Πυροτεχνήματα για Πάσχα!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 59 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #248401

    Γιατί ρωτάς ρε Γιώργο της ασφάλειας είσαι??? :rolleyes:

    χαχαχαχα καλο!, οχι διοτι και η μανα μου απο εκει ειναι απο Απεραθου!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    192
    giorgos gm στις #248342

    ποιο μερος τις Ναξου εισται?

    Γεια σου συνονόματε !!!!
    Εγώ είμαι παραθαλάσσιος !!!!! Από τον Άγιο Προκόπη αν έχεις ακουστά

    Γιατί ρωτάς ρε Γιώργο της ασφάλειας είσαι??? :P

    χαχαχαχαχαχα Λες να είναι της interpol ?? :rolleyes: ;) :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #248341

    643 Βικτωράκο??? εγω ειμαι απο Καρδαμυλα, ο πατερας μου δλδ,

    Φανταζεσαι βεβαια, οτι εχει φαει ΤΙΣ καταρες το μερος ε; Κυριως λογω φανταρικου, οχι οτι μας εκαναν τιποτα οι ανθρωποι εκει. :rolleyes:

    643 και Ναγο. Ακομα θυμαμαι τους πευκωνες εκει, δε ξερω απο κυνηγια τι λεει, ωραια μερη ομως, και ασυνηθιστα πρασινα για Βορεια Χιο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #248187

    Γεια σου συνονόματε !!!!
    Εγώ είμαι παραθαλάσσιος !!!!! Από τον Άγιο Προκόπη αν έχεις ακουστά (αν εχω ακουσταα??? χαχαχα :rolleyes: ;) φοβερο εκει την εβγαλα το καλοκαιρι)
    μαθαινω απο τα ξαδερφια δυσκολος ο χειμωνας κατω, περιμενουν πως και πως να ξεκινησουν να τυροκομανε,,,

    χαχαχαχαχαχα Λες να είναι της interpol ?? :P :P :P FBI ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ CSI :P :D :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #248175

    Φανταζεσαι βεβαια, οτι εχει φαει ΤΙΣ καταρες το μερος ε; Κυριως λογω φανταρικου, οχι οτι μας εκαναν τιποτα οι ανθρωποι εκει. :rolleyes: ((([size=3][color=”#ff0000″]το ξερω βικτωρακο ηταν δυσκολο ταγμα (ανεπθιθμητοι) τωρα εγινε κεντρο ειδικων δυναμεων λοκ, το discko baro STROVILI ειναι ακομα, Το Μαρακι παντρευτικε, ;) :P και την θεση της την πηραν απο ανατολικο μπλοκ. :P

    [/color][/size]643 και Ναγο. Ακομα θυμαμαι τους πευκωνες εκει, δε ξερω απο κυνηγια τι λεει, ωραια μερη ομως, και ασυνηθιστα πρασινα για Βορεια Χιο.

    ( τα δεντρα που ηξερες πανε τα εκαψαν "τουρκοι ηταν" του πιασανε μετα απο καταδιωξη, την ωρα που μπαιναν στο φουσκωτο, τις περδικες τις θυμασαι??? τωρα το μικροτερο κοπαδι ειναι 70 πουλια αλλα πανε τα βραδια και τα πατανε η τα τουφεκανε τα γνωστα λαμογια..

    Το μαρμαρο ωπος το ξερεις, το ΛΟΥΖΙΤΑΝΙΑ εκλεισε και την θεση του την πηρε ενα ποιο ηχορυπαντικο πιπινο μαζωχτρα, η παραλια Αγκαλι ειχε γεμησει φυκια τα μπλοκια βατηρες εξαφανιστικαν με τον καιρο, ο μωλος ο τεραστιος ωπος των θυμασαι, (αντε τωρα με περισσοτερα κοτερα) τα βαρελοτα και οι ρουκετες συννεφο κτλ κτλ, Εμενα θειος μου για να καταλαβεις ειναι αυτος με τα θερμοκηπια στον καμπο κατω απο το στροβιλι)

    Σχετικα με τα βαρελοτα τωρα προπερσυ λιγο ελλειψε να χασω ενα φιλο, νομιζε οτι δεν ειχε αναψη και πηγε να το αναψι με τσιγαρο στο στομα και μπαμ, εφαγε 3 πλαστικες και παρατριχα να χαση τα ματια του,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #248146

    Eχω κανει 2 ασκησεις με σκηνακια στα πευκα εκεινα. Κριμα που καηκαν. Θυμαμαι ακομα τις νυχτερινες πορειες απο κει, προς τις πηγες του Ναγου, και πισω. Ωραια μερη, αλλα σαν φανταρος τι να χαρεις…

    Το Strovili νομιζω ηταν disco-Στοχος to 90, ειχε και ενα παντοπωλειο στην πλατεια, ενα ζαχαροπλαστειο, και δε παιρνω ορκο αν ειχε και τιποτα αλλο τοτε. Το καλοκαιρι ηταν πιο καλα, αλλα το χειμωνα, θησαυριζε ο σουβλατζης απο την Λαγκαδα που εφερνε τονους σουβλακια :rolleyes:

    Τις παραλιες τις θυμαμαι σαν ονοματα, Ναγο, Γιοσωνα (νομιζω) και αλλη μια που δε με βοηθαει η μνημη μου. Η παραλια του Ναγου μ'αρεσε περισσοτερο, ειχε μια ψαροταβερνα τοτε ολη και ολη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    ΝΙΚΟΣ στις #248032

    χαχαχαχα καλο!, οχι διοτι και η μανα μου απο εκει ειναι απο Απεραθου!

    Διορθωση: "απ' τ' Απεράθου"

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    192
    giorgos gm στις #248031

    (αν εχω ακουσταα??? χαχαχα φοβερο εκει την εβγαλα το καλοκαιρι)
    μαθαινω απο τα ξαδερφια δυσκολος ο χειμωνας κατω, περιμενουν πως και πως να ξεκινησουν να τυροκομανε,,,

    χαχαχαχα Αυτό έλειπε να ήσουνα στην Νάξο καλοκαίρι και να μην ήξερες τον Άη Προκόπη !!!! :rolleyes: ;) :P

    Άστα να πάνε δύσκολος δεν λες τίποτα σε εμάς τους πεδινούς δεν έχει ρίξει και καθόλου νερό … τα πηγάδια θα μείνουν άδεια φέτος όπως το πάει …. Πάνω τώρα πρέπει να είναι χιονισμένοι !!!

    Τώρα όπου να είναι θα βάλουν μπροστά τα τυροκομεία να φάμε καμιά καλή μυζήθρα !!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    588
    pkos στις #248004

    Eχω κανει 2 ασκησεις με σκηνακια στα πευκα εκεινα. Κριμα που καηκαν. Θυμαμαι ακομα τις νυχτερινες πορειες απο κει, προς τις πηγες του Ναγου, και πισω. Ωραια μερη, αλλα σαν φανταρος τι να χαρεις…

    Το Strovili νομιζω ηταν disco-Στοχος to 90, ειχε και ενα παντοπωλειο στην πλατεια, ενα ζαχαροπλαστειο, και δε παιρνω ορκο αν ειχε και τιποτα αλλο τοτε. Το καλοκαιρι ηταν πιο καλα, αλλα το χειμωνα, θησαυριζε ο σουβλατζης απο την Λαγκαδα που εφερνε τονους σουβλακια :)

    Τις παραλιες τις θυμαμαι σαν ονοματα, Ναγο, Γιοσωνα (νομιζω) και αλλη μια που δε με βοηθαει η μνημη μου. Η παραλια του Ναγου μ'αρεσε περισσοτερο, ειχε μια ψαροταβερνα τοτε ολη και ολη.

    καλα τις θυμασαι τις παραλιες ελα κατα δω κανα καλοκαιρι να τα ξαναδεις απο κοντα :blink:
    οσο για τις περδικες πανω στα ψηλα βουνα πανω απο τα καρδαμυλα δοξα το θεο εχει μπολικες ακομη,σκοτωνονται πολλες στα χαμηλα πριν ανοιξει το κυνηγι της αλλα και παλι μενουν παρα πολλα πουλια δυσκολα βουνα πρεπει να χεις ποδια και τσαγανο για να τις κυνηγησεις πανω κει :blink:

    το ψιλορημαξαμε το τοπικ του γιωργου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #247995

    τωρα οι μαμακεσ βρισκουν κ κατι αλλα μαυρα πολυ δυνατοτερα απ τισ απλεσ γουρουνες..
    νομιζω αυτη ειναι…

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=AeEI8-PCGAA”]http://www.youtube.com/watch?v=AeEI8-PCGAA[/url]

    [url=”http://www.youtube.com/watch?v=llZvCDI6P7s&feature=related”]http://www.youtube.com/watch?v=llZvCDI6P7s…feature=related[/url] αυτα εδω ειναι…παθαινει ανακοπη κοσμος..

    Ιάσωνα, εγώ έχω παραγγείλει αυτά για φέτος:

    http://www.youtube.com/watch?v=XwmHoWfwHiw…;feature=fvwrel

    :) :blink: :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #247991

    χαχαχαχα καλο!, οχι διοτι και η μανα μου απο εκει ειναι απο Απεραθου!

    Τι εγινε ρε παιδια πολυ κοσμος απ'τα απεραθου

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #247647

    χαχαχαχα Αυτό έλειπε να ήσουνα στην Νάξο καλοκαίρι και να μην ήξερες τον Άη Προκόπη !!!! :) :blink: :blink: (δεν ειχε κοσμο εφετος)

    Άστα να πάνε δύσκολος δεν λες τίποτα σε εμάς τους πεδινούς δεν έχει ρίξει και καθόλου νερό … τα πηγάδια θα μείνουν άδεια φέτος όπως το πάει …. Πάνω τώρα πρέπει να είναι χιονισμένοι !!! (αστα να πανε παντου χαμος δεν ακους κατι καλο για πουθενα, τι θα γινει????? σχετικα με τα χιονια την γλητωσανε μου ειπαν αλλα ψοφησανε του κριου,)

    Τώρα όπου να είναι θα βάλουν μπροστά τα τυροκομεία να φάμε καμιά καλή μυζήθρα !!!!!!!!! (πωπωπω ονειρο ζω μην με ξυπανατε κανα ξυνοτηρο με ρακακι, πως και πως περιμενουμε, )

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #247646

    Τι εγινε ρε παιδια πολυ κοσμος απ'τα απεραθου

    και απεραθητης και μπενελλι??? εμεις πρεπει να ειμαστε συγγενεις

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #247645

    καλα τις θυμασαι τις παραλιες ελα κατα δω κανα καλοκαιρι να τα ξαναδεις απο κοντα :blink:
    οσο για τις περδικες πανω στα ψηλα βουνα πανω απο τα καρδαμυλα δοξα το θεο εχει μπολικες ακομη,σκοτωνονται πολλες στα χαμηλα πριν ανοιξει το κυνηγι της αλλα και παλι μενουν παρα πολλα πουλια δυσκολα βουνα πρεπει να χεις ποδια και τσαγανο για να τις κυνηγησεις πανω κει :)

    το ψιλορημαξαμε το τοπικ του γιωργου…

    και Καρδαμυλητες στο φορουμ???? μικρος που ειναι ο κοσμος, (χαμος απο μπεκατσες κατω???) λοιπον πρεπει να κανονισουμε μια μαζωξη, Οι χιωτες θα φερουν τις Απαλλαρινες, κανα γλυκο Σαραντη (μελιντζανακι κατα προτιμηση γεμιστο με αμυγδαλο), και οι Αξωτες την τυροκομια, εγω που κρατω και απο τα δυο θα φερω και απο τα δυο συμπεριλαμβανομενου ρουκετες και κανα μπαλαφουμα ( αυτοσχεδιες σωληνες απορριπτονται) :blink: :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #247644

    Eχω κανει 2 ασκησεις με σκηνακια στα πευκα εκεινα. Κριμα που καηκαν. Θυμαμαι ακομα τις νυχτερινες πορειες απο κει, προς τις πηγες του Ναγου, και πισω. Ωραια μερη, αλλα σαν φανταρος τι να χαρεις…

    Το Strovili νομιζω ηταν disco-Στοχος to 90, ειχε και ενα παντοπωλειο στην πλατεια, ενα ζαχαροπλαστειο, και δε παιρνω ορκο αν ειχε και τιποτα αλλο τοτε. Το καλοκαιρι ηταν πιο καλα, αλλα το χειμωνα, θησαυριζε ο σουβλατζης απο την Λαγκαδα που εφερνε τονους σουβλακια :)

    Τις παραλιες τις θυμαμαι σαν ονοματα, Ναγο, Γιοσωνα (νομιζω) και αλλη μια που δε με βοηθαει η μνημη μου. Η παραλια του Ναγου μ'αρεσε περισσοτερο, ειχε μια ψαροταβερνα τοτε ολη και ολη.

    Ο στοχος ειναι ακομα στοχος δεν αλλαξε, Καλα εκει πρεπει να εφαγες και σουβλακι με πατατακια, μουσταρδα, κετσαπ εεε? παντοπολειο νομιζω τελος και το ζαχαροπλαστειο ηταν το Λουιζιτανια, Ο ναγος εξακολουθει και ειναι μια απο τις ομορφοτερες παραλιες και οι ταβερνες εχουν αυξηθει δεν θυμαμαι ποσες

    Εεεε καλα τωρα φου πηγενες και Γιοσωνα εισαι πολυ μπροστα, ( :blink: κανα πιπινακη???)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 59 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων