DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,571 έως 6,585 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #474539

    ΕΒΡΟΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #474548

    καλησπερα κυριοι 1ο κυνηγι για παπια στη σεζον το αποτελεσμα οχι και τοσο καλο αλλα το μπανιστηρι παρα πολυ!! :wacko:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #474579

    απο δελτα εβρου τα κλαρινα συνεχιζονται εδω και 2 ημερες
    παροτι παγωνια τα παπια ζαρωνουν και δεν κουνιουνται
    κκαι με ερχωμεν η εβδομαδα παγωνιας δεν ξερω τι θα γινει
    παντος τα τωρινα απο την παρασκευη και μετα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικα B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474753

    Η έμπνευση που είχα μου βγήκε κατά το ήμισυ… Αφού έφτασα στο μέρος, είχα δίλλημα ανάμεσα σε δύο σημεία που θα καθόμουν. Τελικά επέλεξα το σημείο όπου βγήκε ένα ζευγάρι και κράτησα το ένα πουλί (φωτό) και αργότερα κάθισαν άλλες δυο αριστερά μου αλλά δεν μπορούσα να τις δω και μόλις κουνήθηκα σηκώθηκαν και έφυγαν… Στο άλλο σημείο μπόρεσα και είδα αρκετά κοπάδια με πράσινα να πηγαίνουν «συστημένα» και φαντάζομαι πόσα άλλα θα ήταν αυτά που δεν είδα… :unsure:
    Τέλος πάντων. Παράπονο δεν έχω…

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #474806

    https://www.youtube.com/watch?v=n0Qk2bNOGT4 :good: :good: :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #474810

    https://www.youtube.com/watch?v=n0Qk2bNOGT4 :good: :good: :good:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Αν η ζωή είναι όντως μικρή ,τότε είναι πολύ πουτ@να για την ηλικία της

    </div>

    Έβρεχε παπιά και έπεφταν όλα νεκρά. Ούτε ένα τραυματισμένο όταν επιτρέπονται οι φίντες και οι σφυρίχτρες! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #475039

    Φιλε βετερανε δεν κυνηγαω την συγκεκριμενη περιοχη της Λαμιας αν και δινει αρκετα πουλια με τον σωστο καιρο! Πηγαινω σε δευτερο μερος πιο κοντα στο σπιτι μου! Αν δεν σε παει καποιος ντοπιος θα ειναι δυσκολο να βρεις ακρη αν και τα ανατολικα ορια του καταφυγιου (απο την πλευρα της Ανθηλης) ειναι μια ευθεια! Με τη βοηθεια ενος χαρτη και αφιερωνοντας χρονο μπορεις να ανακαλυψεις τα ρυζια που πεφτουν τα πουλια ( στο επιτρεπομενο ). Αυτο βεβαια προυποθετει και 4χ4 γιατι οι χωματοδρομοι στην περιοχη ειναι δυσκολοι το χειμωνα! Αν διαθετεις κατι απο τα παραπανω αξιζει τον κοπο παντως!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #475138

    στον γκιαουρ αντα τα παπια κανουν παρτυ παιδια, παρα πολλα πουλια :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #475176

    Μετα απο μια μεγαλη ταλαιπωρια στο βουνο εχτες και στο καπακι στην δουλεια οταν αργα το βραδυ πηγα σπιτι ειμουν κοματια!!Ο νοτιας ομως λυσσομανουσε προκλητικα!!!Οπως ειναι … φυσικο το ξυπνητηρι μπηκε!Με το ζορι ξυπνησα αλλα διαπιστωσα οτι ο αερας ειχε κοψει παρα πολυ.Κλαρινο μου μυρισε και την ξανα επεσα για υπνο..
    Στις 8 παρα απο την φασαρια που εκανε “το τσιρκο” που εφευγε για σχολειο τελεικα ξυπνησα.Εκανα καφεδακι και μια και η προγνωση εδινε αλλαγη σε βορια και πιθανη χιονοπτωση ειπα να τον πιω εξοχικα.Πηρα λοιπον την προικα μου και με τον καφε στο χερι ξεκινησα χαλαρα για μεσα.
    Δεν προλαβα να βγω καλα καλα απ την πολη και οι πρωτες σταγονες βροχης χτυπησαν το παρμπριζ.
    Οσο προχωρουσα η βροχη δυναμωνε και ο αερας φρεσκαριζε.Παρ’ολα αυτα στον δρομο εβλεπα τον κοσμο να φευγει.Ειδα εναν γνωστο και σταματησα να τον ρωτησω τι επαιξε.Τιποτα μου ειπε.Ο αερας εκοψε και οτι πουλια μπηκαν το πρωι ηταν στα συνεφα. μετα τιποτα!!!Δεν γ@μεις ειπα.Εγω τον καφε μου θα τον πιω!!9¨30 ειμουν στον γκιουμε και η βροχα επεφτε ραιτθρου!!!..και σε λιγο εγινε χιονονερο .. και σε λιγο χιονι…πολυ χιονι…της κακομοιρας εγινε!!!…εμεινα απο φυσιγγια!!!!! :yahoo: :yahoo: :yes:
    Ειχα και την καμερα μαζι μου!!!Εγραψα φοβερες τουφεκιες!!Μονο που η τεχνολογια δεν ηταν με το μερος μου. Βραχυκυκλωσε απο το νερο και παπαλα!!!!Και το τηλεφωνο τα ιδια!!Αυτο ξεμεινε και απο μπαταρια.Ουτε φωτο δεν μπορουσα να βγαλω.Μερικες τις κακιας ωρας με τα eyεglass και αργοτερα μια στο αυτοκινητο με το τηλ που με το ζορι συνηλθε.. Μικρο το κακο ομως.Αυτο που μετραει ειναι τι μενει στην μνημη μας.Εχω κανει πολυ καλυτερα κυνηγια απο το σημερινο αλλα το απολαυσα οπως λιγες φορες!!Καλα να περνατε ολοι!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #475178

    Μετα απο μια μεγαλη ταλαιπωρια στο βουνο εχτες και στο καπακι στην δουλεια οταν αργα το βραδυ πηγα σπιτι ειμουν κοματια!!Ο νοτιας ομως λυσσομανουσε προκλητικα!!!Οπως ειναι … φυσικο το ξυπνητηρι μπηκε!Με το ζορι ξυπνησα αλλα διαπιστωσα οτι ο αερας ειχε κοψει παρα πολυ.Κλαρινο μου μυρισε και την ξανα επεσα για υπνο..
    Στις 8 παρα απο την φασαρια που εκανε «το τσιρκο» που εφευγε για σχολειο τελεικα ξυπνησα.Εκανα καφεδακι και μια και η προγνωση εδινε αλλαγη σε βορια και πιθανη χιονοπτωση ειπα να τον πιω εξοχικα.Πηρα λοιπον την προικα μου και με τον καφε στο χερι ξεκινησα χαλαρα για μεσα.
    Δεν προλαβα να βγω καλα καλα απ την πολη και οι πρωτες σταγονες βροχης χτυπησαν το παρμπριζ.
    Οσο προχωρουσα η βροχη δυναμωνε και ο αερας φρεσκαριζε.Παρ’ολα αυτα στον δρομο εβλεπα τον κοσμο να φευγει.Ειδα εναν γνωστο και σταματησα να τον ρωτησω τι επαιξε.Τιποτα μου ειπε.Ο αερας εκοψε και οτι πουλια μπηκαν το πρωι ηταν στα συνεφα. μετα τιποτα!!!Δεν γ@μεις ειπα.Εγω τον καφε μου θα τον πιω!!9¨30 ειμουν στον γκιουμε και η βροχα επεφτε ραιτθρου!!!..και σε λιγο εγινε χιονονερο .. και σε λιγο χιονι…πολυ χιονι…της κακομοιρας εγινε!!!…εμεινα απο φυσιγγια!!!!! :yahoo: :yahoo: :yes:
    Ειχα και την καμερα μαζι μου!!!Εγραψα φοβερες τουφεκιες!!Μονο που η τεχνολογια δεν ηταν με το μερος μου. Βραχυκυκλωσε απο το νερο και παπαλα!!!!Και το τηλεφωνο τα ιδια!!Αυτο ξεμεινε και απο μπαταρια.Ουτε φωτο δεν μπορουσα να βγαλω.Μερικες τις κακιας ωρας με τα eyεglass και αργοτερα μια στο αυτοκινητο με το τηλ που με το ζορι συνηλθε.. Μικρο το κακο ομως.Αυτο που μετραει ειναι τι μενει στην μνημη μας.Εχω κανει πολυ καλυτερα κυνηγια απο το σημερινο αλλα το απολαυσα οπως λιγες φορες!!Καλα να περνατε ολοι!!

    Μπραβο Μητσο ωραιο μπουκετο φιλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    7
    teo35 στις #475232

    ΜΑΣ ΕΣΤΗΛΕΣ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ….
    ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΦΙΛΕ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    263
    gkiaouris στις #475238

    Πώωωωωωωω ρε π..στη μας τρελανες. Μπραβο ρε συναδελφε!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #475271

    απο δελτα εβρου τα κλαρινα συνεχιζονται εδω και 2 ημερες
    παροτι παγωνια τα παπια ζαρωνουν και δεν κουνιουνται
    κκαι με ερχωμεν η εβδομαδα παγωνιας δεν ξερω τι θα γινει
    παντος τα τωρινα απο την παρασκευη και μετα αποτελεσματα ειναι απογοητευτικα B-)

    καλη χρονια σε ολους τους υδροβιους…………..
    μπραβο παλικαρια του εβρου, αφηστε να κατεβει τιποτα και προς τα κατω………..
    duck nik ασε να περασει και τιποτα φιλε εμαθα με τον φιλο μου τον κωστακη καταλαβες τον νταουλα απεναντι σου κανατε καλη δουλεια μπραβο φιλε παντα τετοια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #475275

    Μετα απο μια μεγαλη ταλαιπωρια στο βουνο εχτες και στο καπακι στην δουλεια οταν αργα το βραδυ πηγα σπιτι ειμουν κοματια!!Ο νοτιας ομως λυσσομανουσε προκλητικα!!!Οπως ειναι … φυσικο το ξυπνητηρι μπηκε!Με το ζορι ξυπνησα αλλα διαπιστωσα οτι ο αερας ειχε κοψει παρα πολυ.Κλαρινο μου μυρισε και την ξανα επεσα για υπνο..
    Στις 8 παρα απο την φασαρια που εκανε «το τσιρκο» που εφευγε για σχολειο τελεικα ξυπνησα.Εκανα καφεδακι και μια και η προγνωση εδινε αλλαγη σε βορια και πιθανη χιονοπτωση ειπα να τον πιω εξοχικα.Πηρα λοιπον την προικα μου και με τον καφε στο χερι ξεκινησα χαλαρα για μεσα.
    Δεν προλαβα να βγω καλα καλα απ την πολη και οι πρωτες σταγονες βροχης χτυπησαν το παρμπριζ.
    Οσο προχωρουσα η βροχη δυναμωνε και ο αερας φρεσκαριζε.Παρ’ολα αυτα στον δρομο εβλεπα τον κοσμο να φευγει.Ειδα εναν γνωστο και σταματησα να τον ρωτησω τι επαιξε.Τιποτα μου ειπε.Ο αερας εκοψε και οτι πουλια μπηκαν το πρωι ηταν στα συνεφα. μετα τιποτα!!!Δεν γ@μεις ειπα.Εγω τον καφε μου θα τον πιω!!9¨30 ειμουν στον γκιουμε και η βροχα επεφτε ραιτθρου!!!..και σε λιγο εγινε χιονονερο .. και σε λιγο χιονι…πολυ χιονι…της κακομοιρας εγινε!!!…εμεινα απο φυσιγγια!!!!! :yahoo: :yahoo: :yes:
    Ειχα και την καμερα μαζι μου!!!Εγραψα φοβερες τουφεκιες!!Μονο που η τεχνολογια δεν ηταν με το μερος μου. Βραχυκυκλωσε απο το νερο και παπαλα!!!!Και το τηλεφωνο τα ιδια!!Αυτο ξεμεινε και απο μπαταρια.Ουτε φωτο δεν μπορουσα να βγαλω.Μερικες τις κακιας ωρας με τα eyεglass και αργοτερα μια στο αυτοκινητο με το τηλ που με το ζορι συνηλθε.. Μικρο το κακο ομως.Αυτο που μετραει ειναι τι μενει στην μνημη μας.Εχω κανει πολυ καλυτερα κυνηγια απο το σημερινο αλλα το απολαυσα οπως λιγες φορες!!Καλα να περνατε ολοι!!

    DIMAR δεν εχω λογια απλα μπραβο……………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #475281

    Αφεριμ DIMAR. Μου θυμισες τα χρονια που εζησα στα Μεσολογγι και τετοιες αρμαθιες τις εχω ζησει με παρεες ντοπιων φιλων που ηταν <<γενημενοι>> παπιοκυνηγοι. Ομορφα χρονια………

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,571 έως 6,585 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων