μηχανη γωμοσησεις

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 153 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #248815

    Εγώ με δίκανο κυνηγάω μόνο οπότε δεν έχω προβλήματα εμπλοκών. Απλά επειδή το κοστολόγιο ανεβαίνει αρκετά αν αγοράσω και μηχανή ρελιάσματος και επειδή δεν έχω και τον απαραίτητο χώρο ωστε να εγκαταστήσω ολόκληρο δράπανο και την mec 600 μαζί σκέφτομαι να μην τα ρελιάζω αλλά να τα αφήνω όπως τα βγάζει η Mec…

    Διάβασε την απάντηση του Mark cal20 εδώ  http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?s=&showtopic=8581&view=findpost&p=321980 σκέψου και όλα τα άλλα που σου είπανε και αποφάσισε :P


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    panos vouno στις #234097

    καλησπερα παιδια. εχω σκοπο να παρω μια μηχανη για αναγομοση φυσιγκιων και κοιταζω την LEE LOAD II δεν βρισκω ομος
    πουθενα καπιες συγκεκριμενες πλοιροφοριες! εχει ριθμιση γιατην ποσοτητα μπαρουτης και σκαγιων? υπαρχει καποιο ''στοπ'' που να περιοριζει το σφιξιμο η οσο του
    δωσεις παει?? εχει καπιος την ιδια η το εχει ψαξει καλητερα απο μενα?

    επαναφερω το θεμα για τα ατομα που θελουν να ασχολιθουν με την ιδιογομοση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    tasos_ha στις #428526

    Καλησπερα παιδια.εχω μπει κ εγω στην ιδεα να αρχισω την ιδιογώμοση.Πανο ήθελα να σε ρωτήσω τελικα σε ποια μηχανη προσανατολιστικες κ τι εντυπώσεις τελικα ειχες απο την επιλογή σου?γιατι κ εγω την lee load  κοιτάω.Κ οποιος αλλως συναδελφος μπορει να βοηθήσει …. ευχαριστώ προκαταβολικα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    panos citori στις #428588

    Καλησπερα παιδια.εχω μπει κ εγω στην ιδεα να αρχισω την ιδιογώμοση.Πανο ήθελα να σε ρωτήσω τελικα σε ποια μηχανη προσανατολιστικες κ τι εντυπώσεις τελικα ειχες απο την επιλογή σου?γιατι κ εγω την lee load κοιτάω.Κ οποιος αλλως συναδελφος μπορει να βοηθήσει …. ευχαριστώ προκαταβολικα![/   εγω πηγα λιγο οικονομικα για αρχη και πηρα την lee load. πιστευω πως η mec ειναι καλιτερη γιατι ρηθμιζεις πολλα πραγματα!!! τωρα με την lee ειναι καλη για να γεμιζεις ξαναριγμενους καλυκες με μονοβασικες πυριτηδες <<χοντρες>> τυπου granular & akuila! επηδει ειναι αμερικανικων προδιαγραφων δεν εχει της απολυτες ακριβιες που χρειαζοντε οι ευροπαηκες πυριτηδες και θα πρεπει να το ψαξεις λιγο να δεις ποια πυριτηδα θα σου κατσει με της μεζουρες της στα σωστα γραμαρια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    tasos_ha στις #428873

    Ευχαριστω Πανο για την απαντηση.Η αληθεια ειναι οτι κ εγς πολυ το φοβομουν το θεμα εξ Αμερικης.Θα το ψαξω κ εγω.Επεται συνεχεια…!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #428874

    Εγω ειμαι κατοχος μιας lee load II και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

    Αν δεν σε ενδιαφερει η “ομαδικη” παραγωγη,δηλαδη με καθε κατεβασμα του μοχλου να βγαζεις και φυσιγγι οπως γινεται σε αλλες μηχανες και σε ενδιαφερει το να γεμιζεις ενα-ενα το φυσιγγι,ειναι ό,τι πρεπει.

    Δε λεω,κουραστικο,αλλα συνχρονως και απολαυστικο.

    Παραλληλα εχω παρει ενα ξεχωριστο ρυθμιζομενο ογκομετρικο για τις πυριτιδες και η δουλεια γινεται πιο ευκολη.

    Εχω γεμισει και μεταχειρισμενους και καινουργιους καλυκες εξισου καλα.

    http://s259.photobucket.com/user/sniper645/media/slc-sv1.mp4.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #466682

    Πριν λίγο καιρό ο φίλος Μάνος 65 μου έδωσε ένα πρεσάκι αλουμινίου ,αφού σχεδόν τη διέλυσα ,καθαρισα και έβαψα,έφτιαξα τις ντίζες με τα εξής εργαλλεία: 1ο στάδιο χάραξης 6άστερο,2ο κωνικό [πατέντα από παλιό μαχαιράκι χάραξης],3ο στάδιο από Κένταυρο Και κλείνω 11-12 χιλ. κενό, χωρίς λακούβα στη μέση

    [/url]
    adult image[/url]
    [/url]
    image hoster[/url]
    τις μεγάλωσα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #466687

    Ωραίος ο Σπύρος, τα σχόλια μου το απόγευμα φιλαράκο γιατι εδω στην δουλειά οι υπολογιστές είναι βαμπίρ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #466699

    Τεστ…
    [/url]
    free photo hosting[/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #468292

    γνωρίζει η έχει καποιος την μηχανή αυτή να μας πει εντυπώσεις,και άν την φέρνει κανένας
    στην ελλάδα,και την τιμή της.

    OMV – SIMPLY pressa orlatrice rotativa 6 stazioni

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #470688

    Μετα απο 4 χρονια σκληρης δουλειας της LEE LOAD ALL,αποφασισα να την ξεκουρασω λιγο…..

    υσ.στην νεα δημiουργια θα προστεθει αλλο ενα ογκομετρικο της LEE για τα σκαγια καθως και ενα οχταρι μαχαιρι της MEC.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470694

    Κώστα γειά στα χέρια σου!! Ωραίος ο ολυμπιακός σου :yes: !!Καλά γεμίσματα :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #470696

    Σ΄ευχαριστω Σπυρο,αλλα ειναι η “Ferrari” μου :yahoo: ,ο Ολυμπιακος εχει ασπρο-κοκκινο… 😉

    υσ.Παρε ιδεες για το δικο σου πρεσσακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470701

    Σ΄ευχαριστω Σπυρο,αλλα ειναι η «Ferrari» μου :yahoo: ,ο Ολυμπιακος εχει ασπρο-κοκκινο… ;-)

    υσ.Παρε ιδεες για το δικο σου πρεσσακι.

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το αργο ειναι μαλακο και το μαλακο..γρηγορο.”
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

    </div>

    Σωστή η διευκρίνισή σου Κωστή :good: Εγώ την έκανα πόρσεκαγιέν B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #473385

    Το πρεσσακι τελειωσε σημερα.
    Καποιες μικρολεπτομεριες θα διορθωθουν μετα τις γιορτες.
    Ενα 8στερο μαχαιρι και μια κωνικη χαραξη….περιμενω τον Αι Βασιλη να μου τα φερει!!!!!
    Καλα γεμισματα και καλα Χριστουγεννα!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 153 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων