DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,451 έως 6,465 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #464655

    Καλησπέρα! Dimar πολυ ωραίο βίντεο! Μας προσφέρες θέαμα σε πουλιά που εδώ κάτω δεν υπάρχουν η πολυ σπάνια βλέπεις! Μπράβο πραγματικά!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #464662

    Και για να παρετε μια γευση …

    <iframe width=”591″ height=”332″ src=”https://www.youtube.com/embed/OrCIkjqJHZQ?feature=oembed&wmode=opaque&#8221; frameborder=”0″ allowfullscreen=””></iframe>

    μας έφτιαξες πρωινιάτικα, μπράβο φίλε! και η λήψη και η επεξεργασία άριστες, το δουλεύεις καλά το μονταζάκι…χαχαχα και δεν κουνάει, είναι άλλη κάμερα? γιατί βλέπω ότι δεν έχει κραδασμούς, ή εβαλες εσύ κάποιο stabilizer ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #464664

    Πολύ ωραίο βίντεο, υπέροχες τουφεκιές!!! Μπράβο φίλε!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #464713

    Μας αποτέλιωσες τώρα φίλε Dimar…:D<br>
    Πέρα από την πλάκα φοβερό βιντεάκι με πολύ ωραίες τουφεκιές.Χίλια μπράβο. ;)<br>
    Εγώ σε κανα μήνα από τώρα λέω θα αρχίσω τις εξόδους μου.Περιμένω πρώτα να θερίσουν τα ρύζια.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    Ευχαριστω φιλε!Χαραξε την στρατηγικη σου ηρωικες εξοδους να εχεις!!

    Μητσο δεν με εφτιαξες απλα, με εκανες να αρχισω να χοροπηδαω!!! Μπραβο φιλε, πολυ ωραιο βιντεο κ πολυ ωραιες τουφεκιες… Κατι μου λεει οτι θα μας τρελανεις φετος… ;-) :-)<br>
    Αντε να περασουν λιγο ακομα οι μερες, λιγο ακομα…<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Ναι φιλε!!Να περιμενεις λιγο ακομα για να τα ροκανισω πρωτα και μετα να ερθετε!!!!!Χαχαχα για σου φιλε Αρη!!!

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>giwrgosxrysoupolh wrote:</div>
    Γιαννη τετοια μερα με τετοιο καιρο πως και σε πετυχαινουμε στον υπολογιστη??? για αλλου ειναι η μερα φιλε αυτη το ξερεις

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>DIMAR1039 wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>τζο wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>DIMAR1039 wrote:</div><br><br>
    Χαιρετω την παρεα.Προχθες την τριτη πηγα για μια βολτα μεσα ετσι για να μην χανουμε την επαφη.Ο κοσμος που ειχε ηταν ελαχιστος και τα πουλια οπου πιανουν δεν παιζουν μετα.Ο καιρος ειναι καλοκαιρι και αραζουν…χαλαρα!!Οποτε ενα ελαφρυ ψιλοροκανισμα και δρομο.

    η επαφη ειναι το παν αυτη την μπατακιλα πρεπει να την μυριζουμε τακτικα…………<br><br><br>
    ροκανισμα κανονικο μπραβο DIMAR

    Ετσι ετσι φιλε!!Αμα βρουμε την ευκαιρια δεν την αφηνουμε να παει χαμενη.Και ας μην υπαρχει ακομη σοβαρο ενδιαφερων .Οποτε και σημερα δεν εκατσα σπιτι.Τα ροκανισα παλι λιγο….

    σημερα σπιτι ξεκουραση απο το χθεσινο ημερισιο και κουραστικο κυνηγι απο αυριο παλι……..<br>
    dimar τι κανεις ρε φιλε θες να μας βαλεις σε εξοδα με καμερα?<br>
    κανονικο ροκανισμα με αψογες τουφεκιες…………. μπραβο φιλε

    Ημερησιο…κουραστικο…ποιος ξερει τι εκανες παλι και δεν μιλας!!Χαχα ωραιος ο Τζο!!Παντως την καμερα την πηρα ετσι μια μερα στο ασχετο χωρις να το εχω στο προγραμμα και εχει φαση.Αν σου ταιριαξει παρε μια.Θα φτιαξεις ωραιο προσωπικο αρχειο ετσι για το γουστο σου.

    μητσο τι τουφεκια ηταν αυτη στο 1:17 ?????? φανταζομαι με SIPE …. μας αποτελειωσες..μπραβο φιλε..

    να σε ρωτησω ποια benelli εχεις κ ποια καμερα?<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    <br>
    Επίσημος αντιπρόσωπος Καλαμάτας και πλεον GPακιας και κοντακι by angelo!!!!!<br>
    ΒΕΝΕLLI SUPERSPORT!!!!!!!

    </div>

    Γεια σου Ακη!!Η sipe ειναι “φαρμακο” φιλε!!
    Η Benelli μου ειναι μοντελο περιορισμενης παραγωγης.Συλλεκτικη που λενε και ειναι η GIUBILEO.Ο προορισμος της ηταν για πιο εκλεπτισμενα χερια αλλα ηρθε στα δικα μου και την ελιωσα στο βουνο το μπατακι και την αρμυρα!!

    Την καμερα την ειδα μια μερα τυχαια στο ebay και την πηρα.Ειναι αυτες η τυπου γυαλια.Eyewear η κατι τετοι εγραφε στο κουτι.Δεν εχει πολυ ευρυγωνιο φακο ομως(75 μοιρες) και μπορεις να δεις τα πουλια οπου τα βλεπεις και με γυμνο ματι σχεδον!! Βεβαια αυτο εχει σαν αποτελεσμα να κουναει λιγο αλλα…Ακμα ενα μειων που εχει ειναι η μικρη αναμονη.Κλεινει αυτοματα σε 3-4 λεπτα χωρις προειδοποιηση και πρεπει να εχεις συνεχεια το νου σου.Εκτος και αν δεν την κλεισεις καθολου και γραφεις συνεχομενα.Αν βρω το λινκ που την πηρα θα το βαλω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #464716

    Καλησπέρα! Dimar πολυ ωραίο βίντεο! Μας προσφέρες θέαμα σε πουλιά που εδώ κάτω δεν υπάρχουν η πολυ σπάνια βλέπεις! Μπράβο πραγματικά!

    Πολύ ωραίο βίντεο, υπέροχες τουφεκιές!!! Μπράβο φίλε!!!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αχ, κουνελάκι, κουνελάκι<br>
    σμπάρο που θα το φας…<br>
    Κων/νος Μ.<br>
    Κυνηγετικός σύλλογος Κερκύρας

    </div>

    Παλικαρια ευχαριστω !!Καλα να περνατε!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #464717

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>DIMAR1039 wrote:</div>
    Και για να παρετε μια γευση …

    <iframe width=»591″ height=»332″ src=»https://www.youtube.com/embed/OrCIkjqJHZQ?feature=oembed&wmode=opaque» frameborder=»0″ allowfullscreen=»»></iframe>

    μας έφτιαξες πρωινιάτικα, μπράβο φίλε! και η λήψη και η επεξεργασία άριστες, το δουλεύεις καλά το μονταζάκι…χαχαχα και δεν κουνάει, είναι άλλη κάμερα? γιατί βλέπω ότι δεν έχει κραδασμούς, ή εβαλες εσύ κάποιο stabilizer ?<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φάνης

    </div>

    Οχι ρε φιλε.Καμερα ειναι η ιδια και κανενα προγραματακι δεν εβαλα. Απλα οταν ερχονται τα παπια μενεις μεσα στον γκιουμε κοκαλο!!!!!χαχα γεια σου Φανη!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #464723

    Σημερα ξεκινησα για το βουνο αλλα ο καιρος μας τα χαλασε και γυρισα.Επομενως εστω και αργα αλλαξα κατευθυνση και πηγα στον βαλτο.Και ενω βρεχουν χιονιζουν τα βουνα που λεει και το τραγουδι στον καμπο τιποτα!!Την αραξα σε ενα γκιουμε με το καφεδακι μου στο χερι και σε δυο περιπτωσεις που μου επιτεθηκαν κατι πουλια πηρα 3.Δυο σαρσελια και να καθαρο.Δεν εκατσα πολυ ομως.Εφυγα νωρις κι ενω ειμουν στο δρομο της επιστροφης ο παπιοκαιρος χαμηλωνε.Δεν πειραζει ομως.Την επομενη φορα..

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #464852

    Καλημέρα στους υδρόβιους. Μετά από την έναρξη είπα να πάω προχτές μία βόλτα στο μπατακι, αφού ειχαι βαρδαρη δεν άντεξα και μπήκα. ΕΠΕΞΑΝ παπια και κάτι έκανα.τα ψιλοροκανησα!☺☺☺Χτες δεν ειχαι παιχνίδι. Μόνο κάτι μικρά πεξανε.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #464856

    Καλημέρα στους υδρόβιους. Μετά από την έναρξη είπα να πάω προχτές μία βόλτα στο μπατακι, αφού ειχαι βαρδαρη δεν άντεξα και μπήκα. ΕΠΕΞΑΝ παπια και κάτι έκανα.τα ψιλοροκανησα!☺☺☺Χτες δεν ειχαι παιχνίδι. Μόνο κάτι μικρά πεξανε.

    Ωραιος ο billy!!!!Τα πελεκισες κανονικα!!

    Για μενα ομως σημερα ηρθε και το πρωτο κλαρινο της χρονιας.Ουτε μπαμ δεν εκανα!!!Συντηρηση υλικων και ξεκουραση λιγες μερες τωρα γιατι ψοφησα εδω και μερες να τρεχω βαλτο-βουνο-δουλεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #464857

    Καλημέρα σε όλους! Dimar και Billy μια χαρά τα πέλεκατε! Μπράβο! Dimar κανένα βίντεο ποτε θα ξαναπαίξει? αν επιτρέπετε σε ποιους νομούς κυνηγατε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #464862

    Μπράβο ρε Βασίλη.Πάντα τέτοια και καλύτερα.
    Εγώ σκέφτομαι να πάω μια βόλτα το Σ/Κ,αλλά δεν έχω κάνει κάποια αναγνωριστική και δεν ξέρω που παίζουν τα πουλιά.
    Συνήθως την πρώτη μου έξοδο την κάνω αφού έχουν θερίσει τα ρύζια.
    Θα δείξει ανάλογα τα κέφια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/02/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    Sargentis στις #465062

    Καλησπερα σε ολους. Στις 18:00 περιπου σημερα, πηγαινα προς το αεροδρομιο Ελ.Βενιζελος και πριν απο τη διχαλα Αεροδρομιο-Κορωπι, βλεπω στα 15-20μ πανω απο την Αττικη οδο, μια θυληκη πρασινοκεφαλη, ή σαρσελα, δεν ειμαι 100% σιγουρος λογω ταχυτητας, αλλα μαλλον λογω μεγαλου μεγεθους, ηταν πρασινοκεφαλη. Ειναι νορμαλ αυτο? Χαχαχα. Αμεριμνη πεταγε σαν κατι παπαγαλους που βλεπουμε κατα καιρους στην Αθηνα. Λιγο περιεργο να ειναι κατοικιδιο καποιου και να κοβει βολτες, ετσι δεν ειναι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #465078

    Καλημέρα σε όλους! Dimar και Billy μια χαρά τα πέλεκατε! Μπράβο! Dimar κανένα βίντεο ποτε θα ξαναπαίξει? αν επιτρέπετε σε ποιους νομούς κυνηγατε?

    Γεια σου Γιαννη απο τα ομορφα Χανια!Εγω ζω και κυνηγω στον Εβρο.Ο billis απο τα συμφραζομενα υποθετω περιξ της Θεσσαλονικης.Θα μας πει καλυτερα ο ιδιος.Τωρα για βιντεο πρωτα πρεπει να γραψουμε υλικο και μετα βλεπουμε..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    167
    billis 79 στις #465117

    Σας ευχαριστώ όλους . Γιάννη στο νομό Θεσσαλονίκης είμαι.
    Όπως είπε και ο ντιμαρ. Χτες έκανα ακόμη μία βόλτα αλλά τα κουνούπια δεν παλευωντε ρε παιδιά.θα κάνω λίγες μέρες αποχή τώρα. Φρημαν αρχησαν και αλωνίζουν τα ΡΥΖΙΑ.
    Το χτεσινό αποτέλεσμα.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #465119

    Ωραιος κ ο Βασιλης, εχετε ξεκινησει δυναμικα οι βορειοι…
    Οσο για τα κουνουπια, οποιος εχει τη δυνατοτητα να βρει, αντικουνουπικο του στρατου, μακραν οτι καλυτερο υπαρχει…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,451 έως 6,465 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων