DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,316 έως 6,330 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    Giannis στις #451857

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>falcon wrote:</div>
    Καλα που ειναι κ τα κιρκιρια,<br><br>
    ολα τ αλλα τζιφος…..

    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    https://www.facebook.com/pages/%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%AE%CE%B3%CE%B9-Shop/507660999246808?ref=hl

    </div>

    ΜΠΡΑΒΟ ΦΑΛΚΟΝ!ΤΑ ΡΟΚΑΝΙΖΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΠΙΡΙΚΙΑ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΟΣΤΗΜΑ.ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.ΙΣΩΣ ΞΕΚΗΝΗΣΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥΣ ΚΑΙΡΟΣ.<br>
    ΓΙΑΝΝΗ ΤΟ ΚΟΚΟΡΑΤΟ ΔΙΚΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ ΦΑΣΣΗ.ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΤΟΡΙΝΑ ΟΠΛΑ.ΕΙΧΑΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΧΑ ΚΥΝΗΓΙΣΕΙ ΠΑΛΙΑ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΓΟ ΤΟΝ ΚΟΒΕΙ ΑΝΕΤΑ ΣΤΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΚΑΛΟ ΦΥΣΗΓΓΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΦΑΣΣΕΣ ΤΗΣ ΕΡΙΧΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ ΔΕΝ ΣΗΚΟΝΩΝΤΑΝ ΚΑΝ!ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΟΠΛΟ,ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΤΟ ΚΥΝΗΓΑΣ!

    σε ευχαριστω φιλε εχεις απολυτο δικιο, και γω δε περιμενα να κανει τετοιες δουλειες οταν παλιοτερα ο πατερας μου το αγορασε απο εναν παπου και αρχισα να κυνηγαω λαγο και μπεκατσα με αυτο, και στη παπια αποδειχτηκε ακομη καλητερο, λαγος κυριως, τα παλια οπλα σαν και αυτο εκτος του οτι εχουν μια μεγαλη ομορφια επανω τους με τα κοκορια, κατι το οποιο στο κυνηγι δινει μια απιστευτη γοητεια απο τα παλια και στο βαλτο η στο δασος ειναι μια ζωγραφια οταν το κρατας με φοντο το καφε του δασους και σου θυμιζει γκραβουρα παλιου κυνηγιου σε πινακα, οταν τα σηκωνεις εναντιων του θηραματος σου το κατεβαζουν σε σημεια που ακομη και ενα τσοκαρισσμενο τουφεκι συγχρονο δε θα τα καταφερνε τοσο ευκολα, εμενα σου ειπα μου κατεβασε κιρκιρια με 3αρια στα 35 μετρα και πανω, και αυτο γιατι απο τη μια ειναι δυνατο τουφεκι και μακρυκαννο και με το κοκορι να κατεβαινει και τα σκαγια να περνουν μεσα απο τις μακρυες καννες, ειναι σαν διαολος. και απο την αλλη εχει και κυλινδρη καννη, η δεξια εχει αστερακι ανοιγματος, ειναι πιο ανοιχτη απο την η αιστερη και σου δινει αποτελεσματα σε σημεια οπως πυκνο, μεγαλα ηψη η μετρα(αναλογα το θηραμα, ηψη πουλια, μετρα λαγος γουρουνι κτλ) οπου μια τσοκαρισμενη καραμπινα θα σου εδινε καλο αποτελεσμα 50-50, και οταν λεω πενηνα πενηντα εννοω οτι θα πρεπει να εχεις συνδιασει σωστο φυσιγγι με σωστο τσοκ.
    Το κοκορατο δικαννο δε θελει πολλα, μονο το καταλληλο φυσιγγι που χρειαζεται το θηραμα σου την ημερα που θα πας κυνηγι, απο κει και περα το δικαννο εχει τις παλιες θανατηφορες καννες του και μονο του θα κανει τη δουλεια σε οποια θερμοκρασια η καιρικη σνθηκη θες, και σε οποιο σημειο, σε πυκνο ανοιχτο μακρινη αποσταση κοντινη μεσαια κτλ κτλ, παντου!! ειναι ενα διαμαντι κυριολεκτικα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #451929

    Τι τσοκαρίσματα έχει φίλε Γιάννη? Ντεμί και φούλ? Αν ήξερα πως το Baikal βγαίνει και με αληθινά κοκκόρια όπως στο avatar μου, και όχι μόνο ψέυτικα, θα το προτιμούσα από το εσώσφυρο που αγόρασα πρίν 7 χρόνια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    259
    ilias_sp στις #451935

    Τι τσοκαρίσματα έχει φίλε Γιάννη? Ντεμί και φούλ? Αν ήξερα πως το Baikal βγαίνει και με αληθινά κοκκόρια όπως στο avatar μου, και όχι μόνο ψέυτικα, θα το προτιμούσα από το εσώσφυρο που αγόρασα πρίν 7 χρόνια.

    κατι ασχετο με το τοπικ,
    το μπαικάλ που πουλάνε τωρα με τα κοκόρια,δεν ειναι με αληθινά; για διακόσμηση ειναι; αν ναι, υπαρχουν καθολου παλιότερα μπαικαλ με κανονικά κοκόρια;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #451936

    http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=5&MID=2&langid=316&PID=699

    http://www.guns-gr.com/2012/09/baikal-mp-43kh-side-by-side.html

    καλησπερα! αυτο ειναι με τα πραγματικα κοκορια!! βγαινει και με ψευτικα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #451937

    http://www.gunsnroses.com.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=203&Itemid=29&lang=el

    Το ΜΡ-43Κ αριστερά είναι με τα ψεύτικα, που λογικά οπλίζουν με το άνοιγμα του όπλου, και το ΜΡ-43ΚΗ δεξιά με τα “ορθόδοξα” πραγματικά κοκκόρια, που είναι και πιό ακριβό. Στερνή μου γνώση να σ’ είχα πρώτα (που νόμιζα πως μόνο με ψεύτικα έρχεται)…Η Ρώσσικη ΤΟΖ έβγαζε παλιά κοκκοροτούφεκα γιατί θυμάμαι μια παλιά αγγελία μέλους του forum που πούλαγε ένα 16-αρι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    Giannis στις #451986

    δε ξερω για τα καινουρια μπαικαλ παιδια, το δικο μου ειναι παλιο και τα κοκκορια του ειναι αληθινοτατα, τα τραβαω και πυροβολω με αυτα, παρεπιπτωντος πρωτη φορα ακουω για ψευτικα κοκορια διακοσμητικα O_o

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #451990

    Σήμερα στην κεραία,πιο πολύς ήταν ο κόσμος από τα παπιά που βγήκαν.Απογοήτευση πραγματικά.
    Αλλά δεν έχουν λόγο τα παπιά να βγούν για τροφή με αυτό τον καιρό.Δεν έχουν πιεστεί ακόμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    27
    sotosk13 στις #452144

    τα πρωτα του 2014…ειχαμε πιασει τα βουνα στις γιορτες

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #452252

    σημερα παιξαν πολλα πουλια και με καλα αποτελεσματα
    απο τα μαυρα πιστολια
    http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/18/kjw6.jpg

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #452266

    Προσοχή για όσους έχουν σκοπό να πάνε στο Δέλτα. Εχθές σε τοπικό κανάλι είδα ανακοίνωση του Δασαρχείου Αλεξανδρούπολης να αναφέρει ότι θα γίνουν στο Δέλτα εντατικοί έλεγχοι σε κυνηγούς για να δούνε αν χρησιμοποιούν σκάγια μόλυβδου και να συμμορφωθούν στη νομοθεσία περί απαγόρευσης χρήσης φυσιγγίων με μολύβδινα σκάγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Dimitris Hatz στις #452332

    παιδια καλησπερα!!!!!!!!!!!!!καμια πληροφορια για κλειδι και κεραια στο λουδια στην θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!ευχαρηστω!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #452334

    παιδια καλησπερα!!!!!!!!!!!!!καμια πληροφορια για κλειδι και κεραια στο λουδια στην θεσσαλονικη!!!!!!!!!!!ευχαρηστω!!!!!!!!

    Από κλειδί φίλε δεν ξέρω τι παίζει,αλλά από κεραία που ήμουν το Σάββατο απογοητεύτικα.Δεν βγήκαν παπιά καθόλου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Dimitris Hatz στις #452342

    να εισαι καλα freeman για την πληροφορια!!!!!!!!!!!!!!τα ρυζια εχουν καθολου νερο????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #452343

    Λίγα νερά είχαν τα χωράφια.Σήμερα όμως έριξε καλή βροχή και πιθανώς να έβαλε νερά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    11
    Dimitris Hatz στις #452344

    το ελπιζω!!!!!!!!!!εδω στο κιλκις εριξε καλο νερο σχετικα!!!!!!και εκει τα ιδια ηταν??????

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,316 έως 6,330 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων