεμα?
    θεμα ανοιξες γιατι ισως προσβαλεις κιαλλους με αυτο. και αν εσενα σε πειραζει, (εγω θα μιλησω για μενα) δεν θα πρεπει να γραφει καποιος αυτο που πραγμματικα σκεφτετε και νιωθει.
    δεν ξερω σε ποια μερη κυνηγας. δεν ξερω ουτε καν απο που εισαι? δεν ξερω τι κυνηγετικες στιγμες εχεις προλαβει να ζησεις.
    και θα σου πω ας πουμε παραδηγματα.
    στον εβρο ας πουμε που ειναι παραδοσιακα ενα μερος υδροβιοτοπος, καποια νουμερα που εμας μας φαινοντε πολλα, για αυτους ειναι αποτυχια.
    στην δραμα ας πουμε που τα μερη ειναι απο τους καλυτερους φασσοτοπους, καποια νουμερα φαινοντε αποτυχια.
    θα ηταν καλυτερα με τροπο να ζητουσες να μην προκλουμε (αλλα ας γραψω μονο για μενα) να μην προκαλω γραφοντας αποτυχια τα δυο και τα τρια πουλια, παρα να τοποθετησε με αυτο το υφος.

    εγω τον τζο ας πουμε τον καταλαβενω. μπορει και δικουτε να θεωρει τα 2 πουλια αποτυχια.

    καποια παιδια εχουν ζησει ομορφες κυνηγετικες στιγμες εδω πανω και μπορουν να εχουν γνωμη και αποψη για την σκεψη της αποτυχιας των 2-3 πουλιων.
    εγω ας πουμε αν παω για φασσα και κανω 2-3 πουλια, και με ρωτησει καποιος τι εκανα στο κυνηγι, θα του απαντησω τιποτα.
    και οχι μονο εγω, αλλα οσοι κυνηγουν στης εδω περιοχες.
    τα γραφω αυτα για να δωσω λιγο την εικονα και να καταλαβετε πως δεν γινετε για επιδειξη.
    για του λογου το αληθες εγω στης αρχες ειχα ζητησει απο τον ιασονα να με βγαλει εξω απο το γκραν πρι της φασσας. για ποιον λογο αραγε? ο ιασονας εδω ειναι αν λεω κατι λαθος.

    τα γραφω εντελος φιλκα. δεν εχω με κανεναν να χωρισω τιποτα. φιλοξενω τον καθενα που μου εχει ζητησει να ερθει.
    ειμαι 43 και κυνηγαω μονο φασσα και παπια 25 χρονια. εχω ζησει απιστευτες κυνηγετικες στιγμες.

    οπως και να εχει παντος, να ειστε καλα. υγιης σκεψεις χρειαζομαστε και να ευχομαστε τα καλυτερα για τους διπλανους μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #445321

    Ο Τζο απ’ ότι κατάλαβα τα 2 πουλια δεν τα θεώρησε αποτυχία!Μάλλον κάτι λάθος κατάλαβες..
    Δεν έχω ύφος,απλά εκανα αυτό που είπες κι εσύ : “έγραψα αυτό που πραγματικά σκέφτομαι και νιώθω”!!..δεν έχω πρόθεση να προσβάλω κανέναν και πιστεύω ούτε και οι συνάδελφοι που συμφώνησαν μαζί μου..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #445323

    η προθεση με το αποτελεσμα πολλες φορες εχουν μεγαλη διαφορα φιλε μου.
    για μενα εχεις δικιο. και εγω σαν γιαννης θα προσπαθησω να μην ξαναγραφτει απο μενα τουλαχιστον.
    αλλα με τον τροπο που το ειπες προσβαλες. τουλαχιστον εμενα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #445326

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο..
    Για τις προθέσεις μου μίλησα..
    Για το αποτέλεσμα λυπάμαι φίλε Γιάννη!Μακάρι να ηταν διαφορετικό..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #445327

    καλησπερα στην παρεα
    δεν θεωρησα ουτε θεωρω τα δυο πουλια αποτυχια
    το εγραψα γιατι υπηρχαν 2-3 συναιχωμενα κλαρινα και οταν μετα κανεις πουλια ειναι επιτυχια
    αποτυχια θα θεωρησω αν ερθουν καλα τα πουλια ριξω 10 φυσιγγια και παρω 1-2 πουλια
    δεν υπαχει λογος να ανοιξει θεμα
    δεν εχει νερα και δεν βγενουν τα πουλια εξω πας ξαναπας και ουτε που βλεπεις παπια και οταν ξαφνικα παρεις 2 πουλια
    και ο καιρος λεει βροχες κατι αρχιζει να φεγγιζει…………
    φιλικα παντα και καλα κυνηγια σε ολους τωρα αρχιζει ο χειμωνας……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #445328

    θα συμφωνησω με τον γιαννη-καβαλα…. ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι

    και στο κατω-κατω της γραφης οπως την ‘βρισκει’ ο καθ’ενας…….και εγω διαφωνω που ο φιλος zordi εχει βαλει στην υπογραφη του τι εχει βαρεσει φετος αλλα δεν μου πεφτει λογος…..ο καθ’ενας με την κ@υλ@ του,εγω δεν θα τον κρινω!!!!! το ιδιο ομως ισχυει και για αυτους που θεωρουν οτι τα 2-3-9 πουλια ειναι λιγα…..απλα, δεν μας πεφτει λογος!!!!! ας κοιταει ο καθ’ενας το δικο του σακουλι,και αν ειναι μαγκας ας το γεμισει κι’ολας!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #445329

    και εγω ελπιζω να γραψω κατι τελευταιο και να κλεισει.
    αποτυχια θεωρω οταν πεσω σε πουλια και ειναι να παρω 20 και παρω 2-3 πουλια.
    αποτυχια ειναι οταν η γυρο περιοχες εχουν πουλια και δεν τα εχω βρει.
    αποτυχια ειναι οταν θα τουφεκισω 20 πουλια και παρω τα 4-5.
    απο εκει και περα. αν βγω και δω και παρω 2-3 πουλια, παει να πει πως δεν εχει τιποτα απο θυραματα. και επειδη η περιοχες μας παντα καπου εχουν πουλια, ειμαι ανικανος η αποτυχημενος που δεν τα βρηκα να κανω 10-20.
    αποτυχια θεωρω οταν φτασω να ζηλεψω η να σκασω με την επιτυχια του αλλου. κατι που ανθρωπινα μου εχει σημβει.
    και αλλα πολλα που καλυτερα να μην αναφερω.

    αυτα απο μενα. ο καθενας βλεπει και εχει μαθει το κυνηγι και τον τροπο του διαφορετικα. εγω δεν αλλαξα 25 χρονια τωρα. τωρα θα αλλαξω? οχι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #445332

    Κι εγώ διαφωνω οτι η ΑΕΚ είναι ιδέα αλλά δεν το κάνω θέμα..
    (Σε αυτά που ανεφερες Γιάννη,έτσι οπως τοποθετείσαι δεν έχω παρά να συμφωνήσω..)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #445333

    Κι εγώ διαφωνω οτι η ΑΕΚ είναι ιδέα αλλά δεν το κάνω θέμα..<br>
    <hr>

    </div>

    να εισαι παντα καλα……δεν θα ανοιξω τετοιο θεμα εδω!!!!!
    οποιος καταλαβε τι εγραψα…καταλαβε….εσυ παντος καλυτερα να ξαναδιαβασεις πιο προσεκτικα τι εγραψα για να βγαλεις και εσυ το σωστο νοημα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    165
    zordi στις #445336

    Κάλο θα ηταν να βάλεις λίγο χιούμορ στη ζωή σου!
    Το τι έχω βαρεσει φέτος είναι καθαρά ενημερωτικό για να φαίνεται σε όλους μήπως και μπορεί κάποιος να βγάλει κάποιο συμπέρασμα απλα ρωτώντας τη συχνότητα που κυνηγάω!Αν ήθελα να κάνω φιγούρα δε θα την έκανα με 5 κότσυφες και 10 τσιχλίτσες..
    Δε θα συνεχίσω άλλο πάντως αυτή τη συζήτηση γιατί κουράζει..
    Όποιος θέλει συνέχεια pm..

    Φιλικά..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #445376

    Κάλο θα ηταν να βάλεις λίγο χιούμορ στη ζωή σου!<br>
    Το τι έχω βαρεσει φέτος είναι καθαρά ενημερωτικό για να φαίνεται σε όλους μήπως και μπορεί κάποιος να βγάλει κάποιο συμπέρασμα απλα ρωτώντας τη συχνότητα που κυνηγάω!Αν ήθελα να κάνω φιγούρα δε θα την έκανα με 5 κότσυφες και 10 τσιχλίτσες..<br>
    Δε θα συνεχίσω άλλο πάντως αυτή τη συζήτηση γιατί κουράζει..<br>
    Όποιος θέλει συνέχεια pm..

    Φιλικά..<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2013-2014

    Φάσσες:9<br>
    Τρυγόνια:9<br>
    Τσίχλες:8+3<br>
    Κοτσύφια:5

    </div>

    απο χιουμορ δοξα τον θεο εχω μπολικο…..μεχρι παρεξηγησεως μαλιστα….. 😀
    δεν χρειαζεται να απολογεισαι για κατι που δεν μου πεφτει λογος, οπως προανεφερα…..καλα κανεις και τα γραφεις, γουστο σου και καπελο σου!!! αυτο ηταν το νοημα αυτου που εγραψα αλλα εσυ παρεξηγησες!!!!
    να εισαι καλα και να τα κανεις τριψηφια τα νουμερα!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,076 έως 6,090 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων