DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,556 έως 6,570 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #474121

    Πολύ νέκρα βλέπω….
    Από Θεσσαλονίκη κινητέ τίποτα…κεραία και πέριξ;
    Μέσα στην εβδομάδα με τον καιρό που θα έχει θα κάνω μια βόλτα… 🙂


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #474123

    Oντως πολυ νεκρα στο τοπικ των παπιων! Εγω ελαχιστες εξορμησεις μεσα στον Δεκεμβριο σε περιοχες της Φθιωτιδας που ομως δεν εκανα ουτε μπαμ αλλα τι περιμενεις οταν με τις θερμοκρασιες που ειχε παλευα με τα κουνουπια!!! Αυτες τις μερες προβλεπεται παπιοκαιρος καθως και νεα πουλια θα μπουν και τα υπαρχοντα θα παιξουν καθως ο ολικος παγετος που προβλεπεται στην βορεια Ελλαδα και τα υπολοιπα Βαλκανια θα τα υποχρεωσει σε κινητικοτητα. Δυστυχως εγω θα βγω απο Παρασκευη λογω υποχρεωσεων αλλα οσοι μπορουν ας τα κυνηγησουν αυτες τις μερες γιατι πιστευω θα αξιζει το κρυο που θα φανε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #474127

    καλη χρονια να εχουμε σε ολουςτουςπαπιοκυνηγους να εχουμε
    και ζεστες κανες :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #474186

    τα ρυζια γεματα νερο,το κρυο τσουχτερο,κ αερας να ξυριζει κ τα παπια αφαντα,τι να πω πιστευω η νεα χρονια να ειναι καλυτερη,ευτυχισμενο το νεο ετος ευχομαι σε ολους,χρονια καλα με υγεια! :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #474198

    Kαλησπερα και χρονια πολλα!!!!!Χαθηκαν τα “δυνατα” τουφεκια και επεσε ησυχια!!
    Το 2014 κρατηθηκε ησυχο μεχρι τωρα αλλα στο τελος ξεσπασε. ξεσυνηθισαμε στο πολυ κρυο και σημερα μας κακοφανηκε λιγο.Δυνατοι βοριαδες ,σποραδικες νηφαδες χιονιου και τα παπια ψηλα στον αερα!!Απολαυσα τα παντα σημερα!!!!Με το καλο και με υγεια σε ολους να μας βρει ο νεος χρονος!!!

    Φιλε μου duck nick ετσι παντα να τα βρισκεις εκει στα πονηρα και να τα πελεκας!!Καλη χρονια!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #474203

    Μπράβο σου ρε Μητσάρα :good: !!!!! ………. πες μου ότι τα έχεις και σε Video.
    Πως τα κουβάλησες?? Μόνο οι χήνες φθάνουν για να πάρεις τα νεφρά στα χέρια.

    Χρόνια Πολλά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #474206

    Συνχαρητηρια στον Εβριτη φιλο για την καρπωση! Οσα κανουμε εμεις ολη τη χρονια ( χωρις τα χηναρια φυσικα ) εσεις τα κανετε σε μια εξοδο! Βαζετε τουλαχιστον τετοιες φωτο να μην ξεχναμε το χρωμα τους….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #474289

    Πσσσσσσσσ!!! τι να λέμε….μπράβο ρε Δημήτρη…θα ήταν απόλαυση φαντάζομαι….

    Καλή χρονιά σε όλους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #474320

    Μπράβο σου ρε Μητσάρα :good: !!!!! ………. πες μου ότι τα έχεις και σε Video.
    Πως τα κουβάλησες?? Μόνο οι χήνες φθάνουν για να πάρεις τα νεφρά στα χέρια.

    Χρόνια Πολλά

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    “Τα ψέματα που λένε οι Έλληνες είναι σε μεγάλο βαθμό παρόμοια με τα ψέματα που λένε όλοι οι άνθρωποι του κόσμου, και οι αιτίες τους είναι εν πολλοίς οι ίδιες. Εγώ υποστηρίζω, ωστόσο, ότι εδώ εμείς λέμε περισσότερα ψέματα, και τα λέμε επειδή έχουμε την ίδια την έννοια της αλήθειας σε μικρότερη υπόληψη από ό,τι μεγάλο μέρος της υπόλοιπης ανθρωπότητας.”
    Το κείμενο αυτό γράφτηκε από το Θοδωρή Γεωργακόπουλο.
    H μισή αλήθεια είναι το ψέμα του πονηρού και του δειλού 😉

    </div>

    Γεια σου ρε Γιαννη αρχοντα!!!Χρονια πολλα και καλη χρονια!!!Περα απο την πλακα ειναι πραγματικα μεγαλο ζορι να βγαλεις μεσα απο τον βαλτο μια “καλη θηλια”.Οσο για βιντ κριμα!!!Καμερα και καρεκλακι τα ξεχασα στο αυτοκινητο και την πατησα.Δεν πειραζει .Τα επομενα..

    Συνχαρητηρια στον Εβριτη φιλο για την καρπωση! Οσα κανουμε εμεις ολη τη χρονια ( χωρις τα χηναρια φυσικα ) εσεις τα κανετε σε μια εξοδο! Βαζετε τουλαχιστον τετοιες φωτο να μην ξεχναμε το χρωμα τους….

    Γεια σου και σενα Κωσταντινε και χρονια πολλα!!!Καλη χρονια!!!!Και μην νομιζεις οτι εμεις εδω γυρναμε συνεχεια με τις μπουρλιες γεματες!!!Πανε και δω τα κλαρινα συννεφο!!Χαχαχα.Απλα που και που μας καθετε και καμια ζαρια 🙂 :yes:
    Και γιανα καταλαβεις το κοντραστ χθες η χιονοθυελλα ηταν σφοδρη!!!Καποια στιγμη μπορει να ειχε και 10 μποφορ.Ορατοτης μηδεν!!!Καποιος ασταθμητος παραγων ομως με υποχρεωσε σε πανμεγιστο κλαρινο!!!!!!Ενας πρασινος ολο κι ολο… :wacko: :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #474321

    Πσσσσσσσσ!!! τι να λέμε….μπράβο ρε Δημήτρη…θα ήταν απόλαυση φαντάζομαι….

    Καλή χρονιά σε όλους

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Φάνης

    </div>

    Γεια σου Φανη!!Καλη χρονια φιλε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #474351

    Καλή χρονιά με υγεία και ασφαλή κυνηγια σε όλους και ειδικά τους παπιατζηδες. Φίλε dimar καλή χρονια και σε εσένα. Η διαφορά μας είναι ότι εσείς ζείτε δίπλα στην πηγή και μπορείτε να κάνετε όμορφα κυνηγια χωρίς ακραίες καιρικές συνθήκες. Εμείς οι νότιοι περιμένουμε να κάνει μια φορά τον χρόνο ειδικό καιρό όπως συμβαίνει τώρα και τότε έρχεται το δασαρχείο και στο απαγορεύει. Τότε πρέπει ή να γίνεις παράνομος ή να βλέπεις τα πάπια να βολταρουν έξω από το σπίτι σου και να είσαι στα πρόθυρα εγκεφαλικού… Για εμένα όποιος θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με υδρόβια πρέπει να ζει αν όχι Έβρο τουλάχιστον από Θεσαλονίκη και πάνω!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #474375

    Από Θεσσαλονίκη σήμερα νέκρα.Στην ευρύτερη περιοχή της κεραίας δεν κουνήθηκε τίποτα.
    Αντίθετα είχε αρκετά μπεκατσίνια αλλά δεν ασχολήθηκα μαζί τους…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474509

    Έκλεισε μια χαρά η μέρα. Το σπάσιμο είναι ότι ερχόταν δυο κοπάδια καθαρά το ένα πίσω από το άλλο αλλά μάλλον τελευταία στιγμή με κατάλαβαν και έκοψαν αριστερά. Επίσης ένα κοπάδι σφυριχτάρια κάθισαν μπροστά μου γύρω στα 70 μέτρα… Παράπονο πάντως δεν έχω… 🙂

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #474531

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΠΙΟΚΥΝΗΓΟΥΣ
    ΕΔΩΣΑ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΓΙΑ ΖΕΣΤΕΣ ΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΡΧΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ
    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΝΑ 4ΗΜΕΡΟ ΚΥΗΓΙ ΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ
    ΦΙΛΕ DIMAR ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΦΩΤΙΑ ΟΙ ΚΑΝΕΣ ΣΟΥ.ΟΧΙ ΖΕΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΦΩΤΙΑΑΑΑΑΑ 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    headhunter στις #474534

    Τι νομός duck-nic?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,556 έως 6,570 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων