DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,541 έως 6,555 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #472460

    τι να πω ρε φίλε, έχει περάσει πολύ κρίσιμος χρόνος μακάρι μακάρι να υπάρξει αίσιο τέλος… ….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #472461

    Σημερα το πρωι μπηκα μεσα μηπως και κανω καμια τουφεκια.Νυχτα οπως ηταν ακομα κι ενω ξεκινησα με την βαρκα μετα απο μερικα μετρα ενιωσα λες και επαθα ιλιγγο.Ολα ηταν ιδια!!!Παντου νερο!!!Αραξα λιγο να ξημερωσει και μετα με μιση καρδια αρχισα να ψαχνω.Οχι μονο για το που θα βρω πουλια αλλα και που μπορω να κατεβω απο την βαρκα.Τελικα βρηκα καπου να αραξω και δεν ηταν ασχημα.Με αρκετη υπομονη και επιμονη εριξα μερικες τουφεκιες σημερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #472463

    Μπράβο εργαλεία Δημήτρη!! :good:
    Όσο για τον αγνοούμενο,εύχομαι τέλος καλό!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #472464

    δεν πήγες και άσχημα μια χαρά σε βρίσκω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    64
    hunter222 στις #472466

    τα τσακισες ρε φιλε τι καμια τουφεκια….αντε και στα χηναρια τωρα κατι ακουστηκε σημερα για ενα κοπαδακι απο μερικους τωρα αληθεια ψεματα θα φανει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #472475

    Γεια σου Σπυρο!!

    Δεν εχω παραπονο Μιχαλη… 😉

    Πατριωτακι οι μονες χηνες που ειδα εγω ειναι αυτες οι κοκινες.Γεμισε ο τοπος απο δαυτες.Καρακαζες εγω δεν ειδα ακομα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #472477

    Γεια σου Σπυρο!!

    Δεν εχω παραπονο Μιχαλη… ;-)

    Πατριωτακι οι μονες χηνες που ειδα εγω ειναι αυτες οι κοκινες.Γεμισε ο τοπος απο δαυτες.Καρακαζες εγω δεν ειδα ακομα

    Καλά, ακόμα δεν έχεις βαρεθεί να τα τουφεκάς? :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #472478

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>DIMAR1039 wrote:</div>
    Γεια σου Σπυρο!!

    Δεν εχω παραπονο Μιχαλη… ;-)

    Πατριωτακι οι μονες χηνες που ειδα εγω ειναι αυτες οι κοκινες.Γεμισε ο τοπος απο δαυτες.Καρακαζες εγω δεν ειδα ακομα

    Καλά, ακόμα δεν έχεις βαρεθεί να τα τουφεκάς? :unsure:

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φάνης

    </div>

    :yahoo: :yahoo: :good: Γεια σου ρε Φανη!!Με εκανες και γελασα!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #472488

    Μπραβο Δημητρη, κ με νερα κ χωρις μια χαρα εισαι…Καλη συνεχεια…
    Καλη τυχη κ με το παιδι που αγνοειται, μακαρι να πανε ολα καλα, αυτα ειναι τα ασχημα…
    Ελεγα να ανεβω 3-4 μερουλες αλλα αυτα τα νερα μου εχουν κοψει τα φτερα… Δυστυχως με τοσες πλημμυρες επανω, πιστευω πως τα πουλια φετος στο Δελτα θα ειναι για λιγους κ με πολυ ψαξιμο… Ολα τα πουλια θα πεφτουν εξω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #472757

    Καλησπερα στην παρεα!!!Γεια σου Αρη!!Επρεπε να βγαλω σημερα μια φωτο την καλυβα “σας”!!!Και φυσικα θα συμφωνησω μαζι σου για τα πουλια.Εχουν σκορπισει παντου.Ολος ο Εβρος ειναι μια λιμνη+την τουρκια.Αν δεν φυγουν ολα αυτα τα νερα συντομα παει η χρονια.

    Εμεις ομως καναμε ενα παρεακι και πιστοι στο καθηκον μας πιασαμε τις επαλξεις.Πουλια πολλα δεν βαλαμε στην τσαντα μας αλλα την αισθηση τις αδρεναλινης στις εξτριμ συνθηκες που ειχε σημερα την νιωσαμε. :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #472764

    μπραβο δημητρη !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #472772

    μπραβο δημητρη !
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    686 Ε-SPORTING

    </div>

    :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #472840

    Φιλε αμα εχει πουλια κ με σωσιβιο κυνηγαω…χαχα…
    Μπραβο, με τοσα νερα ειναι πολυ δυσκολο να τους βαλεις χερι…
    Εδω κατω ερημιες, ασχολουμαστε με μπεκατσινια κ κανενα τυχερο παπι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #472865

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΟ ΔΕΛΤΑ ΕΒΡΟΥ.ΟΜΙΧΛΗ ΜΕ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ ΛΙΓΩΝ ΜΕΤΡΩΝ .Ο ΗΛΙΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΟΜΙΧΛΗ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΑΚΡΑΣΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 3-4 ΒΑΘΜΟΘΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.ΟΛΟ ΤΟ ΔΕΛΤΑ ΜΙΑ ΑΠΕΡΑΝΤΗ ΛΙΜΝΗ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΕΡΑ 10-15 ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ 2 ΜΕΤΡΑ.ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΟΛΗΜΕΡΗΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΛΤΑ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΣΑ.ΕΞΩ ΣΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΣΤΟΥΣ 10 ΠΟΝΤΟΥΣ ΝΕΡΑ ΚΑΝΟΥΝ ΝΟΥΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΖΗΜΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ.
    ΑΛΛΑ ΜΕΣΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΡΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΡΕΧΟΥΝΕ ΜΕ ΤΡΟΜΑΧΤΙΚΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΑΚΑ
    ΝΑ ΠΛΗΜΜΥΡΙΣΟΥΝΕ.ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝΕΒΗΚΑΝΕ ΤΑ ΝΕΡΑ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ.
    ΜΕ 5 ΠΟΝΤΟΥΣ ΝΕΡΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΚΑΛΥΒΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΝΕΡΑ ΜΕΣΑ.ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΝΟΤΙΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΡΙΤΗΣ ΕΔΩ ΠΑΝΩ.ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ.ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΣ ΠΕΡΙΟΡΙΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΔΕΛΤΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΓΚΟ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #474028

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΡΠΟΦΟΡΙΣΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ, ΤΑ ΠΑΠΙΑ ΑΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΣΗΤΟΥΣΑΝΕ ΣΤΑ ΑΠΑΝΕΜΑ ΠΥΚΝΑ
    ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΡΧΟΤΑΝΕ ΚΑΙ ΞΑΦΝΗΚΑ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ, 7ΑΡΙΑ ΚΑΙ 8ΑΡΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΝΤΟΥΡΒΑΣ, ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕ.ΤΑ ΠΡΑΣΙΝΑ ΗΤΑΝ ΚΟΥΡΣΟΥΜΙΑ.ΤΕΤΡΑΠΑΧΑ.
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΕΙΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΣΙΜΠΟΥΣΙ.ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΟΡΓΑΝΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΣΤΟ ΤΑΚΑ ΤΑΚΑ.ΠΡΑΣΙΝΑ ΣΤΙΦΑΔΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ. ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ.ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΠΡΟΣΕΛΘΕΤΕ :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,541 έως 6,555 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων